User Tag List

Sayfa 425/538 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525 ... SonSon
10222 sonuçtan 8.057 ile 8.075 arası

Konu: Benzİn zammi

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzinde ki ındırımden sonra yarın aksam,eger dolar/tl madık atmazsa,motorın de de 9-10krs ındırım bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otv net ınmelı,cok acımasız rakam. Kamu,kendı harcamalarını kıssa yeter ama nerdeeeee....
    Dusunun,mıllet luks makam araclarını elestırıyor,adam pıskın pıskın,onlar bakalıgın malı degıl kıralık dıyor aq!
    Ulan daha kotu,ınanılmaz kırası var onların.... Yemın ederım, gerızekalı yerıne konmaktan gına gelmedı mı bu %50 ye,merak edıyorum...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hükümet bu saatten sonra indirmez vergi filan

Zamları kokluyorlar.

Seçime 10 gün kala yakıta 50 krs indirim yapacaklar.

Millete pempe tabloyu inandiracaklar.

Sonra da bam bam bam yapacaklar.

Kaçak yapmayan istasyonlar şuan yıkama marketle dönüyor şaka gibi. Bazı yerlerde wc bile paralı olmaya başladi

Pompacisiz istasyonlar gundeme gelmeye basladi.

Sektör geberik durumda

Benim içerden aldığım bilgi seçime 10 gün kala hayal ettiğimiz ülkeyi yaşayacağız yönünde beyler

Keyfini sürün.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

chatlaxs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otv net ınmelı,cok acımasız rakam. Kamu,kendı harcamalarını kıssa yeter ama nerdeeeee....
    Dusunun,mıllet luks makam araclarını elestırıyor,adam pıskın pıskın,onlar bakalıgın malı degıl kıralık dıyor aq!
    Ulan daha kotu,ınanılmaz kırası var onların.... Yemın ederım, gerızekalı yerıne konmaktan gına gelmedı mı bu %50 ye,merak edıyorum...
    Tam gelecek gibi oluyor beka meka derken arada kaynıyorlar Şuna kendileri bile inanmıyordur da neyse

Trafik & Kasko Sigorta işleri Yapılır

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teorik olarak ötv inince yine sikilen halk olacak
    bu sefer arabası olmayan halk da sikilecek

tabi sizin dediğiniz kamu harcamaları azaltılsın ötv düşürülsün insanlar azilmesin anlmında farkındayım
    ama benim iş yerim saraya bakıyor, sen vergi vergi vermezsen ben vergi vermezsem biz vergi vermezsek nasıl çalışır o vinçler sarayın inşaatının devamı için?
    Gece aydınlatmasını yarıya düşürsünler yine rahatlarız Abik'in otoparkından bazı akşamlar bakıyorum sağa doğru sonra ödediğim hesap aklıma geliyor...
    123d

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hükümet bu saatten sonra indirmez vergi filan

Zamları kokluyorlar.

Seçime 10 gün kala yakıta 50 krs indirim yapacaklar.

Millete pempe tabloyu inandiracaklar.

Sonra da bam bam bam yapacaklar.

Kaçak yapmayan istasyonlar şuan yıkama marketle dönüyor şaka gibi. Bazı yerlerde wc bile paralı olmaya başladi

Pompacisiz istasyonlar gundeme gelmeye basladi.

Sektör geberik durumda

Benim içerden aldığım bilgi seçime 10 gün kala hayal ettiğimiz ülkeyi yaşayacağız yönünde beyler

Keyfini sürün.
    Ticari araçlara yakıt kart taşıt matik vs hepsine yıkamayı bedava yaptım litrem artsın giren araç artsın markete girsin, lpg 9 kuruş indirdim 4 benden 5 dağıtıcıdan gitti gelen markete girsin yanında benzinde alsın.

Market cirosunun yüzde 70 i nerdeyse sigara kar eskiden 18 di 15 lere düştü.

dağıtıcı diyor ki personel maaşlarınızı marketten yıkamadan çıkarın hikaye. yıkama ve market karlarını ele geçirmek istiyorlar.

evet zamanında po yaptı vaz geçti opetin mehmetçik vakfı ve bir kaç istasyonunda var aytemiz saldırıyor diğerleride baskı yapıyor self servis pompa yapın eleman çıkarın.

yazık değil mi çıkan elemana işsizlik artmasına.

sektör gidici ama çok basit bakın 30 kuruş ya devlet 30 kuruş feragat edecek ötv sinden 15 bana 15 dağıtıcıya kalacak şartlar nasıl düzeliyor elemanda çıkarmam iyi elaman bulurum zarar etmem zarardan kurtulurum her şeyı sıkıyoruz her şeyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni 2 buçuk milyon istihdam sağlayacak hükümet rahat olun işsizlik mişsizlik kalmayacak görürsünüz
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 ileri 1 geri. Ver mehteriiiiiiiiii

Dağhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu tablo gerçekten inanılmaz;
    Motorine ve benzine zam geldi - Bloomberg HT
    Benzin fiyatında indirim yapılması bekleniyor - Bloomberg HT
    İki haber arasında yalnızca 13-14 saat var. Borsadan beter ettiler akaryakıt fiyatlarını.
    psn: DAGHAN26

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vergileri artırmak çözüm değil, aksine daha kötü. Bunu bürokratlar anlayamıyor mu hesap edemiyor mu çok merak ediyorum.

Geçenlerde arkadaşlar vermişlerdi, geçen sene bu zamana göre beyaz eşya, otomobil vb. kalemlerde daha az vergi toplanabilmiş. Bunun yanında alkol sigara gibi kalemlerden elde edilen vergi gelirleri %50-60 gibi bir rakam arasında artmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Kaybı düşünün. Hangi malak "artıralım, geçirelim" kafasındaysa, patlıyor böyle işte. O bütçeyi o hesaplamayı ve devletin kaybını o memur tayfasıyla beraber Bakanın Reisin falan önüne çıkarmak lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergileri artırmak çözüm değil, aksine daha kötü. Bunu bürokratlar anlayamıyor mu hesap edemiyor mu çok merak ediyorum.

Geçenlerde arkadaşlar vermişlerdi, geçen sene bu zamana göre beyaz eşya, otomobil vb. kalemlerde daha az vergi toplanabilmiş. Bunun yanında alkol sigara gibi kalemlerden elde edilen vergi gelirleri %50-60 gibi bir rakam arasında artmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Kaybı düşünün. Hangi malak "artıralım, geçirelim" kafasındaysa, patlıyor böyle işte. O bütçeyi o hesaplamayı ve devletin kaybını o memur tayfasıyla beraber Bakanın Reisin falan önüne çıkarmak lazım.
    devlet bunların hepsini biliyor partide biliyor
    bu partinin amacı bu zaten rant devşirmek
    ne kadar büyük kamu bütçesi olursa o kadar rahat rant devşirilebilir
    meb 2018 passat highlineları 2019 passat highlinelarla değiştirdi aylık 20 bin tl kira bedeliyle
    şimdi bu 20 bini kim alıyor? tabiki bir partili alıyor o da seçim dönemi partiye destek atıyor devran bu şekilde dönüyor
    ses çıkaranın karşısına da yine aynı kamu bütçesinden hiç bir vasfı olmadığı halde üniforma giydirilip 5-6 bin lira maaş alan cahil bebeleri dikiyorlar
    yetmezse 2 savcı içeri atıyor mahkemeye bile 1 sene çıkamıyorsun

gayet bildiğin ortadoğudaki bir arap ülkesinden hiç bir farkımız yok zihniyet olarak o yüzden burada 3-5 okumuş kültürlü insan boşa kafa patlatıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ha tabi sizde de hata var medya 2 eylemciye terörist desin hemen sırt dönüyorsunuz
    kimse demiyor ki neye göre terörist kime göre terörist suçu ne suçu varsa neden dışarıda
    bak taciz edilen kıza babası fetöcüymüş de abisi dhkpcliymiş de bilmem neymiş
    2 haber yaptılar bunşar provokatör diye 1 allahın kulu savunamadı
    ala sılayla ahmet kural tartışınca nasıl gürültü çıkarttı kadın örgütleri dimi

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi de, vergi toplamak zaten devletin işine gelmez mi... Bunu nasıl atlıyorlar hala anlamıyorum.

Örneğin 2019 için Aralık'ta yapılan bir toplantıda Otomotivciler dedi ki ÖTV'nin 20-25 inmesi lazım, bu şekilde devlet daha fazla vergi toplar dedi. Bunu bir rapor halinde hesaplama ile verebilir misiniz dediler. Evet dedi adamlar, raporu verdiler, Bakanlığa ulaştırılmak üzere.

Ha ama burada şöyle bi argüman da geldi, "bilerek de yukarıda tutma durumu var, ithalatı kısma amaçlı diye" şeklinde. Ama o aradaki dengeyi tutturmak lazım işte.

Şimdi iç piyasa daraldı, kredileri, kredi kartlarını tekrar yükselttiler, ee ne oldu? Efendim iç piyasayı canlandırmak için... O zaman niye kıstınız zamanında, parfüm bile alamaz olduk be Bilgisayar parçası alamaz olduk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi de, vergi toplamak zaten devletin işine gelmez mi... Bunu nasıl atlıyorlar hala anlamıyorum.

Örneğin 2019 için Aralık'ta yapılan bir toplantıda Otomotivciler dedi ki ÖTV'nin 20-25 inmesi lazım, bu şekilde devlet daha fazla vergi toplar dedi. Bunu bir rapor halinde hesaplama ile verebilir misiniz dediler. Evet dedi adamlar, raporu verdiler, Bakanlığa ulaştırılmak üzere.

Ha ama burada şöyle bi argüman da geldi, "bilerek de yukarıda tutma durumu var, ithalatı kısma amaçlı diye" şeklinde. Ama o aradaki dengeyi tutturmak lazım işte.

Şimdi iç piyasa daraldı, kredileri, kredi kartlarını tekrar yükselttiler, ee ne oldu? Efendim iç piyasayı canlandırmak için... O zaman niye kıstınız zamanında, parfüm bile alamaz olduk be Bilgisayar parçası alamaz olduk.
    vergi toplamak devletin işine gelmez
    bugün dünya ekonomisinin %36sını tek başına abd oluşturuyor ama vergi sistemi bizimkinden çok çok farklı
    ha tabi vergi az orada ama kaçırmak çok büyük suç
    bizde kuyumcu asgari ücretten az kazanır ama range ile gezer
    neden çünkü burası arap kültürüyle yönetilen bir ülke
    ben artık itiraz etmeyi bıraktım çünkü nerede yaşadığımın farkındayım
    bakın bu ülkenin 1500 senesi arap kültürüyle son 100 senesi de milliyetçilikle yönetildi bunların bilincinde olursanız yaşadıklarımız gayet yaşanması gereken şeyler

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teorik olarak ötv inince yine sikilen halk olacak
    bu sefer arabası olmayan halk da sikilecek

tabi sizin dediğiniz kamu harcamaları azaltılsın ötv düşürülsün insanlar azilmesin anlmında farkındayım
    ama benim iş yerim saraya bakıyor, sen vergi vergi vermezsen ben vergi vermezsem biz vergi vermezsek nasıl çalışır o vinçler sarayın inşaatının devamı için?
    Vergi ile ulke yonetiyorlar sonra onu yaptik bunu yaptık , biride cikip demiyor ki ne yaptin ?isin garibi cogunluk memnun aman neyse cok yazmamak lazim ***** silivri soguk bu aralar yazın konusuruz
    Livestrong

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    esel sıstem yaptıklarında otvden karsılanıyo ayagına otv yıdeyukseltmıslerdı sımdı her halukarda aldıkları vergı yuzdesı olarak kardalar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gece benzine 11 krş indirim geliyormuş ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asıl sorun halkın bıle ısteye cahil bırakılması ve malesef sıstematık sekılde....
    Halk dusuk egıtımlı oldukca,yasananları anlama yetısı düşüyor....
    Ayrıca suan secmen olan ortalama 35 yasında kı adamın babasınabakıyırsun,ilkokul mezunu ve asgarı ucretlı.
    Cocugu da orta ogretım mezunu ve asgarı ucretlı. Hala 2 goz evde oturuyor. Yanı adam fakırdirdi,cocugu da oyle. Ama bır fark var,onun gıbı olan bırı ve bırıkerı ulke yonetımınde. Beyaz corapla takım elbıse gıyen,onun gıbı dusunen,höd zöt dıye bırı.
    Dusunsene,romanya da sın yada polonya,bakın almanya hollanda demıyorum,lıder elınde cay ıle oy ıstıyor? Yada ucuz sebze satarak hava atıyor?
    En buyuk dusman cahillik....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    Dusunsene,romanya da sın yada polonya,bakın almanya hollanda demıyorum,lıder elınde cay ıle oy ıstıyor? ...
    O çayı adamın bir yerinde demlerler.
    Cahillik sıfatlandırmasına katılmıyorum, bence ahlaksızlık,kişiliksizlik daha uygun bir sıfat. Kısa süreli çıkarını, arpasını, verilecek mevkii, çoğunlukça adam sayılmayı yeğleyen biri için cahil değil ahlaksız demek lazım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)