User Tag List

Sayfa 496/538 İlkİlk ... 396446486494495496497498506 ... SonSon
10222 sonuçtan 9.406 ile 9.424 arası

Konu: Benzİn zammi

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6.68'den lpg'yi doldurdum. önceki doldurmam 160TL idi. şimdi tam 200TL'ye doldu. yapımda ve yayında emeği geçen herkese sevgilerimi sunuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor candır gerisi heyecandır. dolduruyorum 100 TL gidiyorum 380 km bu pahalılıkta iyi iş görüyor kerata. arabası olana Allah sabır versin
    ben de motor alayım diyorum ama işte ara sıra takım elbise giymek gerekiyor, yağmur kar çamur derken araba daha mantıklı geliyor ne olursa olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seneca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de motor alayım diyorum ama işte ara sıra takım elbise giymek gerekiyor, yağmur kar çamur derken araba daha mantıklı geliyor ne olursa olsun.
    Öyle ama motor candır. Hayati kolaylaştırır.

34 kuruş daha z***** geliyor
    YamahA Xmax 250 ABS

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17 gün tam kapatmada xmax 250 aldım. Ehliyet zaten 20 yıldır vardı hiç motor almamıştım. İzmir gibi yerde sabah ve akşam en az 20-25 dakikadan toplamda 50 dakika bana kaldı. Bazı günler daha fazlası. Bu en önemli noktası.

İşin ekonomi boyutu ise günde total 37 km g20 yaklaşık 8-9 litre tüketiyor. ( sakin sürüyorum. İstanbulda 13-14 gezen var) . Xmax ise sakin sürünce 2,5 litre çok gazlarsam ( nasıl gazlanacaksa artık 250cc ile ) 3 litre. Yani yaklaşık 550-600 TL yakıttan , ayrıca park dert araba için , düZgün ferah mesafeli park yeri dert , çoğu zaman yer bulunmuyor dön baba dönelim otoparklarda yer arıyorsun. Günlük 25-35 arası. 25 gün desen aynı gün gir çık iş için de yapsan arada 600 TL de park . Kısaca 1100-1200 TL lik bir fark oluştu.

Bir de motosiklete başladığımda 77 kg idim şimdi 70 kg yim. Spor yok diyet yok.

Ofise de bir iki takım elbise attım. Acil durumda üst değiştiriyorum. Toplantı olsa zaten haberim oluyor arabayla işe geliyorum. Yağmur çamur için de ayrıca kıyafet aldım hiç üşenmiyorum. Hatta yağmurda daha zevkli sürmek.

Yani 1 ayda koca 1 gün yanıma kar kalıyor. 1100-1200 ( zamdan sonra değişir) maddi kısmı. Ayrıca 6 ayda 10 bin km yapmışım motorla. Bir çeşit spor gibi de geliyor. Hayatıma renk kattı.

Diğer yandan otoparktan aracı çıkarmaya üşendiğim bir çok aktiviteyi de yapar oldum. Trafik derdi olmayınca izmir in diğer ucundaki arkadaşım kahveye davet etse atlayıp gidiyorum sabahları ekmek almaya fırına falan gidiyorum.

Yani imkanı olan varsa bir iki deneme yapsın. Tehlikesine bir şey diyemiyorum. Ama alalı 6 ay falan oldu , sabah olsa da işe gitsem modundayım halen.

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seneca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Citroen Ami'ye baktınız mı sanki 100 bin TL civarı gibi görmüştüm internette. Şehiriçi iş görebilir. Hatta internette reklamı dönüyordu; Dünya kadar malın mülkün olacağına fındık kadar Ami'n olsun diye.
    E90 330i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    17 gün tam kapatmada xmax 250 aldım. Ehliyet zaten 20 yıldır vardı hiç motor almamıştım. İzmir gibi yerde sabah ve akşam en az 20-25 dakikadan toplamda 50 dakika bana kaldı. Bazı günler daha fazlası. Bu en önemli noktası.

İşin ekonomi boyutu ise günde total 37 km g20 yaklaşık 8-9 litre tüketiyor. ( sakin sürüyorum. İstanbulda 13-14 gezen var) . Xmax ise sakin sürünce 2,5 litre çok gazlarsam ( nasıl gazlanacaksa artık 250cc ile ) 3 litre. Yani yaklaşık 550-600 TL yakıttan , ayrıca park dert araba için , düZgün ferah mesafeli park yeri dert , çoğu zaman yer bulunmuyor dön baba dönelim otoparklarda yer arıyorsun. Günlük 25-35 arası. 25 gün desen aynı gün gir çık iş için de yapsan arada 600 TL de park . Kısaca 1100-1200 TL lik bir fark oluştu.

Bir de motosiklete başladığımda 77 kg idim şimdi 70 kg yim. Spor yok diyet yok.

Ofise de bir iki takım elbise attım. Acil durumda üst değiştiriyorum. Toplantı olsa zaten haberim oluyor arabayla işe geliyorum. Yağmur çamur için de ayrıca kıyafet aldım hiç üşenmiyorum. Hatta yağmurda daha zevkli sürmek.

Yani 1 ayda koca 1 gün yanıma kar kalıyor. 1100-1200 ( zamdan sonra değişir) maddi kısmı. Ayrıca 6 ayda 10 bin km yapmışım motorla. Bir çeşit spor gibi de geliyor. Hayatıma renk kattı.

Diğer yandan otoparktan aracı çıkarmaya üşendiğim bir çok aktiviteyi de yapar oldum. Trafik derdi olmayınca izmir in diğer ucundaki arkadaşım kahveye davet etse atlayıp gidiyorum sabahları ekmek almaya fırına falan gidiyorum.

Yani imkanı olan varsa bir iki deneme yapsın. Tehlikesine bir şey diyemiyorum. Ama alalı 6 ay falan oldu , sabah olsa da işe gitsem modundayım halen.
    kesinlikle otopark ve yakıt tasarrufum aylık 1200 TL yi buluyor rahatlıkla. günlük 30 km netim var, sağa sola gidersem eklemek bile istemiyorum üstüne o km'leri. En önemlilerinden birisi otobüsün 1saat 10dk da aldığı araba ile zar zor 40-45 dk da gidebildiğim yolu motor ile 15-20 dk arası gidiyorum. yakıt olarakta sabit 3 litre. bende 11 litre yakan pejo 207cc aracımdan bıkıp almıştım bir hışımla. tam koruma ile yağmurdan da etkilenmiyorum. Allah kaza bela vermesin.
    YamahA Xmax 250 ABS

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...-daha-6788870/

Akaryakıtta zam yağmuru devam ediyor. Litrede benzine 46 kuruş, motorine 45 kuruş, LPG'ye 25 kuruş daha zam kararı alındı. Zamlar bu gece yürürlüğe girecek.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre Ekrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pişti olduk
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artık litresi 10 tl diyebiliriz küsüratlı zor oluyordu

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C.tesi de yarın yapacakları bindirimi geri alacaklarmış.

Hiç onu yazmıyorsunuz vatan hayınlarıııııııııııııııııı...

Millet psikopat oldu anasını satayım, yarın benzin almayın bari

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    es kaza önünden geçtim de istasyonun,çıldırmışçasına benzin almaya çalışan insanlar vardı.Adam üşenmeyip 25 arabalık sıra bekliyor.bir depoda edeceği kâr sanırım 40-50 tl sularında,beklerkende yakıt yakıyor zaten.
    Her seferinde her kuruş zamda klavyede sıkıp,akşamına paşa paşa yakıt almaya gidiyor adam yav.Param yok diyor 2 günde 1 olan zamda depo fulluyor.Bir gariplik var da nerede ben anlayamadım.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    es kaza önünden geçtim de istasyonun,çıldırmışçasına benzin almaya çalışan insanlar vardı.Adam üşenmeyip 25 arabalık sıra bekliyor.bir depoda edeceği kâr sanırım 40-50 tl sularında,beklerkende yakıt yakıyor zaten.
    Her seferinde her kuruş zamda klavyede sıkıp,akşamına paşa paşa yakıt almaya gidiyor adam yav.Param yok diyor 2 günde 1 olan zamda depo fulluyor.Bir gariplik var da nerede ben anlayamadım.
    Şu ara çok sıra oluyor. Zencilerin... pardon pompaların sayısını artırsalar iyi olacak.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Citroen Ami'ye baktınız mı sanki 100 bin TL civarı gibi görmüştüm internette. Şehiriçi iş görebilir. Hatta internette reklamı dönüyordu; Dünya kadar malın mülkün olacağına fındık kadar Ami'n olsun diye.
    120 bindi bu haftaki kur krizi olmadan önce

Sadece kurumsal firmalara, eğer onaylanırsa o da pr için 1 tane satıyorlarmış, giydirilip ortada gezsin dikkat çeksin diye diye

Biniciye Şubat falan dedi görüştüğüm kişi

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstasyon çalışanları inanılmaz yorulmuştur, garibanın yüzü gülür mü?
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    120 bindi bu haftaki kur krizi olmadan önce

Sadece kurumsal firmalara, eğer onaylanırsa o da pr için 1 tane satıyorlarmış, giydirilip ortada gezsin dikkat çeksin diye diye

Biniciye Şubat falan dedi görüştüğüm kişi
    twizy'ye göre ucuzmuş

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı benzinlikler hiç satmamış.Bazıları ise 200 tl limit koymuş.Fırsatçılık
    Samara 2109/Peugeot 207/Skoda Fabia III/Octavia Sport

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla 1 haftadır kontak çevirmedim arabayıda satmayı düşünüyorum elektrikli pisiklet alıp şarjınıda kaçak çekecem kafaya koydum...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    canım çok sıkkın. bugün zam yok gibi morelim bozuldu. acaba hastalandılar mı? Bir şeyleri mi var hayrolsun?
    YamahA Xmax 250 ABS

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)