User Tag List

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
160 sonuçtan 153 ile 160 arası

Konu: Genel Sağlık Sigortası Borcu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    31 Martın son gün olduğunu beyan eden yazılı kağıt 30 martta bana ulaşıyor. Daha önce gss olayı çıkıp borç çıkartıldığında öğrenci olduğumu bildirip borcu sildirmiştim. Hata bizdeki sülük gibi yapışan devletimizden şüphelenmedim. Tekrar sorgulama ihtiyacı duymamıştım. Kağıt bugün kapıya bırakılmış. Öğrenir öğrenmez hemen sgk ya gittim. Herkes kendi havasında. Güvenlikçisi ayrı bir havada, çalışan memuru ayrı mal. Anlatıyorsun anlatıyorsun anlamıyor. Sinir olup çıktım. Yarın bir daha gidicem. Eylül 2014e kadar öğrenciydim. Mezun olur olmazda göreve başladım. Yani eylül 2014ten beride sigortalı olarak çalışıyorum. Bir sorun çıkar mı acaba?

Slipshod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelir testine girip sgk'ya verdim bir kağıt. kadın yarım saat sonra internetteki sorgulamadan bakabilirsin ne kadar olmuş dedi. yeni hesaplanan miktar orda düşmüştü. bu 1-2 hafta sonra uğrayın ne ola ki?
    Alıntı orhankkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    31 Martın son gün olduğunu beyan eden yazılı kağıt 30 martta bana ulaşıyor. Daha önce gss olayı çıkıp borç çıkartıldığında öğrenci olduğumu bildirip borcu sildirmiştim. Hata bizdeki sülük gibi yapışan devletimizden şüphelenmedim. Tekrar sorgulama ihtiyacı duymamıştım. Kağıt bugün kapıya bırakılmış. Öğrenir öğrenmez hemen sgk ya gittim. Herkes kendi havasında. Güvenlikçisi ayrı bir havada, çalışan memuru ayrı mal. Anlatıyorsun anlatıyorsun anlamıyor. Sinir olup çıktım. Yarın bir daha gidicem. Eylül 2014e kadar öğrenciydim. Mezun olur olmazda göreve başladım. Yani eylül 2014ten beride sigortalı olarak çalışıyorum. Bir sorun çıkar mı acaba?
    aynen bana da bugün bildirdiler. ben 17 martta hallettim bana gelen bildirim kağıdı 19martta yazılmış. dediğin gibi bugün geldi. anlamak zor. bunu toplanıp ilgili mercilere, gereken yerlere şikayette bulunsak umut yok mudur? 25 yaşını doldurdun diye babandan bakılamazsın de ama gss testi yapılırken babanın maaşından hesaplanılsın. öğrenciyim aynı zamanda iş arıyorum. sen iş verme adama öğrenciliğini sayma bir de üstüne para iste. kaldı ki belki ben çok zenginim belki özel hastaneye gidiyorum, teyzelerin içine ettiği hastanelere gitmiyorum belki. mecburiyet niye? ya da ben bu borcu öyle de böyle de ödeyeceksem ve sen benden bu parayı faiziyle tahsil edeceksen borçlu durumdayken neden bakılamıyorum? daha çok söyleyecek şey var da forum ortamı müsait değil. orhan kardeşim bu arada sigortalı olarak göreve başladıysan silerler tahmin ediyorum borcunu sıkıntı olmaz bence.
    Emniyet kemeri sizi koltuğa değil hayata bağlar!

monsterdriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar ben bu dönem sonunda mezun olacağım ve babamdan yararlandıgım ssk dusecek ben gelir testi mi en son yarına kadar mı yaptırmalıyım? Yoksa okul bittikten sonramı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okul bittikten sonra olması lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ufak birşey de ben sorayım;

24 yaşındayım lisans öğrencisiyim. daha öncesinde 2 yıl kadar sigortalı olarak çalıştım fakat işten ayrıldıktan sonra öğrenci belgemle sgk ya gidip sigorta durumumu ailemin üzerine geçirdim. yani şuan onlardan faydalanıyorum. herhangi bir borç da gözükmüyor. ne zamana kadar ailemden yararlanabilirim? nette 25 yaş bitene kadar diyor ama o süre zarfında tekrar öğrenci belgesi götürmem gereklimidir sgk ya?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de 2500 borc var dun gittim sgk ya gelir testi yaptir ya yariya duser yada silinir dedi. Gittim sosyal yardimlasma vakfina dedim memurum ailemden ayri yasiyorum, senin durum karisik dedi. Gelir testi surecinin basladigina dair bi kagit verdi 15 gun sonra sgk ya gotur dedi. Asamalar normal mi?

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel Sa

6 ay daha uzatılmıs

equinox senin durumda daha fazla ödeme cıkabilir gibi hatırlıyorum
    aileden ayrı tek yaşıyosan tek gecincek kadar ii durumdasın daha fazla prim odersn gibi bi olay vardı
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi ya neyse 6 ay uzamis zaten sagliktan da faydalaniyorum su an odememeye devam sgk denetmeni arkadaslara soruyum gunahimiz ne olacak. Tesekkurler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)