User Tag List

Sayfa 17/21 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon
385 sonuçtan 305 ile 323 arası

Konu: Techturkey bisiklet kullanıcıları?

sweatcaptain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu bısıklet ısıne cocuklugumdan berıdır merakım vardı

cocuklugumda bmx le neler yapmazdık atlamalar zıplamalar yarıslar

zaman ıcınde prof ca bıseler yapma ıstegı ıyıce kanıma ısledı . ılk once mtb alayım hem cıtırdan yol yapıp kondısyon kasayım dedım
    carraro force 330 modelı bısıkletımı aldım . ( 26" CARRARO FORCE 330 ERKEK DAĞ 24-V HD - Carraro Bisiklet )
    cıddı anlamda kalıtelı ve kullanıslı. tavsıyemdır.
    1.5 sene kullandım 30 40 km tek pedal yol yaptıgım zamanlarda benı hıc yormadı cıdden.

bısıklet konusunda cıddı arastırmalara gırdım bu ısı yapan prof kısılere ulastım tavsıyeler aldım.
    mtb yerıne yol bısıkletı onerdı herkes...
    mtb bınıyorsanız ya sehır ıcınde ufak mesafelerde yada outdoor yerlerde downhıll yapıcaksınızkı keyfı olsun.

sonra o yone dogru yoneldım. u...n bı baktım downhıll yapan bısıkletcılerın kazalarında sonuclar felc kalmaya kadar gdıyor. dag bayır ınıyorsun ne olucagı bellı degıl sakat... ucurumdan dusen de var kayaya carpanda...

neyse yol bısıkletıne karar verdım ve yıne carraro cr-52 race modelını aldım . (CARRARO CR-RACE 052 28" Erkek Yarış Bisikleti 20-V )
    kesınlıkle onerırım. 8 kg agırlıgı uzun yolda sele bır tık rahatsız ama ıdare edılır. bırde sadece on masa karbon gerısı hafıf alemınyon.

kendı deneyımımden bahsedeyım... full karbon bır bısıklet surdum... 50+km lere ulastıgımda bısıklet vıbrasyona baslıyordu nedense arastırdım karbon olmasından dıyende oldu yoldan olabılır dıyende oldu... aynı yolda kendı bısıkletımle aynı km lerde surdum tık yok...

derken basladık antrenmanlara...

kesınlıkle tavsıyemdır. kondısyon artırmak ıstıyorsanız tek pedal sabıt surat gıdebıldıgınız kadar uzun gıdın.cıddı faydasını gordum.
    derken mesafeler uzadı...

kask muhakkak takın...suan ıcın max 72 km hıza ulastım ama bısıklet ıcın cıddı hızlar sahsen suan benım ıcın bıle urkutucu oluyor bazen

suan ıcın en uzun surusum 5 saat 245 km. tabı dura kalka gezerek resım cekerek vs .

eger yol bısıkletı bınıyorsanız ozellıkle sahıl kesımınde yanınıza yedek ıc lastık pompa muhakkan alın...***** alkolızm sısede durdugu gıbı durmuyor...en ınce cam parcası bıle patlatıyor lastıgı

bu ayın 20 sı gıbı genıs bır ıstanbul turu yapmayı planlıyorum . katılmak ısteyen olursa bırlıkte pedallarız olmadı....
    34 KPT 60 e93 M3
    34 KPT 20 Ek4 Vtec VTI (track only)

Passed = KPT 01 Ek4 Vtec VTI / KPT 51 Ap2 s2000 / KPT 60 Ap2 s2000

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sweatcaptain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu bısıklet ısıne cocuklugumdan berıdır merakım vardı

cocuklugumda bmx le neler yapmazdık atlamalar zıplamalar yarıslar

zaman ıcınde prof ca bıseler yapma ıstegı ıyıce kanıma ısledı . ılk once mtb alayım hem cıtırdan yol yapıp kondısyon kasayım dedım
    carraro force 330 modelı bısıkletımı aldım . ( 26" CARRARO FORCE 330 ERKEK DAĞ 24-V HD - Carraro Bisiklet )
    cıddı anlamda kalıtelı ve kullanıslı. tavsıyemdır.
    1.5 sene kullandım 30 40 km tek pedal yol yaptıgım zamanlarda benı hıc yormadı cıdden.

bısıklet konusunda cıddı arastırmalara gırdım bu ısı yapan prof kısılere ulastım tavsıyeler aldım.
    mtb yerıne yol bısıkletı onerdı herkes...
    mtb bınıyorsanız ya sehır ıcınde ufak mesafelerde yada outdoor yerlerde downhıll yapıcaksınızkı keyfı olsun.

sonra o yone dogru yoneldım. u...n bı baktım downhıll yapan bısıkletcılerın kazalarında sonuclar felc kalmaya kadar gdıyor. dag bayır ınıyorsun ne olucagı bellı degıl sakat... ucurumdan dusen de var kayaya carpanda...

neyse yol bısıkletıne karar verdım ve yıne carraro cr-52 race modelını aldım . (CARRARO CR-RACE 052 28" Erkek Yarış Bisikleti 20-V )
    kesınlıkle onerırım. 8 kg agırlıgı uzun yolda sele bır tık rahatsız ama ıdare edılır. bırde sadece on masa karbon gerısı hafıf alemınyon.

kendı deneyımımden bahsedeyım... full karbon bır bısıklet surdum... 50+km lere ulastıgımda bısıklet vıbrasyona baslıyordu nedense arastırdım karbon olmasından dıyende oldu yoldan olabılır dıyende oldu... aynı yolda kendı bısıkletımle aynı km lerde surdum tık yok...

derken basladık antrenmanlara...

kesınlıkle tavsıyemdır. kondısyon artırmak ıstıyorsanız tek pedal sabıt surat gıdebıldıgınız kadar uzun gıdın.cıddı faydasını gordum.
    derken mesafeler uzadı...

kask muhakkak takın...suan ıcın max 72 km hıza ulastım ama bısıklet ıcın cıddı hızlar sahsen suan benım ıcın bıle urkutucu oluyor bazen

suan ıcın en uzun surusum 5 saat 245 km. tabı dura kalka gezerek resım cekerek vs .

eger yol bısıkletı bınıyorsanız ozellıkle sahıl kesımınde yanınıza yedek ıc lastık pompa muhakkan alın...***** alkolızm sısede durdugu gıbı durmuyor...en ınce cam parcası bıle patlatıyor lastıgı

bu ayın 20 sı gıbı genıs bır ıstanbul turu yapmayı planlıyorum . katılmak ısteyen olursa bırlıkte pedallarız olmadı....
    Tuzlada böyle ateşli gençleri görmek güzel
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada elınde traıneer olupta satmayı dusunen olursa ben alabılırım
    34 KPT 60 e93 M3

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tuzlada böyle ateşli gençleri görmek güzel
    atesı zamanında sen yakmıstın reız
    34 KPT 60 e93 M3

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    atesı zamanında sen yakmıstın reız
    geçen arabayla yakalayamadım seni.yanıyordun
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen arabayla yakalayamadım seni.yanıyordun
    ates lı olunca hızımı kontrol edemıyorum ondandır abı yoksa senden hızlı olmak ne haddımıze
    34 KPT 60 e93 M3

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler bisiklet olayına bende merak sarmaya başladım. Özellikle yaşadığım yerde yıllardır bisikletçiler var. Böyle şehir içi kullanabileceğim selesi rahat bir bisiklet türü varmıdır ? Bu konularda sıfırım. Hangi markaların hangi modellerine bakmam gerek ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler bisiklet olayına bende merak sarmaya başladım. Özellikle yaşadığım yerde yıllardır bisikletçiler var. Böyle şehir içi kullanabileceğim selesi rahat bir bisiklet türü varmıdır ? Bu konularda sıfırım. Hangi markaların hangi modellerine bakmam gerek ?
    konuyu basından sonuna bır okusaydın keske be
    34 KPT 60 e93 M3

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar konuyu baştan sona okudum ama benim sormak istediğim farklı bir şey var. Çocukluk zamanlarımızda bisiklet kullandık ama sokakta falan kullanıyorduk Şimdi bir arkadaşımla heves yaptık o bir tane bisiklet aldı bir tanıdığından, bende almak istiyorum ama aldım mı güzel bir şey olsun istiyorum.

Gideceğimiz en uzak yerde Bayrampaşa'dan Ortaköy Bebek Sarıyer falan olur.(Çok uzak mesafeler değil ama yakında değil)

Sıfır mı almalıyım? Ya da temiz kullanılmış bir ikinci el mi?
    Basit bir şey mi yoksa güzel bir şey mi almalıyım ?
    Bir de ben hidrolik frenli almak istiyorum. 1000 liralık bütçeye hidrolik frenli güzel bir şey alabilir miyim ? (2.el)

Bu arada boyum 1.96 -95 kiloyum kaç inç almam lazım ?

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyu baştan sona okudum ama benim sormak istediğim farklı bir şey var. Çocukluk zamanlarımızda bisiklet kullandık ama sokakta falan kullanıyorduk Şimdi bir arkadaşımla heves yaptık o bir tane bisiklet aldı bir tanıdığından, bende almak istiyorum ama aldım mı güzel bir şey olsun istiyorum.

Gideceğimiz en uzak yerde Bayrampaşa'dan Ortaköy Bebek Sarıyer falan olur.(Çok uzak mesafeler değil ama yakında değil)

Bir de ben hidrolik frenli almak istiyorum. 1000 liralık bütçeye hidrolik frenli güzel bir şey alabilir miyim ? (2.el)

İkinci el sıfır olayı tamamen bütçene kalmış.

Hidrolik fren yağmurda kullanmıyorsan çok gereksiz. Özellikle 1000 tl gibi düşük bütçeyle ben frene yatırım yapmazdım.

Boy/kg oranı da bisiklet markasına göre değişir. Deneyip karar vermen gerekiyor. Benim boyum 1.86 olmasına rağmen gövde uzun bacak kısa olduğu için 56 beden yerine 54 almam gerekiyor çoğu markada. Halbuki bilmeden 56 beden alırsak (ki yaptım o hatayı daha önce), bu sefer sele olması gerekenden aşağıda kalıyor. Bu yüzden kişi kendi vücudunu bilerek ve bisikletin üzerinde deneyerek karar vermeli.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bence v frenli ince lastikli alabildiğinizin en hafifine bakın ben piyasadan baya uzaklaştım lakin 1000liralık cihazın üzerindeki hidroliklerden verim alamayacağınızı düşünüyorum
    123d

ugura09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    küçükken 5 sene bisiklet tamirciliği yapmışlığım oldu eskilerden pinokyo,eski bisanlar vardı çift kadrolu hey gidi hey
    Aldanırsın Yıllara...
    alfa Romeo 146 Boxer

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar önce uzun yol mu dağ mı şehir içi mi sürerseniz en çok önce onu ayarlayın. Bir bisiklet heryerde süremezmiyiz derseniz başlangıçtakiler için sürebilirsin. ama yeni başlayanlar için tek tavsiyem mtb ile başlamanız.

İstanbul anadolu yakasında oturan var ise her hafta sonu kartal soğanlık- kadıköy moda askeri ordu evinin oradan dönüp geliyorum. gelen olursa muhabbet içinde bilgi verebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar önce uzun yol mu dağ mı şehir içi mi sürerseniz en çok önce onu ayarlayın. Bir bisiklet heryerde süremezmiyiz derseniz başlangıçtakiler için sürebilirsin. ama yeni başlayanlar için tek tavsiyem mtb ile başlamanız.

İstanbul anadolu yakasında oturan var ise her hafta sonu kartal soğanlık- kadıköy moda askeri ordu evinin oradan dönüp geliyorum. gelen olursa muhabbet içinde bilgi verebilirim.
    enes cumartesı yapalım musaıtsen ?
    34 KPT 60 e93 M3

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    enes cumartesı yapalım musaıtsen ?
    Valla kardeşim çıkıcaktım, forumdan bir arkadaş (havayı koklayan adam- Emir) sağanak yağışlı demiş. duruma göre özelden yazarım ben uyarmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım bir tanıdığından B'twin Big RR 5.3 29 inç model bisiklet alacak bugün yarın. Adam satın aldıp 3-5 kere bindikten sonra sağlık probleminden dolayı kullanmamış. Sıfır gibi diyebiliriz yani.

1000 liraya alıyor kendinisi, istersen sen al dedi bana. Sizce nasıl fiyat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım bir tanıdığından B'twin Big RR 5.3 29 inç model bisiklet alacak bugün yarın. Adam satın aldıp 3-5 kere bindikten sonra sağlık probleminden dolayı kullanmamış. Sıfır gibi diyebiliriz yani.

1000 liraya alıyor kendinisi, istersen sen al dedi bana. Sizce nasıl fiyat
    kadrosu alışılmışın dışında bi fransız malı bisiklet ben beğeniyorum,alınabilir.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bu işe ilk '15 de başladım. Rockrider 500s kullanıyordum. Mtb ile başladım ama uzun yol yapmak istediğim için yol bisikletine dönüş yaptım.
    Mtb ile uzun yol yapamazsınız, yorar sıkılırsınız. Lastik ebatı büyük olduğu için çok fazla efor sarfediyorsunuz. Bende bunu yol bisikleti aldıktan sonra farkında vardım.
    Mtb ile 30 40 yapıp yorulurken yol ile tempolu 30-35 km/h yapıp 100 km civarında yapıyorum yorgunluk sıfır, yok diyebilirim.
    Mtb' den ziyade şehir bisikleti öneririm, en azından lastikleri ince, daha az efor harcatır.
    Bu da Şubattan beri benimle olan 2. bisikletim.
    Specialized Tarmac
    Bursa Uludağ Tırmanış yarışına katıldım bu sene, Marmara Granfondo vardı.
    Sırada bu bisiklet ile son 2 yarışım var. Edirne ve Granfondo Çeşme
    [IMG][/IMG]
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ev ve iş arası 6km mesafe sabah trafiği çekmemek hem spor hem ekonomi yapmak için 2 aydır işe bisikletle gidiyorum. İşe giderken hep yokuş iniyorum 15dk sürüyor dönüş hep yokuş çıkıyorum 25 dk sürüyor bunca zaman boşuna arabayla gidip gelmiim diyorum o kadar rahatki imkanı olan ve hevesi olan herkese tavsiye ederim
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)