User Tag List

Sayfa 13/21 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
385 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Techturkey bisiklet kullanıcıları?

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sıfır olarak çok iyi fiyat olarak değerlendirilecek 2000 usd'ye 8kglık Pinarello Dogma 65.1 hybrid alınırmı?
    abi acıkcası o tarz bisiklete binmediğim için yorum yapamıcamda sadece fiyat için 2000usd o bisiklet icin ciddi ucuz geldi bana

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar sıfır olarak çok iyi fiyat olarak değerlendirilecek 2000 usd'ye 8kglık Pinarello Dogma 65.1 hybrid alınırmı?
    2000 usd hybrid bisiklet için çok yüksek bir rakam. O paralar yol bisikleti sınıfı. 700 dolarlık hybrid ile 2000 dolarlık hybrid arasındaki fark çok hissedilir olmayacaktır, ya da aradaki farka değmeyecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2000 usd hybrid bisiklet için çok yüksek bir rakam. O paralar yol bisikleti sınıfı. 700 dolarlık hybrid ile 2000 dolarlık hybrid arasındaki fark çok hissedilir olmayacaktır, ya da aradaki farka değmeyecektir.
    Vay hemserim gelmis, goturuyon timbitlerii timhortonslari sonra yak yakabilirsrn bisikletle saka bir yana bunun en iyi yurtdisi fiyati 2350 usd normalde piyasasi 2800 2650 civari ida turkiyede ithalatci kargo arti kar koydumu muhtemelen 3000 civaridir bence. Burda amerikan ussunden alinma var bir tane ama o parayi bencede haketmiyordur gibi geldigi icin net bilgi alim dedim cevap icin tesekkurler

d.berkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

8kg olduğuna göre donanımı baya düşük olmalı o kadroyla. Gerçi sadece o kadro bile o fiyatta ancak alınır o yüzden değer bence..

Ultegra donanımlısı outlet fiyatı bile aşağıda görünüyor.
    Pinarello Dogma 65.1 2014 Ultegra Black/Red Shiny 881 | Pinarello Factory Outlet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay hemserim gelmis, goturuyon timbitlerii timhortonslari sonra yak yakabilirsrn bisikletle saka bir yana bunun en iyi yurtdisi fiyati 2350 usd normalde piyasasi 2800 2650 civari ida turkiyede ithalatci kargo arti kar koydumu muhtemelen 3000 civaridir bence. Burda amerikan ussunden alinma var bir tane ama o parayi bencede haketmiyordur gibi geldigi icin net bilgi alim dedim cevap icin tesekkurler
    Yok abi en şişman halime göre 20 kg zayıfım şu anda. Timbit baya güzel kahve alınca 1 dolara veriyolar 10 lusunu öğleden sonra.

2000 dolara iyi bir yol bisikleti alırsın abi onun yerine, hemde daha hızlı hemde uzun mesafe kullanımda daha konforlu. Taşıması kaldırıp götürmesi de daha kolay.

Hybrid bisiklet benim gözümde kısa mesafe ya da ulaşım amaçlı bisiklet türü.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aluminyum bisiklette özellikle göbek kısmında güçlü pedal çevirdiğindeki esnemeyi hissedebiliyorum şahsen. Fakat kullandığım karbon bisiklet (Cannondale Synapse carbon 105) taş gibiydi, esneme falan yok abanınca. Bu rijitliğe rağmen çukurları hissettirse de yol pürüzlerini baya alıyor. Muhtemelen rampada esnememe durumu baya fark eder.

Şu anda sahibi olduğum yol bisikletinde 105'i özellikle ön kısımda kablolar gizli diye tercih etmiştim. Yarışlara katılmadığım için Tiagra'da beni mutlu edebilirdi. Fakat karbon bisiklette Tiagra almam çünkü genelde düşük komponentli karbon bisikletlerin materyalleri de çok kaliteli olmuyor. 105 ya da Ultegra en mantıklı seviye fakat Ultegralı karbon bütçemi aşabilir. O zaman şu soruyu sorayım.

Ultegra setli ekstra hafif bisiklet mi (Caad12 ya da Emonda ALR), yoksa 105 li karbon mu tercih ederdin? Fiyat seviyeleri aşağı yukarı aynı.
    105 ile ultegra arasında 95-100 gr gibi bir fark var birde ultegra' nın frenleri 105 e göre daha iyi.
    caad12 bulabilirsen 105 li olaiblir, en azından seti de değiştirebilirsin. Caad12 ödül almış bir kadro..
    Fakat, çok acil değil ise ve şuan ki seni tatmin ediyorsa direk carbon + ultegralı bir bisiklet almanı öneririm.
    Benim bisikletde alu carbon, bundan sonra ki ultegra + carbon olur komple. Farkı oldukça hissettiriyor..

Abi selam,
    Görünce konuyu devam ettim ve arkadaş link paylaşmış
    Pinarello 2000 usd lik bir makinası kesin taiwan kadrodur demeye kalmadı gördüm
    7-8 bin TL ye alınacak bir bisiklet değil Pinarello. Hele ki Dogma..
    Eğer sahibinden de falan veya Ebay da gördüysen taiwan ( replica ) kadrodur büyük ihtimalle.
    2000 usd verdikten sonra, www.canyon.com dan bakmanı öneririm.
    Carbon + ultegra veya 105 setli ideal bir bisiklet alabiliyorsun.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende tur bisikletinden yeni bir heyecan katsın diye yol yarış bisikletine geçtim.Bulunduğum şehirde yollarımız düz ve şehirler arası stabil yollarımız bakalım tur bisikletinden daha çok sevdim gibi ama zaman neyi gösterecek.

Tur bisikletim daha çok artık şehir içi için kullanırım herhalde full shimano deore sistemli , 30 vites , çamurluklu bagajlı kendinden hallice Scott Metrix 40

Buda yeni aldığım yol yarış Scott speedster 15 modeli. Açıkcası renkleri beni cezbetti ama donanım olarakta 105 set ve karbon maşa gibi özellikleri mevcut. Buda kendisi

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 bisikleti aracta tasimak icin hangi aparati onerirsiniz? Cok sık kullanacagim bisey degil, bayramda bisikletleri yanimda goturmek istiyorum, arabaya zarar vermeden is gorecek min fiyatli bisey guzel olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Scott iyi markadır. Nedenini bilmiyorum fakat burada Scott bayisi bulmak çok zor. Ben de düşünüyordum evime yakın bayisi olsaydı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 bisikleti aracta tasimak icin hangi aparati onerirsiniz? Cok sık kullanacagim bisey degil, bayramda bisikletleri yanimda goturmek istiyorum, arabaya zarar vermeden is gorecek min fiyatli bisey guzel olur
    Arabaya hiç bir şekilde temas etmesin diyorsanız öncelikle çeki demiri bağlantısı almanız lazım. Çeki demirine bağlanan bisiklet taşıma aparatını öneririm. Fakat bunun sıkıntısı, aracınızı satarsanız her araç için başka çeki demiri bağlantısı almanız lazım.

Ben ileride arabamı satarsam başka arabalarda da kullanmak için bagaj aparatı aldım. Bunu kullanıyorum. Herhalde dünya üzerindeki kullanması en kolay bagaj aparatıdır. 1 dakikadan az sürede aparatı ve bisikleti takabiliyorum. Fakat illa ki boyada iz bırakıyor istediğiniz kadar temiz bakın, her yaz sonu pasta cila ile temizliyorum kalıcı iz bırakmıyor.

Thule Raceway PRO | Thule | Canada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam,
    bike-racks
    Bu vakumludur, testlerini izleyebilirsin. İstediüin zaman tak çıkar özelliğine sahip. Youtube da sea suckers rally falan yaz aletin dayanıklılığını görürsün
    Tavan için düşünürsen thule öneririm. Pahalıdır ama işin Mercedes i dir..
    Bagaj alacaksan da thule yine ama yok o kadara da gerek yok dersen bir kaç kişi de kaliteli kullanıyor.
    Onlara sorup bilgi veririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Scott iyi markadır. Nedenini bilmiyorum fakat burada Scott bayisi bulmak çok zor. Ben de düşünüyordum evime yakın bayisi olsaydı.
    Dou, sen anladığım kadarı ile Canada tarafındasın sanırım
    Direk, Trek den devam et derim. Abd markası, adım atsan her yerde mevcuttur
    Bende bundan sonra alırsam ya Canyon düşünüyorum cf ya da focus cayo..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,
    bike-racks
    Bu vakumludur, testlerini izleyebilirsin. İstediüin zaman tak çıkar özelliğine sahip. Youtube da sea suckers rally falan yaz aletin dayanıklılığını görürsün
    Tavan için düşünürsen thule öneririm. Pahalıdır ama işin Mercedes i dir..
    Bagaj alacaksan da thule yine ama yok o kadara da gerek yok dersen bir kaç kişi de kaliteli kullanıyor.
    Onlara sorup bilgi veririm.
    Tavan aparatları beni hep korkutur, özellikle garaj girişlerinde baya tedirgin eder diye düşünüyorum.

Kafada ben direk elemiştim tavan aparatını bu sebepten, çeki demiri ya da bagaj aparatları bana göre en güvenli olanları.

Bu arada TR de nasıl bilmiyorum ama, burada Thule'nin satış sonrası hizmetleri gerçekten çok iyi. Bağlantı bantlarından 1 tanesini kopartıp, acaba garanti karşılarmı diye soru sormak için mail attığımda, bana fatura - belge bile sormadan ekstra 3 tane gönderdi adamlar. Pahalı bir şey değil ama, müşteriyi uğraştırmadan kısa yoldan sorunu çözdüler. Sırf bu sebepten ötürü bile daha uzun süre müşterisi olmaya devam edeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dou, sen anladığım kadarı ile Canada tarafındasın sanırım
    Direk, Trek den devam et derim. Abd markası, adım atsan her yerde mevcuttur
    Bende bundan sonra alırsam ya Canyon düşünüyorum cf ya da focus cayo..
    Evet Kanada'dayım. Hali hazırda Trek hybrid kullanıyorum, o yüzden ikinci bisiklet farklı marka olsun istiyorum. Tabi çok uyguna bulursam o zaman düşünmem.

Canyon, Ridley, Scott, Focus.. Bu marka bisikletleri bizim burada çok nadir gördüm. Scott burada aslında biliniyor fakat diğerleri biraz Avrupa pazarına odaklı sanırım, pek tercih edilmiyor. Bulabilirsen Cervelo marka öneririm.

Yol bisikletim şu anda Giant Defy 1 fakat L beden (57.5 cm) bana bacak boyunda biraz büyük kaldı. Boyum 1.86 olmasına rağmen bacak boyum kısa olduğu için konfor konusunda problem yaşıyorum. Sele aşağıda kaldığı için gidona uzanma mesafem çok uzuyor. Kollarım dümdüz tutunabiliyorum fren leverlarına. Aslında değiştirmeye niyetlenmemin sebebi bu, tabi 1200 kilometre yaptıktan sonra farkında varmakta ayrı bir yetenek .

Muhtemelen karbon kadro olursa

Specialized Roubaix
    Cannondale Synapse ya da Supersix
    Giant TCR Advanced 2

Aluminyum olursa

Cannondale CAAD12

Tercih edeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aksesuar Bisiklet Taşıyıcı KING ROOF BC-2090-3KQ BC-2090-3KQ BİSİKLET TAŞIYICI 3'LU RACK REPUBLIC

şuanda sattığımız araca en uzak tutan model bu. bence fiyat performans açısından en iyisi. eğer isterseniz size 180 tl den gönderebilirim.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tavandaki taşıyıcıları düşünmüyorum ben de. alttaki çok mu dandik? duruma göre 150+ hızlarda problem olur mu?

ACS Bisiklet Taşıyıcı (2 Bisiklet Taşıma Kapasiteli) Fiyatı

senede 1 veya 2 defa kullanacağım için aşağıdakinin fiyatı biraz fazla

EXPRESS 2V BİSİKLET TAŞIYICI THULE SWEDEN AB - Bisiklet Taşıma ve Saklama Bisiklet...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bisiklet taşıyıcısı varken 130'u geçmeyin. Özellikle bilinmedik markalarda problem olabilir.

Hatta bazı ürünlerde kullanıcı kılavuzunu okursanız max sürat konusunda sizi uyaracaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tavandaki taşıyıcıları düşünmüyorum ben de. alttaki çok mu dandik? duruma göre 150+ hızlarda problem olur mu?

ACS Bisiklet Taşıyıcı (2 Bisiklet Taşıma Kapasiteli) Fiyatı

senede 1 veya 2 defa kullanacağım için aşağıdakinin fiyatı biraz fazla

EXPRESS 2V BİSİKLET TAŞIYICI THULE SWEDEN AB - Bisiklet Taşıma ve Saklama Bisiklet...
    ilk linkteki ürünü sakın düşünmeyin halatları tutan sistem çok dandik halatları kitlemiyor 9 kg lık yol yarış bisikleti koyduk tak hemen saldı kendini.
    dediğim republic marka taşıyıcıda tampona destek ayağı var o yüzden bisikletlerin ağırlını oraya veriyor ve halatlarla sıktığınızda ciddi stabil hale geliyor bilginiz olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet Kanada'dayım. Hali hazırda Trek hybrid kullanıyorum, o yüzden ikinci bisiklet farklı marka olsun istiyorum. Tabi çok uyguna bulursam o zaman düşünmem.

Canyon, Ridley, Scott, Focus.. Bu marka bisikletleri bizim burada çok nadir gördüm. Scott burada aslında biliniyor fakat diğerleri biraz Avrupa pazarına odaklı sanırım, pek tercih edilmiyor. Bulabilirsen Cervelo marka öneririm.

Yol bisikletim şu anda Giant Defy 1 fakat L beden (57.5 cm) bana bacak boyunda biraz büyük kaldı. Boyum 1.86 olmasına rağmen bacak boyum kısa olduğu için konfor konusunda problem yaşıyorum. Sele aşağıda kaldığı için gidona uzanma mesafem çok uzuyor. Kollarım dümdüz tutunabiliyorum fren leverlarına. Aslında değiştirmeye niyetlenmemin sebebi bu, tabi 1200 kilometre yaptıktan sonra farkında varmakta ayrı bir yetenek .

Muhtemelen karbon kadro olursa

Specialized Roubaix
    Cannondale Synapse ya da Supersix
    Giant TCR Advanced 2

Aluminyum olursa

Cannondale CAAD12

Tercih edeceğim.
    Olsun, geç olsun da güç olmasın..
    Retul & Bikefit yok mu oralarda yapan ? Bende de ufak tefek ağrılar vardı bikefit yaptırdım bisiklet tam bana göre oldu şimdi ağrı sızı kalmadı.
    Spec amerikan olduğu için biraz daha ağır basıyor ama model olarak burada pek tutulmayanlardan. Genelde, tarmac, venge ya da s-works kullanıyorlar.
    Cannondale Supersix olabilir ya da hi mod a da bakabilirsin.
    Giant Tcr Advanced 2 de güzel fakat bu ikisi arasında kalsam sanırım Spec ile Cannon arasında baya kalırdım
    Cervelo olabilir fakat Türkiye' de bisiklet fiyatları aşırı derecede uçmuş şekilde. Kendin gidip almadığın sürece min 2K fazla dan para ödemiş oluyorsun.
    Ridley de mesela İstanbul da hiç görmedim denilebilir.. Spec bir elde , cervelo-focus başka bir elde - Giant Türkiye kendi mağazaları falan var --- Tr sınırları içerisinden almak biraz sıkıntılı
    Ben sana başka bir şey sorayım, Garmin bundle edge520 nin fiyatları orada nedir ? // Garmin ya da Suunto Ambit3 Multispor almayı düşünüyorum..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)