User Tag List

Sayfa 14/21 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
385 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: Techturkey bisiklet kullanıcıları?

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fitting'i kendim yaptım deneye deneye. Biraz da Youtube'dan araştırarak çözdüm. Zaten olayı anlayınca L bedenin büyük geldiğini o zamana nladım. Bisikletçiler yapsa da kişinin kendi gibi uğraşmıyor. Arabanın ayar mevzusu gibi biraz o mevzu.

Aslında ağrım yok ama şöyle bir örnek vereyim. Sele borusunun orjinali geriye doğru offsetli. Haliyle diz kapağı mesafemin krank kolunun ucuyla aynı mesafede olabilmesi için seleyi iyicene öne almam gerekiyor. Selenin gösterdiği max seviyesinden biraz daha ileride. Offsetsiz sele borusu ile problem çözülebilir, fakat borunun profili D şeklinde olduğu için aftermarket boru olmuyor. İki ucu moklu değnek yani. Kısaca fitting mevzusunu öğrendikçe bu beden bana büyük diyebilmeye başladım, geç kavramamın sebebi bu. Bir de çoğu markada 54-56 cm L olarak geçerken, Giant nedense 57.5 cm olarak göstermiş. Markadan markaya fark ediyor kısaca.

TCR Advanced fiyat performans olarak dünyadaki en iyi yol bisikleti olarak betimleniyor. 2000 dolar civarına full Ultegra setli full karbon kadro 7.5 kg bisiklet başka markada bulamıyorsunuz. Specialized ya da Cannondale kadar marketing konusunda başarılı değiller, kabul etmek lazım. Fakat bana göre diğerlerinden pek farkı yok. Bu arada CAAD12 diyoruz ama, pek esnek bir insan değilim. Ayak parmak uçlarıma esneyerek dokunamıyorum mesela, bu yüzden endurance tipi yol bisikletleri benim vücut yapıma daha uygun. O yüzden TCR-CAAD12 yerine Roubaix ve Synapse Carbon'a yönelebilirim, fakat öncesinde hepsini test ederek karar vereceğim.

Bilemiyorum oralarda kampanya oluyor mu ama, burada yaz sonları %20 ye varan indirimler oluyor. O tip bir indirimden alınabilir eğer benzer türde indirimler yapılıyorsa. Cervelo benim gözümde diğer markalardan ayrı, bu işin biraz Koenigsegg'i gibi bana göre. El yapımı, ve sadece üst seviye bisiklet üretiyor adamlar.

Son olarak, bana göre bisikletteki bilgisayar sadece kilometre sayacı olarak önem taşıdığı için (her bisikletimde mutlaka sıfır alır almaz takarım) pek o konuyu araştırmadım. Strava kullanıyorum o tip bilgiler için genelde. Fakat fiyatlara baktığımda 500 kanada doları civarına burada Garmin'i bundle olarak bulabiliyorsun.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fitting'i kendim yaptım deneye deneye. Biraz da Youtube'dan araştırarak çözdüm. Zaten olayı anlayınca L bedenin büyük geldiğini o zamana nladım. Bisikletçiler yapsa da kişinin kendi gibi uğraşmıyor. Arabanın ayar mevzusu gibi biraz o mevzu.

Aslında ağrım yok ama şöyle bir örnek vereyim. Sele borusunun orjinali geriye doğru offsetli. Haliyle diz kapağı mesafemin krank kolunun ucuyla aynı mesafede olabilmesi için seleyi iyicene öne almam gerekiyor. Selenin gösterdiği max seviyesinden biraz daha ileride. Offsetsiz sele borusu ile problem çözülebilir, fakat borunun profili D şeklinde olduğu için aftermarket boru olmuyor. İki ucu moklu değnek yani. Kısaca fitting mevzusunu öğrendikçe bu beden bana büyük diyebilmeye başladım, geç kavramamın sebebi bu. Bir de çoğu markada 54-56 cm L olarak geçerken, Giant nedense 57.5 cm olarak göstermiş. Markadan markaya fark ediyor kısaca.

TCR Advanced fiyat performans olarak dünyadaki en iyi yol bisikleti olarak betimleniyor. 2000 dolar civarına full Ultegra setli full karbon kadro 7.5 kg bisiklet başka markada bulamıyorsunuz. Specialized ya da Cannondale kadar marketing konusunda başarılı değiller, kabul etmek lazım. Fakat bana göre diğerlerinden pek farkı yok. Bu arada CAAD12 diyoruz ama, pek esnek bir insan değilim. Ayak parmak uçlarıma esneyerek dokunamıyorum mesela, bu yüzden endurance tipi yol bisikletleri benim vücut yapıma daha uygun. O yüzden TCR-CAAD12 yerine Roubaix ve Synapse Carbon'a yönelebilirim, fakat öncesinde hepsini test ederek karar vereceğim.

Bilemiyorum oralarda kampanya oluyor mu ama, burada yaz sonları %20 ye varan indirimler oluyor. O tip bir indirimden alınabilir eğer benzer türde indirimler yapılıyorsa. Cervelo benim gözümde diğer markalardan ayrı, bu işin biraz Koenigsegg'i gibi bana göre. El yapımı, ve sadece üst seviye bisiklet üretiyor adamlar.

Son olarak, bana göre bisikletteki bilgisayar sadece kilometre sayacı olarak önem taşıdığı için (her bisikletimde mutlaka sıfır alır almaz takarım) pek o konuyu araştırmadım. Strava kullanıyorum o tip bilgiler için genelde. Fakat fiyatlara baktığımda 500 kanada doları civarına burada Garmin'i bundle olarak bulabiliyorsun.
    500 Cad da zaten 1000₺ gibi hatta çok az da geçiyor, wiggle ile falan aynı fiyata geliyor.
    Burada nadir indirim olabiliyor evet. Giant ın söylediğin modeli 2000$ a alınabiliyorsa hatta indirimde de yakalanabiliyorda kaçmaz.
    Cannondale sanırım endurance da specialized dan daha iyi ( çok emin değilim )
    Burada öyle bir Giant, Focus Cayo falan 7K ₺ den aşağıya alamıyorsun.
    Ee, aldıktan sonra minimumda 1K lık jant takıyorsun sonu gelmiyor
    Bundan sonra - Canyon, Merida yanda Giant düşünüyorum. Uygun bulabilirsem Ebay da falan güzel kadrolar oluyor, kadro da olabilir..
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2000 dolar derken, USD bu arada. Advanced 1 2600 Kanada doları liste fiyatıyla, full Ultegra set ile geliyor.

Advanced 2'nin liste fiyatı 2100 Kanada doları civarı, yani 1600 küsür USD.

Bu fiyatlara genelde %13 vergi ekleniyor, fakat sezon sonu indiriminde o vergi oranı kadar indirim yapıyorlar. Yani vergisiz fiyata almış oluyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada fitting problemini çözdüm.

Beni en çok rahatsız eden nokta, gidona uzanma mesafesinin uzak olmasıydı. Yatık sürüş pozisyonundan bahsetmiyorum, kollar çok yukarıda ve dimdik oluyordu gidona ulaşabilmek için. İnternetten araştırdığımda Giant Defy kullanıcıların ortak problemi olduğunu gördüm. Kadronun hala çok az bile olsa büyük olduğunu düşünüyorum. Fakat Giant'ın ölçülerine göre olması gereken ölçüyü almışım, boyum L bedene göre alt limitte yalnız.

Orjinali 110 mm olan gidon boynunun yerine 90 mm aftermarket boyun aldım İngiltere'den. Hazır sipariş veriyorken, 105 frenler (yavaş yavaş 105 set oluşturuyorum), Conti S4000II lastikler, bir kaç iç lastik, yedek zincir falan da aldım. 105 set için geride kalan eksik tek parça krank kaldı, 105 pedalları yaz başında almıştım.

Kışın burada bisiklet kullanmak imkansız olduğundan ötürü (Kasım ayına kadar soğuk olmuyor fakat rüzgar çok fena), trainer ve trainer lastiği de aldım. Eylül sonunda trainera takıp kullanacağım artık.

Şimdilik satış işi askıya alındı diyebilirim kısaca. 5000 km yi devirmeyi düşünüyorum.

will - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fuji touring aldım. şimdi arabanın bagajına bisiklet taşıma aparatı almam gerekiyor. çok pahalı olmayacak ve arabanın kaportasına zarar vermeyecek hangi aparatı tavsiye edersiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yol yarış bisiklletine yeni başladım şuan ki ortalama hızım 25 km civarlarında kesintisiz sürüşlerde tabi bunu biraz daha arttırmak istiyorum. Buna destek çıkacak beslenme ile ilgili ve performans arttırımı ile ilgili program hazırlayan site filan mevcut mudur ? bununla ilgili önerisi olna var mıdır ?

ilbeyyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı will Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fuji touring aldım. şimdi arabanın bagajına bisiklet taşıma aparatı almam gerekiyor. çok pahalı olmayacak ve arabanın kaportasına zarar vermeyecek hangi aparatı tavsiye edersiniz
    Yakın zamanda Peruzzo Cruiser aldım, Alfa 33, Hyundai i20, Clio Symbol, Ford Kuga üzerinde kullandım, hiçbir çizme sorunu yok, nispeten hafif ve hesaplı bir malzeme.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilbeyyagci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda Peruzzo Cruiser aldım, Alfa 33, Hyundai i20, Clio Symbol, Ford Kuga üzerinde kullandım, hiçbir çizme sorunu yok, nispeten hafif ve hesaplı bir malzeme.
    buna ek olarakta rack republıc'de alabilirsiniz. Taşıyıcı alt destek kısmı açı ayarlı olduğu için birçok araçta rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    BUZZ RACK MOZZQUITO 3\\\\\\\'LU OTO BİSİKLET TAŞIYICI - Guven Bisiklet

Ben bunu kullanıyorum memnunum.

Hatchback,sedan,sw araçlara uyumlu

Gökhan Kavuştu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı will Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bisikletiniz hayırlı olsun, ben de @ilbeyyagci bey ile aynı ürünü kullanıyorum, şu ana kadar herhangi bir şikayetim olmadı. Tavsiye ederim.

Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yol yarış bisiklletine yeni başladım şuan ki ortalama hızım 25 km civarlarında kesintisiz sürüşlerde tabi bunu biraz daha arttırmak istiyorum. Buna destek çıkacak beslenme ile ilgili ve performans arttırımı ile ilgili program hazırlayan site filan mevcut mudur ? bununla ilgili önerisi olna var mıdır ?
    Bu siteye göz atmanızı öneririm. Kadans ve beslenme üzerine birçok faydalı konu mevcut.
    GKGARAGE

Instagram | Spotify | Flickr

will - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tavsiyeler için teşekkür ederim. araç corsa d. biraz zor olacak gibi duruyor. BUZZ RACK MOZZQUITO hoşuma gitti

mert_leon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak sprintler iyidir

Iouh3sgYV-w

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kış moduna girdim.

Hybrid bisikleti hala dışarıda kullanıyorum fakat hava artık 20 derecelerin altına indi. O yüzden yol bisikletini kış moduna soktum

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 3-4 gün önce saganak yagmurda trafikte bisikletle hiz denemesi yaptim. Ben hiz denemesi yaparken yagmur durmustu ama yerler hala yasti.

Sonradan yolda ufak bir engeli geçiyordumki bisikletimin tekerler kaydi düsüyordum. Sonradan ayni gün içinde 10-11 kilometre hizlarla kaç kez lastigim kaydi, düsüyordum. Hatta bi seferinde düstüm sayilir.
    Bisiklet ayagimin altindan kaydi gitti.

Ben yagmuru fazla küçümsemisim, dogayla saka olmaz arkadaslar.

Deli gibi trafikte 50"li hizlara ulastim yagmurda, bir kaysam kesinlikle arabalarin altina girermisim

YAGMURA DIKKAT EDIN ARKADASLAR
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuru havada bile 50+ km ler korkutucu, sen ıslak diyorsun bir de.

Şakası yok. 60 km ile arabalar için çarpışma testi yapılıyor, arabaların geldiği hal ortada. O süratlerde düşersen ya da bir cisme çarparsan ölürsün net.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne deseniz haklisiniz hocam, 7-8 kilometre hizlarla deli gibi kaydiktan sonra aklim basima geldi.

Ortalama yükseltmek için bazen yüksek hizlara çikabiliyoruz.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne deseniz haklisiniz hocam, 7-8 kilometre hizlarla deli gibi kaydiktan sonra aklim basima geldi.

Ortalama yükseltmek için bazen yüksek hizlara çikabiliyoruz.
    Bu hızı sanırım Beykoz da bir yokuştan inerken gördüm, geçtiğimiz Pazar günü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben max 62 gördüm farkında olmadan. Yandan rüzgar gelirse acayip korkutuyor özellikle kadro hafifse.

Burada yokuş yok denecek kadar az. Düz zeminde 30-35 km arası geziyorum şu anki kondisyonumda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vallahi bu turda ortalama daha da yüksek çıkardı da ortama ayak uydurdum.
    garminin de baya etkisi oluyor, her şeyi gösterdiğinden dolayı nerede nasıl gideceğini daha iyi biliyorsun. Bilinçli gidiyorsun en azından.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)