User Tag List

Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon
237 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Kİtap tavsİyelerİ

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla hacılar yavuz diyoya ''vampir kitapları'' diye edebi bişiler istiosanız bilim kurgu macera falan geçin bence

türk edebiyatının babası TUTUNAMAYANLAR ile başlayıp diğer oğuz atayları okuyun derim

sonra murat uyurkulak gider

dil kullanımı kıvraklığı istiyorsanız elif şafakın cümleleri kurguları mükemmeldir

sistem eleştiri bi ikileme önericem nobel ödüllü jose saramago dan önce körlük sonra görmek (ufuk açar şiddetle tavsiyemdir)
    sabahattin ali kürk mantolu madonna -keza

daha çok öneririm ama bence edebiyat istiyorsanız vampir-macera dan uzak durmalısınız size bişi katmaz çok güzel boşa zaman harcarsınız
    Dostum biliimkurugyu geçin demeden önce bi arthur c clarke, aldous huxley, hg wells
    Bunları bi oku ondan sonra bunun eleştirisini yap bence özellikle önerilerim
    cesur yeni dünya
    Fahrenait 451
    Bu ikisinde çok sağlam sistem eleştirisi var

Ramayla buluşmak ve 2001 uzay macerasında da nerden geldik nereye gidiyoruz gibi felsefi konuları irdeliyolar. Gercekten yabana atılcak eserler değil
    Everyday I ** çapuling...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimine gore boşa harcanan zaman (!); kimine gore iyi degerlendirilen zaman..

Herkesten macera vb turu okumasini beklemedigimiz gibi herkesten de edebi tur okumasini bekleyemeyiz.

Herkesten kitap okumasini beklemedigimiz gibi tipki..

Mesela kendimden ornek vereyim; gecen sene bir arkadasim sirf Twitter'da gördüğü Olric paylaşımlarindan etkilenip benim de kitap okumayi sevdigimi bildiginden su meshur Tutunamayanlar'i hediye etti bana. Ben de hevesle actim. Ama yanilmiyorsam daha 60 kusur sayfalarda okumayi biraktim. Bildigin anlatımı sıktı. Okumak icin bir heves istek ya da merak yoktu o 60 kusur sayfa sonunda..

O yuzden biz burada sadece okuduklarimizi yaziyoruz; tavsiye ediyoruz. Ilgi alanına giren alir okur.

Ama tutup da bir baska eser icin vakit kaybi demiyoruz. Okuma eylemi en basta vakit kaybi degildir. Vakit kaybinda okumaya sira gelene kadar o kadar cok sey var ki.. Bu sebeple boyle bir degerlendirmede bulunmak pek de hos kacmamis..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onamdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum biliimkurugyu geçin demeden önce bi arthur c clarke, aldous huxley, hg wells
    cesur yeni dünya
    Fahrenait 451

Ramayla buluşmak ve 2001 uzay macerasında da nerden geldik nereye gidiyoruz gibi felsefi konuları irdeliyolar. Gercekten yabana atılcak eserler değil
    sanırım yanlış anlattım 1984te bi bilim kurgu ama felsefi bi kitap bir sistem eleştirisi

benim bilim kurgudan kastımsa harry potter serisi tarzı kitaplardı

edit: eleştirileri haklı buluyor ve vakit kaybı söylemimi editliyorum

MeMo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ortalamam öyle cok yuksek degıl ama ayda en az 3 4 kitapta ben okurum ama tavsiyeye göre degılde tarz yada yazar belırlenıp okunması gerektıgını dusunenlerdenım ben
    Alıntı MuratT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onamdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cesur yeni dünya
    Fahrenait 451

Eklediğin kitaplarda güzel ama hg wells'den the time machine olmadan bu liste eksik kalır bence kitap zaman makinası kavramının kullanıldıgı ilk eser oldugu için bendeki yeri ayrıdır
    Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked.

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dan Brown'un kitaplarını çıkış sırasıyla okuyun, en sonunda da inferno'yu okuyup adama hayran kalın

Ayrıca Dean Koontz'un kitaplarını da tavsiye ederim, her biri ayrı sürükleyicidir..
    Abi Dean Koontz ilgimi çekti. Genelde yazarı tuttummu tüm kitaplarını sırasıyla okurum. İlk hangisiyle başlamamı önerirsin. Bağzı yazarlarda belli kahramanlar vardır ve sırası ile okunması daha makul olur. Varmı bu yazarda böyle bişey ?
    türk edebiyatının babası TUTUNAMAYANLAR ile başlayıp diğer oğuz atayları okuyun derim

sonra murat uyurkulak gider

dil kullanımı kıvraklığı istiyorsanız elif şafakın cümleleri kurguları mükemmeldir

sistem eleştiri bi ikileme önericem nobel ödüllü jose saramago dan önce körlük sonra görmek (ufuk açar şiddetle tavsiyemdir)
    sabahattin ali kürk mantolu madonna -keza güzel bir kitaptır..

ama tekrar ediyorum TUTUNAMAYANLAR bir başyapıttır okunup anlaşılabilmesi için belli basamakların aşılması gerekir ben 4. okuyuşumda yarım 5. okuyuşumca -kendimce- tam anladığımı düşünüyorum
    Elif şafak tan aşk'ı okudum ve anlatım dil gayet güzeldi. Ayşe kulin kitaplarını bitirmeye çalışıyorum. Sonra elif şafak olucak. Sıra varmdır yada şu kitaplarını öncelikle oku dermisin.
    TUTUNAMAYANLAR ı ekledim ilgimi çekti.
    Alıntı SErhat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimine gore boşa harcanan zaman (!); kimine gore iyi degerlendirilen zaman..

Herkesten macera vb turu okumasini beklemedigimiz gibi herkesten de edebi tur okumasini bekleyemeyiz.

Herkesten kitap okumasini beklemedigimiz gibi tipki..

Mesela kendimden ornek vereyim; gecen sene bir arkadasim sirf Twitter'da gördüğü Olric paylaşımlarindan etkilenip benim de kitap okumayi sevdigimi bildiginden su meshur Tutunamayanlar'i hediye etti bana. Ben de hevesle actim. Ama yanilmiyorsam daha 60 kusur sayfalarda okumayi biraktim. Bildigin anlatımı sıktı. Okumak icin bir heves istek ya da merak yoktu o 60 kusur sayfa sonunda..

O yuzden biz burada sadece okuduklarimizi yaziyoruz; tavsiye ediyoruz. Ilgi alanına giren alir okur.

Ama tutup da bir baska eser icin vakit kaybi demiyoruz. Okuma eylemi en basta vakit kaybi degildir. Vakit kaybinda okumaya sira gelene kadar o kadar cok sey var ki.. Bu sebeple boyle bir degerlendirmede bulunmak pek de hos kacmamis..
    Katılıyorum. En keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek için genelde gerilim macera veya kişiye göre polisiye romanlar çok iyidir. Ama arada bilgi dağarcığını geliştiren veya kişisel gelişim kitapları sıkıcı ama insana birşeyler kazandıran kitaplardır.
    Ben bu sebeple 2 roman sonra araya 1 tane siyasi, tarih yada kişisel gelişim atarım. Biraz sıkıcı olsada öğrendiklerim bitirmeme vesile oluyor. Mesela şuanda sinan meydan dan atatürkün gizli kurtuluş planını okuyorrum. Aslında hiç keyifli değil, hızlıda ilerlemiyor ama bilgi araştırma için okuyorum. Şöyle geriye dönüp baktığımda 100ü aşkın roman 50 yi aşkında siyasi,tarih vs okumuşum. Epeyde bilgi edinmişim Ben bu taktiği önerebilirm.
    sanırım yanlış anlattım 1984te bi bilim kurgu ama felsefi bi kitap bir sistem eleştirisi

benim bilim kurgudan kastımsa harry potter serisi tarzı kitaplardı

edit: eleştirileri haklı buluyor ve vakit kaybı söylemimi editliyorum
    Güzel bir erdem göstergesi, eyvallah.

Risendark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zmana 2. kitabı bin muhteşem güneşi de okumanızı tavsiye ederim. Uçurtma avcısında 1 kere ağladıysanız bunda 3kere ağlarsınız. 3. bi kitap çıkarsada kholed okusak doya doya
    yarın müsait olursam bi kitapçıdan alayım mükemmel bi kitaptı uçurtma avcısı inşallah önerdiğinizde ondan daha güzeldir Ağlamak istiyorummm
    Herkes ektigini Biçer bu hayatta...

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elif şafak falan boşverin elin ingiliz lerini...
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tuna-EP3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarın müsait olursam bi kitapçıdan alayım mükemmel bi kitaptı uçurtma avcısı inşallah önerdiğinizde ondan daha güzeldir Ağlamak istiyorummm
    Al, zerre pişman olmazsın mükemmel.
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnglizmi? nasıl. almayalımmı.
    (Bilmediğimden soruyorum, )

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bi konu mevcut ilgilenen olursa;

http://www.techturkey.com/forum/sohb...yeleriniz.html
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnglizmi? nasıl. almayalımmı.
    (Bilmediğimden soruyorum, )
    Elif şafak kitaplarını önce ingilizce yazar sonraya türkçeye çevrilir çünkü kendini ingilizce daha iyi ifade edebildiğini söylüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bi konu mevcut ilgilenen olursa;

http://www.techturkey.com/forum/sohb...yeleriniz.html
    Yahu ben bu forumda ne aratsam bulamıyorum artık. Assetto Corsa ile ilgili konuyuda bulamamıştım, yeni konu açtım konu uçmuş diye. Ama konu durduğu gibi ne forum aramasında ne de google aramasında çıkmıyor artık aramalarda bişey. Galiba bi sorun var sitede. Ama bu konuda epey eski kalmış hatta bende yazmışım. Neyse artık 2013 kitap tavsiyeleri olarak burdan da devam edebilirz.
    Alıntı MeMo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elif şafak kitaplarını önce ingilizce yazar sonraya türkçeye çevrilir çünkü kendini ingilizce daha iyi ifade edebildiğini söylüyor.
    amma da acayipmiş. Çok garipsedim. Ana dili ingilizce o zaman ama yinede iyi yazıyor okunabilir.

badmast3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İskender Pala - İki Darbe Arasında.
    www.atk.gov.tr
    Fatal error: Call to undefined function huzur() in C:\Turkey\DENİZLİ\Life.php on line 2017
    Kimi bendEn Daha Çok seversEn Onu Alırım Senden ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    babam ve ülkücü arkadaşlarımda bu görüşte

ama kişiler kitaoları bağlamıyor bence okumalısınız

okumanız fikirlerine katıldığınız anlamına gelmez ya da o ingilizse sizde ingiliz olmazsınız

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    9 Eylül'de Yılmaz ÖZDİL'in yeni kitabı çıkacakmış.
    Yılmaz ÖZDİL - Yılmaz ÖZDİL - Hürriyet

Benden de tavsiye;
    Sokak Kedisi Bob adlı kitap olsun.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kitap olayında epey seçiciyimdir. Güzel tavsiyeler olmuş ara ara.

Bekir Yıldız - Evlilik şirketi
    ve diger bekir yıldız kitaplarını okuyup güneydogu gerçeklerine tanıklık edebilirsiniz,yalan dolan dizilerden uzak bir gerçeklikte.

Bekir yıldız kitapları ciddi sosyolojiktir.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oktay Sinanoğlu - İlerisi için
    Oktay Sinanoğlu - Büyük uyanış
    Oktay Sinanoğlu - Hedef Türkiye
    Vural Savaş - İltica ve bölücülüğe karşı militan demokrasi
    Vural Savaş - Hukuk ile aldatmak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sinan Akyuzden incir kuslari ve ask meclisini tavsiye ederim. Malcolm gladwell outliers

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harlan Coben-Son Detay yeni çıkmış arkadaşlar. Benim gibi Harlan seven ve tüm kitaplarını takip edip okuyanlara bilgi olsun. Dün aldım Dr mağzasını gezerken görüp.
    Daha okumadım ama gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim öyle bir yazardır kendisi + olarak buda myron bolitar serisi. (Myron Bolitar yazarın seri şekilde yazdığı kitapların harika kahramanıdır. En keyifli kitaplarıdır. )
    Kitap aslında 1999 yılında çıkmıştır fakat türkiyede basılmamıştır. Hatta bu şekilde hala basılmayan 10 kadar kitabı var. Son 1-2 senede ilgiden dolayı galiba tek tek hepsini yayınlamaya başladılar Türkiye'de. Çok kısa sürede çıkan bu 5. kitap oldu.
    Toplam 14 kitap oldu ve şahane bir arşiv.

Edit: Şimdi gördüm 6 adet kitabını 45 tl ye veriyorlar. Nomralde en ucuz yerde tek kitap 13 tl falabken bu şekilde 7.5 tl ye geliyor. Kitap okuyup kitaplığında arşiv yapmaya başlamak isteyenler için çok iyi bir fırsat olur. Özellikle yeni başlmak isteyenler.
    http://www.hepsiburada.com/liste/har...fview%3dsearch

Alıntı Muharrem C.80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oktay Sinanoğlu - İlerisi için
    Oktay Sinanoğlu - Büyük uyanış
    Oktay Sinanoğlu - Hedef Türkiye
    Vural Savaş - İltica ve bölücülüğe karşı militan demokrasi
    Vural Savaş - Hukuk ile aldatmak
    Oktay Sinanoğlu'nu çok kişi önerdi, peki yazısı olayları yada düşüncelerini anlatış biçimi nasıldır. Yani akıcı bir şekilde okunuyormu. Mesela Soner yalçında siyasi yazıyor fakat çok akıcı oluyor hiç zorlanmadan keyfle okunuyor.
    Örneğin Ali Kuzu'nun
    " MİT Mossad CIA Gladio" ile
    "MİT ve Bordo Bereliler El Ele / Safari Operasyonu" nu çok övülünce almıştım ama çok zor okumuştum. Yani bi ordan bi burdan anlatarak bir geçmiş zaman bir spnraki zaman derken çok karışıyor anlamanız çok zorlaşıyor. Bidaha başka kitaplarını almadım. Onun için soruyorum Oktay Sinanoğlunu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)