User Tag List

Sayfa 4/13 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
237 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Kİtap tavsİyelerİ

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabiki okumak lazım ama fikirline katılmak için değil.ben sadece bilgilendirme amaçlı söyledim.yani ingiliz olmasının...vatandaş olarak değil tabi ingiliz olması
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

Gürhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cumhuriyet - Kurtuluş Savaşı zamanlarını anlatan en iyi kitaplardan ikisi yazarı Turgut Özakman Türkün Mucizesi 1-2

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gürhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumhuriyet - Kurtuluş Savaşı zamanlarını anlatan en iyi kitaplardan ikisi yazarı Turgut Özakman Türkün Mucizesi 1-2
    Türkiye üçlemesi olarak her türk evladının okuması gerekir, ayrıca bizim milleti bildiğinden roman tarzında çok akıcı bir üslupla yazmış sıkılmadan okunuyor.
    İlk postumda paylaşmıştım önerdiğim kitaplarda.
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki okumak lazım ama fikirline katılmak için değil.ben sadece bilgilendirme amaçlı söyledim.yani ingiliz olmasının...vatandaş olarak değil tabi ingiliz olması
    Geçen facede paylaşmışlar kocası ve kendisi kimdir falan diye onu gördükten sonra favorimdeki kitaplarını sildim. Onca yazar varzaten istesek okuyup bitiremeyiz yazararı, onada sıra gelmeyiversin.

Gürhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye üçlemesi olarak her türk evladının okuması gerekir, ayrıca bizim milleti bildiğinden roman tarzında çok akıcı bir üslupla yazmış sıkılmadan okunuyor.
    İlk postumda paylaşmıştım önerdiğim kitaplarda.

Geçen facede paylaşmışlar kocası ve kendisi kimdir falan diye onu gördükten sonra favorimdeki kitaplarını sildim. Onca yazar varzaten istesek okuyup bitiremeyiz yazararı, onada sıra gelmeyiversin.
    kusura bakma abi ilk postu okumadım gözlerim hafifden kapanıyo buna ek olarak haliçde yaşayan simonlarıda okuyabılırsınız ama anlatımı biraz sıkıcı bi yerden sonr sıkıyo ancak içinde bi çok bilgi var

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Uzun zamandır kitap okumuyordum. Dün itibari ile "Steve Jobs"un hayatına başladım. İlgi çekici. Tavsiye ederim. Sinemadaki filmini de görmek lazım okuyorken

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gürhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kusura bakma abi ilk postu okumadım gözlerim hafifden kapanıyo buna ek olarak haliçde yaşayan simonlarıda okuyabılırsınız ama anlatımı biraz sıkıcı bi yerden sonr sıkıyo ancak içinde bi çok bilgi var
    Estafurullah ne kusuru.
    Aynen çok bilgi var ama onlaır toparlayıp hafızaya almak ve üzerine düşünmek zor oluyor. Anlatım dili çok önemli. Bu tür bilgi birikimi çok olan insanların ciddi yardımlar alarak anılarını yada bilgilerini kitaplaştırması lazım. Mesela Osman Pamukoğlunun Cehennemdere Kanyonu kitabını okudum. Belliki yardım almış yada gerçekten yetenekli. Asker olmasına rağmen bir yazarın ustalığı ile kaleme alınmış. Çok güzel bir anlatımı var, hiç sıkmadığı gibi akıcı ve anlaşılır bir üslubu var.
    Haliçte yaşayan simonları okudum ama aklımda kalan tek bişey yok.
    Bunun için üsteki postumda
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır kitap okumuyordum. Dün itibari ile "Steve Jobs"un hayatına başladım. İlgi çekici. Tavsiye ederim. Sinemadaki filmini de görmek lazım okuyorken
    Bence kitabı bitirmeden filme bulaşmayın. Ben çok kitabına hayran kaldığım filmleri zilerken iyiki önce kitabı okumuşum yoksa filmi gören bunun kitabımı çok satmış der.

Faruk'S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar MÖSYÖ yü okuyan var mı ? Nasıldır ?
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şunada Şibumi'yi okuyorum, buradaki tavsiyeler üzerine almıştım. Bayağı iyi gidiyor, dün başladım ve bugün 200. sayfaardayım.
    Bir yerde bi not vardı.
    -Yazar çıplak elle öldürme sahnelerini hızlıca detaylı anlatmadan geçiyor.
    Bundan önceki kitaplarından birinde, bir müzeden değerli tabloların çalınışını detaylı anlatmış ve kitaptan belli bir süre sonra İtalyadamı ne; aynı yöntemle müzeden tablo çalmışlar
    Sonra cinsel mevzularıda çok detaya girmemiştir bu kitapta, oradada aynı şekilde denemeye çalışan amatörlerde ciddi yaralanmalara sebep olur diye.
    Bide dağcılarla ilgili bişeyler yazmış. Tatbik etmeye çalışan profesyonel bir dağcı hayatını kaybetmiş.

Benim burada sormak istediğim, bu müzeden tablo çalma mevzusunun geçtiği kitap hangisidir. Burada okuyan bilen varmıdır. Tabi sansüre uğramamışsa daha sonradan. Eğer sansür yediyse okumanın bir anlamı kalmaz. bipli Behsat Ç. gibi yavan olur Yoksa müzeden tablo çalıp kısa yoldan köşe dönme peşinde deilim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    küresel fesatçılık ve fetullahcılık ..840 sayfa güzel bir kitap 2 hafta oldu alalı..sizde okuyun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    küresel fesatçılık ve fetullahcılık ..840 sayfa güzel bir kitap 2 hafta oldu alalı..sizde okuyun.
    Anlatımı nasıl peki, sıkıcımı yoksa akıcı ve rahat okunuyormu.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Atatürk ile Allah Arasında - Sinan Meydan

Atatürk ile Allah Arasında - Sinan Meydan | 27,99TL - D&R : Kitap

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigitblr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet Ümit Bab-ı Esrar gerçekten iyiydi şems-i tebrizi ve mevlanayı güzel anlatmışlardı.İskender Palanın da çok seveni olmasına rağmen kitaplarını okuyamıyorum.Babilde ölüm istanbulda aşk ı okumaya çalıştım okuyamadım.Od ve Efsane da çok tavsiye ediliyor ama okuyamıyorum
    Ahmet Ümit kesinlikle başarılı. Niyeyse ben de İskender Palanına aynı kitabını okuyamadım,

Dan Brown - kayıp sembol ve diğer kitapları

Ahmet Ümit - Beyoğlu Rapsodisi - Sis ve gece

Tuna Kiremitçi - Bu işte bir yanlızlık var

Orhan Pamuk - Benim Adım Kırmızı

Bilal Türker - Umuda Tapanlar

Murat Menteş - Ruhi mücerret (ilginç bi kitap)

Soner Yalçın - Erseverin itirafları ve diğer kitapları

Henning Mankel - Yanlış Yol

aklıma ilk gelenler

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şunada Şibumi'yi okuyorum, buradaki tavsiyeler üzerine almıştım. Bayağı iyi gidiyor, dün başladım ve bugün 200. sayfaardayım.
    Bir yerde bi not vardı.
    -Yazar çıplak elle öldürme sahnelerini hızlıca detaylı anlatmadan geçiyor.
    Bundan önceki kitaplarından birinde, bir müzeden değerli tabloların çalınışını detaylı anlatmış ve kitaptan belli bir süre sonra İtalyadamı ne; aynı yöntemle müzeden tablo çalmışlar
    Sonra cinsel mevzularıda çok detaya girmemiştir bu kitapta, oradada aynı şekilde denemeye çalışan amatörlerde ciddi yaralanmalara sebep olur diye.
    Bide dağcılarla ilgili bişeyler yazmış. Tatbik etmeye çalışan profesyonel bir dağcı hayatını kaybetmiş.

Benim burada sormak istediğim, bu müzeden tablo çalma mevzusunun geçtiği kitap hangisidir. Burada okuyan bilen varmıdır. Tabi sansüre uğramamışsa daha sonradan. Eğer sansür yediyse okumanın bir anlamı kalmaz. bipli Behsat Ç. gibi yavan olur Yoksa müzeden tablo çalıp kısa yoldan köşe dönme peşinde deilim
    Müze soygunu İnfazcı'da(kitabın orjinal adı Kar Kaplanı sanırım) oluyor(muş), kitapta bahsedilmiyor. Belki kar kaplanı adlı basımda olabilir.
    Ama Şibumi sardıysa İnfazcıyıda okumanı tavsiye ederim, bipli behzat ç gibi değil merak etme. Nicholai Hel kadar olmasada bana göre, yine özel bir kahramanımız bulunuyor.

corrado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kelimelerin gücünü ortaya çıkaran yazarları severim.

ecnebilerden
    halid huseyni - khaled hosseini ( kitap okumaktan sıkılanlar bile kitaplarını bir solukta akuyabilir )

amin maalouf

bizimkilerden

murat menteş

ihsan oktay anar favorilerim.

birde benim gibi gezginlerin piri. yazdığı gezi kitaplarında cümlelerle birlikte sizi de o diyarlara götüren özcan yurdalan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinan Meydan'ı okuyorum, gerçekten bilgili ve gerçekleri tüm açıklığı ile yazıyor. Özellikle K.Mısırlıoğlu-Mustafa Aramağan gibi yalancı yazarları çok güzel rezil ediyor kitaplarında.
    Alıntı alihan_27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müze soygunu İnfazcı'da(kitabın orjinal adı Kar Kaplanı sanırım) oluyor(muş), kitapta bahsedilmiyor. Belki kar kaplanı adlı basımda olabilir.
    Ama Şibumi sardıysa İnfazcıyıda okumanı tavsiye ederim, bipli behzat ç gibi değil merak etme. Nicholai Hel kadar olmasada bana göre, yine özel bir kahramanımız bulunuyor.
    Onada bakalım. Aslında kitabın 350. sayfalarına geldim öyle ağım şahım bir atraksiyon olmamasına rağmen hiç fena değil. Bakalım son 100 sayfada film kopacak herhalde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlatımı nasıl peki, sıkıcımı yoksa akıcı ve rahat okunuyormu.
    akıcı .. ama özellikle yakın tarihe hakim olmanız lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uçurtma Avcısı çok çok iyiydi ve 2. kitabı Bin Muhteşem Güneş mükemmeldi. Uzun süredir yeni bir kitap yazsada okusak dediğim yazar 3. kitabını satışta gördüm. Eminimki bu kitabıda harikadır.

Ve Dağlar Yankılandı - Khaled Hosseini | 14,99TL - D&R : Kitap

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Psiko 101 - Paul Kleinman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uçurtma Avcısı çok çok iyiydi ve 2. kitabı Bin Muhteşem Güneş mükemmeldi. Uzun süredir yeni bir kitap yazsada okusak dediğim yazar 3. kitabını satışta gördüm. Eminimki bu kitabıda harikadır.

Ve Dağlar Yankılandı - Khaled Hosseini | 14,99TL - D&R : Kitap
    Hiç önermem, kitabı sanki başka biri yazmış.
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psiko 101 - Paul Kleinman
    Kitap gerçekten ilgimi çekti ama çok sıkmasın bizi. Biraz bahsedermisniz içerik hakkında.

Bu arada son okuduğum kitaplar içerisinden önereceklerim.
    1- Ahmet Ümit-Beyoğlunun en güzel abisi (herzamanki gibi güzeldi bu kitapta)
    2- Aklından Bir Sayı Tut (ilginç başladı ve sürükleyici devam etti. Güzeldi.)
    3- N.Hablemitoğlu - Köstebek ***** pensilvanyadaki bedduacının nasıl yapılandığını neler yaptıklarını anlatıyor.
    4- Tanrının Doğum Günü : henüz başlarındayım ama çok ilginç bir kitap. İlk başta sanki Dinle alay ediyormuş gibi geliyor ama sonra tam tersi olduğunu anlıyorsunuz. Tabi daha çok başlardayım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)