User Tag List

Sayfa 11/13 İlkİlk ... 910111213 SonSon
237 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Kİtap tavsİyelerİ

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ara vakit buldukca Mark Webberin Aussie Grit My Formula One Journey kitabını okuyorum baya keyifli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok haklısınız bu söylediğinize sonuna kadar katılıyorum ve rumuzunuzu görünce listeye bir kitap daha eklemen istedim ;

Zülfü Livaneli - Leyla'nın Evi

livanelinin neredeyse tüm kitaplarını okumuş olmama rağmen bu kitap bende ayrı yer etti büyük ihtimalle günümüz kuşak çatışmalarını açıkça ortaya döktüğü içindir
    leylanın evini okumamıştım ben iyi oldu bu yorum ilgimi çekti
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    leylanın evini okumamıştım ben iyi oldu bu yorum ilgimi çekti
    Kesinlikle okumalısınız o zaman pişman olmazsınız
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dune... Bilimkurgu severlerin mutlaka okuması gerekn müthiş bir kitap. Bana çok tavsiye eden olmuştu yeni okuyabildim. Filmi de geliyormuş...

Uur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Fedailerin Kalesi Alamut" klasik eserlerden bir tanesi. Okunmalı kesinlikle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dan Brown - kayıp sembol

Jack London - cinayet şirketi

Hande Alteylı - Kahperengi

yusuf atılgan - aylak adam

Elif Şafak - İskender

bunlar hiç tereddütsüz olarak insanlara anında önereceğim yegane kitaplardır
    Dan Brown okumuştum, en kısa zamanda diğer kitapları temin etmeye çalışacağım. Öneri için teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rica ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok haklısınız bu söylediğinize sonuna kadar katılıyorum ve rumuzunuzu görünce listeye bir kitap daha eklemen istedim ;

Zülfü Livaneli - Leyla'nın Evi

livanelinin neredeyse tüm kitaplarını okumuş olmama rağmen bu kitap bende ayrı yer etti büyük ihtimalle günümüz kuşak çatışmalarını açıkça ortaya döktüğü içindir
    Leyla’nın evi kitabını bu mesajı görüp okudum. Kitabın donunda gözlerim doldu. İnsana dair, günümüze dair çok güzel çıkarımlar var. Herkese tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leyla’nın evi kitabını bu mesajı görüp okudum. Kitabın donunda gözlerim doldu. İnsana dair, günümüze dair çok güzel çıkarımlar var. Herkese tavsiye ederim.

Böyle bir geri dönüş almak çok sevindirici diğer kitapları da okumanız dileği ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hazır konuya girmişken boş geçmeyelim

1981 yılından taaa şimdi ki toplumun nasıl da duyarsızlaştığını ve insanların diğer insanları nasıl da gözlerinden hemen çıkartabildiklerini bana dokunmayan yılan bin yaşasın mottosunu nasılda hayatımızın merkezine koyduğumuzu anlatan bir kitap

gabriel garcia marquez - kırmızı pazartesi

esrarengiz özyaşam öyküsünü kendi ellerinden yazılan bu kitapta anlatan

Boris pasternak ve onun insanlar ve haller isimli kitabı

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Uur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Fedailerin Kalesi Alamut" klasik eserlerden bir tanesi. Okunmalı kesinlikle.
    Çok sürükleyici bir roman, ondan sonra aynı yazarın ARAF kitabınıda aldım ama hiç keyif vermedi.
    Şimdi Orhan Yeniaras - Alamut Kalesi kitabını okuyorum, buda muhteşem, hasan sabahdan sonrasını anlatıyor, çok sürükleyici ve daha derinliği olan bir kitap gibi şuanda. Sanırım Hülagünün kaleyi yıkmadan önceki son günlerini anlatıyor, moğol ordusu sarmış kaleyi, henüz 150 sayfa okudum 1 günde.

Uur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sürükleyici bir roman, ondan sonra aynı yazarın ARAF kitabınıda aldım ama hiç keyif vermedi.
    Şimdi Orhan Yeniaras - Alamut Kalesi kitabını okuyorum, buda muhteşem, hasan sabahdan sonrasını anlatıyor, çok sürükleyici ve daha derinliği olan bir kitap gibi şuanda. Sanırım Hülagünün kaleyi yıkmadan önceki son günlerini anlatıyor, moğol ordusu sarmış kaleyi, henüz 150 sayfa okudum 1 günde.
    Onun yerine Semerkant'ı okuyun okumadıysanız devamında.

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Uur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onun yerine Semerkant'ı okuyun okumadıysanız devamında.
    Semerkantı hepsinden önce okumuştum, harikaydı.
    Orhan Yeniaras - Alamut Kalesi bitirdim ve yazarın 20 kitaptan oluşan tüm kitaplarının setini sipariş verdim direk. Bu kitap islam tarihinden olsun, moğollar olsun, alamut kalesi ve güttüğü dava olsun ve düşünce gücü üzerine olsun, -genel ve yüzeyselde olsa- güzel bilgiler veriyor. Sürükleyici bir roman için fazla ve derinlemesine bilgiler bile denilebilir. Araştırdığım kadarıyla(fazlasıyla ilgimi çekti ve araştırmaya devam ediyorum) bu bilgilerde, kurgu ya da hurafe gibi değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam fawer- olasılıksız
    Hayatımda okuduğum en akıcı kitaptı. Fiziğe, olasılık hesaplarına merakınız varsa alacağınız keyif artacaktır. Başlayınca bitirmeden bırakamıyor insan.

turgut özakman- şu çılgın Türkler kıbrıs
    Bazı yerlerde bakış açısı çok yanlıymış gibi gelse de güzel bir kitaptı. Her Türk gencinin okuması lazım bence. Okurken sürekli, Kıbrıs'a ne zaman gireceğiz diye heyecanlandım.

george orwell - hayvan çiftliği
    Zaten klasikler arasında yerini almış, insanların siyasi emellerine, insana dair güzel bir bakış açısı.

george orwell - 1984
    Yukarıda yazdıklarım aynen geçerli.

Son okuduklarım bunlardı, ayrıca Carl Sagan'ın tüm kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zülfü Livaneli - Serenad

Zülfü Livaneli'nin ilk okuduğum kitabı Leyla'nın Evi adlı kitabıydı. Forumda @Dogukankyn nın bir mesajını görüp okumuştum. Çok hoşuma gittiği için, kitapçıda denk gelince SERENAD adlı romanını da aldım. Struma olayını zaten biliyordum ama derinlemesine girince içime işledi. Bir de Eğinliyim, kitapta da Eğinliler ile ilgili bir detay vardı. Eğindeki Ermenilerin hikayelerini az da olsa babamdan duymuştum. Yani, kitap her yönden esir aldı beni. Yaklaşık beş yüz sayfalık kitabı pazartesi günü finallerim olmasına rağmen üç günde bitirdim. Sonunda ağladım.

@Dogukankyn Yaşını ve adını bilmediğim için, nickname'e bakarak direk Doğukan diyorum. Hayatımı karartın, senin yüzünden finallere çalışmayıp Livaneli'nin tüm kitaplarını alıp okuyasım var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zülfü Livaneli - Serenad

Zülfü Livaneli'nin ilk okuduğum kitabı Leyla'nın Evi adlı kitabıydı. Forumda @Dogukankyn nın bir mesajını görüp okumuştum. Çok hoşuma gittiği için, kitapçıda denk gelince SERENAD adlı romanını da aldım. Struma olayını zaten biliyordum ama derinlemesine girince içime işledi. Bir de Eğinliyim, kitapta da Eğinliler ile ilgili bir detay vardı. Eğindeki Ermenilerin hikayelerini az da olsa babamdan duymuştum. Yani, kitap her yönden esir aldı beni. Yaklaşık beş yüz sayfalık kitabı pazartesi günü finallerim olmasına rağmen üç günde bitirdim. Sonunda ağladım.

@Dogukankyn Yaşını ve adını bilmediğim için, nickname'e bakarak direk Doğukan diyorum. Hayatımı karartın, senin yüzünden finallere çalışmayıp Livaneli'nin tüm kitaplarını alıp okuyasım var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zülfü Livaneli - Serenad

Aramızda 5 yaş var 18 yaşındayım ve benimde finallerime 3 gün kaldı bende onlara çalışmak yerine kitap okuyorum :,( umarım geçebilirim derslerden :,( çan eğrisi çok sorunlu bir sistem :,( çok korkutuyor. Livaneli nin ilk okuduğum kitabı serenad dı ve ondan sonra tüm kitaplarını okudum huzursuzluğu da okumanı tavsiye ederim diğerleri kadar kalın değil ama o kitapta bayağı etkiliyor insanı karikatür ve ya çizgiroman okumayı seviyorsanız azınlıkyan adlı kitabı seveceğinize eminim onu da edinirseniz çok güzel olur iyi okumalar ve finallerde başarılar. İsmimle hitap etmenizde sıkıntı yok istediğiniz gibi hitap edebilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam fawer - empati
    Olasılıksız daha akıcı gelmişti bana. Sayfa sayısından dolayı olabilir belki. Olasılıksız kitabını daha çok sevsem de bu kitapta güzeldi. Tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zülfü Livaneli- Huzursuzluk

Orhan Yeni Aras - Alamut Kalesi
    Karakterler arasında geçen konuşma metinlerini beğenmedim. Dönemi yansıtmadığını düşünüyorum, çok modern kalmış. Fakat kitabı beğendim, tavsiye ederim.

Oz- Adam fawer
    Hayal kırıklığı oldu, 100 sayfa okudum. Devam etmeyi düşünmüyorum. Adam Fawer’ ın alıştığımız tarzından farklı geldi bana.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)