User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: AÖF en kolay nasıl kazanırım ?

Anıl DALGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

AÖF en kolay nasıl kazanırım ?

Selam arkadaşlar lise biteli 2 yıl oldu ancak liseyi Akşam Lisesi sayesinde bitirdim sınavdan sınava gidip cevapları hocalara yazdırarak yani gel gelelim şimdi pişmanım keşke normal bir lisede okusaydım şimdi açık öğretime girmek istiyorum ilk etapta 2 yıllık yeterli okurken 4 yıllığı kazanırım ama bi problem var bende pek temel yok 2 yıllığı nasıl kazanıcam bu konuda yardımınıza ihtiyacım var nerden başlamalıyım hangi konulara nelere çalışmalıyım daha çok türkçeye edebiyata mı yönlenmeliyim yoksa matematik geometri vs karışık mı yardımcı olursanız sevinirim ihtiyacım olan tek şey üni diploması

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    normal bi lise okumuş olsaydın gene durumun biraz daha iyi olurdu , şahsi tavsiyem ve dersanelerde önerilen temeli olmayan ögrencılere ortaokul 7. 8. sınıfdan başlamaları , hergün 1.2 saat çalısırsan matematik temelin acısından baya faydalı olur, geri kalan dersleride internette ders anlatılan sitelerden dinleyerek ögrenmeye çalışabilirsin .Allah yardımcın olsun umarım gönlünce olur herşey

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dershaneye git ? edebiyatın iyiyse edebiyat yap, mat iyiyse mat yap orası sana kalmış

bu arada aöf'tede önüne gelene diploma vermiyolar yani totoşu biraz kasmak gerek kolay gelsin
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi kazanabilsek gerisini hallederim hertürlü ama sınavda ne tarz sorular çıkacağını bilmiyorum nelere çalışacağımı bilmiyorum tek sıkıntı bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl DALGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi kazanabilsek gerisini hallederim hertürlü ama sınavda ne tarz sorular çıkacağını bilmiyorum nelere çalışacağımı bilmiyorum tek sıkıntı bu
    2 tane sınava giriyorsun zaten , senin niyetine göre sen 1. sınavdan 140 yapsan yeterli yani sanırım 15 soru bilsen yetiyor belki daha az bile olabilir

özne , yüklem , dil bilgisi , yorum sorularına dayan gitsin

dershane düşünmüyorsan en azından dershanelerin hazırladığı kitaplar var , onları çalışman gerek
    Livestrong

coder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç uğraşma geçen 5 yıl içerisindeki sorulara çalış Türkçeden 20 soru yap diğerlerinden 3,5 200 felan puan çekiyorsun zaten..
    RESPECT YOUR ELDERS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 tane sınava giriyorsun zaten , senin niyetine göre sen 1. sınavdan 140 yapsan yeterli yani sanırım 15 soru bilsen yetiyor belki daha az bile olabilir

özne , yüklem , dil bilgisi , yorum sorularına dayan gitsin

dershane düşünmüyorsan en azından dershanelerin hazırladığı kitaplar var , onları çalışman gerek
    Abi

Özne,yüklem,dil bilgisi sıkıntı değil (: dershaneyede giderim oda sorun değilde dershaneye gidip hoca her anlamayan var mı dediğinde ben demek istemiyorum temel olmadığından ötürü eğer 15 soru gbi birşeyse 3-5 matematik 15 20 sözel yaparım diye düşünüyorum diğerlerindende tek tük bişeyler yapsam galiba kazanırım anlatımı güzel bildiğiniz kitap var mı alabileceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç uğraşma geçen 5 yıl içerisindeki sorulara çalış Türkçeden 20 soru yap diğerlerinden 3,5 200 felan puan çekiyorsun zaten..
    süpermiş 5 yıl içinde çıkan soruların çıktısını alıp onlara yoğunlaşsam yeterli o halde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl DALGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi

Özne,yüklem,dil bilgisi sıkıntı değil (: dershaneyede giderim oda sorun değilde dershaneye gidip hoca her anlamayan var mı dediğinde ben demek istemiyorum temel olmadığından ötürü eğer 15 soru gbi birşeyse 3-5 matematik 15 20 sözel yaparım diye düşünüyorum diğerlerindende tek tük bişeyler yapsam galiba kazanırım anlatımı güzel bildiğiniz kitap var mı alabileceğim
    valla bende senin gibi mezun oldum liseden , akşam lisesi kazık gibiyken dershaneye gittim sınıfın abisi falan oldum ahahha , lise gibi değil zaten olsa 2 gün duramazdım orada herkes zaten öğrnemeye gidiyor amaç belli o yüzden ben anlamadım demekten çekinmene falan gerek yok emin ol herkes çok soruyor , hocada lisedeki gibi anlasaydın diye çıkışmıyor , gerekirse özel ders veriyor

final dershanesinin kitapları var cilt cilt çıkıyor ama onlar sanırım kaç tane çıkartıyolardı hatırlamıyorum ama 5 tl olması lazım tanesi onlardan alabilirsin , gayet açıklayıcı zaten ağırlaşcağın şeyi seçersin Türkçe ve tarih diyelim sadece onları alsan yeterli yoksa 50 60 cilt çıkıyordur çok rahat

üstteki fotodaki maviler lazım sana , bende vardı bunlar yarın bakar duruyorsa bedelsiz veririm sana ama çok düşük ihtimal , yarın yazarım
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam abi çok seviinirim o halde dersaneyede yazılabilirim çekinmeme gerek yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ortaokulda dersaneye gıderken hocalardan büyük ögrenciler vardı bence hiç çekinmene gerek yok

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir derse yönelmek doğru olmaz.Her bölüme göz atmakta fayda var;çünkü bazı bölümlerden yalnızca bilgiye,ezbere dayalı sorular gelecektir,bunları yakalamanız faydanıza olur.Öncelikle okumak istediğiniz bölümü belirleyin,o bölümün hani puan türünden alım yaptığını öğrenin,buna göre de hangi derslere çalışmanız veya daha çok çalışmanız gerektiği ortaya çıkacaktır.Eğer matematik temeliniz yoksa Antrenmanlarla Matematik isimli bir kitap var,gayet faydalı olur.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir derse yönelmek doğru olmaz.Her bölüme göz atmakta fayda var;çünkü bazı bölümlerden yalnızca bilgiye,ezbere dayalı sorular gelecektir,bunları yakalamanız faydanıza olur.Öncelikle okumak istediğiniz bölümü belirleyin,o bölümün hani puan türünden alım yaptığını öğrenin,buna göre de hangi derslere çalışmanız veya daha çok çalışmanız gerektiği ortaya çıkacaktır.Eğer matematik temeliniz yoksa Antrenmanlarla Matematik isimli bir kitap var,gayet faydalı olur.
    çok teşekkür ederim o kitabıda temin edicem hemen

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Dil ve anlat ve edebiyata çalışın mesela bir hikayenin veya şiirin teması nedir özneler bunlar sınavlarda çok çıkıyorlar başka bir şeye çalışmasanda olur edebiyat ve dilde onun dışında ilk olarak yeteneğiniz neye göre kimisi matematik yapar türkçe zor gelir kimisinede tam tersi sözeliniz kuvetliyse coğrafyaya çalışın ondada harita bilgisi ve iklimler birde doğal yapılar kayaçlar falan bunlardan çok çıkar az birazda tarihte keşiflere ve hangi devleti hangi hükümdar olaylarını ezberleseniz ünüversite sınavında baya bir başarı elde edersiniz ben açık lisede okuyorum geçen sene kendimi denemek için kitap açmadan sınava girdim iki yılık ünüversite kazandım az biraz matematik çözüp 4 yılık kazanmayı hedefliyorum bu sene
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim malesef atmışız dergileri
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dil ve anlat ve edebiyata çalışın mesela bir hikayenin veya şiirin teması nedir özneler bunlar sınavlarda çok çıkıyorlar başka bir şeye çalışmasanda olur edebiyat ve dilde onun dışında ilk olarak yeteneğiniz neye göre kimisi matematik yapar türkçe zor gelir kimisinede tam tersi sözeliniz kuvetliyse coğrafyaya çalışın ondada harita bilgisi ve iklimler birde doğal yapılar kayaçlar falan bunlardan çok çıkar az birazda tarihte keşiflere ve hangi devleti hangi hükümdar olaylarını ezberleseniz ünüversite sınavında baya bir başarı elde edersiniz ben açık lisede okuyorum geçen sene kendimi denemek için kitap açmadan sınava girdim iki yılık ünüversite kazandım az biraz matematik çözüp 4 yılık kazanmayı hedefliyorum bu sene
    çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler epey işime yarayacak
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim malesef atmışız dergileri
    canın sağolsun abi ben yakında halledicem tümünü düşünmen yeter

gokayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne çekiniceksin ya anlayana kadar söyleyebilirsin sonuçta oraya para ödüyorsun ders alabilmek için zaten oranın ortamıda rahatlatır seni sen yazıl dershanene zaten dershanelerde özel ders alma gibi bir şansında var ara ara özel ders al durumunu baştan belirt ona göre ilgilenirler zaten seninle.Bu arada sözelin iyiyse edebiyata ve dil anlatıma iyice aban mat1 (kolay olan) dende az bucuk soru çözersen oldu bitti.
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)