User Tag List

Sayfa 41/48 İlkİlk ... 313940414243 ... SonSon
897 sonuçtan 761 ile 779 arası

Konu: Aracınız hakkında eş dost, aile, komşu yorumları

Frx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    babam 98 yılından bu yana Citroen xsara kullanır 3 tane değiştirdi şu an 99 1.8 16v xsarası var ciddi bir citroen fanatiğidir. Hep bal köpüğü bir xsara vts hayalinden bahsederdi. ben ateş kırmızı saxo vts alıp kapıya çektiğimden ne güzel rengi varmış hiç diğer saxolara benzemiyor olm bu dedi 1.4 lpgli mi bu az yakar olmazsa bende işe giderim falan geyiği yaptı. baba ben bu VTS dediğimde VTS mi diye gözümün içine baktı aşağı indik beraber anahtarı alıp çıktı gitti. 15 dakika sonra geldi sesi çok güzelmiş egzozunu elleme şu airbag lambasını söndür. frenlerine falan bir baktır çok hızlı araba durazmasın falan dedi. birde sakın tüp falan takmayalım buna uzak bir yere giersen benimkiyle git ben işe gider gelirim bunla demişti. Sonrada 1-2 kere anca bindi ama satacam dediğimdi bırak dursun güzel araban var diyor

Rea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astrayı ilk bastığım zamanlar babamın tepkisi 'Oğlum kediler zor giriyor arabanın altına sen yolda gitmeye çalışıyosun ak' olmuştu
    Akrabaların bu araba bizim köye gitmez muhabbetlerine girmiyorum bile

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiraccemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "olm küçücük arabaya biniyorsun biraz daha büyüğünü alsan da rahat rahat binsek" dedi dayım adam arabalarımı hep sahiplenir. Nereye gidecek olsa ben götürürüm de...
    En sevmediğim muhabbet. Benim arabamı babam bile almazken size ne oluyor yani ?

Dctrlprn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ' bende bunun 4 kapılısı vardı '

E21 sahibiyim

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avatardaki eski aracımla pd75+yazılım+düz boru

kafe otoparklarında ya da kırmızı ışıklarda:
    -Kardeş egzozun patlamış
    -Yağ yakıyor araban haberin olsun
    -Cam tavanlı ibiza mı varmış (tavan siyah folyo kaplı )

Bir de bilenlere denk geliyorduk tabi önde cupra tampon olduğu için yolda pd130 mu bu satılık mı diye soran çok oluyordu

En güzel anım ise Özdere girişinde jandarma trafik çevirmesine girdim.
    Geldiler 2-3 kişi bakıyorlar. Komutan egzoz mu var bunda dedi. Ne egzozu komutanım dizel araba dedim geldi devir saatine baktı bi gaz ver bakayım dedi. Arkada egzoz ucu falan gözükmüyor tabi tampona gizli eğilip baktı geldi sonra yanıma egzozun patlamış İzmir'e dönünce yaptır bak onu dedi. Sağolun diyip yola devam ettim

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2000 Cherokee XJ

Mimar adamsin neden bu arabaya biniyorsun?

Cok bozulur bu sanayiden cikamazsin.

Sizin sirkette maaslar az mi?

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç alfa romeo 147 1.9 jtd

Çevreden gelenler

-güzel araba da parçası pahalı (bunu söyleyip ucuz olduğu idda ettiği araba ile aynı parca fiyatıyla bakım yapıyor)

- yağ yakıyormuş bunlar (araba dizel ilk günden beri cubukta eksiltme yok)

- kaputun altını gorunce...1.9 mu bu? Cok yakar. Yazılımlı haliyle bile ekonomik olmayan kullanımda 7 küsür lt tüketim. Yol bilgisayarında görünce şok olmalar, Allah Allah çekmeler...

- (direksiyona geçince) niye bu kadar titriyor bu baskı balata bitmiş (yarı bronz baskı balata var

- size az mi para veriyorlar satıp bi golf passat alsana artık hocam (!*!*!!!)

Aileden gelenler

- şu araba ile uğraştığın kadar vakti kendini işine verseydin şimdiye profesör olmuştun parasıyla da şimdiye evin olmuştu. (Cevap yok buna tabi haklılar çünkü)

Her değişikliği farkeden eğer yapılma sebebi mantıklı ise gelen eşten gelen yorumlar

-Arabamın kendi amortisörleri yok mu

-kendi jantları olmuyor mu

-daha büyük frene ne gerek var daha önce basarsın (aradan zaman geçer başka araçları kullanır geç fren yapar durduramaz arabayı, bizim arabanın frenleri iyiymiş ya)

-O kadar para verdin ama değmiş yumuşak olmuş araba (kıştan yaz lastigine geçilmiştir, öncesinde tek takım lastik neyine yetmiyor diye sorular sorulmustur)

- yıkamaya niye 20 tl veriyorsun ki benzin 2 tl ye yıkıyor ya?
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk arabamı gören gitmez ama az yakar diyodu, evet az yakıyordu ama gitmez kelimesini onlarda şaşkınlık yaratarak kafalarından siliyordu.

E39 5.20i (2003, 2200cc M54B22 170hp)'si olan arkadaşa gel bi çıkalım roll yapalım dedigim de herkes gülüyordu bana ama 190km hızda 2boy kadar arkamda olunca BMW ve o gülenlerde tam arkamızda bizi izleyince ''olum gidiyormuş lan hakkaten, 1.4 filan ama HONDA'nın ölüsü gidiyor amf'' demekten geri durmadılar hatta bi tanesi kesin yazılım filan var dedi, bunlara yazılım yapılmıyor, yapılsa beyin değişecek vs bi ton iş beygirde gelmiyor dedim o da yok ya filan demişti (((Orjinal beyne yazılım oluru ölümüne savunan kafalardan, ayrıca filtre takarak 15hp alıyorlar)))

PD130'u trafikte görenlerde bu kasa dizel var mı, çok duman atıyor, tipik yag yakıyor laflarından bende duydum bir kaç tane yazılımlı corsa sı olan bi arkadaş vardı o bindi bigün aracıma, yanımda da başka bi arkadaşım var anlatıyor ona ''olum bunlar corsa gibi değil, baya hızlılar, 1.9 orjinalden'' filan anlatıyor ama corsa cı elemanın yüz ifadesi ''ne kadar gidebilir'' tarzında bi çevreyoluna çıkıp 5 sonu yapınca indiginde araçtan şöyle bi etrafında dolandı, bunun model tam neydi bi bakayım netten dedi sahibindene girdi ve ilan bulamadı. Sonra *** atılcak ya bi şekilde, ee bundan TR'de az var parçasıda pahalıdır, akıl işi degil almak vs...

İstanbula giderken polis çevirmesine girdim, turbotimer devreye girsin diye az gaz verip öyle kapatıyorum aracı. Tabi arkadaki polis dumanı gördü ovvvvv dedi, sonra indim araçtan Anahtarı aldım araç 30sn sayıma başladı, polis diyor bu hala çalışıyor nasıl oluyor sat bunu bu ne böyle yag yaka yaka bak arkası duman olmuş hep
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç EP3'ü olan yokmuydu aramızda, yok mu bi anısı, arabayı alacaz nasıl yorumlar geliyor Type-R'a merak etmiyor değilim
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her bindiğim arabaya kömür spec cam filmi yaptıgımdan artık semtte baya tanınır hale geldim

Komsular diyor ulan ya sürekli bu arabada pompa yapıyosun, yada hergün bu arabada kafa cekiyosunuz diyorlar

Annem olum baban yaslı yazlığa giderken önünü görmüyor adam kaza yapıcak sök sunları diyor.

Babam insallah amk polis durdururda ceza yazar ödetirim sana diyor ( cok umrumda sanki ceza )
    #KGdetanirlar

Vuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yere yakın Şahinim var. Babamın tek derdi 'araban yere yakın oğlum yağmurlarda dikkat et su alırsa yolda kalırsın'. Annemde o da yok. Bazen arabayla bir işi olduğunda çekinerek sorar sadece 'Bunlar bunların gitmesi lazım ama araban yere değer mi?' diye, Her seferinde değmez dememe rağmen soruyor
    Arabam yokken burda yazanları okur 'Milletin akrabasına bak ne karışıyor öyle' filan diyordum. Allahım bizde de her arabayı görenin iki çift lafı oluyor çıldıracağım. Bu araba niye böyle titriyor, niye yere yaklaştırdın bu kadar, buna nasıl inip bineceğiz , hep yere sürtüyor yazık değil mi, böyle arabaya mı binilir şöyle böyle bıktım usandım valla. Artık sadece 'Çünkü eğleniyorum' diyorum duyan bi daha sormuyor

Vuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekleme yapamıyorum kusuruma bakmayın flood için ama söylemek istedim. Bir de 'buna para mı verdin'ci tayfa var. 'ben olsam bir lira harcamazdım', 'buna binen adamın aklı yoktur' falan kadar hadsizleşebiliyorlar. Ben de Avrupada genç ve hızlı mis gibi arabalara binebilecceğim miktar parayı buna keyfimden vermedim. Bir iki kere anlattım bak abicim yurtdışına çıkacağım bunların ikinci eli çok hızlı hem de masraf çıkarmıyor çok ucuz filan ama baktım arkası kesilmiyor her gelen gerizekalıymışım gibi laflar ediyor (esnaf bile derdine düşmüş aw) para ver diyorum. Param buna yetti bunu aldım itirazın varsa ver biraz daha satayım iyisini alayım. Çaresi buymuş bunu duyanın sesi mavi kırmızı ışık görev varexciler gibi şıp diye kesiliyor

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 yıl tek kapı araba kullandıktan sonra yenisini gören herkes ''4 kapısı var bi kere'' diye giriş yapıyor

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hanımın köydeki yengeler, teyzeler, üzülen surat ifadesiyle

"olsun yavrum, ayağınızı yerden kessin de, zamanla daha iyisi de olur inş"

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    - 2011'de Giulietta bakıyorum, arkadaşlarla inceliyoruz, kullanıyoruz ediyoruz... Herkes çok beğeniyor, ama "Alfa olmasa alırdım" sesleri geliyor...
    Sallamıyorum, alıyorum Aynı paralara herkeste olan Golf'ü, ön siparişten 5 ayda siparişe geçemeyen Rocco'ya da hevesim kaçmış.

- Arabayı aldım, "çok yakar bu". Diğer 1.4t'ler ne yakıyorsa o... "Çok sorunluymuş bunlar".. Heee 1980 modelleri sorunlu evet.

- Önceki arabalarım 106 Quiksilver ve 207 1.4 90hp idi, arkadaşlarla buluşmaya gittik, arabayı da getirdim, tabi herkes başında. Daha önceden birkaç GTI vs kullanan arkadaş sordu, "kaç motor, nee 1.4 müü, lan yine 1.4 gitmeyen araba mı aldın ciddi misin, kaç beygir, 100 mü, aç bakim kaputu" dedi. Tabi sonra uyandı "bu ne lan bi dk Turbo Benzina falan yazıyo kaç beygir söle bakim" dedi 170'i duyunca yörü beeeaaaa sesleri gelmişti

- 4 yapraklı yonca logosu aldım yapıştırdım QV'nin. Yıkamada benzinlikte "abi Garanti Bankası ile alakan var mı" şeklinde nadir de olsa salak salak sorular geldi

- O zaman nişanlıyız, hanımı almaya geliyorum Giulietta'yla, kayınpeder perde arkasından izliyor, "senin Alfa'lı çocuk geldi" diyormuş Bi de o zaman eksoz vardı sanıyorum, geldiğimi bikaç bina öteden anlıyorlarmış, adam bana serseri gözüyle bakmış bi süre, sonra bi iftarda bir araya geldiğimizde bonusları toplamıştım ahahahha

- Giulietta'yı satmaya niyetlendik, hanıma artık geyik yapıyorum, bu olur mu şu olur mu, Reno sevmiyorum, bilmemne istemiyorum, arabadan biraz anlar, dezavantaj oldu bana Ne güzel tce motor otomatik sw clio alıp geçecektim, izin vermedi Bi gün yürüyoruz, 500x olur mu dedim? Yok ya çok küçük dedi, sonra bi baktı araba yanında... Şöyle bi etrafını dolaştı, güzelmiş yaa, olur valla dedi. Birkaç gün sonra ilanda şimdiki aracı bulduk, gittik aldık, kısmet işte

- Babama söyledik 500x alıyoruz falan... Birkaç gün sonra buluştuk, "yav bugün seninkinden gördüm bi tane, çok küçücük bişey ya nasıl sığacaksınız" dedi. Baba o 500'dür, x değildir dedim. Anlamadı Arabayı alıp gelince "evet benim gördüğüm ufaktı bunun alakası yokmuş ne güzel yav" dedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de bizde akrabaların eş dostun falan boş dedikodularına hastayım.

Babam 81'de 79 model bi Mercedes 230, 85-86'da da 190 falan almıştı ikinci el, sonra da bir daha Mercedes'e binemedi. Ama 93 Vectra, 99 Vectra, 2005 Octavia'ları hep sıfır aldı.

Onların hiçbirinde laf yok, 2007'de 2000 model 30bin km'de C200K aldı, sülalede infial oldu anasını satayım, bilmemkim abi Mercedes almış diye... La bi durun, adamcağız kaç sene sonra Mercedes almış, bi durun Şimdi yine aldı w204, daha tayfa duyamadı galiba

dj ugurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rio yu ilk bastığım zaman oğlum bu araba bu kadar yere yaklaştırılır mı diye sordular
    e39 5.30 u aldığım zaman citroen c5 i olan kapı komşumuz artık yavaş arabaya binmeye karar verdin galiba yolda denk gelme üzerim seni demişti
    ilk zamanlar bana da uzaylı gözüyle baktıktan sonra gerçekten değer verdiğim zararsız bir hobi olduğuna ikna edebildim. şimdi kullandığım cilanın markasını soruyorlar arabayla ilgili her işlerinde beni arıyorlar

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - 2011'de Giulietta bakıyorum, arkadaşlarla inceliyoruz, kullanıyoruz ediyoruz... Herkes çok beğeniyor, ama "Alfa olmasa alırdım" sesleri geliyor...
    Sallamıyorum, alıyorum Aynı paralara herkeste olan Golf'ü, ön siparişten 5 ayda siparişe geçemeyen Rocco'ya da hevesim kaçmış.

- Arabayı aldım, "çok yakar bu". Diğer 1.4t'ler ne yakıyorsa o... "Çok sorunluymuş bunlar".. Heee 1980 modelleri sorunlu evet.

- Önceki arabalarım 106 Quiksilver ve 207 1.4 90hp idi, arkadaşlarla buluşmaya gittik, arabayı da getirdim, tabi herkes başında. Daha önceden birkaç GTI vs kullanan arkadaş sordu, "kaç motor, nee 1.4 müü, lan yine 1.4 gitmeyen araba mı aldın ciddi misin, kaç beygir, 100 mü, aç bakim kaputu" dedi. Tabi sonra uyandı "bu ne lan bi dk Turbo Benzina falan yazıyo kaç beygir söle bakim" dedi 170'i duyunca yörü beeeaaaa sesleri gelmişti

- 4 yapraklı yonca logosu aldım yapıştırdım QV'nin. Yıkamada benzinlikte "abi Garanti Bankası ile alakan var mı" şeklinde nadir de olsa salak salak sorular geldi

- O zaman nişanlıyız, hanımı almaya geliyorum Giulietta'yla, kayınpeder perde arkasından izliyor, "senin Alfa'lı çocuk geldi" diyormuş Bi de o zaman eksoz vardı sanıyorum, geldiğimi bikaç bina öteden anlıyorlarmış, adam bana serseri gözüyle bakmış bi süre, sonra bi iftarda bir araya geldiğimizde bonusları toplamıştım ahahahha

- Giulietta'yı satmaya niyetlendik, hanıma artık geyik yapıyorum, bu olur mu şu olur mu, Reno sevmiyorum, bilmemne istemiyorum, arabadan biraz anlar, dezavantaj oldu bana Ne güzel tce motor otomatik sw clio alıp geçecektim, izin vermedi Bi gün yürüyoruz, 500x olur mu dedim? Yok ya çok küçük dedi, sonra bi baktı araba yanında... Şöyle bi etrafını dolaştı, güzelmiş yaa, olur valla dedi. Birkaç gün sonra ilanda şimdiki aracı bulduk, gittik aldık, kısmet işte

- Babama söyledik 500x alıyoruz falan... Birkaç gün sonra buluştuk, "yav bugün seninkinden gördüm bi tane, çok küçücük bişey ya nasıl sığacaksınız" dedi. Baba o 500'dür, x değildir dedim. Anlamadı Arabayı alıp gelince "evet benim gördüğüm ufaktı bunun alakası yokmuş ne güzel yav" dedi
    Doblo anahtarı var bunda dediler mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doblo anahtarı var bunda dediler mi
    Ahahahah evet, baş harfi hdd idi :P
    Bunda anahtar farklı garip bi şekilde

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)