User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Toyota Corona

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Toyota Corona

selam arkadaşlar Allah kaza bela vermez ve nasipse yaza düğünüm olacak yıllardır emektarım olan tek kapı EG'im den ,tek kapılı oldugu için vazgeçmek zorunda olacağım . Yeni alacağım araba sedan olması gerek,Hep aklımda sedan 1.6 ies vardı fakat Honda lar ***** piyasası uçtu pejo,reno,hyundai vs gibi araçları da istemıyorum özellikleri,fiyatı ve balina kasa olması sebebiyle Toyota Corona lar çok hoşuma gitti özellikle de APEX olanları , bu konuda bu araç hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yorumlarını rica ediyorum artıları eksileri nelerdir ? parça problemi yaşanır mı herhangi bir kronik sorunu var mıdır ? Teşekkürler

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hah işte tam şuan bu ikilemdeyim.
    Carinaya önceden sahip olan bir arkadaşım ile konuştum.
    Aracı sattığında 450 bindeydi ve lpgliydi.
    Ve iş gereği malzemede taşıyordu araçta.

Söylediklerine aktarayım şehiriçinde 9 litre lpg yakıyor.
    Şuana kadar hiç yolda kalmadım ve motora el değmedi.
    Kesinlikle çok kaliteli bir araç olduğunu mutlaka temiz bir carina-corona-maxima birini almalısın diyordu.

Fakat bu araçların kaporta aksamı bulunmuyor.
    Diğer motor parçlarıda bulunmuyor.
    Aracın temizini bulmakda zor.

Bu sebeplerden dolayı ben askıya aldım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hah işte tam şuan bu ikilemdeyim.
    Carinaya önceden sahip olan bir arkadaşım ile konuştum.
    Aracı sattığında 450 bindeydi ve lpgliydi.
    Ve iş gereği malzemede taşıyordu araçta.

Söylediklerine aktarayım şehiriçinde 9 litre lpg yakıyor.
    Şuana kadar hiç yolda kalmadım ve motora el değmedi.
    Kesinlikle çok kaliteli bir araç olduğunu mutlaka temiz bir carina-corona-maxima birini almalısın diyordu.

Fakat bu araçların kaporta aksamı bulunmuyor.
    Diğer motor parçlarıda bulunmuyor.
    Aracın temizini bulmakda zor.

Bu sebeplerden dolayı ben askıya aldım.

senede max 3000 km yapıyorum arabayla o bakımdan yakıt çok onemlı değil az kulllandığım için,kalite gerçekten kendını belli ediyor fakat parça bulunamaması çok kötü bilmiyorum ne olacak

salihbilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o paralara alınabilecek en iyi arabalardan bir tanesi bence...arkadaş aldı her gün sırtındayız tık yok..403 binde gram yağ yakma eksozdan duman atma yok gidişi zaten başka alem parça konusuna gelirsek ilk başta bizde çok aradık ankara istanbul ama bi baktık samsunda sıfır parçalar gani hemde çok uygun fiyata mesela triger 100 tl civarı devirdaim pompası 90 tl rot başı 40 lira rot mili 25 lira vs vs...klima abs 4 cam otomatik elektrikli ayna hid direksiyon kadife koltuklar ayarlanabilir bel destekli koltuk derinlik ayarlı direksiyon geniş iç mekan ve bagaj daha ne olsun...sağlamlıkta cabası şahinin 10 bin lira ettiği memlekette bunların 20 etmesi lazım.son olarakta yakıt 28 litrelik depo ile arada basarak 260-270 km gidiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 yildir avensis kullaniyorum sadece radyatorum patladi bir sefer baska bi sikinti yasamadim.sanirim corona ve avensisteki motor ayni 3s-fe.sehir icinde lpgde 10-11lt yakiyorum. Otomatik vites ve manuel arasinda katalog verisinde 1lt fark ediyor benimki otomatik.

Konfor konusunda gercekten basarili bir arac ve oldukca genic ic hacme ve bagaja sahip.tek dezavantaji yuksek hacimden dolayi vergi ve yakit

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla arkadaşlar hakikaten çok begendım aracı kafamı kurcalıyan tek şey parça sıkıntısı en kısa sürede yetkili servisle görüşüp ona göre rotamı belirleyeceğim inşallah

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Fiyat aralığın yetermi bilmem ama arkadaşımda sırf keyfine maxima qx aldı topluyor... topluyor derken araba zaten temiz sorunsuz o modernize ediyor on numara araç makam aracı bildiğin bugünkü araçlardan genel teknik donanım olarak baz donanımda hiç bir eksiği yok.. Malzeme trim kaliteside çok iyi tabi dediğim en dolu paketlisi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyat aralığın yetermi bilmem ama arkadaşımda sırf keyfine maxima qx aldı topluyor... topluyor derken araba zaten temiz sorunsuz o modernize ediyor on numara araç makam aracı bildiğin bugünkü araçlardan genel teknik donanım olarak baz donanımda hiç bir eksiği yok.. Malzeme trim kaliteside çok iyi tabi dediğim en dolu paketlisi..
    Maxima lar muhteşem hakıkaten iş yerimin sokağında bir tane var her gun onunden geçiyorum super bir araba , alması problem değil çok yuksek fiyatlı değil piyasası aldıgım arabayada en az 2 yıl bindim ve binerim fakat ölümlü Dünya satarken kolay elden çıkacagını sanmıyorum şahsi fikrim

emoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toyota corona 14 sene kullandı bızımkıler son 4 senesınde bende surdum gercekten yasına göre mükemmel bir araç diyebilirim.Parça konusunu kafana takma bence İstanbuldaysan parça skıntısı yok .
    R.E.S

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    alışı satışı bilemiyorum ama coronoda elden ne kadar rahat çıakrsa ben şahsen maxima nın daha rahat çıkıcağını düşünüyorum benimki sadece bir fikir tabi piyasalarına bakmak lazım.. maxima nın infiniti dende bir artısı var..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alışı satışı bilemiyorum ama coronoda elden ne kadar rahat çıakrsa ben şahsen maxima nın daha rahat çıkıcağını düşünüyorum benimki sadece bir fikir tabi piyasalarına bakmak lazım.. maxima nın infiniti dende bir artısı var..
    Vallahi bilemedim şimdi Maxima'da resmen gel al beni diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emoro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toyota corona 14 sene kullandı bızımkıler son 4 senesınde bende surdum gercekten yasına göre mükemmel bir araç diyebilirim.Parça konusunu kafana takma bence İstanbuldaysan parça skıntısı yok .

Teşekkürler

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 ay corona sahibi oldum geniş konforlu ve rahat bir araba,tavsiye ederim.Aracımın motoru o kadar iyi değildi 280 bindeydi bu şekilde sahibinden aracılığıyla ilana verdim.2 nci haftada Iğdır'dan gelip aldılar.Kapı fitillerini bulamamıştım.Corona değilde yeni model olmasından dolayı carina almanızı tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 ay corona sahibi oldum geniş konforlu ve rahat bir araba,tavsiye ederim.Aracımın motoru o kadar iyi değildi 280 bindeydi bu şekilde sahibinden aracılığıyla ilana verdim.2 nci haftada Iğdır'dan gelip aldılar.Kapı fitillerini bulamamıştım.Corona değilde yeni model olmasından dolayı carina almanızı tavsiye ederim.
    teşekkür ederim Carina'ları Mazda 626 lara benzetıyorum kasası pek hoşuma gitmedi Corona daha agır oturaklı duruyor sanki

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hayabusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim Carina'ları Mazda 626 lara benzetıyorum kasası pek hoşuma gitmedi Corona daha agır oturaklı duruyor sanki
    Coronayla carinanın kaporta parçaları hemen hemen aynı hocam tip olarakta stoplarla farlar farklı sadece

41AF101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3 ay önce 94 Model 2.0 GLİ Corona aldım Size fikir vermesi açısından detaylıca bildiklerimi yazıyorum.
    -Model yılına göre en boşu bile full donanıma sahip.Benim aracım boş modeli ; 4 cam elektrikli,Elekrikli dikiz aynaları,ABS,Klima,Hidrolik Direksiyon var.Apex Modelinde Ekstra olarak Sunroof,Sis farı,Bagaj spoiler,4 Kollu direksiyon,Daha farklı desenli koltuklar.
    -Ekstradan genelde bilinmeyen özellikleri ; Ön ve arkada kol dayama,Tavanda Gözlük saklama kabi,Koltukların altında çekmeceler,Şoför koltuğunde bel destek ( 2 kademeli)
    -Yakıt olayı Lpg ; Litresi 2.68 den 115 liralık yakıt ile 430 km.Genelde şehiriçi kullanımda.
    -İç hacmi haddinden fazla geniş.Ben koltuğu çok yatık ve geride kullanırım buna rağmen arka koltukta oturanlar bacak bacak üstüne atabiliyor
    -Motor ve performansı çok çok iyi 2.0 136 hp motor
    -Kasa olarak Bence Carinadan çok daha yakışıklı.Tabii herkesin mali kendine güzel fakat carinanın özellikle arkası dar ve tipsiz geliyor gözüme.
    Aklınıza takılan soru varsa yazın ben cevaplarım.
    Kendi aracımda bu ;
    Böyleydi

Böyle oldu ;

[/url]

1978 Opel Manta & 1990 Opel Kadett GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 41AF101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 3 ay önce 94 Model 2.0 GLİ Corona aldım Size fikir vermesi açısından detaylıca bildiklerimi yazıyorum.
    -Model yılına göre en boşu bile full donanıma sahip.Benim aracım boş modeli ; 4 cam elektrikli,Elekrikli dikiz aynaları,ABS,Klima,Hidrolik Direksiyon var.Apex Modelinde Ekstra olarak Sunroof,Sis farı,Bagaj spoiler,4 Kollu direksiyon,Daha farklı desenli koltuklar.
    -Ekstradan genelde bilinmeyen özellikleri ; Ön ve arkada kol dayama,Tavanda Gözlük saklama kabi,Koltukların altında çekmeceler,Şoför koltuğunde bel destek ( 2 kademeli)
    -Yakıt olayı Lpg ; Litresi 2.68 den 115 liralık yakıt ile 430 km.Genelde şehiriçi kullanımda.
    -İç hacmi haddinden fazla geniş.Ben koltuğu çok yatık ve geride kullanırım buna rağmen arka koltukta oturanlar bacak bacak üstüne atabiliyor
    -Motor ve performansı çok çok iyi 2.0 136 hp motor
    -Kasa olarak Bence Carinadan çok daha yakışıklı.Tabii herkesin mali kendine güzel fakat carinanın özellikle arkası dar ve tipsiz geliyor gözüme.
    Aklınıza takılan soru varsa yazın ben cevaplarım.
    Kendi aracımda bu ;
    Böyleydi

Böyle oldu ;

[/url]

araban çok güzel maşallah ***** sitede de satılık da gördüm fakat benım merak ettıgım gerçi senın çok erken 3 ay olmuş alalı fakat, yedek parça bulunabılmesı , 2.merak ettiğim konuda elden çıkarabılmek yukarıda da yazdım aldıgım arabaya bınerım ama ölümlü Dünya satmamız icap ederse elimizden kolay çıkarmı ? Mesela sen ne süredir araban ilanda (eğer mahsuru yoksa ) arayan oluyor mu vs

41AF101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hayabusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araban çok güzel maşallah ***** sitede de satılık da gördüm fakat benım merak ettıgım gerçi senın çok erken 3 ay olmuş alalı fakat, yedek parça bulunabılmesı , 2.merak ettiğim konuda elden çıkarabılmek yukarıda da yazdım aldıgım arabaya bınerım ama ölümlü Dünya satmamız icap ederse elimizden kolay çıkarmı ? Mesela sen ne süredir araban ilanda (eğer mahsuru yoksa ) arayan oluyor mu vs
    ***** sitedeki ilanım açıkcası keyfe keder arabaya bişeyler ekleyince çabuk sıkılıyorum.Mesela aldım,Arka amortisörleri değiştirdim.Yürüyen aksamdaki z rotları vs bozuk olan parçaları değiştirdim.Triger kayışı değiştirdim.Sıfır jant lastik,Teyp,sıfır muayene,egzost susturucuların söktüm vs vs derken 3200 TL para harcamışım.Şuan bana göre biraz daha basmak dışında eksiği kalmadı.Onuda yapınca hepten sıkılıcam. O yüzden ilana koydum yine orjinal bişey alıp uğraşmak için Satılmaz ise hiç sıkıntım yok çünkü Yine ekleyecek ekstra bişeyler bulurum
    Yedek parçası kartal sanayide a dan z ye var ve uygun fiyatları.Satılma konusunda düz ekstrasız temiz bir arabayı 12 13.000 liraya bulabilirsiniz diye düşünüyorum ve o paraya her zaman elden çıkartırsınız.
    1978 Opel Manta & 1990 Opel Kadett GSİ

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corona Apex güzel arabaydı...

Bide bunlar vardı o zamanlar, daha güzellerdi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)