User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
83 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Galeri Nautilus (Natilus) Dolandırıcılığı

Saro-Ş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun çok bende aracımı kredi ile satıcım banka bana parayı ipotek etmeden satışa kesinlikle gitmem

Yiğit Ş. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun hakan..
    *
    Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı
    *simdi yok homsitora gidelim yok midpoyint yok starbaks
    *a..... o zmnlar yoktu oyle
    *bi cay iciriodun
    *bisinema
    *finishim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sistem zaten var. bazı bankalar uyguluyor. para hesabına yatıyor. satış kağıdını görmeden blokeyi çözmüyorlar.
    hangi banka yapıyor bu işi? linkteki konudan bi sonuç çıkmamış gibi:

http://www.techturkey.com/forum/sohb...-yapmak-3.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetehanCelikten Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bankadan blokeli para yollanıyo mu acaba? Mesela parayı alan kisi satisi verdigine dair bi belgeyle gidip o parayi alabiliyo gibisinden bi sistem var midir? Varsa bu iyi bi secenek sanırım.
    Bedeli karşılığında şubeye kişinin ismine yazılı bloke çek düzenletebilirsiniz. yada eft yaptıktan sonra çalıştığınız kurumun müşteri hizmetleri yada güvenlik dolandırıcılık departmanını arayarak işlemlere onay verene kadar bloke koydurabilirsiniz.
    Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bide kazasız saçmalığı var, ''Aracımızda kaza yok 3 parça değişen 6 parça boya var '' soktugumun arabası zaten 10 parça. keyifnden mi değiştin 3 parçayı ?

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi banka yapıyor bu işi? linkteki konudan bi sonuç çıkmamış gibi:

http://www.techturkey.com/forum/sohb...-yapmak-3.html
    bize finansbank yaptı şirket aracıydı. bireyselede yaparlar diye düşünüyorum emin olmasamda.

sonuçta nakit ev alımında aracı oluyoruz dediler. araçtada bireyselde de olurlar diye düşünüyorum.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ev satışlarında bankadan yollatıyorlar parayı, en azından benim kayınpeder 2 sene önce evi alırken öyle yaptılar..

aynı şekilde araç satışları banka aracılığı ile yapılsa, para bankaya emanet edilse, noterde satış yapılınca para satıcının hesabına aktarılsa.. çok pratik sistem, ne dolandırıcılık ne kapkaç ne gasp kalır noterlerde..

çok mu zor bunu uygulamak neden yapılmıyor?
    Aynen bende ev alırken öyle yaptırmıştım. Paranın belirli bir kısmı karşı tarafın kredisini kapatmak nedeniyle eft gönderilmişti banka aracılığı ile.
    geri kalan tutar tapuda teslim edilmek üzere bloke çek olarak düzenlenmiş ve bankanın avukatı tarafından evi satın aldığım kişiye teslim edilmişti
    Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bide kazasız saçmalığı var, ''Aracımızda kaza yok 3 parça değişen 6 parça boya var '' soktugumun arabası zaten 10 parça. keyifnden mi değiştin 3 parçayı ?

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    para makinesinden geçen paradan bana sahte çıkmışdı.. o para sayma makinelerinede hiç güvenmeyin..

en garantilisi banka üstünden transferdir varsın 50 tl 100 tl eft havale v.b adında para alsınlar ama garanti tertemiz iş olur.. bu saatten sonra elde dönen paradan şüpheleniceksin.. zaten elden alış verişdede belli bir mevlanın üstünde bankadan yapılmak zorunda diye biliyorum..

parayı hesabınızda görene kadarda satış falan vermeyin önden bir notere gidin aracınızın borcu harcı satışına mani bir durum varmı onu öğrenin alıcıyla yoksa araç satışa hazırsa parayı isteyin gerekirse gidin bankaya para kısmını halledip notere dönün işi tamamlayın..

Bazen insan şaşıyor dalgınlığına geliyor insanlık hali yapıyoruz hatalar ama dikkatli olmak lazım işde..
    güzel söylemişsinde , siz olsanız ve araç alıcak olsanız önce adamın hesapına para yatırır sonra satışımı alırsınız?

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geşmiş olsun dolancırıcı çok memlekette... sizin gibi herkes dikkat etse ne güzel olur.
    gariban 106 gti....

akbaba78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    helal olsun sana ii cakmisin durumu..Bizim genc bi arkadasi carptilar yaklasik 8-10 ay once ayni taktik ile malesef o senin kadar akilli cikmadi

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu yontemde moda oldu artik onune gelen ya tutarsa hesabi sansini deniyo ki maalesef kaptiran da cok oluyor, ben aracimi satarken noterde nakit odemeyi bile kabul etmemistim sonusta o kadar parayi sayarken dikkat edemeyip sahte para bile iteleyebilirler en guvenlisi hesapta parayi goreceksin satisi vereceksin

aliaslanim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bu işlem için en güzeli bankadan bloke hesaplı bankanın kendisine ait çek almaktır. Parayı bankaya yatırıyorsun.Banka paraya bloke koyup kendine ait çek veriyor. Çek malı satanın adına yazılıyor. Satıştan sonra Malını satan bankaya çeki verip parasını alıyor. Satıştan vazgeçilirse bloke koyan çeki iade ederek blokeyi kaldırıyor. Bu işin maliyeti 50 tl sizcede değmezmi. 50 tl için risk almaya gerek yok. Ben ev aldım 265000 tl yi taşımak büyük risk banka bunu önerdi bizde düşünmeden kabul ettik. Noterde imzayı atarken çeki daireyi satana verdik. Oradan el sıkıştık helalleşip ayrıldık.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel söylemişsinde , siz olsanız ve araç alıcak olsanız önce adamın hesapına para yatırır sonra satışımı alırsınız?
    onun için arkadaşlar yazmışlar bankalarda farklı farklı yöntemler var parayı rehinli gönderme olayları var yani satış olmadıkça para karşı tarafın hesabına transfer olmuyor rehinli hesabında kalıyor.. satış olmassa para geri çekiliyor falan..

yada eski usül o kadar çok pinpirikli titizsen adamla bankaya git adamın gözü önünde parayı bankadan çek tabi bu işleri yaparken kesinlikle yanında bir iki eşin dostun arkadaşın akraban olsun arkanı kollıycak.. notere gidin oturun noterin önünde senin elinde para onun elinde evrakları ona parayı ver oda satışı versin..

öyle bir ortamda yok satışı vermiyorum diyemez derse iki tokat atar alırsın paranı geri gerçi ona gerek kalmaz noter bile dolandırıcı diye polisi arar adamı atarlar içeri..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işin çözüm yeri alım satımın yapıldığı noterdir. Sen anlaştığın araç bedelini belgeler hazırlanırken notere teslim edersin. Noter sayar ve kontrol eder. imzalar atıldığında aracı yeni sahibine parayı da satıcıya verir. Banka vs. hep üçüncü merciler. Çünkü alici ve satıcı nihai olarak noterde bir araya geliyor. Yani noterin bu hizmeti vermesi gerekiyor.

Geçmiş olsun.
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun.bende bu olayin tersini merak ediyorum diyelim adama parayi yatirdim bana satisi vermiyorum derse napicam?
    Bloke çek kullanın.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ev satışlarında bankadan yollatıyorlar parayı, en azından benim kayınpeder 2 sene önce evi alırken öyle yaptılar..

aynı şekilde araç satışları banka aracılığı ile yapılsa, para bankaya emanet edilse, noterde satış yapılınca para satıcının hesabına aktarılsa.. çok pratik sistem, ne dolandırıcılık ne kapkaç ne gasp kalır noterlerde..

çok mu zor bunu uygulamak neden yapılmıyor?
    Ev alırken belediye rayiç bedeli bankadan yollanıyor. Geri kalanı bloke çek ile veriliyor. Çünkü rayiç bedel üstündeki her rakam karşı tarafa gelir yazıyor, vergi vermesi gerekiyor.
    Rayiç bedel ile evin satış bedeli arasında %100 hatta daha fazla fark olabiliyor.....
    Okumadan imzalamam.....

HKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu ayakta tutmak adına güncellliyorum. Bir de moderatörlerden ricam konunun adını düzenleyebilirler mi? Galerinin adını yanlıs yazmısım. ilk u harfi olmicak.

"Dolandırıcı Galeri Natilus Acıbadem" diye güncelleyebilirsek sevinirim.

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FATİH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş sana kocaman bi AFERİN, alnından öpüyorum. Allah'ın adını anıp, Kuran üzerine yemin etse de karşı taraf kesinlikle ama kesinlikle parayı görmeden satışı vermeyin arkadaşlar. her gün onlarca kişi noterde çarpılıyor. herkes senin gibi akıllı olsa ve bu konuda dirense kimsenin canı yanmaz arkadaşım. dolandırılanları duydukça harbiden üzülüyoruz, yazık diyoruz.

yok noter işleminden sonra parayı hesaba aktaracaklarmış da, yok alıcı pinpirikmiş de... s.ktir lan g.vat!
    %100 yazacaklarımın aynısı...

geçmiş olsun dikkatli olalım beyler
    AmcaPolo

BlackGetz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uyanığın Kapısından Giremezler Ama Bazen Alıklar Çıkıyoo
    Geçmiş Olsun

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynısı geçenlerde benim de başıma geldi. Aman dikkat.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)