User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
65 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Arıza Konuları ve İstatistikleri Abartılıyor mu? Sizlerin Düşünceleri ve Tecrübeleri?

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008 chery 55 bin de hiç arıza çıkartmadı desem ?
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

FATİH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun uzun yazarım ama bu konuda işin kralı japonlar, kim ne derse desin.
    . . . audi . . .
    Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk başda arabanın bakımlı ve düzgün kullanılmış olmasından geçiyo sanırım sorunsuzluğu

3 sene peugeot 206 gti ---> 43689346890 kere yolda kalma 344369430 kere araba itme 949469496 kere usta değişme 3584389589 kere cekıcı çağırma vs vs diye gider yaşadığımız arızanın falan haddi hesabı yoktu ama ben bunları arabanın iyi bakılmamasından dolayı olduğunu düşünüyorum önceki sahipleri hep canını almışlar aracın

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    japonlar gereğinden fazla abartılıyor. tamam adamlar sağlam araba yapıyor mekanik olarak ona kimsenin itirazı yok ama 20 yaşında bir mercedese bmw ye bakıyorsun elektrikli koltuklar, elektirkli sunrooflar, dijital klimalar, servotronic direksiyonlar, elektrikli aynalar. aynı japonlara bakıyorsun bunların nerdeyse hiç biri yok. sonra bu elektronik aksamlar bozuldu mu bmw mercedes sorunlu araba, boşoğluboş araçlar sorunsuz.

tabiki istisnalar kaideyi bozmaz.
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    japonlar gereğinden fazla abartılıyor. tamam adamlar sağlam araba yapıyor mekanik olarak ona kimsenin itirazı yok ama 20 yaşında bir mercedese bmw ye bakıyorsun elektrikli koltuklar, elektirkli sunrooflar, dijital klimalar, servotronic direksiyonlar, elektrikli aynalar. aynı japonlara bakıyorsun bunların nerdeyse hiç biri yok. sonra bu elektronik aksamlar bozuldu mu bmw mercedes sorunlu araba, boşoğluboş araçlar sorunsuz.

bunu yazmak için girdim bende. Alman otomobillerinde konfor çok hareketli parça,elektronik devre çok. doğal olarakda arıza ortalaması artıyor.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

esmerserseriler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    honda immobilizer arizası ..

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HONDA hakkında yapılan yorumlara bakınca neden piyasa yüksek biraz daha anlıyordur insanlar sanırım
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9 yasinda 102.000 kmde Honda CR-V

Japonlar dayaniklilik testi yapmamislarsa bizim arabayı incelebilirler. Kisin arka koltuklar yatirilarak koli koli kitap taşırız matbaadan, yazin bagaj full dolu tatile gideriz. Bakimini geciktiririz, lpg baglariz, dağa tarlaya gideriz. Bi kere gikini çıkarmadı. Rutin bakimlar+ 2 akü değiştirdik şimdiye kadar. Ne çekti garibim be
    "Korkmadık, savaştık"

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Japonlar gösteriş arsızları değil cunku. Gerek varmı sence elektrıklı kolatuklara ? Obur turlude ayarlanmıyormu ? doldurursan bır yığın elektronıgı ıcıne elbet bozulur ınsana yararlı olacak sureklı kullanacağı şeylerı koy yeterlıdır. Bana göre bi araçta dıreksıyon ve guvenlık paketı yeterlı oldumu gerısı teferruattır. Şuankı hondalarda yeterınce teknolıjı var hee bır bmw kadar gene yok elbette ama arıza çıkarıcak olan araç gene arıza çıkarır. Ben emınımkı şimdiki hondalarda 20 yıl sonrasına duzenlı bakımla sıkıntısız goturucektır. Bu konuda japon araçları malesefkı abartılmıyor. Sezarın hakkını sezara vermek gerek
    DR. OWL

Burak E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010 hyundai i30 sıfır olarak aldım 25 bine kadar gık demedi her hafta sonu kırklareli istanbul yaptı 10-12 boyunca cıt cıkarmadı.
    Alıntı s2k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bas bas platin meme yapmış olabilir, bizim mahmut abinin başına gelmişti bi yarım saat 1-2-3 kesicide gittik düzeldi.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türkiye şartlarında sorunsuz araba altın değerinde belki hakettiğinin üstüne satılıyo olabilir japon araçları ama malesef bunu değiştirmek mümkün değil şuanda yoksa ben ek kasaları çok beğeniyorum ama 96 model 1.4 güvenlik paketsiz islere 16 isteniyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Japonlar gösteriş arsızları değil cunku. Gerek varmı sence elektrıklı kolatuklara ? Obur turlude ayarlanmıyormu ? doldurursan bır yığın elektronıgı ıcıne elbet bozulur ınsana yararlı olacak sureklı kullanacağı şeylerı koy yeterlıdır. Bana göre bi araçta dıreksıyon ve guvenlık paketı yeterlı oldumu gerısı teferruattır. Şuankı hondalarda yeterınce teknolıjı var hee bır bmw kadar gene yok elbette ama arıza çıkarıcak olan araç gene arıza çıkarır. Ben emınımkı şimdiki hondalarda 20 yıl sonrasına duzenlı bakımla sıkıntısız goturucektır. Bu konuda japon araçları malesefkı abartılmıyor. Sezarın hakkını sezara vermek gerek
    Şimdi sen bunu gerekçe gösterdin ? Canım marketing ölmüş başımız sağ olsun.

Herkesin hedeflediği kitle farklıdır buna göre araçları pazarın istediklerine ve rakiplerin önüne geçme amacı ile farklı donanımlarla kombine edip üretirler. İstersen kumaş koltuklu manuel klimalı teneke jantlı e90 da var mürekkep bitirecek opsiyona sahip olanıda.. Şimdi sen çok adaletsiz bir karşılaştırma yaptın kardeşim. ki dediğimiz gibi elektrikli konfor odaklı parçalar mekanik&elektronik arttıkça doğal olarak arıza yapma ihtimali artıyor risk artıyor çünkü. ki benzer seviyede donanımda japon ve 3 büyüklerden birini getir o zaman karşılaştırmak daha mantıklı arıza yüzdelerini v.s.

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi sen bunu gerekçe gösterdin ? Canım marketing ölmüş başımız sağ olsun.

Herkesin hedeflediği kitle farklıdır buna göre araçları pazarın istediklerine ve rakiplerin önüne geçme amacı ile farklı donanımlarla kombine edip üretirler. İstersen kumaş koltuklu manuel klimalı teneke jantlı e90 da var mürekkep bitirecek opsiyona sahip olanıda.. Şimdi sen çok adaletsiz bir karşılaştırma yaptın kardeşim. ki dediğimiz gibi elektrikli konfor odaklı parçalar mekanik&elektronik arttıkça doğal olarak arıza yapma ihtimali artıyor risk artıyor çünkü. ki benzer seviyede donanımda japon ve 3 büyüklerden birini getir o zaman karşılaştırmak daha mantıklı arıza yüzdelerini v.s.
    E iyide benım için onemlı olan araçtakı kullanılan sıstemle bu sıstemı ne denlı sorunsuz sattıgıdır benım için bır araçta yeterı duzeyde teknolıjı ve bu teknolojıyı bana sorunsuz olarak satması mılyon tane teknolojı koyup sorunsuzluk rıskını artırmasından daha onemlıdır. Eğer bu ust duzey fırmalar farklı kıtlelerı hedef alıyorsa demekkı bu sorunları goze almış demektır. Bu japonların sorunsuz oldugu gerçegını değiştirmez. Eğer bu tur sıkıntıları goze alarak bıle bıle koyarsan sorunsuzluk lıstesınde kendını aşağılarda gormekten gocunmayacaksın
    DR. OWL

Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu isler tek örnekle olmaz ama, eniştem 2000 makyajsiz Corolla aldı, masraf etmek bi yana yağını değiştireyim mı diye düşündü, ben 98 astra aldım neredeyse arabanın yarısı kadar masraf ettim. Iki arac da dusuk kilometreli ve iyi kondisyonda. Corollanin kaputu kaldırıyorum her yer karaduzen, basitce tasarlanmış. Amacına uygun. Astra'nin kaputunu kaldırıyorum elektronik fışkırıyor. X sensörü Y beyni vs. Ne kadar teferruat, o kadar sorun

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    colt listede birinci piyasa yukseldi beyler cosun
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @burak dediklerinde haklısın ama dünya hızlıca gelişiyor ve insan manuel klimayı bile beğenmiyor onu geçtim o kadar donanımlı araçlar varki bizim bindiklerimiz toros yanında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E iyide benım için onemlı olan araçtakı kullanılan sıstemle bu sıstemı ne denlı sorunsuz sattıgıdır benım için bır araçta yeterı duzeyde teknolıjı ve bu teknolojıyı bana sorunsuz olarak satması mılyon tane teknolojı koyup sorunsuzluk rıskını artırmasından daha onemlıdır. Eğer bu ust duzey fırmalar farklı kıtlelerı hedef alıyorsa demekkı bu sorunları goze almış demektır. Bu japonların sorunsuz oldugu gerçegını değiştirmez. Eğer bu tur sıkıntıları goze alarak bıle bıle koyarsan sorunsuzluk lıstesınde kendını aşağılarda gormekten gocunmayacaksın
    olm sana 90 model crx verseler ömürlük binersin. Senin klasmanına bakarsak zaten korkma almanlarda istediğin teknolojiye göre konfigüre edersin honda gibi boş paket dolu paket olmak üzere 2 paket yok. Japonlar sorunsuz değil demiyorum sorunsuz nedenleri belli üretim sistemleri azami hareketli parça oluşu v.s ben sadece almanların hakkını yiyorsun diyorum.

İbrahim Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Japonlar tamam sade gösterisiz basit araçlar yapıyorlar sağlamlık biraz da burda ama

sıfırından 10 sene geçmesine rağmen kapısı sıfır halindeki gibi tık diye kapanıyorsa

içini silip temizleyince sıfır hali gibi parlıyorsa

elini attığın yerin öyle kaliteli hissiyat vermese bile elinde kalmayacağına emin olabiliyorsan.Evet cidden elinde de kalmıyor.

bu iş sadece donanım meselesi değil demektir.

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hondalar tamam çok iyi güzel araba bende bindim de bu patır patır yağ pompasından dolayı yatak saran d16a9 lar ne olucak, honda kötü demiorum yanlış anlaşılmasın çok abartılıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)