User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
65 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Arıza Konuları ve İstatistikleri Abartılıyor mu? Sizlerin Düşünceleri ve Tecrübeleri?

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olm sana 90 model crx verseler ömürlük binersin. Senin klasmanına bakarsak zaten korkma almanlarda istediğin teknolojiye göre konfigüre edersin honda gibi boş paket dolu paket olmak üzere 2 paket yok. Japonlar sorunsuz değil demiyorum sorunsuz nedenleri belli üretim sistemleri azami hareketli parça oluşu v.s ben sadece almanların hakkını yiyorsun diyorum.
    İşte benım gibi pimpirikli olanlar genelde uzun surelı bınıyor zaten Alman aracıda alıcak olsam gene 90 modellerden alırım teknolojı benı bozuyor
    DR. OWL

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Japonlar gösteriş arsızları değil cunku. Gerek varmı sence elektrıklı kolatuklara ? Obur turlude ayarlanmıyormu ? doldurursan bır yığın elektronıgı ıcıne elbet bozulur ınsana yararlı olacak sureklı kullanacağı şeylerı koy yeterlıdır. Bana göre bi araçta dıreksıyon ve guvenlık paketı yeterlı oldumu gerısı teferruattır. Şuankı hondalarda yeterınce teknolıjı var hee bır bmw kadar gene yok elbette ama arıza çıkarıcak olan araç gene arıza çıkarır. Ben emınımkı şimdiki hondalarda 20 yıl sonrasına duzenlı bakımla sıkıntısız goturucektır. Bu konuda japon araçları malesefkı abartılmıyor. Sezarın hakkını sezara vermek gerek
    sana göre önemli olmayabilir bana göre önemli bir kalem otomobildeki donanım. bunun gösteriş arsızlığıyla ilgili olduğunu da düşünmüyorum.

evet mekanik olarak iyiler ama bir 20 yıl sonra bu kadar da sorunsuz olmayacaklarını düşünüyorum. çünkü bir motor yapıp 15 yıl boyunca aynı motoru değiştirip sorunlarını giderme çağı kapandı. sürekli yeni teknoloji gelecek ve muhakkak düzeltilemeyen hatalar ve sorunu az olan araçlar azalacak.

yine diğerlerine göre dayanıklı olurlar o ayrı. ama son yıllarda geri çağırmaların yüzde 70i yüzde 80i japonyadan çıkıyorsa eski günlerinden uzaklaştıkları ortada..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana göre önemli olmayabilir bana göre önemli bir kalem otomobildeki donanım. bunun gösteriş arsızlığıyla ilgili olduğunu da düşünmüyorum.

evet mekanik olarak iyiler ama bir 20 yıl sonra bu kadar da sorunsuz olmayacaklarını düşünüyorum. çünkü bir motor yapıp 15 yıl boyunca aynı motoru değiştirip sorunlarını giderme çağı kapandı. sürekli yeni teknoloji gelecek ve muhakkak düzeltilemeyen hatalar ve sorunu az olan araçlar azalacak.

yine diğerlerine göre dayanıklı olurlar o ayrı. ama son yıllarda geri çağırmaların yüzde 70i yüzde 80i japonyadan çıkıyorsa eski günlerinden uzaklaştıkları ortada..
    honda 20 yıl önce urettıgı aracıda geri çağırıyor hatta hiç anlaşılmayacak sıkıntılar yuzunden bu bence bi vw nın sıkıntıları dağları aşan dsg yı uretıp ortalıkta dolandırıp geri çağırmamasından ıyıdır. Geri çağırma yapan her kım olursa o fırmayı sonuna kadar desteklerım onca geri çağırma olmasına rağmen bu forumda bıle bırçok kişi japonları orneklı olarak sorunsuz sınıfında gosterebılıyorsa yanlış giden bişey yok demekki
    DR. OWL

sweatcaptain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 aracım var...HEPSI ICIN ACIK ACIK YAZACAGIM...

1-2006 model TOYOTA COROLLA D4-D TRIPTONIK

arac sedan hem benım hemde kardesımın hızlı zamanına denk geldı aracı sıfır aldım ve halan daha kullanmaktayım tırptonık gazla yanla vs vs bılumum zorlamalar denendı :d motor sanzuman yurur alt takım sıkır sıkır kasada paslanma vs hıc bır sey soz konusu deıl kesınlıkle satmam benle gıder...

2-2012 VW PASSAT 1.4 TSI COMFORTLINE DSG

aracı aldıktan 3 5 bın km kadar sonra yolda gıderken el frenı cekık deılken bırden bıre el frenı ısıgı yandı ve sonmedı hemen dedım elımmı carptı ne cektım saga stop et vs duzelmedı ama arac gıdıyor stop ettıgınde el frenı ındır brak normal calısıyor ama ısık sonmuyor gıttım servıse bılmem ne hıdrolık sendoru bozulmus 4 kez deıstı o sensor aynı arızadan...sımdı ıse arabada devamlı vuruntu var ozellıkle motor sogukken vıtes gecıslerınde...dsg lerın genel sorunu oldugunu ogrendım servıste bırseyı yok dıyorlar gonderıyorlar... kapılar 2 senede yavsadı ılk gunkı agırlıgı yok...zamanla ıcerı gıren yol sesıde arttı...

3- PEUGEOT 306 GTI

Allaha cok sukur aracımın hıc bır sıkıntısı yok...keyıfle bınıyorum keyfını suruyorum...saklıyorum sakınıyorum...

sadece passatım dusunduruyor bazen oda tum dunyada dsg kullanıcılarının genel sorunu yapacak bırseyım yok
    34 KPT 60 e93 M3
    34 KPT 20 Ek4 Vtec VTI (track only)

Passed = KPT 01 Ek4 Vtec VTI / KPT 51 Ap2 s2000 / KPT 60 Ap2 s2000

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    japonun gozunu seveyım ya 6 yıldr toyotaya bınıyorum yag su ve fıltre ne arıza ne tamır

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    honda 20 yıl önce urettıgı aracıda geri çağırıyor hatta hiç anlaşılmayacak sıkıntılar yuzunden bu bence bi vw nın sıkıntıları dağları aşan dsg yı uretıp ortalıkta dolandırıp geri çağırmamasından ıyıdır. Geri çağırma yapan her kım olursa o fırmayı sonuna kadar desteklerım onca geri çağırma olmasına rağmen bu forumda bıle bırçok kişi japonları orneklı olarak sorunsuz sınıfında gosterebılıyorsa yanlış giden bişey yok demekki
    evet geri çağıran firmayı tu-kaka yapmamak hatta bunun iyi bir şey olduğunu saptamak lazım ancak sürekli geri çağırılıyorsa da arabalar bir sıkıntı var demektir.

konu japonların sorunsuzluğu değil ki bunda tüm dünya hem fikir ancak abartılıp abartılmadığı sorulmuş evet abartılıp tek yönden bakılıyor durum bu.

manuel vitesten az yakan, daha iyi hızlanan çift kavramalı vites teknolojisi bir yerde yenilikçi avrupa bir yandan sorunsuz ama arkadan gelen japon ekolü. burada işin içine tercihler giriyor. yazlık evlerin çoğunlukta olduğu yerlere bak özellikle toyotanın çok fazla olduğunu göreceksin emekli-memur kesim sorunsuz araba diye onu tercih ederken, geriye kalan kitle alman ekolünü tercih etmiş olacak ki Türkiye'de vw bu sene yerli markaları geçerek liderliğe oturdu.
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bmw nin eski araçlarını bilmem (2000 model civarı) ama kimse kalkıpta en sorun çıkaran markalar arasına koymasın bence

babam 2006 da aldığı 5.20d yi tam 120 bin km kuullandı, bu süre zarfında yanlızca yağ ve filtre değişti okadar, şuanda x6 3.5d kullanmakta ve oda 110bin km ye geldi, aynı şekilde yağ filtre dışında hiçbirşey değişmedi henüz...

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3-4 opel değiştirmiş biri olarak yeni teknoloji yani 2007 sonrası çok güzel

ancak öncesi servisle çok muhattab eddiği doğrudur
    Livestrong

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3-4 opel değiştirmiş biri olarak yeni teknoloji yani 2007 sonrası çok güzel

ancak öncesi servisle çok muhattab eddiği doğrudur
    şuanki opeller fiatlarla birebir aynı araç knk biliyorsun sende sebebi bu olsa gerek, fiat artık gerçekten güzel arabalar yapıyor...

ersu55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk japonumuzu 2008 de aldık ondan oncesı dogan sahın broadway hiçbiri üzmedi.
    toyota 280k deydı aldıgımızda 315kde sattık sadece termostat degıstırdık ondada arızalı termostatla sınoptan ıstanbula kadar geldik. yolda bırakmadı
    2010 dan beri ies kullanıyorum hiç yolda bırakmadı sadece benzini bitti iki kez kapının önündeydi zaten hiç çalışmadı
    bizden öncekı bakımında yan sanayı yag müşürü ve ön takım parçaları kullandıkları için onları orjinalleriyle değiştirdik ve yag bakımlarınıda kendim yapıyorum masrafı bi öğünlük yemek parası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet geri çağıran firmayı tu-kaka yapmamak hatta bunun iyi bir şey olduğunu saptamak lazım ancak sürekli geri çağırılıyorsa da arabalar bir sıkıntı var demektir.

konu japonların sorunsuzluğu değil ki bunda tüm dünya hem fikir ancak abartılıp abartılmadığı sorulmuş evet abartılıp tek yönden bakılıyor durum bu.

manuel vitesten az yakan, daha iyi hızlanan çift kavramalı vites teknolojisi bir yerde yenilikçi avrupa bir yandan sorunsuz ama arkadan gelen japon ekolü. burada işin içine tercihler giriyor. yazlık evlerin çoğunlukta olduğu yerlere bak özellikle toyotanın çok fazla olduğunu göreceksin emekli-memur kesim sorunsuz araba diye onu tercih ederken, geriye kalan kitle alman ekolünü tercih etmiş olacak ki Türkiye'de vw bu sene yerli markaları geçerek liderliğe oturdu.
    Arap ulkelerınıde unutmamak lazım çöllerde arazılerde safarı yapan kesmın tercıh etmıs oldugu ortak SUV markası Toyota. Bu dayanıklılık ve sorunsuzluktan başka hiçbişeyle açıklanamaz adamlar petrol zengını elının beğendıgını alabılcek ımkanı varken kapısının onune başka kesmın seçtıgı alman jıplerındense japon jıplerını uygun goruyor. Açıkca dunyada japon araçlarını kullanan mılyonlarca ınsan bırleşip herbır ağızdan bır bu işi abartalım dıye karar almış olamaz herbır kıtle tarafsız olarak goruslerını açıklıyor ve bu gorusler netıcesınde bu yargıya varılıyor. Adamlar afilli ozellıklerden çok musterı memnunıyetı beklıyor bu işte ustalar.
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuanki opeller fiatlarla birebir aynı araç knk biliyorsun sende sebebi bu olsa gerek, fiat artık gerçekten güzel arabalar yapıyor...
    motor haricinde bana bir parça söyle
    Livestrong

TUGCA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az arıza yapan iyi arabadır diye bir mantık yok. 2 tane 206 kullandım yıllardır. 1 kerede bişeyleri bozulmadı. Şimdi iyi arabamı fransız ? Hayır *** gibi. Kimine de denk gelir 100 kere bozulur peugeot arabası. Mercedesin , Bmw nin ayna kumandası bozulmuş, yok efendim koltuk ısıtması gitmiş, çok servise gidiyor, üretimi kötü he ?

Honda arıza yapmıyor da geri kalan herşeyi boktan da öte. Birinde bütün lastik yol sesi içerdedir. Birinde tık yok. Birinde duvarda patates olursun, birinde sağlam çıkabilirsin. Biri yol tutar, biri yolda dans eder vs vs vs ... Mesele seçim meselesi. Her arabanın kendine has özelliği var.

Bi arkadaşta ne gerek var o kadar elektronik sistemlere demiş... Kış günü, yeni kasa bir bmw ya da mercedese bindiğinde ne gerek olduğunu anlarsın. Herşey servise gitme yüzdesi olmamalı. Hatta bu istatistikler tamamen saçmalık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TUGCA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az arıza yapan iyi arabadır diye bir mantık yok. 2 tane 206 kullandım yıllardır. 1 kerede bişeyleri bozulmadı. Şimdi iyi arabamı fransız ? Hayır *** gibi. Kimine de denk gelir 100 kere bozulur peugeot arabası. Mercedesin , Bmw nin ayna kumandası bozulmuş, yok efendim koltuk ısıtması gitmiş, çok servise gidiyor, üretimi kötü he ?

Honda arıza yapmıyor da geri kalan herşeyi boktan da öte. Birinde bütün lastik yol sesi içerdedir. Birinde tık yok. Birinde duvarda patates olursun, birinde sağlam çıkabilirsin. Biri yol tutar, biri yolda dans eder vs vs vs ... Mesele seçim meselesi. Her arabanın kendine has özelliği var.

Bi arkadaşta ne gerek var o kadar elektronik sistemlere demiş... Kış günü, yeni kasa bir bmw ya da mercedese bindiğinde ne gerek olduğunu anlarsın. Herşey servise gitme yüzdesi olmamalı. Hatta bu istatistikler tamamen saçmalık
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TUGCA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kış gunu arabaya bındıgımde açarım klımayı ısınırım klımada her araçta var bu ekstra bı ozellık değil olması gereken baz donanım. Zaten yorumlarımı dıkkatlı okursanız gereklı olanlar konur fazlasına gerek yok dıyorum. Ben araçta elektronık ılerı gerı gıden koltugu napıyım neyımı yarıcak ? Normalıde oturma pozısyonumu ayarlamama yetıyorsa neden elektronık cıhaz kullanıp rıske gıreyım. Hergun koltukmu ayarlıyorum sankı ? Benım elektronıkten kastım bu ve bunun gıbı gereksız şeylere
    DR. OWL

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008 senesin de şirketten çıkma 350.000 de 95 xl corolla almıştık hiç ustaya göturmeden 460.000 e kadar göturdu benı baskı balata bitmese hala giderdi herhalde. hafıften bı yag sızıntısı vardı ama o da normaldı bence,hayatım da en fazla o arabayla km yapmışımdır,çok severdim kendısını. sonrasın da. 0 2010 dizel corolla aldık sımdılık 29.000 de bu motorlar da kronık olan yag yakma bile benım aracımda gorulmedı bakımları hariç hiç servis yüzü görmedi.

geçen sene kendı taksı hattımıza bağlamak için taksıden çıkma 2007 1.3 mj albea aldık 355.000 km de suan 512.000 de aldıgımız da bi radyatörunu değiştirdik rutın bakımlarını yaptırdık suan çok guzel gıdıyor tabı baska bı mj albeanın yanın da 3 kat daha seslı çalısıyor orası ayrı
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kış gunu arabaya bındıgımde açarım klımayı ısınırım klımada her araçta var bu ekstra bı ozellık değil olması gereken baz donanım. Zaten yorumlarımı dıkkatlı okursanız gereklı olanlar konur fazlasına gerek yok dıyorum. Ben araçta elektronık ılerı gerı gıden koltugu napıyım neyımı yarıcak ? Normalıde oturma pozısyonumu ayarlamama yetıyorsa neden elektronık cıhaz kullanıp rıske gıreyım. Hergun koltukmu ayarlıyorum sankı ? Benım elektronıkten kastım bu ve bunun gıbı gereksız şeylere
    o özellikleri hiç kullanmasam bile egomu tatmin ederim olsun yeter Cok yanlış yerden bakıosun olaya kardeşim ,sana göre 2 den fazla airbagler de fazlalık ozaman aman arkadakiler ölsün ya boşver açarsa zaten boşuna masraf çıkarır .
    Donanımlı araba iyidir severim millet donanım için bi ton fazladan para ödüyor alırken . Adamlar yapmış kullanmak lazım hayatı kolaylaştırmak için ))

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @eren53, @atituti, @PROMINENT, @FATİH, @JusticeF0rALL, @cabrioleter, @bilalMW, @esmerserseriler, @Mutlu Değerli. @MBuğra, @HondatugraL, @Burak E., @Burak, @therev, @İbrahim Erdem, @taytay, @sweatcaptain, @dorukky, @ygtrn, @S.Özeren, @ersu55, @TUGCA

Öncelikle yukarıda isimleri geçen herkese teşekkürler.

Tek tek değilde genel olarak birşeyler yazayım.
    İlk olarak d16a9'ların yağ pompası arızasından bahsedilmiş.
    Benim bildiğim orjinal yağ pompası kullanınca sıkıntı çıkmıyor.
    Genelde ucuz yollu olsun diye yan sanayi kullanıyorlar buda sıkıntı yaratıyor.

Donanım konusunda çok konuşulmuş ve birazda şuan üretilen japonlar sanki bir Abs iki airbagden oluşuyor gibi izlenim verilmiş.
    Bu söyledikleriniz 90ların japonları için doğrudur fakat şuan üretilen her japon aracıda donanım ve ıvır zıvır sensör dolu çünkü teknoloji bunu gerektiyor.
    Alman yada Fransızdan kaç tane donanım eksiği var bir japonun?
    Heleki güvenlik olayına sakın laf söylemeyin.

İİHS Small Overlap testinden sadece Acura ve Volvo başarılı oldu.
    Birde Subaru forester.
    Bu testte Almanlar döküldü arkadaşlar.
    Fransızlar zaten yok.
    Merak eden googledan araştırabilir.

Velhasıl; sokakta duyduğumuz Japon sorunsuzdur, Alman konforludur, Fransız donanımlıdır, Ford iyi yol tutar gibi söylenen genel ifadelerin pekte yanlış olmadığını görüyoruz.

Saygılar.

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çin üretimi 2009 Model DFM 1.1 Kamyonet 60.000 km de motoruna anahtar değmedi henüz.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)