User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
91 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Her arabanın içinde 1 kişi var :)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuya hem katılıyorum hem katılmıyorum iki ucu b.klu.

caddebostanda oturuyorum, kavacıkta iş yerim..servisle gidip geliyorum. serviste gidişte dönüşte uyuyorum, iş yapıyorum vs.

şirket araba vereceğiz dedi, boşuna vermeyin kullanmam benim arabam var zaten dedim. niye sabahları tek başıma yolculuk yapacağım egosuyla eziyet çekeyim ki dur-kalkta.ki bir de biri gelse dokunsa arabaya uğraş dur şirket arabası vs... aynı eziyeti benim için servis şöförü çekiyor bunun için de para alıyor.

şirkette arabası olup aynı güzergahta olduğumuz 3 arkadaş daha var.3'ünün de şirket arabası var. hayretle izliyorum her sabah eziyetlerini. bütün firmalar her çalışanına araba verdiği sürece bu trafik bitmez.hadi araba ver ama bari 1 tane ver ki aynı güzergahtakileri toplasın.

diğer yandan da metro yaptılar ama bana mı yaptılar. hadi gideyim metro ile maltepeye.nasıl gideyim? önce taksiyle metro durağına gitmem lazım. evet , caddebostandan e5'e vasıta olmadığı için ya taksiyle ya da kendi aracımla önce e5'deki metro durağına ya da kadıköydeki metro durağına gitmem lazım. e kadar harekete geçtikten sonra zaten basar giderim maltepeye ,sokarım metrosuna diyor insan.

Er34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam gibi metro yap. Metrobüste üst üste gitmeyeyim ben çok mutlu giderim her yere toplu taşımayla.
    Dizel arabamı anında satar hızlı benzinli araba alırım çok mutlu olurum valla.

Vatan şaşmaz'ın metrobüs reklamı vardı. Öyle olsun metrobüs binmezsem hep neyim.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Metro yaptık, metrobüs yaptık diyorlar, iyi güzelde birader ben o metroya yada metrobüse binebilmek için yine kendi aracımı alıyorum gidip bir yere park ediyorum Ne anladım ben o işten.

Tokyo, Osaka, Berlin, Amsterdam, Viyana, Paris, Londra, Moskova ve St. Petersburg'da bir kere bile otomobil ihtiyacı hissetmedim, istediğim her yere metro ile gidebildim.

Metro yapacaksan o saydığım şehirlerdeki gibi yapacaksın. Yokuşları bahane ediyorsan, Paris'te Sacra Coure kilisesine bile metro var ki kilise anasının nikahında bir tepede.
    Üsküdar'dan bir yere metro, Kadıköy'den Kartal'a metro, iyide arada bağlantı yok. Elin Japonu aynı yerden üst üste 3 hat geçiriyor, elli yere link veriyor, taaa ebesinin örekesine bir tane araç değiştirmeden gidiyorsun. Bizde yüzme, koşu, bisiklet, tırmanma, sürünme, sürttürme, sıyrılma, kopma...vs hareketleri ile metroya veya metrobüse ulaşıyorsun hatta işe gidiş veya çıkış saatlerine de denk gelirsen astronot gibi seyahat edebiliyorsun, hanım bak metroda yer çekimi yok

Tabi bide bizdeki metro tam 14-22 yaş aralığı için yapılmış; Haldun Taner'in oradan metroya bineyim diye magmaya inişe geçiyorsun, yürüyorsun, yürüyorsun sonunda bir bakıyorsun natilius'un altındasın

Metrobüs gitsin diye trafiği sağdan sola al, birde e-5'i daralt, otobüs gitsin diye bir tane şeridi feda et, geriye 1 şerit kalsın, sonrada Allah Allah neden trafik oluyor diyorsun.

Her otomobilde 1 kişi var diyeceğine, otoparksız imarlaşmaya izin verme, adam ev alıyor, otomobilini sokağa park ediyor. Ama rant peşinde olunca o işde yaş oluyor.

Kaldırımları halay çekecek kadar genişletme, ama hacı o zaman kaldırım yapan yandaşlar nasıl para kazanacak, sende haklısın hacı.

s2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her otomobilde 1 kişi var diyeceğine, otoparksız imarlaşmaya izin verme, adam ev alıyor, otomobilini sokağa park ediyor. Ama rant peşinde olunca o işde yaş oluyor.

Kaldırımları halay çekecek kadar genişletme, ama hacı o zaman kaldırım yapan yandaşlar nasıl para kazanacak, sende haklısın hacı.
    Parada mı kazanmıyah

hasan çağri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı matthardy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bisiklete benin.
    bütün dertlerinizin çaresi.
    Valla ben yazın bisikletle gidip geldim tamamen. Ofisimde üst değiştircek imkanımda vardı sağolsunlar işte bisiklet olunca

18 dakikada bisikletle gittiğim kızıltoprak küçükyalı arasını arabayla yeri geliyor 40 dakikada geçemiyorum delleniyorum ki dümdüz yol.

Şimdi iş yeri beşiktaşa geçiyor yazın kadıköye bisiklet ordan vapur, kışında mecburen metro ile kadıköy yapacağım. 17dk sürüyor oda...

Ama toplu taşımaya abansalar iyice bence gerçekten hiç birimiz o trafiğin stresini çekmez istemez diye düşünüyorum.
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni yapan mühendisin doşaklarını boynuma dolarım beeee

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı s2k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parada mı kazanmıyah
    Bahadır, işin şakası bir yana, her sene kaldırım söküp yeniden yapıyorlar, ne verimsiz, dayanaksız taşmış be birader diyesim geliyor da işin rengi yeşil olunca jeton düşüyor haliyle.

Sonrada benim paramla kendi fotoğraflarınında olduğu abuk sabuk gereksiz afişler basıyorlar, neymiş hizmet getirmişlermiş... Ödevimi yaptın diyen çocuklar gibiler, boyuna, böyle yaptık, şöyle ettik... ne diyecektik, babacım sen otur o koltukta, al şu kadar da maaş, sakın yaralı parmağa işeme olur mu

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Metro yaptık, metrobüs yaptık diyorlar, iyi güzelde birader ben o metroya yada metrobüse binebilmek için yine kendi aracımı alıyorum gidip bir yere park ediyorum Ne anladım ben o işten.

Tokyo, Osaka, Berlin, Amsterdam, Viyana, Paris, Londra, Moskova ve St. Petersburg'da bir kere bile otomobil ihtiyacı hissetmedim, istediğim her yere metro ile gidebildim.

Metro yapacaksan o saydığım şehirlerdeki gibi yapacaksın. Yokuşları bahane ediyorsan, Paris'te Sacra Coure kilisesine bile metro var ki kilise anasının nikahında bir tepede.
    Üsküdar'dan bir yere metro, Kadıköy'den Kartal'a metro, iyide arada bağlantı yok. Elin Japonu aynı yerden üst üste 3 hat geçiriyor, elli yere link veriyor, taaa ebesinin örekesine bir tane araç değiştirmeden gidiyorsun. Bizde yüzme, koşu, bisiklet, tırmanma, sürünme, sürttürme, sıyrılma, kopma...vs hareketleri ile metroya veya metrobüse ulaşıyorsun hatta işe gidiş veya çıkış saatlerine de denk gelirsen astronot gibi seyahat edebiliyorsun, hanım bak metroda yer çekimi yok

Tabi bide bizdeki metro tam 14-22 yaş aralığı için yapılmış; Haldun Taner'in oradan metroya bineyim diye magmaya inişe geçiyorsun, yürüyorsun, yürüyorsun sonunda bir bakıyorsun natilius'un altındasın

Metrobüs gitsin diye trafiği sağdan sola al, birde e-5'i daralt, otobüs gitsin diye bir tane şeridi feda et, geriye 1 şerit kalsın, sonrada Allah Allah neden trafik oluyor diyorsun.

Abi bu devasa!! metro ile bi b.k olmaz ülkemizde.

Türkiye Türkiye

Adana Adana metrosu 2009 13 13.5
    Ankara Ankara metrosu 1997 23 23.4
    Bursa Bursa metrosu 2002 31 31
    İstanbul İstanbul metrosu 2000 11 17
    İzmir İzmir metrosu 2000 10 11.6

Metro sistemleri listesi - Vikipedi

SerkanKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En uyuz olduğum laf. 1 kişi binerim 2 kişi binerim millete ne? Konuya bir sinirle girdim okuyunca rahatladım

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

havanı yesinler sen hep git, hiç beni çağarma zaten. ohh ohh gez bakalım.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimse kusura bakmasın,ben çizmeleri çamurlu diye kız arkadaşımı arabama bindirmemiş adamım. Elin adamını mı bındircem
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahadır, işin şakası bir yana, her sene kaldırım söküp yeniden yapıyorlar, ne verimsiz, dayanaksız taşmış be birader diyesim geliyor da işin rengi yeşil olunca jeton düşüyor haliyle.

Sonrada benim paramla kendi fotoğraflarınında olduğu abuk sabuk gereksiz afişler basıyorlar, neymiş hizmet getirmişlermiş... Ödevimi yaptın diyen çocuklar gibiler, boyuna, böyle yaptık, şöyle ettik... ne diyecektik, babacım sen otur o koltukta, al şu kadar da maaş, sakın yaralı parmağa işeme olur mu
    Kardeşim size iyilik yaramıyo, adamlar her sene en gelişmiş kaldırım taşını getirip ayağınızın altına seriyorlar ama gene vay niye her sene yapılıyor muş muş

Dökecen betonu dümdüz al sana kaldırım Ama işte onunda m3 fiyatı ucuz hacı abi size layık değil

Şimdi sen söyle ; Ne vereyim abime

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de dahil olmak üzere hepimiz tek başımıza trafik yaratıyoruz. Doğrudur. Evet 3-4 kişi veya en azından iki kişi birleşse aynı güzergahtaki trafik azalır bu da doğru. Yolyoladiye bir internet sitesi açıldı şimdi bunu yaygınlaştırmaya çalışıyorlar.
    Ama bu sistemin kendi adıma güvenle ilgili sorunları var. İnsanlara kolay güvenemediğim için u sistem şimdilik bana uzak.
    Ama aynı yerde çalışıp aynı yerde oturan insanların ayrı otomobillerle gitmelerini anlamıyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kardeşim size iyilik yaramıyo, adamlar her sene en gelişmiş kaldırım taşını getirip ayağınızın altına seriyorlar ama gene vay niye her sene yapılıyor muş muş

Dökecen betonu dümdüz al sana kaldırım Ama işte onunda m2si ucuz hacı abi size layık değil

Shotcrete kullan

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Dökecen betonu dümdüz al sana kaldırım Ama işte onunda m3 fiyatı ucuz hacı abi size layık değil

Sıkıntılı o..

Eylemlerde sökülüp barikat kurulamıyor. İnönüden beşiktaşa kadar olan kısım böyle beton yapıldı, sıkıntı büyük..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    havanı yesinler sen hep git, hiç beni çağarma zaten. ohh ohh gez bakalım.
    Hepsi piyangodan çıktı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Shotcrete kullan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıntılı o..

Eylemlerde sökülüp barikat kurulamıyor. İnönüden beşiktaşa kadar olan kısım böyle beton yapıldı, sıkıntı büyük..
    Tek parça sökebilirsen şahane olur lan al sana çin seddi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Oha, fore kazık koymamış hıyarzan.

onurdestan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben konusu geçen düşünceye katılıyorum bu şekilde hiçbir zaman gerçek medeniyete ulaşılamaz benim 3 arabam var hafta içi her gün işe metro minibüs kullanarak gidiyorum yurtdışındada yaşadım amerikada corvette porschesi olan adamlar metroyla işe gidip geliyorlar bizde corvette porsche sahibi taksiye bindiğinde bile sürünüyorum der şahidim o adam metroyla gidiyo diye hakkım binerim demiyor bu düşünce sadece bizde var. kimseninde böyle düşünüyorum diye bana kızma hakkı yok bence doğrusu budur

not: evi metro metrobüs vs toplu ulaşıma uzak olanlara asla lafım yok benim evim 15dk yürüyorum her sabah spor oluyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)