User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
91 sonuçtan 77 ile 91 arası

Konu: Her arabanın içinde 1 kişi var :)

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru aslında her arabada 1 kişi var. Vergilere trafiğe kızmaya hakkımız yok o yüzden diyen bir kesim var. Ama işin öbür tarafıda var, istanbulda toplu ulaşım tam anlamıyla rezalet. Kimsenin olmadığı saatte 6 dakikaya çalışıyorsa bir hat, iş saatlerindede 6 dakikaya çalışıyor. Metrobüs kadar saçma bir sistem yok zaten binmek için çırpınıyorsun resmen Allah bayanlarımıza sabır versin. Bindin diyelim inmeside ayrı bir dert..

Akaryakıta otun bokun vergisini koyarak insanları toplu taşımaya mecbur etmek için uğraştıkları kadar, toplu ulaşımın sağlığı için uğraşsalardı ne her arabada tek kişi olmazdı bence şimdi nede trafik..

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Antepte okulum oturduğum yere yaklaşık 15 Km,okul dağ başında bi yerde sabahları sadece 2 otobüs gidiyor. Ben hıyarım ya rahat battı projelerimi çok rahat zarar vermeden bi şekilde götürebildim toplu taşımayla ama yine de kaşındım araba getirdim buraya bi de onun yakıtıyla zartıyla zurtuyla uğraşıyorum. Arabanın parasını ödüyosam vergisini ödüyosam dünyanın en pahalı yakıtını kullanıyorsam ister 10 kişi birden binerim ister tek binerim buna da kimse karışamaz. He,doğru düzgün otobüsler alsınlar Antepe,düzenli bi toplu taşıma olsun,şöförlerin yolculara saygısı olsun eyvallah o zaman...
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

qatrio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurdestan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    romada yada pariste hangi metro bizimkinden daha yeni daha iyi bunu açıklayabilirmisin kardeşim ? metro ağı konusunda geri olduğumuz doğrudur bişeyler yapılmaya çalışılsada o seviyeye ulaşmamız çok zaman alır ama istasyon ve trenlerimiz onlarınki yanında havaalanı gibi metrobüs için edilen küfürleri dün gibi hatırlıyorum şimdi istanbulun yarısı tepesinde neyse..
    Cannes , nice bu şehirlerde bulundum parisi bilmem. ÇoK net toplu taşıma araçları vardı ayakta binmek zaten yasak mis gibi içi tertemiz. Bizimkilerin yanında ucak desem yeridir. Onuda geçtim trenleri ne demeli ? Madem bulundun sende orda illaki binmişsindir tren ve hızlı tren araçlarına onlarıda bizimkilerle kıyaslarmısın sana zahmet. araçları geç istasyonlarıda geç içindeki insanlar biliyo toplu taşıma kullanmayı bikere. Ben ülkemi kötülemek için bişey söylemiyorum ben benim gördüklerimi fikirlerimi söylüyorum.
    Mısırda egypt şarm el seyh şehrindeki otobüsler bizimkilerle aynı onlarda tertemizdi bu iç savaş öncesi he oradaki insanlar nasıl bilemem okadar kalmadım ama araçların sürekli detaylı temizlik gördüğünü öğrenmiştim. bizim metrobüsteki koltuğa otursan aıds bile olursun.
    Yüce F.U
    PoloGTİ-CooperS R53-W204 AMG

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı qatrio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cannes , nice bu şehirlerde bulundum parisi bilmem. ÇoK net toplu taşıma araçları vardı ayakta binmek zaten yasak mis gibi içi tertemiz. Bizimkilerin yanında ucak desem yeridir. Onuda geçtim trenleri ne demeli ? Madem bulundun sende orda illaki binmişsindir tren ve hızlı tren araçlarına onlarıda bizimkilerle kıyaslarmısın sana zahmet. araçları geç istasyonlarıda geç içindeki insanlar biliyo toplu taşıma kullanmayı bikere. Ben ülkemi kötülemek için bişey söylemiyorum ben benim gördüklerimi fikirlerimi söylüyorum.
    Mısırda egypt şarm el seyh şehrindeki otobüsler bizimkilerle aynı onlarda tertemizdi bu iç savaş öncesi he oradaki insanlar nasıl bilemem okadar kalmadım ama araçların sürekli detaylı temizlik gördüğünü öğrenmiştim. bizim metrobüsteki koltuğa otursan aıds bile olursun.
    Çok net toplu taşıma araçları vardı diyorsun ya orda verdiğin ücretle gittiğin yolu akaryakıt fiyatını burdakilerle bir karşılaştır. Yazdıklarını okuyorum öyle şeyler yazmışınki sanırsın zombiler sağlıyor ulaşım işini zombiler kullanıyor, bilmeden bineni yiyorlar içerde..

BLuEBoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    valla otobüsde üzerime hapşıran dayıdan kaptığım mikropdan dolayı hasta olduğumdan beri toplu taşıma kullanmıyorum.. şartlarım el verdiği sürecede kullanmıcam.
    olay sadece sistemler yada kalabalık değil ne yazıkki her konuda olduğu gibi insanlarımızın bencillği...
    Alıntı AhmetYılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bisikletle bile gitsem yanıma blueboyu alırım beyler kırılmayın...
    Murat Ç. ( ZiYa Corsa ) - ( KN 206 RC ) - ( VU GOLF VII ) - ( PM FABİA III)

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabayla veya toplu taşımayla işe gidiş gelişimin yol masrafı aynı tutuyo.
    arabayla gidersem eğer en fazla 20 dk da iş yerindeyim, toplu taşımayla işe gitmeye kalkarsam en erken 45 dk.(ki bu en iyi ihtimal)
    toplu taşıma için bi otobüs,metro,bi otobüs yapmam gerekiyo.
    durağa ulaşmak için istanbul yolunu geçmem gerek, ki bu büyük risk.
    yaz,kış farketmiyo ama bi tek vasıtayla aynı ücreti ödeyip rahat rahat gitmek varken, 3 vasıta değişitirip aralarda beklemek ve soğuğu-sıcağı çekmek hiç cazip değil. o kadar zamanda cabası .
    06 WTF 36 Corsa 1.7 ///06 FA 9273 İbiza cupra CTH SOLD..
    06 JZ 556 200SX S13 Forged , Drift Car Project

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    size salak bir laf gibi gelsede bence doğru olan bir söz

söylenen sözün mantığı , bu adam tek başına niye trafikte geziyo değil ki

görmüyormusunuz çevrenizde aynı iş yerinde çalışan veya güzergahları birbirinin yol üstündeyken tek başına takılanları
    bu sözün yollanmak istenen sahipleri onlar

herkesin kişisel hakkı tabi , sölenen sözde kişinin mantığı kısaca gezen mutlu lafı söleyende mutlu , herkes bildiğini yapmaya devam ediyor
    Livestrong

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim güzergah üzerinde birini bulsam keşke maaşın yarısı yakıta gidiyor

ama şaka bir yana yanımda birisi varken araç sürmekten keyif almıyorum ben içim daralıyor
    .

mert_leon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 şerit giderken bi anda 2 şeride düşen yol yap sonra sen biniyosun arabana tek başına trafik oluyo suç bizim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşe gider gelirken sana yakın veya güzergah üzerinde oturan 3 kişiyi de almış olsak yakıtı 4 e bölüp ayda 500 TL extra fayda sağlasa cebinize .2 yılda 12bin tasarruf etsek.2 yıl sonunda bu farkla daha iyi bir araba alsak fena mı olur?
    Tabi ki Bu kişileri organize etmek zor , yok geç kaldı uyuya kaldı mesaiye kaldı nasıl para istiyrveğiz tek tek ?? bizim Kültürde uygulanması kolay değil almanlar olsa çatır çatır yakıt parasını ister kimse de ne utanır ne gücenir.fakat ayda 500 TL için bunu organize etmeğe değer bence.
    Benim konforum rahatım > 500 derseniz o da tercih tabi

onurdestan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı qatrio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim parisi romayı karşılaştırmamın sebebi o ülkelerin istanbulu yani metropolü olması senin bahsettiğin nice cannes gibi yerleri denizli kayseri gibi düşün kayseri ye gitmedim ama denizlide her şey bahsettiğin gibi mesela ve ulaşım bedava sayılır istanbula göre burda tartışılan genel manada istanbul. hızlı tren konusunu onlar 30 sene evvel çözdüler biz 30 sene evvel darbelerle boğuşuyorduk.

söylediklerinin arasında katıldığım birşey var oda ''insanlar biliyor toplu taşıma kullanmayı ''

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paris romayı karşılaştırıyorsunuz da o metroların hangi sene yapıldığını da söyleyin tabi ki daha eski olacak bizim gibi 10 sene önce yapılmadı adamların metrosu...

Bütün metropollerde iş giriş ve çıkış saatlerinde metrolar kalabalıktır, buna londra da barselona da diğerleri de dahildir.

Aradaki fark ordaki insanların birbirine saygılı olmasıdır, genelde temiz olmaları kokmamalarıdır.

Ha bir de en önemli fark o eski püskü metroların tamamı neredeyse her sokakta durak bulundurur, bizim gibi yürüyerek 25 dakikada ulaşılan durakları yoktur, insanların da onları kullanmasının en önemli sebeplerinden biri de odur.

Ama sen adamların ülke nüfusu kadar insanı istanbula doldurursan, eğitimsiz olmayı, cahilliği, kabalığı bir marifet gibi yüceltirsen adam kokarda, seni iter kakar hatta üstüne güler

setnogrom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    'Bilader neden yavaş gidiyorsun bassana biraz.
    -Araç zaten basık görmüyor musun'

Bu cevabı bir arkadaşım vermişti yerlere yatmıştım(Bu arada yol çok bozuktu mecburen yavaş gidiyordu)

xx
    Land Rover Discovery 1 +2 inç +BF AT K02

www.setnogrom.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kışın kursa giderken otobüs dolmuş gibi araçları kullanıyorum.Otobüslerde öyle iğrenç esanslar oluyor ki ister istemez araba kıymetleniyor.Bi gün hiç unutmuyorum teyzemin birisi minibüse lahmacunla binmişti ve minibüs çok kalabalıktı kışın hava soğuk olduğu için heryerde kapalıydı,hayatımda öyle bi koku hatırlamıyorum zaten günden sonrada lanet olsun diyip uzun bi süre arabayla gidip geldim kursa...Rahatıma düşkünüm kimse kusura bakmasın, otobüs minibüs metro ya da metrobüs insan gibi temizde biz mi tercih etmiyoruz?

qatrio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok net toplu taşıma araçları vardı diyorsun ya orda verdiğin ücretle gittiğin yolu akaryakıt fiyatını burdakilerle bir karşılaştır. Yazdıklarını okuyorum öyle şeyler yazmışınki sanırsın zombiler sağlıyor ulaşım işini zombiler kullanıyor, bilmeden bineni yiyorlar içerde..
    Kesinlikle haklısın orda kendi halkının kanını emercesine vergi alan , benzine zam yapa yapa kendi yolsuzluklarını kapatan, dini silah gibi kullanan bir hükümet yok
    Yüce F.U
    PoloGTİ-CooperS R53-W204 AMG

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)