User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Sahibinden GeT ilanı

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sahibinden GeT ilanı

Merhaba arkadaşlar. Sahibinden'in GeT sistemi ile bir ürün satacağım yarın. Güvenilirmi acaba bu sistem? Yurtiçi kargoyla gönderim yapacağım, Kargo takip numarası istemem gereklimi özellikle, yoksa onlar verecekmi? Birde ürünü alacak kişi Yurtiçi Kargo'dan indirim kodu buldum diyor, onu şubedeki elemanamı vereceğiz?

Teşekkürler

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kargoya verirken indirim kodu olduğunu söylüyorsun get ilanı açıyorsun site komisyon alıyor ordada gösteriyor eline geçicek rakam diye kargoya verdiğinde sana fatura veriyorlar faturada takip numarası yazıyor zaten bu kadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kargoya verirken indirim kodu olduğunu söylüyorsun get ilanı açıyorsun site komisyon alıyor ordada gösteriyor eline geçicek rakam diye kargoya verdiğinde sana fatura veriyorlar faturada takip numarası yazıyor zaten bu kadar
    Tam işlem sırası nasıl olacak? Yanlış anlamıyorsam işlem sırası bu, bir yanlışım yada eksiğim varsa lütfen düzeltin:

1- Öncelikle bir GeT ilanı açacağım, alıcı kredi kartıyla ödeme yapacak, bu para havuz hesabına geçecek.

2- Ben ürünü kargoya vereceğim, verirken indirim kodu olduğunu söyleyeceğim. Eleman kargoyu alacak, bana takip kodu verecek.

3- Ben bu takip kodunu sisteme gireceğim ( sanırım, daha önce hiç bu şekilde satış yapmadım ). Sistem kargoyu takibe alacak.

4- Kargo alıcı tarafından alındığındamı para bana geçecek yoksa 2-3 gün içinde onay verecek, sahibinden parayı benim hesabıma aktaracak?

Sanalpazar Cepbekçisi ilanında kargo alındıktan sonra 3 gün içinde alıcı onay verince para benim hesabıma geçiyor, sahibinden'de böyle bir bilgiye rastlamadım da, onuda sorayım dedim

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Var saihibindende de öyle bi olay. Kargo süresi giriyorsun. O süreçte onay vermezse sistem otomatik onaylıyor. Satıcı ürün eline geçmediyse eğer itiraz edebiliyor. Onay geldikten sonra 2-3 gün içinde para yatar hesabına.

Gette bir sorun alıcılar genelde sistemi tanımadığından ürün ellerine geçtikten sonra onaylamayı unutuyor. 1 hafta içinde 3 kere getli alışveriş yaptım, üçünde de aynı durum oldu. Sahibindenin otomatik onaylamasına kaldı alışverişin tamamlanması

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var saihibindende de öyle bi olay. Kargo süresi giriyorsun. O süreçte onay vermezse sistem otomatik onaylıyor. Satıcı ürün eline geçmediyse eğer itiraz edebiliyor. Onay geldikten sonra 2-3 gün içinde para yatar hesabına.

Gette bir sorun alıcılar genelde sistemi tanımadığından ürün ellerine geçtikten sonra onaylamayı unutuyor. 1 hafta içinde 3 kere getli alışveriş yaptım, üçünde de aynı durum oldu. Sahibindenin otomatik onaylamasına kaldı alışverişin tamamlanması
    Kargo süresi, satıcının kargoya vermesi gereken süreyi belirtmiyormuydu, benmi yanlış biliyorum

Kocaeli'nden Muğla'ya göndereceğim ürünü, 2 gün diyor YK'nın sitesi, ben şimdi 3 gün seçersem kargo süresini alıcının test ve onaylama için 1 günü mü kalacak?

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edemirbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam işlem sırası nasıl olacak? Yanlış anlamıyorsam işlem sırası bu, bir yanlışım yada eksiğim varsa lütfen düzeltin:

1- Öncelikle bir GeT ilanı açacağım, alıcı kredi kartıyla ödeme yapacak, bu para havuz hesabına geçecek.

2- Ben ürünü kargoya vereceğim, verirken indirim kodu olduğunu söyleyeceğim. Eleman kargoyu alacak, bana takip kodu verecek.

3- Ben bu takip kodunu sisteme gireceğim ( sanırım, daha önce hiç bu şekilde satış yapmadım ). Sistem kargoyu takibe alacak.

4- Kargo alıcı tarafından alındığındamı para bana geçecek yoksa 2-3 gün içinde onay verecek, sahibinden parayı benim hesabıma aktaracak?

Sanalpazar Cepbekçisi ilanında kargo alındıktan sonra 3 gün içinde alıcı onay verince para benim hesabıma geçiyor, sahibinden'de böyle bir bilgiye rastlamadım da, onuda sorayım dedim
    Gayet iyi ve düzgün biliyorsunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gayet iyi ve düzgün biliyorsunuz
    Teşekkürler, ilk defa böyle bir satış yaptığım için heyecanlıyım, dolandırıcılık, yanlış işlem yapma riski falan adrenalin yapıyor

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam anlattığın gibi kardeşim sen işi çözmüşsün =)
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne sattığında çok önemli
    çünkü satıcıların şöyle bir handikapı olabiliyor
    misal, iphone satıyorsun
    adam parayı öder, para havuz hesaba yatar, kargoya verirsin, adam ürünü alır, jelatinini açar, 1 gün kullanır, bide üstüne iade eder sonra onay vermeden hiçbişey de hak idda edemezsin
    gerçi neden kullanıp iade etsin de, mesela şöle bi olay yaşandı bi arkadaşımda. sıfır iphone sattı adam aldı, salak gibi update mi ne etmiş, telefon kilitlendi baseband düşürülemedi ve adam iade etti telefonu satan arkadaşın hem sıfır malı ikinci el oldu, hemde 3 ay unlock çıkmasını bekledi

satıcağın malın durumuna göre ilana not düş derim.
    mesela sıfır ve jelatini kapalı bi ürün ise iade kabul etmeyeceğini söyle
    yada en azından alan kişi malı incelesin dağıtıcı kargo elemanının yanında o anda iade yapıcaksa yapsın yoksa yapma hakkı olmasın vs gibi
    BATIKAN

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    get met palavra bu ülkede
    karşındaki kim bilmiyorsun, çok şerefsiz var
    ne sattığın önemli

mesela gürsel anlatıyordu, notebook satmış
    alıcı onay vermemiş notebook geri gelmiş
    güzel ama içindeki memoryler değişmiş olarak

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edemirbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kargo süresi, satıcının kargoya vermesi gereken süreyi belirtmiyormuydu, benmi yanlış biliyorum

Kocaeli'nden Muğla'ya göndereceğim ürünü, 2 gün diyor YK'nın sitesi, ben şimdi 3 gün seçersem kargo süresini alıcının test ve onaylama için 1 günü mü kalacak?

3 gün içinde kargoya verilmesi bekleniyor. Kargo süresi seçtiğin diye biliyorum. Çünkü önceden gönderdiğim 2 kargoda 3'ü, geçenlerde 5'i seçmiştim. Oradan biliyorum. Acaba yanlış mı hatırlıyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)