User Tag List

Sayfa 311/326 İlkİlk ... 211261301309310311312313321 ... SonSon
6187 sonuçtan 5.891 ile 5.909 arası

Konu: Vucut Geliştirme / Fitness / Sağlıklı yaşam / Kilo verme / Kilo alma

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki hafta önce 108.5 den başladım , biraz enteresan bi olaya girdiğim için sizlere danışmak istiyorum sıkıntı olurmu olmazmı diye.
    Öncesinde öğlen yemeğinde kola , 4 5 dilim ekmek , akşam fastfood vs baya karışık gidiyodum.
    Bundan tam iki hafta önce başladım
    ilk hafta; sabah bir muz , öğlen ofiste çıkan çorba-ana yemek-pilav yada bulgur , gün içinde 3-4 litre su , 6 gibi bir kase yoğurt ve yulafla günü kapadım akşamları 5000 adım yürüylüş yapıyordum.Haftasonuna geliğimde ctesi 25000 pazar 35000 adım.

İlk hafta bitti ikinci haftaya geldim , bazı sabahlar muz yiyordum , öğlen ofisteki ana yemek - çorba (pilavı kestim) ile günü kapatıp yine haftaiçi 5000 adım , haftasonu 18 - 20 000 adım atıyorum günde.

Bu şekilde 108.5 ten 97.5 e düştüm.
    Misal bugünki yemeğim , sabah bir salatalık , öğlen iki patlıcan köz , 200gram mantar , bir yumurtalı yağsız omlet.Ama kaba hesap yaptığımda günlük kalorinin 250 - taş çatlasın 300 olduğunu gördüm.Su çok açlık hissettirmiyor , tabiki eski günleri aramıyo değilim ama aşırı açlık ta hissetmiyorum.Ama ne bilim bi problem olur mu?
    Sanki çok sert olmuş. Şöyle bir bakınca çok cezbedici ama günde 200-300 kalori çok az. Mantık şudur bence. Biz zaten çok yediğimiz için böyleyiz. Günlük yemeğimizin 3te1ini yiyip, spor yapılırsa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
    Ben o kadar az yiyerek ayakta kalamam.

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sabah-akşam hafif bi güçsüzlük harici hayatı günü etkiliyecek bi sıkıntı olmuyor.Yürüyüştede pek yorulduğum söylenemez(günün yorgunluğu ve eve 8 de varıp arabadan direk yürüyüşe çıkmak ne kadar yorucu olursa o kadar yani)
    Dönüşüm videolarını izledim , çok etkilendim.Hiçbizaman öyle six packlerim bilmemnelerim olsun derdinde olmadım.Belkide ondan böyle olduk ama bel çevresi ve böbeği eritmek için yürüyüş harici egzersizede başlamam gerektiğini anladım.Çocukluğumda çok bisiklet sürdüm , onun için göbekten aşağısı normal deiyebilirim , kastan dolayı aşırı bi yağlanma yok.Ama genel görüntü bel ve göbek çevresinde toplanıyor...Gören yüzden falan çok zayıfladığımı söylüyor ama göbekte inme harici aman aman bi toparlanma yok.
    Akşamları 5000 adımdan sonra göbek ve bel çevresi için nasıl bi egzersiz yapabilirim.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler tereyağı mı daha çok kilo yapar yoksa margarin mi ? Benim bildiğim kadarı ile margarinin kimyasal zararları var ama terayağ gibi kilo yapmıyor doğrumudur ?

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sayfada yazmıştım , bu gün itibariyle 95.5 oldum , totalde 13 kilo gitti ama yüz hariç değişiklik yok aman aman.Yürüyüş direkt tartı üstü rakam azaltıyo.Napıcaz şu göbeği beyler Evde egzersiz adına ne yapabilirim?

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler tereyağı mı daha çok kilo yapar yoksa margarin mi ? Benim bildiğim kadarı ile margarinin kimyasal zararları var ama terayağ gibi kilo yapmıyor doğrumudur ?

yağ kilo yapmaz, karbonhidrat ve şeker yapar. Tereyağı makarnayla yendiği için günah keçisi tereyağ olur hatta zeytinyağ ve hindistan cevizi yağının faydası vardır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yağ kilo yapmaz, karbonhidrat ve şeker yapar. Tereyağı makarnayla yendiği için günah keçisi tereyağ olur hatta zeytinyağ ve hindistan cevizi yağının faydası vardır
    bana yanlışın var gibi geliyor.Benim bildiğim kaloriye bakıcaz kilo alma olayında...

Ben deli gibi karbonhidrat alıyorum.. Pilav makarna vs... Ama kilo almıyorum aksine veriyorum.

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana yanlışın var gibi geliyor.Benim bildiğim kaloriye bakıcaz kilo alma olayında... Ben deli gibi karbonhidrat alıyorum.. Pilav makarna vs... Ama kilo almıyorum aksine veriyorum.
    Canan Karatay diyor ben demiyorum margarin zararlı tabi ama özellikle doymamış yağlar kesinlikle korkulmamalı. Zeytin yağ, avakado yağı, hindistan cevizi yağı yiyin büyük faydası var. Bu 3 yağın özelliği yağ depolanmayan yağ olması. Araştırırsanız göreceksiniz. Fındık, fıstıktada kaliteli yağlar var omega 6. Aynı şekilde balık yağı omega 3. Hepsi ekstra faydalı. Günlük 50gr civarı yağ alınmalı. Tabi fazla miktarda alımlarda tehlikeli çünkü en hızlı şekilde yağa dönüşen maddeler yağlardır. Kullanılmayan yağlar yağa dönüşür fakat şeker ve karbonhidratlar kadar zararlı ve kalıcı değildir

Şekerli değil tereyağlı cay icin! - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canan Karatay diyor ben demiyorum margarin zararlı tabi ama özellikle doymamış yağlar kesinlikle korkulmamalı. Zeytin yağ, avakado yağı, hindistan cevizi yağı yiyin büyük faydası var. Bu 3 yağın özelliği yağ depolanmayan yağ olması. Araştırırsanız göreceksiniz. Fındık, fıstıktada kaliteli yağlar var omega 6. Aynı şekilde balık yağı omega 3. Hepsi ekstra faydalı. Günlük 50gr civarı yağ alınmalı. Tabi fazla miktarda alımlarda tehlikeli çünkü en hızlı şekilde yağa dönüşen maddeler yağlardır. Kullanılmayan yağlar yağa dönüşür fakat şeker ve karbonhidratlar kadar zararlı ve kalıcı değildir

Şekerli değil tereyağlı cay icin! - YouTube
    hocam ben Canan Karataya inanmıyorum ne yazikki.Kendisi de pek sağlıklı gelmiyor bana 70 yaşında ama 100 gösteriyor.Cidden benim anneannem 95 yaşında falan aynı Karatay gibi görünüşü Aklıma şu geliyor hep

Bu ikisi aynı yaşta (Nebahat Çehre)

Yani ben pek dikkate almıyorum.Zeytin yağı vs ben zaten yiyorum hocam eyw hepsini biliyorum benim tek sordugum tereyağı mı kilo yapar yoksa margarimi.. Benim bildiğim margarinin zararları var (kansorojen vs) ama kilo yapmıyor.Bunun cevabını bilen varsa sevinirim

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sayfada yazmıştım , bu gün itibariyle 95.5 oldum , totalde 13 kilo gitti ama yüz hariç değişiklik yok aman aman.Yürüyüş direkt tartı üstü rakam azaltıyo.Napıcaz şu göbeği beyler Evde egzersiz adına ne yapabilirim?
    Play store da uygulamalar var karın için. Bir ara indirdim yapıyordum. Faydası olduğuna inanıyorum. Mekik vb. gibi karın hareketleri önemli sanki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler idman akşamı ve 1 gün sonra çok fazla kramp yaşıyorum.Özellikle göğüs ve karın bölgesinde.Mesela bilgisayar koltugunda öne dogru eğilince karın kaslarıma veya göğüs kaslarıma kramp giriyor.Göğüs günümden sonra oluyor genelde.. Ne yapmak lazım bilen var mı ? Bir yerde okudum magnezyum eksikliği kramp yapabilirmiş ?

excellency23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler idman akşamı ve 1 gün sonra çok fazla kramp yaşıyorum.Özellikle göğüs ve karın bölgesinde.Mesela bilgisayar koltugunda öne dogru eğilince karın kaslarıma veya göğüs kaslarıma kramp giriyor.Göğüs günümden sonra oluyor genelde.. Ne yapmak lazım bilen var mı ? Bir yerde okudum magnezyum eksikliği kramp yapabilirmiş ?
    spordan sonra esneme hareketleri isine yarayabilir. tabi yapmiyorsan

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    glutamine takviyesi alınabilir spordan sonra tabi vücud analizine vs. baktırıp alman lazım. bende aynı sorunlar vardı antrenman esnasında ve sonrasındaki kas yorgunluğu vs. yüzünden başladım 1 ay kullandım şuan iyiyim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı excellency23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    spordan sonra esneme hareketleri isine yarayabilir. tabi yapmiyorsan
    yapıyorum

Alıntı Kutluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    glutamine takviyesi alınabilir spordan sonra tabi vücud analizine vs. baktırıp alman lazım. bende aynı sorunlar vardı antrenman esnasında ve sonrasındaki kas yorgunluğu vs. yüzünden başladım 1 ay kullandım şuan iyiyim..
    kullandıgım Bcaa glutamin katkılı ondan oldugunu sanmam (Scitec BCAA+Glutamine Xpress) Acaba pc basında cok oturuyorum ve koltugum mu dandik..

hazar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yapıyorum

kullandıgım Bcaa glutamin katkılı ondan oldugunu sanmam (Scitec BCAA+Glutamine Xpress) Acaba pc basında cok oturuyorum ve koltugum mu dandik..
    tuz kullanıyor musun?
    vırt zort

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tuz kullanıyor musun?
    evet kullanıyorum

hazar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    soda tüketmeyi deneyebilirsin.
    vırt zort

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer tempo devam edip 90.5 e düştüm.Tam bir ayda 18 kilo oldu.83 85 lere bu şekikde inip sonrasında sadece yürüyüş yerine genel olarak spora başlamayı düşünüyorum.

OnurJDM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer tempo devam edip 90.5 e düştüm.Tam bir ayda 18 kilo oldu.83 85 lere bu şekikde inip sonrasında sadece yürüyüş yerine genel olarak spora başlamayı düşünüyorum.
    tam 1 ayda 18 kilomu verdiniz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahmet abi selamlar. Hızlı bir başlangıç yapmışsın. 2 ayda 20 kilo vermiş biri olarak bana bile sert geldi. Kalori miktarını arttırabilirsin. Yaptığın yürüyüş miktarını arıttırarak değerlendirebilirsin. Vücudunda daha hızlı değişim istiyorsan spor mutlaka şart çünkü sıkılışman lazım. Klasik makinalarda 4 set 30 tekrar 5 ile 10 kg arası ağırlıkta çalışıyordum ben. Kendini ödüllendirmeyi sakın unutma bu şekildesert dietlerin ömrü kısa oluyor yoksa.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)