User Tag List

Sayfa 308/326 İlkİlk ... 208258298306307308309310318 ... SonSon
6187 sonuçtan 5.834 ile 5.852 arası

Konu: Vucut Geliştirme / Fitness / Sağlıklı yaşam / Kilo verme / Kilo alma

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler bişey sormak istiyorum 3 yıl oldu spora ara vereli 62 kilo 1.84 boyla başlamıştım 2 yılda 98 kiloyla sporu bırakmıştım takviye olarak kreatin ve protein tozu dışında bişey kullanmadım beslenmeme fazlasıyla dikkat ediyordum bu arada saç kıran oldum önce kreatini bıraktım geçmedi arkasından protein tozunu bıraktım geçti tekrar protein tozu almaya başlayınca yine saç kıran oldum bi kaç dememem sonucunda saç kıranın sebebinin protein tozu olduğunu anladım şuan klom 85 tekrardan spora başlayacağım fakat takviye almadan hem hacim kazanmak zor belkide psikolojik ama hemde motive olmak zor geliyor aynı sorunu yaşayan oldu mu aramızda yada protein tozunun saç kıran gibi yan etkisi olduğuna şahit olan

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllardan beri bu işlerle uğraşanlar daha iyi bilir ancak ben protein tozunun sağlıklı olduğuna inanmıyorum. İçeriklerini de araştırdım,3 ay'a yaklaşacak ben spora başlayalı. Vermem gereken fazla kilolarım vardı 75 den 70 e düştüm. Kollarım 3 cm ve omuzlarım 1.5 cm genişlemiş durumda şu an . Geç olsun güç olmasın.

Acelem yok , her şeyin doğalını kullanıyorum. Protein ise mis gibi beyaz kırmızı et yiyorum . Yoğurdum,yulafım cevizim bademim her şeyim doğal.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllardan beri bu işlerle uğraşanlar daha iyi bilir ancak ben protein tozunun sağlıklı olduğuna inanmıyorum. İçeriklerini de araştırdım,3 ay'a yaklaşacak ben spora başlayalı. Vermem gereken fazla kilolarım vardı 75 den 70 e düştüm. Kollarım 3 cm ve omuzlarım 1.5 cm genişlemiş durumda şu an . Geç olsun güç olmasın.

Acelem yok , her şeyin doğalını kullanıyorum. Protein ise mis gibi beyaz kırmızı et yiyorum . Yoğurdum,yulafım cevizim bademim her şeyim doğal.

en ama en iyisi, yıllardır hep tecrübe göstermiştirki doğada neyse o fazlası heleki işlenmişi,sentetiği vs uzun yada kısa vadede öyle yada böyle zarar.
    bana yıllarca creatine/amino acidin zararı yok denildi kullandığım yıllarda yaşadığım mide ağrılarını arkadaşlar yediklerime ve strese uyarladı diyeyim.

belli süre sonra asla ama asla mide yanması çekmeyen,mide ağrısı bilmeyen ve ailemde böyle bir genetik sorunuda olmayan ben nexium 40mg almadan ve mideme müdahele etmeden yaşıyamaz oldum 1000 pişmanım.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozan gülle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler bişey sormak istiyorum 3 yıl oldu spora ara vereli 62 kilo 1.84 boyla başlamıştım 2 yılda 98 kiloyla sporu bırakmıştım takviye olarak kreatin ve protein tozu dışında bişey kullanmadım beslenmeme fazlasıyla dikkat ediyordum bu arada saç kıran oldum önce kreatini bıraktım geçmedi arkasından protein tozunu bıraktım geçti tekrar protein tozu almaya başlayınca yine saç kıran oldum bi kaç dememem sonucunda saç kıranın sebebinin protein tozu olduğunu anladım şuan klom 85 tekrardan spora başlayacağım fakat takviye almadan hem hacim kazanmak zor belkide psikolojik ama hemde motive olmak zor geliyor aynı sorunu yaşayan oldu mu aramızda yada protein tozunun saç kıran gibi yan etkisi olduğuna şahit olan
    aldıgın marka protein tozunda sorun olabilir.Peynir altı suyundan yapılan dan aldıysan belki laktozdan belki peynirinden vs bir sorun yaşadın.Et proteini denedin mi ? En doğalı et proteini.

Nanox Carnilox Hydrolyzed Beef Protein Isolate 2000 Gr | Supplementler

Veya soya proteini var piyasada.. İzole proteinler var.. Denemen lazım..

Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yapay herşeyin az da olsa bir etkisi olur.Benim hatunda spora başladı ben supplement kullanmam zararlı diyor.Ulan macdonalds yiyorsun , kfc yiyorsun , hamburger sosisli sucuk vs kola sigara.. Sonra gelip supplement zararlı diyince komik oluyor dedim..

Ha super antioksidan besleniyorsundur , sigarasız cigarasız alkolsuz fast foodsuz böyle budist gibi takılıyorsundur o zaman elbet uzak durabilirsin supplementlardan.. Ama 1 bardak supplement protein eminim 1 bardak koladan çok daha az zararlıdır.Tabiki iyi markalar ve vucudunu tanıyıp limitinde kullanırsan.

Tabi ne yapacağın da önemli öküz gibi şişmek kaslanmak istiyorsunsan supplement şart gibi.Yada deli gibi yiyeceksin.. Bu arada mesela whey sadece protein alma amaçlı değil hızlı emilimi var diğer protein kaynaklarına göre.Bildiğim kadarı ile en hızlı emilim whey de.. Mesela vucudunun proteine en ihtiyaç duyduğu an , böyle vucuda gireni sentezleyeyim diye beklediği an yani en yararlı zaman sporu bıraktıgın anda ki 15-20 dakkika arası.Nasıl yapacaksın yanında et taşıyıp onu hemen yemen lazım oda 2 cup whey karşılıgı yarım kiloyaya yakın et taşıman lazım Hemde emilimi yarı yarıya olacak whey e göre , emilim hızı yani...

Kısaca supplement ın böyle artı yanları da var.Tabi mesela bahsetmediklerimiz BCAA çok önemli antreman öncesi alınıp antreman sonrasında vucuda giren proteinin en zengin biçimde sentezlenmesini saglıyor.Ve en güzel yanı kas iyileşmisini hızlandırıyor ve ağrıları önlüyor.Gibi gibi...

Tabiki vucudunuzu tanıyıp en iyi şeyleri siz bileceksiniz.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek olarak da mesela ben whey protein içtiğimde mide falan kalmıyor..cidden mahvoluyorum evden çıkamıyorum. o yüzden et proteinine geçtim sorunsuz bitirdim.Ama yabancı kaynaklarda mesela sadece et proteini ile gitmeyin diyorlar.Arada soya proteini , sonra süt proteini vs geçiş yapın.... Şimdi Optimum Whey Gold denicem laktozu en az olanmış bugun aldım 400 gramlık paketten.Eğer problem yaşamassam 2 kiloluk olana geçerim.

excellency23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek olarak da mesela ben whey protein içtiğimde mide falan kalmıyor..cidden mahvoluyorum evden çıkamıyorum. o yüzden et proteinine geçtim sorunsuz bitirdim.Ama yabancı kaynaklarda mesela sadece et proteini ile gitmeyin diyorlar.Arada soya proteini , sonra süt proteini vs geçiş yapın.... Şimdi Optimum Whey Gold denicem laktozu en az olanmış bugun aldım 400 gramlık paketten.Eğer problem yaşamassam 2 kiloluk olana geçerim.
    isolate lerde laktoz az oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı excellency23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isolate lerde laktoz az oluyor.
    izoleler sanırım adı üstünde whey proteinin içinden şekeri vs bırakıp sadece %90 a yakın proteini izole ediliyor.Laktoz dahildir herlade emin değilim baktım onlara ama satanlarda fabrika bu konuda bilgi vermiyor diyip geçiştiriyor.Birde baya pahalı izolelerin 2 kg'ı 300 civarı... Optimumu deneyeceğim olmassa bunlara dönerim.

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba spor yaparken nox2 kullanıyorum yanına ek olarak glutamin(spordan sonra) ve creatine (spordan önce 1+ sonra 1) önerdiler bütün konuya göz atamadım var mı bu ürünlerden kullanan yorum yapacak. spor bırakma durumunda vücut şekil bozukluğuna vs. yol açabilir gibi yorumlar okudum. benim programımda 1 gün cardio 1 gün vücut çalışıyorum 1 gün dinleniyorum vücut çalıştığım gün 4x12 olan setlerimi tam anlamıyla çıkartamıyorum ilk 3 set düzgün çıkıyor 4.set yarım yamalak kalıyor. güç bir anda bitiyor. ben vitamin vs. takviyesi alayım diye düşünürken bu ürünleri önerdi hocalarım burayada danışmadan hareket etmeyim dedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba spor yaparken nox2 kullanıyorum yanına ek olarak glutamin(spordan sonra) ve creatine (spordan önce 1+ sonra 1) önerdiler bütün konuya göz atamadım var mı bu ürünlerden kullanan yorum yapacak. spor bırakma durumunda vücut şekil bozukluğuna vs. yol açabilir gibi yorumlar okudum. benim programımda 1 gün cardio 1 gün vücut çalışıyorum 1 gün dinleniyorum vücut çalıştığım gün 4x12 olan setlerimi tam anlamıyla çıkartamıyorum ilk 3 set düzgün çıkıyor 4.set yarım yamalak kalıyor. güç bir anda bitiyor. ben vitamin vs. takviyesi alayım diye düşünürken bu ürünleri önerdi hocalarım burayada danışmadan hareket etmeyim dedim.
    cok basit agirlik dusur. kaldiramiyosan agirlik düsürüp seti bitireceksin. gayet dogal.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok basit agirlik dusur. kaldiramiyosan agirlik düsürüp seti bitireceksin. gayet dogal.
    ben tam tersini düşünüyorum. 2 set kaldırdığım kilonun üzerine çıkmam lazım benim ağırlık düşürmeye niyetim yok. o yüzden ya beslenmede sıkıntı yada vitaminde sıkıntı olduğunu düşünüyorum, uyku düzenim var min 7 saat.

PuT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba daha önce 6 aylık spor geçmişim vardı.Şimdi yeniden başlamak istiyorum iş güç derken fırsatım olucak artık.İlk ay normal sekilde ama 2 ay baslangıcında takviye almayı düşünüyorum.1.80 boyum var ve 80 kiloyum.Why Protein bca vs arkadaş tavsiyesiyle.Sizce sorun olur mu daha once kullanmamiştim hiç bunları nasıl bir yol izlemem gerekiyor.
    Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben tam tersini düşünüyorum. 2 set kaldırdığım kilonun üzerine çıkmam lazım benim ağırlık düşürmeye niyetim yok. o yüzden ya beslenmede sıkıntı yada vitaminde sıkıntı olduğunu düşünüyorum, uyku düzenim var min 7 saat.
    ilk 2 set maksimum agirlikta kaldiriyosun o zaman. sen creatin alsan ayni agirliklarla 4. seti cikarabileceksin belki ama ilk 2 setteki agirliklari arttirinca 4 yine cikmayacak. eger ilk 3 sette saglam giriyosan ayni agirlikla 4 ün cikmamasi normal. kaslar yoruluyor - zarar görüyor. agirliklari dusurup seti tamamlamalisin. maksat kaslari yormak. supplement e gelince creatin is yapar. hatta bana göre 1 numarali supplementtir. protein tozundan cok cok daha once gelir. faydasini 3 hafta sonra agirlik anlaminda + görsel anlamda görürsün. tek yapman gereken düzenli kullan. pre workout ve creatin gayet yeterli. ama tabi kisiden kisiye göre degisir. bazisi icer ishal yapar bazisi icer midesi bulanir vs. deneyerek en iyi hissettigini bulmalisin. mesela spordan 1 saat önce 1 litreye yakin su icmek benim performansimi cok arttirir. aromali pre workout icemem midem kaldirmaz. önemli olan spor basladiginda zinde olmak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk 2 set maksimum agirlikta kaldiriyosun o zaman. sen creatin alsan ayni agirliklarla 4. seti cikarabileceksin belki ama ilk 2 setteki agirliklari arttirinca 4 yine cikmayacak. eger ilk 3 sette saglam giriyosan ayni agirlikla 4 ün cikmamasi normal. kaslar yoruluyor - zarar görüyor. agirliklari dusurup seti tamamlamalisin. maksat kaslari yormak. supplement e gelince creatin is yapar. hatta bana göre 1 numarali supplementtir. protein tozundan cok cok daha once gelir. faydasini 3 hafta sonra agirlik anlaminda + görsel anlamda görürsün. tek yapman gereken düzenli kullan. pre workout ve creatin gayet yeterli. ama tabi kisiden kisiye göre degisir. bazisi icer ishal yapar bazisi icer midesi bulanir vs. deneyerek en iyi hissettigini bulmalisin. mesela spordan 1 saat önce 1 litreye yakin su icmek benim performansimi cok arttirir. aromali pre workout icemem midem kaldirmaz. önemli olan spor basladiginda zinde olmak.
    Ben sizin dediğiniz gibi mecburiyetten zaten kiloları indirmek zorunda kalıyorum. Ama 5dk dinlenip yine aynı hareketi 3 set çıkartıyorum. O derece bir dengesizlik oluyor.Buda beslenme ile ilgili değildir. Vucüttaki Glutamin yüzünden kaynaklı bir olaydır dedikleri için kafa artık çorba oldu..

creatin yarından itibaren almaya başlıcam bakalım dediğiniz gibi dikkatli bir şekilde düzenli kullanmak istiyorum en az 3 ay.. sizde 1 litre su bende salona girmeden 10dk önce 1 kahve içmem lazım yoksa uykum geliyor psikolojik oldu artık.. şimdi bu creatin almaya başladığımda nox2 kullanıyorum antrenman esnasında güç ve enerji için.. glutamin fazla mı gelecektir bana?

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi bende optimum gold kullanıyorum şuan ilk başlayınca hafif bi mide bulantısı yaptı ama sonradan geçti alıştım heralde
    tadıda yoğun değil su gibi neredeyse içimi güzel o yüzden hardline denemiştim çok yoğundu zor içiyordum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bende optimum gold kullanıyorum şuan ilk başlayınca hafif bi mide bulantısı yaptı ama sonradan geçti alıştım heralde
    tadıda yoğun değil su gibi neredeyse içimi güzel o yüzden hardline denemiştim çok yoğundu zor içiyordum
    Benim 1 hafta oldu kullanalı süper hiçbir yan etkisi olmadı ki midem çok hassastır.Bayıldım diyebilirim.Suya karışmasıda inanılmaz 3 saniye çalkala yetiyor.450 gram paketten almıştım bitsin büyük paket alıcam... supplementlar.com da 4.5 kg 340 liraydı ama kalmamış :/ Bekliyorum yeniden gelirse diye muthiş rakam.

Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 4540 Gr | Supplementler

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana doğal protein takviyeleri önerir misiniz ? Günlük ve idman öncesi sonrası.

Ali_ZG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sporu 2010 ile 2012 yillari arasinda cok ciddi emek ve para harcayarak yapmistim cok da guzel sonuclar almistim. yillar gecti is guc derken unuttuk mahvoldu bunye tabi. simdi geri basladim. eylulun 1inde gainer siparisi verdim (dymatize super mass) yorumlari cok gaza getirdi. alan herkes demis yok 10 kilo aldim yok 5 kilo aldim falan. neyse bugun eylulun sonlarina yaklastik deneyimimi paylasayim dedim. eylul 6 da urun geldi bayram dolayisiyla gec kargolandi. o gunden bugune 6 kilo aldim ve ciddi hacimlendim. kilo almak isteyipte alamayan varsa oneririm. gunde 1900 kalori saglayan baska gainer bulamazsiniz. + 4 ogun yemek yerseniz temiz olarak kilo almamaniz imkansiz.

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim 1 hafta oldu kullanalı süper hiçbir yan etkisi olmadı ki midem çok hassastır.Bayıldım diyebilirim.Suya karışmasıda inanılmaz 3 saniye çalkala yetiyor.450 gram paketten almıştım bitsin büyük paket alıcam... supplementlar.com da 4.5 kg 340 liraydı ama kalmamış :/ Bekliyorum yeniden gelirse diye muthiş rakam.

Bende optimum gold kullanıyorum oldukça memnunum
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abi optimum hele hele nanox un yanında gayet kolay karışıyor. Servis içeriğide bcaa olarak iyi fakat sahte muhabbeti ürkütüyor beni. Yinede 2-3 kutu kullandım hangi ürünü alsam yine gold alsaydım keşke diorum.

Birde pro serisini öneririm tek serviste 60g protein var yarım ölçek bile kullanımı yeterliki son kullanma tarihine yakın iyi bir indirim görüyor çoğu firmada. Tadıda çok güzel.

Benim sorumda 2 . Kutu bcaa mdan sonra amino asit almaya karar verdim.animal 2700 aldım, Muscletech iso wheyle birlikte kullanıcam. 2 sini topladığımda 6-8 gram arası bir bcaa miktaı oluyor buda yeterli geldi bana. Yalnız bu 2700 servis başı 3 hap ve günde 2 servis öneriliyor. Kullanımı ant önce ve sonrası diyor ama ben

Kahvaltıda 1 hap,
    Spordan önce 2 hap
    Spor sonrası 2 hap ve
    Gece yatmadan 1 hap olarak kullanmayı düşünüyorum.

Daha önce kullanan önerisi olan varmıdır, ilk komplex amino kullanımım.
    TR - B13

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)