User Tag List

Sayfa 322/326 İlkİlk ... 222272312320321322323324 ... SonSon
6187 sonuçtan 6.100 ile 6.118 arası

Konu: Vucut Geliştirme / Fitness / Sağlıklı yaşam / Kilo verme / Kilo alma

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ramazanda 5kg verdim(sadece iftarda yiyordum).2hafta sonra 3kg geri aldım.

haftada 1-2 gece yürüş , koşu ,dambıl çalıştım.biraz daha toparlamıştım.2 haftadır onuda bıraktım göbek yine geri geldi.uyuz oluyorum bu duruma.

şu kahvaltı işini beceremedim.esnaf olmak ciddi zor(bakkalım)
    arkadaşım araç alım-satım yapıyor.vakti bol, 2 senedir salonada gidiyor bady yapıyor.vücudu gelişsede,kilo versede adamın göbek duruyor kesip atasım geliyor şu göbeği

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ramazanda 5kg verdim(sadece iftarda yiyordum).2hafta sonra 3kg geri aldım.

haftada 1-2 gece yürüş , koşu ,dambıl çalıştım.biraz daha toparlamıştım.2 haftadır onuda bıraktım göbek yine geri geldi.uyuz oluyorum bu duruma.

şu kahvaltı işini beceremedim.esnaf olmak ciddi zor(bakkalım)
    arkadaşım araç alım-satım yapıyor.vakti bol, 2 senedir salonada gidiyor bady yapıyor.vücudu gelişsede,kilo versede adamın göbek duruyor kesip atasım geliyor şu göbeği
    Abi göbek işi pis sıkıntı takviye almadan tamamen gitmesi çok zor. Ben göbeği hep bira dan sanıyordum askere gittim 78 kiloya kadar düştüm ama göbek hala duruyordu he askerdede içtik haftada 1 2 haftada 1 ama o o kadar etkilemez

Sonra geldik askerden 80 kilo 3 ay sonra baktım 94 olmuşum aman tanrım dedim
    Spora başladım ağırlık arada cardio 91 e düştüm anca 80 lere düşmek istiyorum geri ama zor görünüyor yaz bitmeden zayıfladım zayıfladım kışa böyle girersem 100 kilo çıkarım diye korkuyorum

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi göbek işi pis sıkıntı takviye almadan tamamen gitmesi çok zor. Ben göbeği hep bira dan sanıyordum askere gittim 78 kiloya kadar düştüm ama göbek hala duruyordu he askerdede içtik haftada 1 2 haftada 1 ama o o kadar etkilemez

Sonra geldik askerden 80 kilo 3 ay sonra baktım 94 olmuşum aman tanrım dedim
    Spora başladım ağırlık arada cardio 91 e düştüm anca 80 lere düşmek istiyorum geri ama zor görünüyor yaz bitmeden zayıfladım zayıfladım kışa böyle girersem 100 kilo çıkarım diye korkuyorum
    ok alkol etkiliyor olabilir ama haftada 2 biradanda bişey olmaz bence.

geçen sene badye başlıyan bir kardeşim,öküz gibi beslenip 65ten 90na çıktı.şimdi kilo vermeye uğraşıyor.benim vücut yapma derdimde yok,şu göbek gitse yeter bana.sigaraya başla diyen bile var ))))

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar konuyu bir kaç soru ile güncel çekelim.

Fitness yapıyorum fakat bir türlü tatlı ihtiyacına dur diyemiyorum bununda çözümünü burada uzun yıllardır spor yapan arkadaşlara sormak istedim.

Tatlı dediğim gün arasında muhakak çayın yanına bisküvi ihtiyacı hissediyorum kremalı fıstık ezmeli olanları bilirsiniz onları yemeden bir eksiklik hissediyorum vücudumda.

Geceleri de yemekten sonra illa ki bir şeyler atıştırmak istiyorum meyve suyu yanında tv izlerken vs vs bunlardan nasıl uzaklaşabilirim.

Çok tarifler denedim ama sonuca varamıyorum benim bisküvi ye altarnatif bir şeyler bulmam lazım önerileriniz nedir ne yapmam gerekiyor ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Fitness yapıyorum fakat bir türlü tatlı ihtiyacına dur diyemiyorum bununda çözümünü burada uzun yıllardır spor yapan arkadaşlara sormak istedim.

Tatlı dediğim gün arasında muhakak çayın yanına bisküvi ihtiyacı hissediyorum kremalı fıstık ezmeli olanları bilirsiniz onları yemeden bir eksiklik hissediyorum vücudumda.

Geceleri de yemekten sonra illa ki bir şeyler atıştırmak istiyorum meyve suyu yanında tv izlerken vs vs bunlardan nasıl uzaklaşabilirim.

Çok tarifler denedim ama sonuca varamıyorum benim bisküvi ye altarnatif bir şeyler bulmam lazım önerileriniz nedir ne yapmam gerekiyor ?
    şekerine baktır eğer hemen yemekten sonra oluyorsa hemen baktır.Eğer bir sıkıntı yoksa şekerinde iradeni güçlendir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Normalde hiç tatlı aramam ama ne zaman rejim yapsam canım aşırı tatlı çekiyor benimde ama 1 hafta dişimi sıkarsam atlatıyorum bu durumu 94 kiloya kadar çıkmıştım geçen hafta rejime başladım bende bakalım ne olucak

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şekerine baktır eğer hemen yemekten sonra oluyorsa hemen baktır.Eğer bir sıkıntı yoksa şekerinde iradeni güçlendir.
    Önerin için teşekkür ederim ağabey, gereken tahlilleri yaptıracağım umarım tek sorun irademle alakalı çıkar..

Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normalde hiç tatlı aramam ama ne zaman rejim yapsam canım aşırı tatlı çekiyor benimde ama 1 hafta dişimi sıkarsam atlatıyorum bu durumu 94 kiloya kadar çıkmıştım geçen hafta rejime başladım bende bakalım ne olucak
    Deneyerek görelim hocam
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Deneyerek görelim hocam
    Az önce tartıldım 89.9 olmuşum mutlu oldum valla Aklıma gelmişken beyaz leblebiye sardım akşamları karnım acıkınca bir avuç leblebi sade nescafe üstüne bide sigara yakıyorum 2 saat atıyor beni uyumaya yakında zorluyorum kendimi çok dayanamazsam bikaç leblebi atıyorum yine işine yarar belki söylemek istedim

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 ten bu yana yazmışım ara ara bişeyler , şu an spora başlamayı ciddi istiyorum ama neyle nasıl başlayacağımla alakalı ciddi tavsiyelerinize ihtiyacım var , işten anlayan arkadaşlar boş geçmesin lütfen.

2012 lerde 123 kiloydum , geçen zaman ve ara ara gaza gelip yaptığım zayıflama çabalarıyla şu an 75 kiloya kadar düştüm.Bol su , dönen dönem yürüyüş , ve dietle.Yaklaşık 48 kilo gitti.Ciddi farkedilir şekilde zayıfladım.Fakat adam akıllı hiç spor yapmadığım için kastan da kaybettim ve göbek çevresi duruyor.Kilom çok olmamasına ramen kollar zayıfladığı için de başlangıçta yapılabilecek mekik , şınav vs. hareketleri de dahil baya zor geliyor.

Askerden yeni geldim , sabah erken kalkma disiplinine alıştım ve bozmadan devam edebilirim , sporu sabah saatleri yapmayı düşünüyorum.6:30 7 de kalksam 10 11 arası ofise gidebileceğim bi işim ve ev iş arası 5 dk mesafem var.Yani sabahları herşeyi yapmaya yeterli vaktim var.

Oturduğum sitenin spor salonu var ama ne alet var , ne ne işe yarar bilmiyorum.Oraya ilerleyen zamanda girip önce evde kendi imkalarımla kendimi güçlendirmek istiyorum.10 arlık iki dambıl aldım , biraz çalıştım ettim ama neyi nasıl yaparım , önce ne ile başlamalıyım , beslenme ile akalalı nasıl bi yol izlemeliyim konularında desteğe ihtiyacım var.Az kalorili beslenmeye alışkuınım.Şeker tüketimi , ekmek tüketimi vs gibi problemlerim yok , yıllarca yemesem aramam.Hatta kalori arttırımı bile gerekebilir belki antrenmanla , ama ne yiyip ne içilir vs onlar içinde tavsiye gerekiyor.İlk hedefim başlangıç antrenmanlarını yapabilmek adına güçlenmek.

max buydu

boydan adam akıllı fotom yok ama şu an hemen hemen böyleyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evrim geçirmişsin resmen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    95 kiloya kadar çıkınca önce biraz zayıfladım şuan 88 kiloyum incedende ağırlık çalışmaya başliyim dedim de aklımda hiçbirşey kalmamış elinde hali hazırda program olan arkadaşlar paylaşabilirmi acaba

fasterhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    göbek göbek göbek lanet olsun kurtulamıyorum illet şeyden... Spora ayıracak vaktim yok , iş çıkışı ***** yorgun argın eve zor atıyoz kendimizi , yazın desen iş çıkışı yorgunda olsak araba yıkama sohbet muhabbet derken zaman kalmıyor... Netde yazılan o göbek eritme egzersizlerinin hemen hemen hepsini denedim ama pek etki yapmadı bende yada eksik bişey var yapmadığım anlamadım... Diyet olarak profesyonel birinden tavsiye almadım ama kendimce abur cuburu azalttım.. nedir çiğköfte , gece yenilen adana dürümler , yemeğin yanında ekmeği azaltmak gibi ama ne hikmetse göbekten kurtulamıyorum... Ufukta evlilik görünüyor ve beni damatlık vs için bir korku sardı nasıl gidecek bu göbek diye... Bu işin profu olmuş abilerden , kardeşlerden ve arkadaşlardan kısa vadede ciddi etki edecek , gerekirse sosyallikten bile feragat edecek bütün tavsiyelerinize açığım... ***** yumurta kapıya iyice dayanmadan bişeyler yapmak lazım
    Çıkar at acıları , Giy hadi cicileri ; Herşeyi unutturur Ankara Geceleri...

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göbek malesef o kadar hızlı gitmiyor bende yaklaşık 3 aydır spora başladım, diyet ve takviye alıyorum. Başladığımda 92,2kg idim, şu anda 84kg'yum. Bu süreçte yağ vererek kas kütlesi aldığımı düşünüyorum ama ne kadar aldım ne kadar verdim bilemiyorum. Herkesin bir buluştuğu ortak nokta var o da diyet, diyet olmadan spor da takviye de bir işe yaramıyor. Klasiğe çok yakın bir diyet programı uyguluyorum. Sadece idmanlar ve takviyeler biraz farklı. Eğer simidin varsa göbekle beraber tahmini 5-6 ay sürer diye düşünüyorum gitmesi. Tabi bu süre sağlıktan ödün verilerek ve kas kaybederek daha da kısaltılabilir. Eğer gerçekten bu işi istiyorsan bence kendine bir PT bul ben çok defa denedim ama becerememiştim bu sefer buranın en iyi PT'sini bulup başladım, sanırım bu sefer olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fasterhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    göbek göbek göbek lanet olsun kurtulamıyorum illet şeyden... Spora ayıracak vaktim yok , iş çıkışı ***** yorgun argın eve zor atıyoz kendimizi , yazın desen iş çıkışı yorgunda olsak araba yıkama sohbet muhabbet derken zaman kalmıyor... Netde yazılan o göbek eritme egzersizlerinin hemen hemen hepsini denedim ama pek etki yapmadı bende yada eksik bişey var yapmadığım anlamadım... Diyet olarak profesyonel birinden tavsiye almadım ama kendimce abur cuburu azalttım.. nedir çiğköfte , gece yenilen adana dürümler , yemeğin yanında ekmeği azaltmak gibi ama ne hikmetse göbekten kurtulamıyorum... Ufukta evlilik görünüyor ve beni damatlık vs için bir korku sardı nasıl gidecek bu göbek diye... Bu işin profu olmuş abilerden , kardeşlerden ve arkadaşlardan kısa vadede ciddi etki edecek , gerekirse sosyallikten bile feragat edecek bütün tavsiyelerinize açığım... ***** yumurta kapıya iyice dayanmadan bişeyler yapmak lazım
    hocam akşam 7 de akşam yemeğini ye
    sonra bir daha ertesi gün öğlene kadar hiç bir şey yeme
    karbonhidratı azalt protein ağırlıklı beslen
    inan yağlardan kurtulman için spor yapmana gerek yok 2 ay bunu yap sonra tekrar konuşalım
    çünkü forumun çoğunluğu yeni fikirlere açık değil denemeden itiraz edecekler falan olacak
    ama sen 2 ay bu dediğimi yap sonra tekrar yaz bakalım göbek yağların ne olmuş
    mekikle desteklersen tabi 10 numara olur o ayrı
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inan yağlardan kurtulman için spor yapmana gerek yok 2 ay bunu yap sonra tekrar konuşalım
    çünkü forumun çoğunluğu yeni fikirlere açık değil denemeden itiraz edecekler falan olacak
    şu cümleyi yazmışım ya şimdi ne itirazlar gelecek
    ama benim gibi masa başı çalışan bir adamın göbeğinde yağ kalmadı 1 senede spor yapmadan hemde
    gelde anlat anlatabiliosan

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir zamanlar bunu denemeye çalıştım ama 4.-5. günden sonra insülin direnci artık zorla yemek yediriyodu istemesemde. Şu insülin direnci olayını atlatmadan o fazlalık 7-8kg gitmeyecek sanırım. Tokken bile beyinde sürekli bir şeyler yeme isteği, engel olamıyorum
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Runo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir zamanlar bunu denemeye çalıştım ama 4.-5. günden sonra insülin direnci artık zorla yemek yediriyodu istemesemde. Şu insülin direnci olayını atlatmadan o fazlalık 7-8kg gitmeyecek sanırım. Tokken bile beyinde sürekli bir şeyler yeme isteği, engel olamıyorum
    zaten döngü şöyle işliyor;
    *karbonhidratlı yiyecekleri sindirirken son yemekten sonra 7 saat civarı insülün salgılanıyor
    *insülin salgılanması yağ yakan hormon lepitemin salgılanmasını engelliyor
    *lepitem salgılanamayınca yağ yakımı duruyor
    benim dediğim beslenme biçiminde vücut yaklaşık 17 saat karbonhidrat almadığı için otomatikmen 7. saatten sonra kalan 10 saat lepitem salgılamaya devam ediyor ve enerjisini yağdan karşılıyor
    ve evet kahvaltı saçma sapan gereksiz absürt bir öğün
    kimse uyandığında aç uyanmıyor alışkanlıklarınızı değiştirmeyi deneyin derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende son 6-7 ayda 10 kilodan fazla aldım. Hiç bu kadar yukarı çıkmamıştım, bist gibi rekor üstüne rekor kırdım. Vücut hantallaştı, yoruluyorum. Geceleri hanım nefes nefese kaldığımı söylüyor. Aile de tepki çektim. Spor yapacak vakitte yok, hafta 1 halısaha o da sosyalleşmek için. Başka bir nanemiz yok. Alkol yok , sigara yok, ama yemeği çok seviyorum... Başımda bir bela ki ne bela...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende son 6-7 ayda 10 kilodan fazla aldım. Hiç bu kadar yukarı çıkmamıştım, bist gibi rekor üstüne rekor kırdım. Vücut hantallaştı, yoruluyorum. Geceleri hanım nefes nefese kaldığımı söylüyor. Aile de tepki çektim. Spor yapacak vakitte yok, hafta 1 halısaha o da sosyalleşmek için. Başka bir nanemiz yok. Alkol yok , sigara yok, ama yemeği çok seviyorum... Başımda bir bela ki ne bela...
    wallaha ben alkole bu 1 senede hiç ara vermedim üstüne arttırdım bile
    alkol ile ilgili de şöyle bir sonuç var; vücut alkolü sindirip yağa çevirmeden atabiliyor aslında ama yanında bir şeyler tükettiğimiz zaman vücut alkolü değil diğer şeyleri sindirip alkoldeki şekeri yağa çeviriyor
    meze tüketmeden alkol alabilirsiniz yağlanma olmayacaktır

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (2 üye ve 2 konuk)

1. -batu-,
  2. öskür