User Tag List

Sayfa 320/326 İlkİlk ... 220270310318319320321322 ... SonSon
6187 sonuçtan 6.062 ile 6.080 arası

Konu: Vucut Geliştirme / Fitness / Sağlıklı yaşam / Kilo verme / Kilo alma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrhn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha öncede post yazanlardanım. Yine hızlı bir kilo verme dönemine girdim. 18 EKim'de başladım ve şuan 40 gün oldu tam 10 kg verdim. Diet ve haftada 5 kere 10 km koşu ile yaptım bunu. Şeker ve un tamamen yok hayatımda. @rebelh abi paylaşım çok mantıklı duruyor ama kahvaltı yapmadn gün içinde dayanamam galiba çünkü hep ayaktayım? Zaten mevcut kahvaltım domates salatalık yumurta beyazı ve peynirden oluşmakta? Kalan sürem 1 ay ve 5 -6 kilo bandında vermem lazım. Salona üyeliğim var ama gidemiyorum bir türlü biraz soğudum galiba fitnessdan...
    benim verdiğim veriler yağ yakımını ve bel çevresinin daralmasını kapsıyor
    ve tabiki de sağlıklı beslenme..
    vücut geliştirmeciler karıştırmasın ama selim hoca onlar için de öneriler paylaşıyor
    şunu tekrar atayım kahvaltı için :Selim Bilgin MD auf Twitter: "İnsulin ortada yokken yağ yakımı olur(lipoliz).Yani bir anlamda yağ yakma moduna gecilir.O yuzden kahvaltı gunun en kotu oğunu. Sabah kalktığımızda tam yağ yakma modundayız. Tam gobeğimiz hic bir şey yapmadan incelecek iken hop kahvaltı. Olay bitti. Beden kahvaltıyı tercih eder.… https://t.co/TJbqdUPEPk"
    kaldıki kahvaltı kültürü 20. yüzyılın başlarında oluşmuş bir kültür : Kahvaltı alışkanlığının 20. yuzyılda başladığı doğru mu? - Son Dakika Haberler
    20. yüzyıl ise insanların obezite, yağlanma ve kalp rahatsızlıklarının en yüksek oranda arttığı yıl
    hatta bu yüzyılda açlıktan ölenlerin sayısı obeziteden ölenlerin sayısından az : Obezite aclıktan cok olume yol acıyor - BBC Turkce - Haberler
    bende kahvaltının en önemli öğün olduğunu düşünenlerdendim yapmazsam aç kalırım diye düşünüyordum
    ama deneyince ihtiyacınız olmadığını anlıyorsunuz
    hele birde az az sık sık beslenme "safsatası"
    hiç bir anlamı yok bilimsel veriler ne kadar çok insülin salgılarsanız o kadar az yağ yakarsınız diyor
    sen ise uyandığın andan itibaren 5 öğün yemek yemeğe çalışıyorsun
    ve bunun max sadece 1 öğünü protein geri kalanı yağsız karbonhidrat ve şeker(meyve) dolu
    bence denemekte fayda var
    bira kaç veri daha paylaşayım kolaylık olsun göz atmak isteyenlere
    spora tok/aç gitmek:Selim Bilgin MD auf Twitter: "Enfes bir calışma.Spora ac mı yoksa tok mu gidelim?
    Kas biopsisi yapıp ,hucre icindeki yağları olmuşler. Ac gidenlerde spor sonrası tip1 ve tip2 kas hucrelerinde yağ belirgin olarak duşmuş.
    YANİ YAĞ YAKMIŞLAR.
    Tok gidenler de havanda su dovmuşler.
    https://t.co/I9hCkP9rRW… https://t.co/imoFVlQisw"
    sık sık yemek metabolizma hızını düşürüyor :Selim Bilgin MD auf Twitter: "Sık oğun ve kalori kısıtlaması taraftarları (diyetisyenler) gunde 1 veya 2 oğun taraftarlarına bunun vucud metabolizma hızını duşurduğunu soylerler. E ben de tersini iddia ediyorum. Bak grafikte kırmızı cizgi basal metabolizma hızı. Ac kalınca artmış. Ac yayını oku.… https://t.co/sWQnPZbz2B"
    yağ yerine karbonhidrat tercihi kas kütlesini zayıflatıyor: https://twitter.com/thy5656/status/1065580302729428992
    cardio çalışmak mı kas çalışmak mı? :https://twitter.com/thy5656/status/1064243446087585798

bunlar bir kaç bilimsel araştırma katılıp/katılmamak sizin elinizde ama en azından artık sonuç alamadığınızı düşünüyorsanız bir süre deneyin yönteminizi değiştirin derim
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar neyi ne zaman yediğinizin hiç bir önemi yok.
    Yatmadan önce bile yiyebilirsiniz.
    Önemli olan hedefinize göre vücudunuzun ihtiyacı olan makroları bilinçli bir şekilde günlük almak.
    Kas kütlesi kazanmak veya yağ oranını düşürmek için karbonhidrat,yağ ve proteine ihtiyacımız var.
    Bazı katı diyetler var karbonhidratı 0 olarak uygulayan sonuç alırsınız ama pek sağlıklı değil.
    Günlük ihtiyacın olan kaloriden belli miktarda fazlasını alırsan kas kütlesi kazanırsın.(clean bulk)
    Yağ yakmak istiyorsanda ihtiyacın olan kaloriden belli miktarda eksik alacaksın.formul basit.
    Kalori hesapları yapılırken herkes kendi vücudunu dinlemeli extra 500 kalori beni yağlandırmıyorken başkasını yağlandırabilir.
    Tabi burda en önemli nokta yediklerini doğru seçebilmen lazım mesela yağ için zeytinyağı,omega3,badem,ceviz vs protein için et,tavuk,hindi,balık,lor vs karbonhidrat için yulaf,esmer pirinç,bezelye,elma vs
    Bu beslenme şekline haftada 3 gün ağırlık antrenmanı,1 veya 2 gün kardiyo eklediğinizde sonuç almamanız imkansız.
    Bu arada kas kütlesi kazanmak isteyen bir kişi kahvaltı yapmazsa diğer öğünlerde ihtiyaçlarını karşılaması çok zor olur kahvaltı çok önemli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim verdiğim veriler yağ yakımını ve bel çevresinin daralmasını kapsıyor
    ve tabiki de sağlıklı beslenme..
    vücut geliştirmeciler karıştırmasın ama selim hoca onlar için de öneriler paylaşıyor
    şunu tekrar atayım kahvaltı için :Selim Bilgin MD auf Twitter: "İnsulin ortada yokken yağ yakımı olur(lipoliz).Yani bir anlamda yağ yakma moduna gecilir.O yuzden kahvaltı gunun en kotu oğunu. Sabah kalktığımızda tam yağ yakma modundayız. Tam gobeğimiz hic bir şey yapmadan incelecek iken hop kahvaltı. Olay bitti. Beden kahvaltıyı tercih eder.… https://t.co/TJbqdUPEPk"
    kaldıki kahvaltı kültürü 20. yüzyılın başlarında oluşmuş bir kültür : Kahvaltı alışkanlığının 20. yuzyılda başladığı doğru mu? - Son Dakika Haberler
    20. yüzyıl ise insanların obezite, yağlanma ve kalp rahatsızlıklarının en yüksek oranda arttığı yıl
    hatta bu yüzyılda açlıktan ölenlerin sayısı obeziteden ölenlerin sayısından az : Obezite aclıktan cok olume yol acıyor - BBC Turkce - Haberler
    bende kahvaltının en önemli öğün olduğunu düşünenlerdendim yapmazsam aç kalırım diye düşünüyordum
    ama deneyince ihtiyacınız olmadığını anlıyorsunuz
    hele birde az az sık sık beslenme "safsatası"
    hiç bir anlamı yok bilimsel veriler ne kadar çok insülin salgılarsanız o kadar az yağ yakarsınız diyor
    sen ise uyandığın andan itibaren 5 öğün yemek yemeğe çalışıyorsun
    ve bunun max sadece 1 öğünü protein geri kalanı yağsız karbonhidrat ve şeker(meyve) dolu
    bence denemekte fayda var
    bira kaç veri daha paylaşayım kolaylık olsun göz atmak isteyenlere
    spora tok/aç gitmek:Selim Bilgin MD auf Twitter: "Enfes bir calışma.Spora ac mı yoksa tok mu gidelim?
    Kas biopsisi yapıp ,hucre icindeki yağları olmuşler. Ac gidenlerde spor sonrası tip1 ve tip2 kas hucrelerinde yağ belirgin olarak duşmuş.
    YANİ YAĞ YAKMIŞLAR.
    Tok gidenler de havanda su dovmuşler.
    https://t.co/I9hCkP9rRW… https://t.co/imoFVlQisw"
    sık sık yemek metabolizma hızını düşürüyor :Selim Bilgin MD auf Twitter: "Sık oğun ve kalori kısıtlaması taraftarları (diyetisyenler) gunde 1 veya 2 oğun taraftarlarına bunun vucud metabolizma hızını duşurduğunu soylerler. E ben de tersini iddia ediyorum. Bak grafikte kırmızı cizgi basal metabolizma hızı. Ac kalınca artmış. Ac yayını oku.… https://t.co/sWQnPZbz2B"
    yağ yerine karbonhidrat tercihi kas kütlesini zayıflatıyor: https://twitter.com/thy5656/status/1065580302729428992
    cardio çalışmak mı kas çalışmak mı? :https://twitter.com/thy5656/status/1064243446087585798

bunlar bir kaç bilimsel araştırma katılıp/katılmamak sizin elinizde ama en azından artık sonuç alamadığınızı düşünüyorsanız bir süre deneyin yönteminizi değiştirin derim
    Güzel bilgiler abi, inceleyeceğim bende. Teşekkürler

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    günde 2 öğün yiyin
    sabah kahvaltısını kaldırın
    akşam 8den öğlen 12ye kadar hiç bir şey yemeyin
    2 öğününüzü de hayvansal protein-yağ ağırlıklı yapın

karbonhidrat ve şekeri tamamen kesin
    koşu yerine dambıl çalışmaya devam edin
    2 ay deneyin farkı göreceksiniz
    Katılıyorum kesinlikle. Sabah kahvatısını yapmama kısmını uyguladım, extra olarak her gün tempolu yürüyüş yapıyorum. Günde yaklaşık 8-9km arası yürüyüşüm var. Haftasonları yemek konusunda aşırıya kaçmadan yedim içtim. Temmuzdan bugüne kadar 98 kilodan 84 kiloya düştüm. Daha dikkatli beslenme ile daha da fazla zayıflayabilirdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kurtbil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum kesinlikle. Sabah kahvatısını yapmama kısmını uyguladım, extra olarak her gün tempolu yürüyüş yapıyorum. Günde yaklaşık 8-9km arası yürüyüşüm var. Haftasonları yemek konusunda aşırıya kaçmadan yedim içtim. Temmuzdan bugüne kadar 98 kilodan 84 kiloya düştüm. Daha dikkatli beslenme ile daha da fazla zayıflayabilirdim.
    yürüyüş yerine de sınav-barfiks vs çalışın
    sonuçta ne kadar çok kas kütlesi o kadar çok yağ yakımı
    şimdi bulamadım ama yanlış hatırmalıyorsam bi kaç dakika barfiks ve şınav 1 saat yürüyüşten daha çok kalori yakıyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Barfiksin faydaları nelerdir?

Sırt ve kol kaslarını güçlendirerek birçok hareketi kolay yapmayı sağlar.
    Sırt kasları çalıştığı için duruş bozuklukları düzelir.
    Yüksek kalori yakmaya yardımcı olur.
    Kalıcı ve güçlü karın kaslarının oluşumuna yardımcı olur.
    Üst vücutta bulunan –neredeyse- tüm kasları çalıştırmaya yardımcı olur.
    Kardiyovasküler sistemi güçlendirir; bunun doğrultusunda kan dolaşımını iyileştirir, kalp sağlığını korur.

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yürüyüş yerine de sınav-barfiks vs çalışın
    sonuçta ne kadar çok kas kütlesi o kadar çok yağ yakımı
    şimdi bulamadım ama yanlış hatırmalıyorsam bi kaç dakika barfiks ve şınav 1 saat yürüyüşten daha çok kalori yakıyor
    Teşekkürler, onları da eklerim. Ben yürüyüşü özellikle alt bedenim için de yapıyorum. Bacaklar ve totoda bayağı bir fark oldu. Bel bölgesi de inceldi fazlasıyla ama daha fazlası için dediklerini de eklicem listeye.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hareketlerinize kesinlikle plank hareketini eklemenizi tavsiye ederim.
    http://http://yogaveyasam.com/egzers...nasil-yapilir/

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    soruldumu bılmıyorum ancak bu sıteden alısverıs yapan varmı ? fıyatlar çok uygun bı garıp geldi bana ne iş anlamadım

Kategoriler

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir güncel çekeuim tam 2 ayda 15 kg verdim. Ve şuan kahvaltı öğünüm yok! Gayette iyi gidiyor. Öğlen 11 den sonra muz yada protein sütü ile öğün yapıyorum. Akşamları da çok hafif yiyorum ve koşmayı bırakmadım. Günlük şınav çekerekte kas kütlemi dik tutuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrhn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir güncel çekeuim tam 2 ayda 15 kg verdim. Ve şuan kahvaltı öğünüm yok! Gayette iyi gidiyor. Öğlen 11 den sonra muz yada protein sütü ile öğün yapıyorum. Akşamları da çok hafif yiyorum ve koşmayı bırakmadım. Günlük şınav çekerekte kas kütlemi dik tutuyorum.
    kas kütlenizi ayakta tutan egzersizden ziyade beslenme programınızdır , vücut uyanır uyanmaz proteine ihtiyaç duyar gece uykuda geçirdiğiniz zamanda katabolik olduğu için güne başlarken yumurta gibi protein içeren besinler tüketmenizi tavsiye ederim , aksi taktirde güne hiçbişey yemeden başlayıp 3-4 saat sonra ilk öğününüzü yediğinizde kas kütlenizden kayıp olacaktır ben hayvan gibi yiyerek 6 kilo verdim yaz ayında ve 1 kere bile cardio yapmadan 94 kiloydum 185 boy 88e düştüm 3-4 ay öyle gezdim şuan gene 93.5 kiloyum ama 1.5 senedir düzenli olarak spor yapıyorum yağ oranım %15 civarında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JusticeF0rALL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kas kütlenizi ayakta tutan egzersizden ziyade beslenme programınızdır , vücut uyanır uyanmaz proteine ihtiyaç duyar gece uykuda geçirdiğiniz zamanda katabolik olduğu için güne başlarken yumurta gibi protein içeren besinler tüketmenizi tavsiye ederim , aksi taktirde güne hiçbişey yemeden başlayıp 3-4 saat sonra ilk öğününüzü yediğinizde kas kütlenizden kayıp olacaktır ben hayvan gibi yiyerek 6 kilo verdim yaz ayında ve 1 kere bile cardio yapmadan 94 kiloydum 185 boy 88e düştüm 3-4 ay öyle gezdim şuan gene 93.5 kiloyum ama 1.5 senedir düzenli olarak spor yapıyorum yağ oranım %15 civarında
    Bende kahvaltısız asla diyenlerdenim normalde, ama üst postlsrda @rebelh abi ile konuşmuştuk onun tavsiyesi üzerine denedim ve işe yaradı, güzel yağ kaybettim. Yabi hızlı bir diet olunca kas kütlemde gitti biraz. Ama sistemi oturttum gün içinde ve akşamları sebze ve protein ağırlıklı besleniyorum zaten. Boy 190 kalıpta geniş 111 kilo idim şuan 95 e düştüm. Hedef 90 kg ama acelem yok yavaş yavaş. Spor dalonu çok para istedi şuan bütçem yok, çok çekicide gelmiyor. Koşu ve evde basit hareketlerle devam.

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34btr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soruldumu bılmıyorum ancak bu sıteden alısverıs yapan varmı ? fıyatlar çok uygun bı garıp geldi bana ne iş anlamadım

Kategoriler
    ilk dolandırılanlardanım. Tüketici hakemle iade alıp üstüne birde hediye çanta almıştım. Ama güzel ülkemiz kaç sene oldu hala bu şekilde devam ediyor. maço life siteside aynı bokun laciverti benim için.
    TR - B13

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuya bir hortingen çekelim
    istanbul avrupa yakası spor salonu önerisi olan var mıdır
    göktürk eyüp alibeyköy gop gibi ilçelerde olsa tadından yenmez
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arananlar kısmına konu açtım ama burda işin ehli insanlar daha fazla ankara içi elinde ev içinde katlanır sehpa olan varmı satmayı düşünen uygun fiyatlı?
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatma zamanı

25 yaş 183 boy 107 kg daha öncesinde spor geçmişim var üniversite, hayat koşturmacası derken saldık iyice şimdi düzene girme zamanı diyetisyen eşliğinde spora başlıyacağım ancak spor salonuna kayıt olmak ile bisiklet almak arasında kararsızım

sizce spor salonuna kayıt olup sıradan cardio + ağırlık programları mı ? yoksa bisiklet alıp düzenli olarak bisiklet ile cardio yapmak mı ?

evimin çevresi düz bolca park ve koşu yürüyüş parkuru ve bisiklet yolu var düzenli olarak 5-10 km arası bisiklet sürme şansım var salona kapanıp spor yapmaktan daha cazip geliyor ama amaca ne kadar hizmet eder yorumlarınızı merak ediyorum şimdiden teşekkürler.

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllar önce 2.5 ay gibi bir sürede 24 kg vermiştim ama tabi iş yok okuyordum spor yürüyüş vs ama şimdi verdiğim kiloadan 10 kg aldım sadece göbek oldu yumuşacık keşkül kıvamında göbeğim var işten yorgunluktan spora gitmeye zaman kalmıyor açıkcası varmıdır önerisi olan göbek bölgesi incelse yeter hepsi gitsin demiyorum yarısı gitse bana yeterde artar
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenKeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yıllar önce 2.5 ay gibi bir sürede 24 kg vermiştim ama tabi iş yok okuyordum spor yürüyüş vs ama şimdi verdiğim kiloadan 10 kg aldım sadece göbek oldu yumuşacık keşkül kıvamında göbeğim var işten yorgunluktan spora gitmeye zaman kalmıyor açıkcası varmıdır önerisi olan göbek bölgesi incelse yeter hepsi gitsin demiyorum yarısı gitse bana yeterde artar
    Wp'dan link atarım sana ama öyle kolay değil göbeği eritmek.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)