User Tag List

Sayfa 321/326 İlkİlk ... 221271311319320321322323 ... SonSon
6187 sonuçtan 6.081 ile 6.099 arası

Konu: Vucut Geliştirme / Fitness / Sağlıklı yaşam / Kilo verme / Kilo alma

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wp'dan link atarım sana ama öyle kolay değil göbeği eritmek.
    Göbek yüzünden spora gideyim diyordum 10.aya doğru zor mu eritmek

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fussy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Göbek yüzünden spora gideyim diyordum 10.aya doğru zor mu eritmek
    Fazlasıyla zor göbek bölümünü eritmek İstikrarlı çalışma ve uzun bir süreç gerekiyor. Şuan adonis, sixpack herşey mevcut bende fakat göbek bölgesinde ki yağları eritemediğimden sanki göbeğim varmış gibi duruyor.

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sevo16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatma zamanı

25 yaş 183 boy 107 kg daha öncesinde spor geçmişim var üniversite, hayat koşturmacası derken saldık iyice şimdi düzene girme zamanı diyetisyen eşliğinde spora başlıyacağım ancak spor salonuna kayıt olmak ile bisiklet almak arasında kararsızım

sizce spor salonuna kayıt olup sıradan cardio + ağırlık programları mı ? yoksa bisiklet alıp düzenli olarak bisiklet ile cardio yapmak mı ?

evimin çevresi düz bolca park ve koşu yürüyüş parkuru ve bisiklet yolu var düzenli olarak 5-10 km arası bisiklet sürme şansım var salona kapanıp spor yapmaktan daha cazip geliyor ama amaca ne kadar hizmet eder yorumlarınızı merak ediyorum şimdiden teşekkürler.
    yaşımın 33 olması haricinde tüm veriler aynı idi ay başında 5 yıl önce evlenirken 90 kilonun altını görmüştüm yine 100 üstü kilolardan gelip.

15 gündür diyet, yürüyüş ve indirdiğim bir appteki antreman programı 3-4 kilo verdim. ( Kilo Verme Egzersizleri - 30 Gunde Kilo Ver Erkek - Google Play'de Uygulamalar ) Şu an 103 kiloyum ay sonuna kadar hedef 100 ün altını görmek aslında.

3-4 gündür dumbell ile çalışmalara da başladım. Umarım düşüş hızım azalmadan ilerleriz. Tatlısız yaşam çok zor Haftada 1 dondurma ile yaşamamı sürdürmeye çalışıyoum.

Kahvaltısız metodu bende deneyeceğim. önümüzdeki hafta bir hafta deneyip aradaki farkı yazarım.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wp'dan link atarım sana ama öyle kolay değil göbeği eritmek.
    şu keşkül jel yapısının yarısı gitsin yeter abi mutlaka at bana
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önce bahsetmiştim bence en iyi yağ yakımı sabah kahvaltısını kesmek;
    bunu referans aldığım doktor twitter hesabını kapatmış maalesef ki veri sunamayacağım ama işin mantığı şu; bir şeyler yediğimiz zaman sindirim için pankreas sürekli insülin salgılıyor
    vücutta insülin salgılandığı zaman leptin(yağ yakan hormon) salgılanımı duruyor
    ve bir şey yediğiniz zaman vücut 7-8 saat boyunca insülin salgılayıp leptin salgılamasını kesiyor dolayısıyla yağ yakımınız duruyor
    yattığınız yerden yağ yakmak istiyorsanız sabah kahvaltısını kesin öğlen başlayın ilk öğününüze akşam da 7 den sonra şekersiz sıvılar hariç hiç bir şey tüketmeyin
    akşam 7den ertesi gün öğlen 12ye kadar hiç bir şey tüketmeyince vücut otamatikmen sabah uyandıktan sonraki enerjinizi yağlardan karşılıyor

şimdi buna bir çok itiraz gelecek daha öncede geldi ama ben aylardır bu şekilde besleniyorum 5 kilo verdim büyük kısmı gözle görülür yağ, 10 sene sonra ilk defa göbeğim neredeyse düz yağ gitti de kalın deri kaldı gibi bir şey
    hatta işin enteresan kısmı adonisler, karın kasları falan hiç kas çalışmadığım halde daha belirginleşti
    tabi bu beslenme düzenini hafif bi kas geliştirme programıyla beraber uygularsanız ne ala
    işin bir püf noktası da karbonhidratı kesip protein ve yağ ağırlıklı beslenmek ama hayvansal yağ ağırlıklı
    2 ay deneyin farkı göreceksiniz eminim
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallaha ben cok kilo aldim, yani tam 6 kilo ve artik kiyafetlerim olmuyor.4 ayda gerceklesti bu.Sabah 06:30 da kalkip aksam isten gelisim 20:00’i buluyor ve yemekti falan salona cok fazla vakit kalmiyor(22:30’da kapaniyor cogu).Neyse askerdenyken o kadar az kahvalti verirlerdi ki, peynir ve zeytin falan ben yemedim cok fazla.Sonrasinda hayvan gibi kalorili yememize ve cok fazla hareket etmememize ragmen kilo vermistim.Kahvalti yapmayinca bayilacak gibi oluyordum ama oglene dogru Neyse simdi bunu deneyecegim , eve bir tane mat aldim(15mm alin bence ses gitmiyor asagiya) disarida biraz yuruyus, ustune biraz kosu, sonra hafif yuruyus ile bitirp eve gelince hareket yapacagim.Umarim faydali olur, hocanin twitter kapanmasa iyiydi cok merak ettim

Evde de asagidaki videoya basladim, zaten hepsini yapamiyorum 11. Dkde falan iptal oluyorum, kas kutlesi kazanmak degilde olanida kaybetmemek icin umarim yararlidir.Baska oneriniz var mi acaba,

YouTube

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce bahsetmiştim bence en iyi yağ yakımı sabah kahvaltısını kesmek;
    bunu referans aldığım doktor twitter hesabını kapatmış maalesef ki veri sunamayacağım ama işin mantığı şu; bir şeyler yediğimiz zaman sindirim için pankreas sürekli insülin salgılıyor
    vücutta insülin salgılandığı zaman leptin(yağ yakan hormon) salgılanımı duruyor
    ve bir şey yediğiniz zaman vücut 7-8 saat boyunca insülin salgılayıp leptin salgılamasını kesiyor dolayısıyla yağ yakımınız duruyor
    yattığınız yerden yağ yakmak istiyorsanız sabah kahvaltısını kesin öğlen başlayın ilk öğününüze akşam da 7 den sonra şekersiz sıvılar hariç hiç bir şey tüketmeyin
    akşam 7den ertesi gün öğlen 12ye kadar hiç bir şey tüketmeyince vücut otamatikmen sabah uyandıktan sonraki enerjinizi yağlardan karşılıyor

şimdi buna bir çok itiraz gelecek daha öncede geldi ama ben aylardır bu şekilde besleniyorum 5 kilo verdim büyük kısmı gözle görülür yağ, 10 sene sonra ilk defa göbeğim neredeyse düz yağ gitti de kalın deri kaldı gibi bir şey
    hatta işin enteresan kısmı adonisler, karın kasları falan hiç kas çalışmadığım halde daha belirginleşti
    tabi bu beslenme düzenini hafif bi kas geliştirme programıyla beraber uygularsanız ne ala
    işin bir püf noktası da karbonhidratı kesip protein ve yağ ağırlıklı beslenmek ama hayvansal yağ ağırlıklı
    2 ay deneyin farkı göreceksiniz eminim
    amaç sadece kilo vermekse sağlıksız olmasına rağmen kahvaltıyı kesebilirsiniz metabolizma da yavaşlayacaktır ama amaç vücut geliştirme ise kimseye katabolik kalmasını önermem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amaç sadece kilo vermekse sağlıksız olmasına rağmen kahvaltıyı kesebilirsiniz metabolizma da yavaşlayacaktır ama amaç vücut geliştirme ise kimseye katabolik kalmasını önermem
    kahvaltının sağlıklı bir öğün olduğu tamamen safsata
    insanoğlu şurda 1--150 yıldır kahvaltı yapıyor
    ve kahvaltının sağlıklı olduğuna dair hiç bir bilimsel veri yok ama cornflakesin reklamları var "güne sağlıklı başlayın"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kahvaltının sağlıklı bir öğün olduğu tamamen safsata
    insanoğlu şurda 1--150 yıldır kahvaltı yapıyor
    ve kahvaltının sağlıklı olduğuna dair hiç bir bilimsel veri yok ama cornflakesin reklamları var "güne sağlıklı başlayın"
    cornflakes yiyin demedim kahvaltının sağlıklı bir öğün olduğu tamamen safsata diyelim hangi öğün daha makbul aynı mantıkla hareket edersek hiç yemek yememeliyiz mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cornflakes yiyin demedim kahvaltının sağlıklı bir öğün olduğu tamamen safsata diyelim hangi öğün daha makbul aynı mantıkla hareket edersek hiç yemek yememeliyiz mi
    insanların neler tükettiğini bir gözünüzün önüne getirin
    birde sanayi devriminden önce neler tüketebildiklerini
    sonrasında insanların obezite kaynaklı hastalık oranlarına bakmalıyız
    eski istanbul fotoları paylaşan bir hesap var twitterda denk gelirseniz 60lı 50li yıllardaki insanlara bir bakın hepsi fit
    bir deşimdi bakalım herkes göbekli yaplı sağlıksız ve obez ama eminim şu anda fitnes centerlar paraya para demiyor her sokak başında 1 tane mutlaka var

yanlış olan bir şeyler var ve bunun da ilk adımı beslenme düzeni; ihtiyacımız olmayanı bize pazarlıyorlar ucuza üretip reklama boğduklarını pazarladıklarını yiyoruz sonra kanser-obezite-kalp krizi vs tarihinin en yüksek seviyelerinde geziyor
    biraz bize pazarlananın dışına gitmeliyiz beslenme düzenimiz ztn kötü buna birde ülkeye giren -diğer ülkelere göre- daha kalitesiz malzemeler var onlarıda bol bol tüketiyoruz
    ben hayvansal beslenmeye ve insülin-leptin mücadelesine inanıyorum
    geçen sene 1 sene spor yaptım vücut gelişti kilom aynı kaldı yağlar bana mısın demedi
    bu sene hiç spor yapmadım vücut normal yağların büyük kısmı gitti 5 kilo verdim
    alkolü falan da kesmedim hatta arttırdım diyebilirim bu süreçte ama yanında bir şey tüketmemeye dikkat ediyorum onunda denklemi farklı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dünyanın büyük kısmının kapitalizmle yaşadığını biliyoruz ve bu sistemin tek bir derdi var: bir şeyler satmak
    yani sana satabileceği her şeyi pazarlayıp sen ölmeden önce tükettirebildiği kadar tükettirme peşinde
    sağlıksız beslen spora git alışveriş yap hasta ol ilaca para ver kanser ol hastaneye para ver ama ölmeden önce mutlaka bütün paranı sistemin çarklarına aktar
    70li yıllarda zeytin yağı içn sağlıksız ve kanserojen diye propaganda yapıldı sonra da hayvansal yağlar için ama kimse konsantre yağlara ses çıkarmadı çünkü ucuza mal edip pahalıya satıyorlar..

bir de şey var sık sık az az ye günde 6 öğün bir sürü şey yiceksin ama göbek gidecek öylemi? var mı hiç böyle yapıp yağ yakan metabolizmasını kontrol edebilen birisi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben son 1 yıl haricinde 15 yıl vücut geliştirme yaptım türlü diyetlerde denedim çok okudum takip ettiğim sporcularda var bahsettiğin yöntem ile kilo verilebilir fakat metabolizman yavaşlar ve kasta kaybedersin.
    akşam 18-19dan sonra bir şey yememe konusuna katılıyorum fakat sabah kalktığında vücut katobolik halde kaslar yıkıma geçer yağ depoları en son yakılır. şu an günde kaç kalori aldığını hesapla bazal metabolizma hızına bak aldığın kalori az ise hangi öğünde yersen ye kilo vermeye bir süre daha devam edebilirsin bu matematik değişmez. benim önerim akşam yatmadan önce en son yaptığım şey su içmek sabahta ilk yaptığım şey su içmek ardından bir süre sonra kahvaltı yapmak. bende çok sık yemek yemeye karşıyım sürekli insülin salgılamak doğru değil zaten hormonlar aynı anda çalışmaz spordan çıktığın büyüme hormonu salgılıyorsun hop şekerli bir şey yiyip insülin salgıladın büyüme hormonunu bitirdin yanlış ama bu kahvaltı yapmayın demek değil zaten gün sonunda insülin salgılamazsak kas büyütemeyiz.
    sonuç olarak sağlıklı olmamakla birlikte kahvaltı yapmayarak kilo bir süre daha verebilirsin ama uzun vadede sağlığın bozulabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dünyanın büyük kısmının kapitalizmle yaşadığını biliyoruz ve bu sistemin tek bir derdi var: bir şeyler satmak
    yani sana satabileceği her şeyi pazarlayıp sen ölmeden önce tükettirebildiği kadar tükettirme peşinde
    sağlıksız beslen spora git alışveriş yap hasta ol ilaca para ver kanser ol hastaneye para ver ama ölmeden önce mutlaka bütün paranı sistemin çarklarına aktar
    70li yıllarda zeytin yağı içn sağlıksız ve kanserojen diye propaganda yapıldı sonra da hayvansal yağlar için ama kimse konsantre yağlara ses çıkarmadı çünkü ucuza mal edip pahalıya satıyorlar..

bir de şey var sık sık az az ye günde 6 öğün bir sürü şey yiceksin ama göbek gidecek öylemi? var mı hiç böyle yapıp yağ yakan metabolizmasını kontrol edebilen birisi?
    günde 8 öğün yiyip 107 kg olup %8,5 yağ oranına sahip olabilmiştim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben son 1 yıl haricinde 15 yıl vücut geliştirme yaptım türlü diyetlerde denedim çok okudum takip ettiğim sporcularda var bahsettiğin yöntem ile kilo verilebilir fakat metabolizman yavaşlar ve kasta kaybedersin.
    akşam 18-19dan sonra bir şey yememe konusuna katılıyorum fakat sabah kalktığında vücut katobolik halde kaslar yıkıma geçer yağ depoları en son yakılır. şu an günde kaç kalori aldığını hesapla bazal metabolizma hızına bak aldığın kalori az ise hangi öğünde yersen ye kilo vermeye bir süre daha devam edebilirsin bu matematik değişmez. benim önerim akşam yatmadan önce en son yaptığım şey su içmek sabahta ilk yaptığım şey su içmek ardından bir süre sonra kahvaltı yapmak. bende çok sık yemek yemeye karşıyım sürekli insülin salgılamak doğru değil zaten hormonlar aynı anda çalışmaz spordan çıktığın büyüme hormonu salgılıyorsun hop şekerli bir şey yiyip insülin salgıladın büyüme hormonunu bitirdin yanlış ama bu kahvaltı yapmayın demek değil zaten gün sonunda insülin salgılamazsak kas büyütemeyiz.
    sonuç olarak sağlıklı olmamakla birlikte kahvaltı yapmayarak kilo bir süre daha verebilirsin ama uzun vadede sağlığın bozulabilir
    hocam bu noktada benim söylemlerim aynı kalıyor size bununla ilgili veri sunmam lazım ki tartışma daha sağlıklı ilerlesin ama gelin görün ki verilere ulaşamıyorum işte
    insülin ztn salgılıyorsunuz sadece sabah kahvaltıyı atlayarak insülin salgılamasını biraz daha erteleyip o sırada leptin salgılamaya sabahki enerjinizi yağdan almaya devam ediyorsunuz ama gün içinde insülin salgılamanız sürekli devam ediyor
    evet bu şekilde kas kaybı da yaşanıyor ama normalde de spor yapmadığımız zaman kas kaybı yaşanıyor bu beslenme düzenine vücut geliştirmeyi ekleyebilirsek bence hem daha kaslı hem daha yağsız olabiliriz
    ben kas çalışmadığım için kaslarım zayıf ama yağlanmam da yok
    bu daha çok göbeği keşkül gibi olan arkadaşların zahmetsizce uygulayabilecekleri bir yöntem
    bu arada sabahları şekersiz duble türk kahvesi içiyorum metabolizmaya yardımcı olması için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam bu noktada benim söylemlerim aynı kalıyor size bununla ilgili veri sunmam lazım ki tartışma daha sağlıklı ilerlesin ama gelin görün ki verilere ulaşamıyorum işte
    insülin ztn salgılıyorsunuz sadece sabah kahvaltıyı atlayarak insülin salgılamasını biraz daha erteleyip o sırada leptin salgılamaya sabahki enerjinizi yağdan almaya devam ediyorsunuz ama gün içinde insülin salgılamanız sürekli devam ediyor
    evet bu şekilde kas kaybı da yaşanıyor ama normalde de spor yapmadığımız zaman kas kaybı yaşanıyor bu beslenme düzenine vücut geliştirmeyi ekleyebilirsek bence hem daha kaslı hem daha yağsız olabiliriz
    ben kas çalışmadığım için kaslarım zayıf ama yağlanmam da yok
    bu daha çok göbeği keşkül gibi olan arkadaşların zahmetsizce uygulayabilecekleri bir yöntem
    bu arada sabahları şekersiz duble türk kahvesi içiyorum metabolizmaya yardımcı olması için
    gün içinde insülin salgılamamız neden sürekli devam ediyor ki

lütfen kapitalizmden bahsetme bilgilerinde eksikler var bence daha da araştırma yap

ayrıca türk kahvesine ilave olarak yeşil çayda gün içinde içebilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gün içinde insülin salgılamamız neden sürekli devam ediyor ki

lütfen kapitalizmden bahsetme bilgilerinde eksikler var bence daha da araştırma yap

ayrıca türk kahvesine ilave olarak yeşil çayda gün içinde içebilirsin
    bir şeyler tükettiğimiz zaman pankreasın insülin salgılaması 7-8 saati bulabiliyor
    hangi bilgilerimde eksiklik var kapitalizmle ilgili olanlar da mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir şeyler tükettiğimiz zaman pankreasın insülin salgılaması 7-8 saati bulabiliyor
    hangi bilgilerimde eksiklik var kapitalizmle ilgili olanlar da mı?
    vücut herşeyin stabil olmasını ister yemek yediğinde kan şekerin yükselir fakat hemen müdahale edilir ve dengeye getirilir
    insülin ne amaçla salgılanır besinlerin kan akımı ile vücudun heryerine taşınması için
    arabaya yakıt koymadan beni öğlene kadar gezdirsin diyemeyeceğimiz gibi kahvaltı yapmadanda vücut sağlıklı olamayacaktır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vücut herşeyin stabil olmasını ister yemek yediğinde kan şekerin yükselir fakat hemen müdahale edilir ve dengeye getirilir
    insülin ne amaçla salgılanır besinlerin kan akımı ile vücudun heryerine taşınması için
    arabaya yakıt koymadan beni öğlene kadar gezdirsin diyemeyeceğimiz gibi kahvaltı yapmadanda vücut sağlıklı olamayacaktır
    karşılıklı iddaalaşarak sürer bu konu
    ben vücudun kahvaltıya ihtiyacı olmadığını savunuyorum siz önemli buluyorsunuz yapacak bir şey yok
    saygılar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karşılıklı iddaalaşarak sürer bu konu
    ben vücudun kahvaltıya ihtiyacı olmadığını savunuyorum siz önemli buluyorsunuz yapacak bir şey yok
    saygılar..
    yani senin yada benim ne dediğim çok önemli değil bence herkes doğru bilgiye araştırarak ulaşabilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)