User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
123 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Sevimli Küçük Köpek Önerisi

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köpek almam şartmı kedi al
    Bak kulagı kesik bir kedi vardı ondan gelmiş akmerkezde var çok şirin duruyor
    bak bu
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

aeraus1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dişi köpek kendini temizliyor genelde özellikle küçük hayvanlarda daha az oluyor.
    Erkek köpek biraz daha aşırı oluyor. Biraz daha baş kaldırıyor eğitimi biraz daha zor oluyor.
    Köpeğinize, evinize temiz bakarsanız eğer koku falan pek sıkıntı yaratmaz fakat , tüy biraz sorun olabilir halılarda , elbiselerde falan.
    Tuvalet eğitimi çok kolay kendiniz bi yöntem geliştirip uygulayabilirsiniz.

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aklında olsun dişi kopek her zaman sahibine daha sadıktır.
    dişi köpek erkeği kendine cagırır
    erkek kopek her zaman dişinin peşinden gider
    erkek kopek sahıbıne ustunluk kurmaya çalışır
    dişi kopek gozunun içine bakar
    regl dönemlerinde altını bezleyebilirsin

öyle kan gövdeyi goturmuyo tabiki aama damla damla damlatırlar.Zaten genel olarak kendi kendini temzliyo ama dediim gibi gene altını bezlemen mümkün.
    + Erkek köpek sürü lideri olmaya çalışır. Bunu başarmak için saldırmaz tabiki ancak oyun oynarken vs bunu dener. Asi bir tarafı olur her zaman. Dişi köpek daha kolay.

Edit:

Bu arada küçük köpeklerin bir çoğu boylarından dolayı Napolyon Kompleksine sahiptir. Hayvana tepeden bakılıyor ister istemez. Üstten bakmak tehdit algısıdır hayvanlarda.

Söylediklerimi işinin ehli her hangi bir eğitmen anlatacaktır zaten. Köpek eğitime gidecekse (küçük bir köpeğin eğitime ihtiyacı olurmu bakmadığımdan bilemem.) 6 aylık olana kadar yontulmamış odun gibi bakarsan daha iyi. Hiç bir şey öğrenmemeli o süre içerisinde. İzmirde iyi bir kaç adres biliyorum ancak Ankara için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece kafes mevzusundaki yanlış bilinen bir nokta için yazıyorum.

...

Forumdan tartışmaya girmeyi hiç sevmem ve bunun içinde yukarıdaki bilgileri yazmadım. Tartışmaya girmek istemeyişimin sebebi ise anlatmak istediğimi tabuları olan insanlara anlatamıyorum. Yinede umarım anlatabilmişimdir.
    İyi hoş söylüyorsunuz da robot mu programlıyoruz yoksa beraber yaşayacağımız bir canlı mı alıyoruz? Her köpek ev düzenine az çok ayak uydurabilecek kadar eğitim alabilir ki bahsettiğiniz box içinde eğitim verme olayı için ciddi emek ve zaman gerekir. Normal bir bireyin box sevdası bir yerden sonra oyuncağı kutusundan çıkarıp oynayıp sıkılınca tekrar kutuya koyma olayına dönecektir. Ve eminim aynen dediğiniz şekilde bir zaman sonra hayvan günün çoğunu bir kafeste geçirmeye başlayacaktır. İlk defa köpek sahibi olacak birinin bu tarz bir eğitim verebileceğine inanmıyorum.

Umarım yanılırım ama 5-6 ay sonra yine burada köpeğime yuva arıyorum diye bir başlık göreceğiz. Lütfen olayın parasını verip almak, mamasını almak, aşısını yaptırmak olmadığını, bir canlının hayatını, kaderini çizdiğinizi unutmadan karar verin.

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blackweb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emin ol tehlikesiz sandığın hayvanlardan daha tehlikesizler çünkü çok ama çok akıllılar
    ,

akılsız köpek yok sanırım bu arada

Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aklında olsun dişi kopek her zaman sahibine daha sadıktır.
    dişi köpek erkeği kendine cagırır
    erkek kopek her zaman dişinin peşinden gider
    erkek kopek sahıbıne ustunluk kurmaya çalışır
    dişi kopek gozunun içine bakar
    regl dönemlerinde altını bezleyebilirsin

öyle kan gövdeyi goturmuyo tabiki aama damla damla damlatırlar.Zaten genel olarak kendi kendini temzliyo ama dediim gibi gene altını bezlemen mümkün.
    o zaman ben dişi köpek alayım, cunku araştırmalar ve tavsiyeler neticesinde hep dişi köpek önerilerinde bulunuldu herkes tarafından, peki dönemleri gelmeden önce bezi baglayabiliyor muyuz?

Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köpek almam şartmı kedi al
    Bak kulagı kesik bir kedi vardı ondan gelmiş akmerkezde var çok şirin duruyor
    bak bu
    evet tunalıdaki petshop'ta da bundan gördüm scotish sanırım bunlar, camda öyle yazıyordu, bikaç kişi gelip bakmıştı tatlılar ama kedi işte sonuçta, sevdirmez cok kendini

Alıntı aeraus1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dişi köpek kendini temizliyor genelde özellikle küçük hayvanlarda daha az oluyor.
    Erkek köpek biraz daha aşırı oluyor. Biraz daha baş kaldırıyor eğitimi biraz daha zor oluyor.
    Köpeğinize, evinize temiz bakarsanız eğer koku falan pek sıkıntı yaratmaz fakat , tüy biraz sorun olabilir halılarda , elbiselerde falan.
    Tuvalet eğitimi çok kolay kendiniz bi yöntem geliştirip uygulayabilirsiniz.
    insan gibi düşünebiliriz sanırım o halde bunu, cunku biz de kendimize bakmazsak kokabiliriz, köpekler de aynı şekilde, cunku koku olan evde de yaşamak imkansız bana göre, tuvalet egitimi için sanırım spreyler varmış, onu kakasını yapmasını istediğim yere sıkarsak hayvan oraya yapıyormuş ne kadar dogru bilmiyorum ama

+ Erkek köpek sürü lideri olmaya çalışır. Bunu başarmak için saldırmaz tabiki ancak oyun oynarken vs bunu dener. Asi bir tarafı olur her zaman. Dişi köpek daha kolay.

Edit:

Bu arada küçük köpeklerin bir çoğu boylarından dolayı Napolyon Kompleksine sahiptir. Hayvana tepeden bakılıyor ister istemez. Üstten bakmak tehdit algısıdır hayvanlarda.

Söylediklerimi işinin ehli her hangi bir eğitmen anlatacaktır zaten. Köpek eğitime gidecekse (küçük bir köpeğin eğitime ihtiyacı olurmu bakmadığımdan bilemem.) 6 aylık olana kadar yontulmamış odun gibi bakarsan daha iyi. Hiç bir şey öğrenmemeli o süre içerisinde. İzmirde iyi bir kaç adres biliyorum ancak Ankara için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
    diğer köpeklere de yukardan bakılıyor ama bu kucukler kendilerini bunu kompleks mi edinmiş acaba.. artık nerede güzel bişi bulursam o şehre gelip alıp götürcem gibime geliyor, cunku ankarada da bulmak zor gibi
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sena Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi hoş söylüyorsunuz da robot mu programlıyoruz yoksa beraber yaşayacağımız bir canlı mı alıyoruz? Her köpek ev düzenine az çok ayak uydurabilecek kadar eğitim alabilir ki bahsettiğiniz box içinde eğitim verme olayı için ciddi emek ve zaman gerekir. Normal bir bireyin box sevdası bir yerden sonra oyuncağı kutusundan çıkarıp oynayıp sıkılınca tekrar kutuya koyma olayına dönecektir. Ve eminim aynen dediğiniz şekilde bir zaman sonra hayvan günün çoğunu bir kafeste geçirmeye başlayacaktır. İlk defa köpek sahibi olacak birinin bu tarz bir eğitim verebileceğine inanmıyorum.

Umarım yanılırım ama 5-6 ay sonra yine burada köpeğime yuva arıyorum diye bir başlık göreceğiz. Lütfen olayın parasını verip almak, mamasını almak, aşısını yaptırmak olmadığını, bir canlının hayatını, kaderini çizdiğinizi unutmadan karar verin.
    sen herşeyin en iyisini biliyorsun orasını anladık da bu ateş niye? yanlış birşey mi yapıyoruz burada? kafes olayı aynen öyle, egitimi tamamlana kadar kafes içinde kalabilir ben gelene kadar ki evi de batırmamış olur.. hem şuan ne yapıyor diye düşünmemiş olurum
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

typh10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafes olayina ben de karsiyim ama tercih meselesidid elbette.Dişi olsun regl durumunu gozunuzde cok buyutmeyin senede 2 defa hastalaniyorlar zaten.Biraz tecrube ile oncesinde anlamak mumkun.Bir foto koymayi becerebilsem yarin gidip maltese alicaksiniz ama beceremiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen herşeyin en iyisini biliyorsun orasını anladık da bu ateş niye? yanlış birşey mi yapıyoruz burada? kafes olayı aynen öyle, egitimi tamamlana kadar kafes içinde kalabilir ben gelene kadar ki evi de batırmamış olur.. hem şuan ne yapıyor diye düşünmemiş olurum
    Evet yanlış bir şey yapmak üzereseniz. İlerde çocuğunuzu da kafeste büyütürsünüz artık, ortalığı dağıtmamış olur. Gerçekten merak ediyorsanız aynı konuyu bir köpek formunda, daha ilgili ve bilgili kişilere de danışın, nasıl cevaplar alacağınızı görün.

İyi günler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konudaki ilk mesajımda bulunan ilk cümleye dikkat ederseniz, daha önce köpek sahibi olmadıysanız vazgeçmenizi öneririm diye bir cümle kullandım. Bu saatten sonra İzmirden kalkıp Ankarada ki bir insanın köpek almaması için başında bekleyecek değilim. Yakınımda ki bir köpeğin hayatı beni ilgilendirebilir. Ancak 600km uzaktaki birinin köpek sevgisi ve sahip olma isteği beni ilgilendiren bir konu değil. Ben nacizane tavsiyelerde bulunuyorum ki 5-6 ay sonra kapıya koymasın.

Ayrıca yine daha önce cevap verirken şunuda belirtmiştim;
    Tabuları olan insanların fikirlerini değiştirmekle uğraşmak istemiyorum. Bu sebepten narin parmaklarımı boşu boşuna yormam...

Tavsiyemdir. Köpek sahibi olmaya karar verdiğinizde iyi bir eğitmenden "köpek sahibi olursanız nasıl davranmalısınız?" eğitimi almalısınız.

Box içinde köpek zannedilenden çok ama çok daha kolay eğitilir.(nokta)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diğer köpeklere de yukardan bakılıyor ama bu kucukler kendilerini bunu kompleks mi edinmiş acaba.. artık nerede güzel bişi bulursam o şehre gelip alıp götürcem gibime geliyor, cunku ankarada da bulmak zor gibi
    Kastettiğim şey eğitimdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konudaki ilk mesajımda bulunan ilk cümleye dikkat ederseniz, daha önce köpek sahibi olmadıysanız vazgeçmenizi öneririm diye bir cümle kullandım. Bu saatten sonra İzmirden kalkıp Ankarada ki bir insanın köpek almaması için başında bekleyecek değilim. Yakınımda ki bir köpeğin hayatı beni ilgilendirebilir. Ancak 600km uzaktaki birinin köpek sevgisi ve sahip olma isteği beni ilgilendiren bir konu değil. Ben nacizane tavsiyelerde bulunuyorum ki 5-6 ay sonra kapıya koymasın.

Ayrıca yine daha önce cevap verirken şunuda belirtmiştim;
    Tabuları olan insanların fikirlerini değiştirmekle uğraşmak istemiyorum. Bu sebepten narin parmaklarımı boşu boşuna yormam...

Tavsiyemdir. Köpek sahibi olmaya karar verdiğinizde iyi bir eğitmenden "köpek sahibi olursanız nasıl davranmalısınız?" eğitimi almalısınız.

Box içinde köpek zannedilenden çok ama çok daha kolay eğitilir.(nokta)
    2. paragrafı sizi kastederek yazmamıştım hatta yazdıklarınızın çoğuna katılıyorum.

Ancak hala savunuyorum ki, yeni eve çıkıp bir heves köpek alan birinin hem de küçük bir cins köpeğe box eğitimini veremeyeceği, kafesin bir süre sonra eğitim aracı olmaktan çıkıp hayvanın yaşam alanı haline geleceğidir. Bu da açıkça canlıya eziyettir. Bunun yanında özel bir ilgi veya meslek edinme durumu olmadıkça 2 numara öğretmek için bir hayvanın kafes içinde büyütülmesini doğru bulmuyorum zira ev hayatına ayak uyduracak düzeyde eğitimi en aptal köpek bile kısıtlanmadan alabilir.

Son olarak her şeyin doğrusunu bildiğimi iddia etmedim, köpeğim 12 (oniki) yaşında, çevremde çok fazla köpekli arkadaşım ve çok fazla da bir heves alıp sonra verecek ev arayan tanıdığım var, konu hakkında az çok fikir sahibiyim ama bundan sonrası için yapabileceğim bir şey yok, herkesin günahı kendi boynuna, konu sahibi arkadaşa köpeğiyle mutluluklar dilerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı typh10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafes olayina ben de karsiyim ama tercih meselesidid elbette.Dişi olsun regl durumunu gozunuzde cok buyutmeyin senede 2 defa hastalaniyorlar zaten.Biraz tecrube ile oncesinde anlamak mumkun.Bir foto koymayi becerebilsem yarin gidip maltese alicaksiniz ama beceremiyorum
    valla görsem fikrim değişir gibime geliyor, şuan kız kardeşim de kafamı karıştırdı pomeranian al deyip duruyor. dişi almaya karar verdim bu arada, daha uysal sadık olduklarından dolayı, yarın birgün erkek arkadaş dişinin peşinden gitmesin verdiğimiz sevgi emek heba olmasın

Evet yanlış bir şey yapmak üzereseniz. İlerde çocuğunuzu da kafeste büyütürsünüz artık, ortalığı dağıtmamış olur. Gerçekten merak ediyorsanız aynı konuyu bir köpek formunda, daha ilgili ve bilgili kişilere de danışın, nasıl cevaplar alacağınızı görün.

İyi günler.

heran doğru şeyler yapıyor değiliz, zaten konuyu açmamın sebebi de oydu yani yanlışları öğrenmek, ateşli konuşmaya gerek yok, hiçbir ebeveyn cocuguna kafeste bakmaz ama sonuçta onun da oynadığı bi yatagı var dimi? geceleri yattıgı hani, parmaklı vs..
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bence sphynx lere bak derim sıfır tüy hiç tüyü yok.. bende arıyorum ucuza bulsam hemen kapatıcam bir tane

görüntüsü dehşet gece evde ışıklar kapalı karanlıkda görsem salavat getiririm

Ama çok insan canlısı köpek gibi kedi içine köpek kaçmış bir kedi normal kedi işine gledimi kendini sevdirir falan kafasına esdikçe gelir gider bu öyle değil köpek gibi kucağından çevrenden ayrılmıyor.

Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence sphynx lere bak derim sıfır tüy hiç tüyü yok.. bende arıyorum ucuza bulsam hemen kapatıcam bir tane

görüntüsü dehşet gece evde ışıklar kapalı karanlıkda görsem salavat getiririm

Ama çok insan canlısı köpek gibi kedi içine köpek kaçmış bir kedi normal kedi işine gledimi kendini sevdirir falan kafasına esdikçe gelir gider bu öyle değil köpek gibi kucağından çevrenden ayrılmıyor.
    bunları biliyorum ben benim bi rus kız arkadaşda var, doğum filan yaparsa haber veririm sana bana cok çirkin geliyo bu, ama cok oyuncu oldugunu biliyorum, oglu ile banyo yapıyorlardı hep ahaha
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada arkadaşlar pampam yarın bursa’dan yola çıkıyor, sonunda aldım, şimdi pampama isim lazım? öneriler var mıdır

( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bunları biliyorum ben benim bi rus kız arkadaşda var, doğum filan yaparsa haber veririm sana bana cok çirkin geliyo bu, ama cok oyuncu oldugunu biliyorum, oglu ile banyo yapıyorlardı hep ahaha
    valla olursa iyi olur tr de en ucuz bin tl ye buldum bir kediye o parayı vermekde bana fazla geldi hani köpek olsa secereli falan cins bir ırk bir nebze ok de kedi nihayetinde bana göre fazla
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla olursa iyi olur tr de en ucuz bin tl ye buldum bir kediye o parayı vermekde bana fazla geldi hani köpek olsa secereli falan cins bir ırk bir nebze ok de kedi nihayetinde bana göre fazla
    2000'e de iran kedileri var, onlar da cok tatlı ben bi tek ona verirdim herhalde, bak kız arkadaşın kedisi bu

( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mira geldi sonunda evine

( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün mira'ya elbise diktirdim bi kız arkadaşa

( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)