User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
123 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Sevimli Küçük Köpek Önerisi

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba,
    Konuyu hortlatıyorum, köpek alma arefesindeyiz ve aklıma takılan sorular var. Öncelikle 4 aylık evliyim ve 2+1 odalı bir apartman dairesinde yaşıyoruz. Dün 2 aylık 0 numara erkek maltese terrier baktık ve çok sevdik. Gece rüyama girdi o derece etkiledi beni Şimdi almak sorun değil ama aklımda soru işaretleri var;
    1) Daha çok küçük, eşimde bende çalışıyorum. Sabah 7:30' da evden çıkıcaz ve eşim 17:15' te evde oluyor. Bu sürede yanlız kalması onu kötü etkilermi?
    2) Evde yalnız kaldığı sürede ağlayıp, havlarmı?
    3) Biz işteyken evde yalnız kalmaya alışırmı?
    4) Veteriner masrafları çok büyükmüdür? Bana ilk aşıları yapılmış olarak gelecek.

Köpeği bir üretim çiftliğinden alacağım ve satan arkadaşın gerekli gördüğü tüm malzemeleri oradan alacağım. Oyuncağı, yatağı, pedi, özel maması, vitaminleri, tarağı, pudrası, göz losyonu ve göğüs tasması vs vs.

Satan arkadaş evde tasmayla gezdirmenizi istiycem dedi. 2 ay sokağa çıkartmak ve yıkamak yasak dedi.

Kafam çok karışık, eşimde bende çok istiyoruz ama kafamızda soru işaretleri var, ani bir karar vererek alıp ondan vazgeçmek kesinlikle istemiyoruz. Alırsak eğer Allah bir zeval vermezse yanımızda, ailemizin bizim gibi bir ferdi olarak yaşamını en mükemmel şekilde idame ettirecek. Eğer kafamdaki soru işaretlerini cevaplayabilirsem bugün almayı planlıyorum.

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Konuyu hortlatıyorum, köpek alma arefesindeyiz ve aklıma takılan sorular var. Öncelikle 4 aylık evliyim ve 2+1 odalı bir apartman dairesinde yaşıyoruz. Dün 2 aylık 0 numara erkek maltese terrier baktık ve çok sevdik. Gece rüyama girdi o derece etkiledi beni Şimdi almak sorun değil ama aklımda soru işaretleri var;
    1) Daha çok küçük, eşimde bende çalışıyorum. Sabah 7:30' da evden çıkıcaz ve eşim 17:15' te evde oluyor. Bu sürede yanlız kalması onu kötü etkilermi?
    4) Veteriner masrafları çok büyükmüdür? Bana ilk aşıları yapılmış olarak gelecek.

Köpeği bir üretim çiftliğinden alacağım ve satan arkadaşın gerekli gördüğü tüm malzemeleri oradan alacağım. Oyuncağı, yatağı, pedi, özel maması, vitaminleri, tarağı, pudrası, göz losyonu ve göğüs tasması vs vs.

Satan arkadaş evde tasmayla gezdirmenizi istiycem dedi. 2 ay sokağa çıkartmak ve yıkamak yasak dedi.

Kafam çok karışık, eşimde bende çok istiyoruz ama kafamızda soru işaretleri var, ani bir karar vererek alıp ondan vazgeçmek kesinlikle istemiyoruz. Alırsak eğer Allah bir zeval vermezse yanımızda, ailemizin bizim gibi bir ferdi olarak yaşamını en mükemmel şekilde idame ettirecek. Eğer kafamdaki soru işaretlerini cevaplayabilirsem bugün almayı planlıyorum.
    Nerdeyse 10 saat yalnız kalmasından bahsediyosun bence hiç girmeyin o topa sevmesi bakması mutlu eder fakat köpekler çok duygusal hayvanlardır ki yavru alacaksınız. 2 aylıkken sahiplendiğim köpeğimden yola çıkarak söylüyorum yavru köpekler gerçekten sürekli ilgi ve sevgi bekliyorlar. Yalnız bıraktığınız 1 saatte bile ağlayıp üzülmesi kaçınılmaz. Evde bu kadar yalnız kalacağı için köpek yerine kedi tercih etmenizi öneririm.
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba,

her gün sokağa çıkacak. yaz var kış var. yağmur var kar var.
    evde yalnız kaldığında keşke sadece havlasa evi yiyebilir.
    evdeki yiyecek koltuklar vs biterse belki
    her hafta bir lüks restoran parası veterinere gider.
    2 ay evin her yerine işeyecek ve mıçacak

bunları neden mi söyledim. evinde sürekli birileri olmayan köpek sahiplenmemeli. önce sizlere sonra hayvana yazık.
    bahçeli bir evde boxer cinsi köpeğim var o bile zor. daha ne diyeyim. 16 sene boxer ile birlikte yaşayıp o ölünce gidip başka boxer cinsi köpek alıp bunları söyleyen birisi olarak artık ne kadar benim söylediklerimi ciddiye alırsınız.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba,

Hocam bence kedi düşünün. Köpek insana çok bağımlı. Birde yavru köpek yalnızlığa gelemez çok. İlgi ister oynamak enerjisini atması gerek yoksa eve bi gelmişsin koltuğu yemiş filan Olan şeyler bunlar. En temizi kedi. Akmaz kokmaz gezdirme derdi yok cool hayvan.
    Everyday I ** çapuling...

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ayrı eve çıktığımdan dolayı kendime küçük tatlı arkadaşlardan bi tane alma niyetindeyim, pomeranian'lar çok hoşuma gidiyor fakat, onun orjinalini bulmak çok zor burada, bir de onun traş olayları imkansız araştırdığım kadarıyla, sizin önerebileceğiniz büyümeyen ve ben yokken evde sıkıntı cıkarmayacak birşey olması tercihim olacaktır.. Önerileriniz var mı ?
    pomerian besliyorum ben tavsiye ederim. gerçek saf olan secerelisi tr içi 8000 euro civarında. yurtdışı fiyatlar daha uygun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BurakYozgat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerdeyse 10 saat yalnız kalmasından bahsediyosun bence hiç girmeyin o topa sevmesi bakması mutlu eder fakat köpekler çok duygusal hayvanlardır ki yavru alacaksınız. 2 aylıkken sahiplendiğim köpeğimden yola çıkarak söylüyorum yavru köpekler gerçekten sürekli ilgi ve sevgi bekliyorlar. Yalnız bıraktığınız 1 saatte bile ağlayıp üzülmesi kaçınılmaz. Evde bu kadar yalnız kalacağı için köpek yerine kedi tercih etmenizi öneririm.
    Öğlen yemeğinde eşim eve yakın çalışıyor, gidip bakabilir ilk etapta ama çokta alıştırmak istemiyorum. Sırf o kadar yalnız kalıcak diye düşünüyorum zaten yoksa dün almıştım Eşim kediden pek hoşlanmıyor korkuyor O sebeple kedi düşünmüyoruz.

Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her gün sokağa çıkacak. yaz var kış var. yağmur var kar var.
    evde yalnız kaldığında keşke sadece havlasa evi yiyebilir.
    evdeki yiyecek koltuklar vs biterse belki
    her hafta bir lüks restoran parası veterinere gider.
    2 ay evin her yerine işeyecek ve mıçacak

bunları neden mi söyledim. evinde sürekli birileri olmayan köpek sahiplenmemeli. önce sizlere sonra hayvana yazık.
    bahçeli bir evde boxer cinsi köpeğim var o bile zor. daha ne diyeyim. 16 sene boxer ile birlikte yaşayıp o ölünce gidip başka boxer cinsi köpek alıp bunları söyleyen birisi olarak artık ne kadar benim söylediklerimi ciddiye alırsınız.
    Vallahi abi hepsinde çıkarır gezdiririm onu, evi batırsın temizlerimde o da sıkıntı değil. Oyuncaklarını eksik etmiycem eve saldırcağını pek düşünmüyorum. Bir de yavru olduğu için 16-17 saat falan uyuycak dedi satan arkadaş. Bir köpek çiftliğinden alıcam, gözlemlediğimiz o dedi eleman. Vallahi abi çok istiyoruz ama köpeğe haksızlık etmek istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onamdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bence kedi düşünün. Köpek insana çok bağımlı. Birde yavru köpek yalnızlığa gelemez çok. İlgi ister oynamak enerjisini atması gerek yoksa eve bi gelmişsin koltuğu yemiş filan Olan şeyler bunlar. En temizi kedi. Akmaz kokmaz gezdirme derdi yok cool hayvan.
    Kedi eşimden dolayı alamıyorum Yoksa dayımda iran var, yavruladığında alıcaktım. Çiftlikteki satan arkadaş bebek olduğu için uzun süre uyuyacak dedi birde bizden köpek alanların çoğu çalışan insanlar dedi. Tabi bir satış politikası bu ama ne biliyim adamda haklı

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlız kalınca eve mutlaka saldırıyor. 2 köpek sahibi biri olarak konuşuyorum kesinlikle bu şartlarda evde bakılacak birşey degil. Sürekli biri yaninda olursa olabilir ancak.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    akıl vermek gibi olmasın ama ben köpek ticaretine karşıyım bence sahiplenin hem bir havyanı kurtarmış olursunuz hemde köpek sahibi olmuş olursunuz ama söyle de bir durum var yavru alırsanız uzun süreli tek başına kalması hem eğitim bakımından sıkıntı olacak hem de alışma süreci falan uzayacak.. tekrardan bence en az 4-5 aylık alırsanız biraz daha rahat ederseniz.
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba,

5 yaşında dişi maltese terrier sahibiyim, 2 aylıkken sokakta bi cingenenin elinden almistim. Isim geregi cok uzun saatler disarida olabiliyorum ve ayni sekilde hic cikmama gerek olmadigi zamanlar da oluyor. 5 senede bir kez olsun eve bir zarar verdigini, havladigini ne duydum ne de gordum (eve yerlestirdigim kameradan takip edebiliyorum). Ayri kaldigimiz zamanlarin acisini birlikteyken fazlasiyla cikartiyoruz kizimla. Ilk baslarda disari cikacagim vakit bozuk atiyordu fakat artik ise giydigim takim elbise vb. kiyafetleri giyerken sadece ugurlamak icin kapiya geliyor fakat ne zaman standart bi kiyafet giysem beni de gotur diyerek hoplamaya basliyor Tabii ki enerjisini atmasi kosmasi gerek lakin bi doberman degil, o yuzden fazla kasmaya da gerek yok. Tabii eve geldiginiz vakit yorgun dusup onunla disariya cikmayi erteleyecekseniz bir daha dusunun derim.

Bu da kizim..

Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 köpek 1 jako papağan sahibi olarak konuşuyorum. Köpeği geçtim de, papağan bile 3-4 saat yalnız kalınca, kafesin içinde olmasına rağmen ortalığın içine ediyor. Her yeri kirletmiş su, çekirdek, fıstık oluyor. Sonra birde tribi var. Konuşmuyor, kafese yaklaştırmıyor, ısırmaya kalkıyor. Papağan bile böylesine hırçınlaşıyorken bence yazık etmeyin yavruya. Bu topa hiç girmeyin derim. Heves uğruna bir canlıya yazık etmeyin. Kendinizi düşünün evin içinde 2 ay dışarı çıkmadan 10-12 saat yalnız kalarak bir Allah'ın kulundan ilgi alaka görmeden, tek kelime muhabbet etmeden durabilir misiniz?

Bence köpek almamalısınız..

vinz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    köpek beslemek gerçekten çok zor bir olay. maddi manevi zor. eğer bahçeli bir eviniz ve bolca zamanınız yoksa kesinlikle önermem. hiç büyümeyen bir bebek sahibi olmaktan farksızdır köpek sahibi olmak.

küçük ırkları seçmek de çözüm olmuyor maalesef. pek farkı yok..

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evde yanlız kalacak bir köpek hem sizin için hem komşularınız için büyük sıkıntı yaratacaktır, özellikle yavru olması 5 ay boyunca tüm tuvaletini evin herhangi biryerine yapması anlamına geliyor bunun saati yok sabah gece her an ağlama ve havlama seside cabası, kısaca hiç bulaşma derim, bir kaç kişiye daha önce bu yönde tavsiye verdim, uymadıkları için şuan çok pişmanlar.

Durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İngiliz Bulldog sahibiyim. Evet ev için idealdir ama sağlık ve koku sorunu had safhadadır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese teker teker teşekkür ederim. Yakın arkadaşımda pug var, 10 saat tuvaletini tutabildiğini ve onu beklediğini söyledi. Büyük ırk kadar enerjik ve sorunlu olacağını düşünmüyorum zaten bu sebeple maltese terrier almak istiyorum. Bende onunla zaman geçirmek, yanında birinin kalmasını isterim ama günümüz şartlarında bu mümkün değil.
    Üzülerekte olsa vazgeçmek üzereyim, ona bu haksızlığı yapmak istemiyorum açıkcası.

vinz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese teker teker teşekkür ederim. Yakın arkadaşımda pug var, 10 saat tuvaletini tutabildiğini ve onu beklediğini söyledi. Büyük ırk kadar enerjik ve sorunlu olacağını düşünmüyorum zaten bu sebeple maltese terrier almak istiyorum. Bende onunla zaman geçirmek, yanında birinin kalmasını isterim ama günümüz şartlarında bu mümkün değil.
    Üzülerekte olsa vazgeçmek üzereyim, ona bu haksızlığı yapmak istemiyorum açıkcası.
    eğer dışarıya çıkıp tuvaletini toprağa çimene yapacağını biliyorsa tuvaletini tutar ( zaten evin içine balkona betona vs tuvaletini yapan köpek yaşadığı durumdan hiç hoşnut değildir ) ama ben 10 saat tuvaletini tutan bir köpek görmedim. metabolizmaları bizimkinden çok daha hızlı olduğu için yemek yedikten sonra 1 saat içinde büyük tuvaletini yapar köpek.

10 saat tutuyorsa da bence sağlık sorunları yaşar hayvan. yazıktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vinz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer dışarıya çıkıp tuvaletini toprağa çimene yapacağını biliyorsa tuvaletini tutar ( zaten evin içine balkona betona vs tuvaletini yapan köpek yaşadığı durumdan hiç hoşnut değildir ) ama ben 10 saat tuvaletini tutan bir köpek görmedim. metabolizmaları bizimkinden çok daha hızlı olduğu için yemek yedikten sonra 1 saat içinde büyük tuvaletini yapar köpek.

10 saat tutuyorsa da bence sağlık sorunları yaşar hayvan. yazıktır.
    Çok zor durumda kaldığı sürede illaki yapacaktır, ben her halikarda pedini de bırakacağım.
    Bebeklerin metabolizması daha hızlı oluyor sanırım.
    Eşimle boylu boyuna konuşup bir karara bağlıyacağız artık. Halıya yapmadığı sürece kolay temizlenir sanırım.

Alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 chihuahua bakdıkdan sonra şuan pomeranian bakıyorum. Güzel kaliteli bir yavru bulursan kaçırma derim. @AliGizda

Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dişi Pug'ımız var 3 yaşı bitmek üzere, bir de 13 yaşında erkek Alman kurdumuz var. Pug kadar ev hayatına uygun başka bi köpek daha yok bence. Tuvaletini gerekirse 13-14 saat tutar, eşyalara dokunmaz (en azından bizimki, bebekliğinden beri tüm kablolar vs. ortalıkta , sıfır hasar) , çok akıllıdır, aşırı sevecen ve komiktir. Tek eksisi insan gibi horlaması ve şanssızlık faktörüne bağlı bir takım sağlık sorunları olabiliyor. Eklem ve nefes problemleri gibi. Kilosunu muhafaza edebildiğiniz sürece problem olmaz bunlar da. Çok duygusal olmasına rağmen biz mecbur 8-9 saat işte olduğumuz için evde yalnız kalıyor üzülüyor tabi. Ama iyi kötü idare ediyor. Şartlarınız kesin olarak müsait olduğuna emin olursanız kesinlikle tavsiye ederim dosttan öte bir hayvan.
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    Olm dayanamıyorum ya k20 olmadan hayatın tadı yok

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)