User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
100 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Aramızdaki Bitcoin yatırımcıları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forex tarzı bi olay mı bu acaba?

2Fast4Me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işin rezervini yani mining olayını kafamda netleştirememiştim. güzel bi yazı olmuş. alıntı https://eksisozluk.com/entry/38412145

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mahfi Egilmez'in Bitcoin'le ilgili bugunku yazisi.
    KENDİME YAZILAR - Mahfi Eğilmez yazıları: Bitcoin
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende btcturk sitesine 50 yatirdim. Siz hangi siteden oynuyorsunuz? Yardimci olacak varmi?
    AmcaPolo

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Btcturk tek alternatif zaten suanda. Btcturkten aldim ben. Btc-e ye aktarip orada alsat yapiyorum orasi daha piyasa hareketlerine ani tepkiler veriyor. Tradelerlar icin en uygun site bence suanda btc-e. Gecenlerde bir kismini daha nakite cevirdim btc ve ltclerimin mesela. Btc-e den btcturke gonderip nakite cevirdim. Btcturk dunyadaki en iyi fiyati veren btc borsalarindan biri satarken. Tabi alirkende.

Ltc ve diger altcoinlere de yatirim yapmakta fayda var ornegin litecoin aldim 15 adet ben aldigimda 4,12 den aldim. Kur dalgalanmarinda 8dolardan satip 6 dolardan aldim mesela cok kez. Suanda da 9 dolar civari birsey olmasi lazim litecoinin.

Mining düşünenler için ise artık btc treni kaçmış durumda küçük minerlar için. Mining yapmayı düşününler Litecoin e yönelebilirler. Ben vize haftamdan sonra evimde ki PC'mden 2x HD7850 ile ltc mining yapmaya başlayacağım. Ki ltc ninde kar getirmesi çok sürmez diğer gelişen altcoinlere de yönelmek lazım.

BTC miningine yatırım yapmak isteyenler için hala ise önereceğim platform ise https://cex.io/ 'dur. Kısacası burada kendi bitcoinleriniz ile cloud hashing satın alıp bu şekilde mining yapıyorsunuz. Kısacası burada hem bitcoinleriniz değer kazanıyor, hem de bitcoinleriniz çalışıyor, durduğu yerde öylece beklemiyor.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    BDDK: “Kanun kapsamında Bitcoin para değildir”

Son zamanlarda çıkan haberler karşısında BDDK, Bitcoin’in elektronik para olarak değerlendirilemeyeceğini açıkladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) yaptığı açıklamaya göre, ödeme ya da elektronik para kuruluşu olunabilmesi için kuruma başvurulması ve gerekli izinlerin alınması gerekiyor.

Bitcoin’in mevcut yapısıyla kanun kapsamında elektronik para olarak değerlendirilmediği belirtilerek, vatandaşları uyaran BDDK, Bitcoin ve benzeri sanal paraların taşıdığı risklerin üzerinde durdu.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

Son dönemde bazı basın yayın kuruluşlarında ve internette “Bitcoin” hakkında çeşitli haberlerin çıktığı görülmektedir.

Bilindiği üzere, 6493 sayılı “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun” (Kanun) 27.06.2013 tarih ve 28690 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanunun Geçici 1 inci maddesine göre bu Kanunda öngörülen yönetmelikler Kanunun yayımı tarihinden itibaren bir yıl içinde hazırlanarak yürürlüğe konulacaktır.

Kanunun Geçici 2 nci maddesine göre ise Kanunun yürürlüğe girdiği tarih itibari ile ödeme hizmetleri sunan ya da elektronik para ihraç eden ve bu Kanun kapsamında ihdas edilen ödeme veya elektronik para kuruluşu kategorisine dahil edilebilecek olan kuruluşlar Kurumumuzca çıkarılacak ilgili yönetmeliklerin yayımı tarihinden başlayarak bir yıl içinde Kurumumuza başvurarak gerekli izinleri almak ve uygulamalarını bu düzenlemelerde yer alan hükümlere uygun hale getirmek zorundadır.

Herhangi bir resmi ya da özel kuruluş tarafından ihraç edilmeyen ve karşılığı için güvence verilmeyen bir sanal para birimi olarak bilinen Bitcoin, mevcut yapısı ve işleyişi itibarıyla Kanun kapsamında elektronik para olarak değerlendirilmemekte, bu nedenle de söz konusu Kanun çerçevesinde gözetim ve denetimi mümkün görülmemektedir.

Diğer taraftan, Bitcoin ve benzeri sanal paralar ile gerçekleştirilen işlemlerde tarafların kimliklerinin bilinmemesi, söz konusu sanal paraların yasadışı faaliyetlerde kullanılması için uygun bir ortam yaratmaktadır. Ayrıca Bitcoin, piyasa değerinin aşırı oynak olabilmesi, dijital cüzdanların çalınabilmesi, kaybolabilmesi veya sahiplerinin bilgileri dışında usulsüz olarak kullanılabilmesi gibi risklerin yanı sıra yapılan işlemlerin geri döndürülemez olmasından dolayı operasyonel hatalardan ya da kötü niyetli satıcıların suistimalinden kaynaklı risklere de açıktır.

Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına, yukarıda belirtilen hususların duyurulmasında ve bu çerçevede Bitcoin ve benzeri sanal paraların barındırdığı muhtemel risklerin kamuoyuna hatırlatılmasında fayda mülahaza edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ozgurluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı slowmotion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende btcturk sitesine 50 yatirdim. Siz hangi siteden oynuyorsunuz? Yardimci olacak varmi?
    Sistem nasıl şu an ? bu işin bir acemisi olarak ilk gözlemlerin neler ?
    Kuralları çoğunluğun koyması, çoğunluğun haklı olduğu anlamına gelmez. Bu sadece çoğunluğun kolay aldandığı anlamına gelir.

ceratoniaorg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnternetin yükselen değeri Bitcoin için kullanıcılara BDDK’dan uyarı mesajı geldi.

İnternet’in sanal para birimi olarak geçen ve son yıllarda ivme kazanan Bitcoin için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu‘ndan kullanıcılara uyarı geldi. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde 1.3 milyon dolar değerinde bir bitcoin çalınmış, şirket sadece bazı kullanıcıların kayıplarını karşılayabilmişti.

BDDK da sanal para birimlerini kullanan kişilere bu ve bunun gibi bazı durumlar için uyarıda bulundu. Yayınlanan yazıda “Bitcoin, piyasa değerinin aşırı oynak olabilmesi, dijital cüzdanların çalınabilmesi, kaybolabilmesi veya sahiplerinin bilgileri dışında usulsüz olarak kullanılabilmesi gibi risklerin yanı sıra yapılan işlemlerin geri döndürülemez olmasından dolayı operasyonel hatalardan ya da kötü niyetli satıcıların suistimalinden kaynaklı risklere de açıktır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına, yukarıda belirtilen hususların duyurulmasında ve bu çerçevede bitcoin ve benzeri sanal paraların barındırdığı muhtemel risklerin kamuoyuna hatırlatılmasında fayda mülahaza edilmektedir.” ifadeleri yer aldı. Bütün bu risklere rağmen Bitcoin’in gelişimi pek duracağa benzemiyor. Son olarak ABD Senato’sunun sanal para birimi olarak kabul ettiği Bitcoin, değerini 600 dolar seviyelerine kadar çıkarmıştı.

kaynak: Bitcoin Yüzünden Başınız Derde Girmesin
    "Hayatta çok az şey iyi bir önden motorlu ve arkadan itişli otomobili kullanmak kadar eğlencelidir."

antverse.com

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozgurluk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistem nasıl şu an ? bu işin bir acemisi olarak ilk gözlemlerin neler ?
    pek birşey anlamadım. alış ve satış emri veriyorum.biraz takip edeyim dedim. 1200lerdeydi 1 adedi şu an 2200lerde.

50 tl yatırdım 52 oldu geri çekmiştim.bekliyorum.riskli çok haraketli. bence ufak paralarla oynanır
    AmcaPolo

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşlemler geri döndürülemez, evet. Bilgisayarınızda ki cüzdanınızdan da kimse sizin paranızı alamaz, kaybolmaz veya sizin bilginiz dışında işlem görmez. BDDK'nın amacı farklı belli ki. Benim cüzdanımın iki adet yedeği var bir adet mail hesabımda bir adet de google drive duruyor. PC'm çöksede havaya uçsada benim yedeğim duruyor. ONLINE WALLET KULLANMAYIN online wallettlarda ne olacağı belli olmaz. Bunların dışında ki piyasanın çok değişken olmasına tamamen katılıyorum ama bu işini bilen adam için artı bir durumdur bunuda unutmayın. Ve sabah kalktığınızda paranızı 1 dolar bile etmezken görebilirsiniz bunuda göze alın. Kaybettiğinizde üzüleceğiniz miktarlarda yatırım yapmayın. Yasalarca btc para birimi olarak kabul etmese ne olur sanki bddk, reel hayatta çoktaaaan kullanılmaya başlandı. ABD çin almanya v.s v.s kabul etti para birimi olduğunu. Tükürdüklerini yalamazlar umarım bir gün para tatlı gelip vergi istemeye başlayınca.

Ben 300 liramı şuanda 1100 1200 lira yaptım bir kısmını çektim. Geri kalan ile hala trade yapıyorum. Oturduğum yerde evimden.. Taş atmadım kolum yorulmadı ama beynim yoruldu 4 farklı borsayı sürekli takip ediyorum, pc açıkken sekmeler açık takip ediyorum dışarıda da mobilden sürekli takipteyim. Özellikle BTCturk teki fiyatların ne olacağı hiç belli değil. Traderlara önerim btcturkten alıp btc-e gibi hacmi çok daha büyük borsalarda trade yapmaları. İsteyen parasını yatırı istemeyen yatırmaz kimse kimseye zorla birşeye yatırım yapın demiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu işte çözemediğim bir şey var mining olayında. mesela okadar yok ama herşeyi uçarak yazıyorum.
    Pool fee yüzde 5 in üstünde değil hiçbiryerde 10 yazdım elektrik 1 usd kw diff yüzde 50 olmasına rağmen ilk ayın sonunda kendini amorti edip 5K usd kar a geçiyor nedir bu iş?

Bitcoin Mining Calculator and Hardware Comparison
    "Hayatta çok az şey iyi bir önden motorlu ve arkadan itişli otomobili kullanmak kadar eğlencelidir."

antverse.com

Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Inanılmaz artış var, tren kaçmış.

Bu arada adamın teki 2009'da 27$ yatırıp unutuyor. Geçenlerde hatırlıyor. Su anki degeri 886,000$. Kafayı yedirtir insana

http://www.geek.com/news/norwegian-m...86000-1575490/

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az once Capamag'in paylastigi haber ;
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

coders - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 dolardan 400 tane ltc almıştım şuan 40 dolar seviyesinde ve bir günde bu parayı nakite cevirebilirim ama 1 yıl dokunmayacagım risk budur sisteme girecek arkadaslar sisteme birşey olursa üzülmeyeceginiz bi rakamdan girin ben 3 bin tl ile girdim ara ara alım yaparak ve suan alım yapmıyorum akışına bıraktım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki gündür aralıksız takip ediyorum şirket işlerim olmasa giricem ama henüz fırsat olmadı fakat bu miner muhabbetine iyi taktım kafayı. 8 bin liralık 4 ekran kartı ile günde iki bitcoin çıkardığını söyleyenler varki calculatorde yalancı cıkarmıyor. Bu işi layıkıyla yapan bir örnek vermek gerekirse :

antverse.com

myworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafama yattı bu is ufak bir miktarla gireyim ben buna
    samsun,cihan,28

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğuran para değil mi bu da sonuçta? Hepsi aynı şey, ha faiz, ha borsa, ha bitcoin, ha emlak vurgunu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bitcoin altın ile aynı fiyata ulaştı. Şu sıra 1 Bitcoin'in değeri 1.032 $ - 1.242 $ bandında seyrediyor.

diye birşey okudum..
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıne 2013 yılbaşı fıyatlarına gerilerse çok fazla yatırım olmamak kaydıyla alınabılır . ve para unutulur bır kaç yıl sonra çekilir kullanılır. şuan çok yuksek rakamlarda malesef ama kafama yattı benımde

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)