User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
111 sonuçtan 96 ile 111 arası

Konu: Reflü hakkında | Yardım ve bilgi.

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.

Reflü kaynaklı faranjit olmuştum bir ara. O kadar kötü ki sanki boğazımda kırık cam parçaları var. Yutkunmak bir ölüm. Ağrı kesici aldım, yine işe yaramıyor. Özellikle geceleri yutkunmadan durmaya çalışıyorum olmuyor. O kadar ilaç vb kullandım hiç biri etki etmedi.

Aynı şeyler değil belki ama bende en çok işe yarayan bol su tüketmek oldu. Sürekli su içtim.

Tekrar geçmiş olsun.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir kac aydir bende de bi siskinlik, ac kalamama”migde bulantisi” yanma, surekli gaz cikarma durumlari vardi. Doktora gittim bana bi ilac verdi.

Abartmiyorum o yasam kalitemi 0 a indiren sikayetler 2. Gun ortadan kalkti 25 gun kadar oldu tik yok ilaca devam ediyorum.

Prabex 20 mg

Her sabah ac karina 1 adet hayatim duzene girdi
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Reflüsü olan arkadaşlar lütfen küçümsemeyin bu hastalığı. Reflüye bağlı olusan bir yemek borusu hastalığı yine kronik dönemde yemek borusu kanserine dönüşüyor.

Ayrıca sadece ilaç kullanımı yetmez. Tetikleyen şeylerden de uzak durun. Fazla yağlı, cikolatali yiyeceklerden uzak durun. Yatmadan 4 saat önceki aralıkta herhangi bir şey yemeyin.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reflüsü olan arkadaşlar lütfen küçümsemeyin bu hastalığı. Reflüye bağlı olusan bir yemek borusu hastalığı yine kronik dönemde yemek borusu kanserine dönüşüyor.

Ayrıca sadece ilaç kullanımı yetmez. Tetikleyen şeylerden de uzak durun. Fazla yağlı, cikolatali yiyeceklerden uzak durun. Yatmadan 4 saat önceki aralıkta herhangi bir şey yemeyin.
    Çok doğru bir noktaya parmak bastın, yemek borusu kanseri riski.

Ben de rabelis kullanıyorum, o da sadece reflü nüksettiğinde.Ama aslında bir çözüm değil.
    Asıl çözüm sigara, asitli içecekler , acı ve baharat gibi şeylerden uzak durmak.Ve en önemlisi stressten uzak durmak.

Kolayı bırakamıyorum, en kötü reflü sebebi de kola zaten.O yüzden yapabiliyorsanız kola vb. meşrubatlardan uzak durmak.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Psikoloji, stres, yaşam tarzı, beslenme, sigara, alkol kullanımı + kilo problemi... bunların hepsi birbiriyle bağlantılı ve hiçbiri düzene girmedikten sonra mide ve bağırsak rahatsızlıklarının hiçbiri ilaçla felan geçmiyor..

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

eşimde var.

çok hafif akşam yemeği yiyor.
    3 seneye yakındır asitli içecek kullanmıyor.
    sigara haftada 1 paket anca bitirir.
    tatlı çikolata acılı yiyiceklerle arası hiç yoktur.

her sabah nexium içiyor bol suyla...

şu kanser muhabbeti en büyük korkum.ileride ameliyat olurum diyor.
    ciddi tırsıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eşimde var.

çok hafif akşam yemeği yiyor.
    3 seneye yakındır asitli içecek kullanmıyor.
    sigara haftada 1 paket anca bitirir.
    tatlı çikolata acılı yiyiceklerle arası hiç yoktur.

her sabah nexium içiyor bol suyla...

şu kanser muhabbeti en büyük korkum.ileride ameliyat olurum diyor.
    ciddi tırsıyorum.
    Yediğine içtiğine dikkat edip mide asidinin yemek borusuna çıkmasına musade etmediği müddetçe korkulacak durum yok reflu acısından abi.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yediğine içtiğine dikkat edip mide asidinin yemek borusuna çıkmasına musade etmediği müddetçe korkulacak durum yok reflu acısından abi.
    Günlük belirli bir limiti var diye biliyorum halk arasında ''geğirme''nin . Geğirmekten kastım yediğin içtiğinin ağzına acı şekilde gelmesi değil,normal bir gazdan bahsediyorum .

Asitli içeceklerden uzak durmak gerek,şu an ülkede hemen hemen herkeste var mide sorunu. Abidik gubidik yağlı besinler tüketmemek gerekiyor.

Kefir tüketmekte önemli ,ben sürekli içiyorum kefir öyle reflü tarzında rahatsızlığım yok ama;strese bağlı gastrit var demişti doktor . Bi süre kafam rahat zamanda dikkat ettim hiçbir rahatsızlığım yoktu,en ufak bir şeyi kafaya takayım hemen kendini gösteriyor.
    imzasız..

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit yok ama :Mide koryucu ilaclar bobreklere zararlımı? | Medikalinfo.com

ilaca da alıştırmayın kendinizi. Doktor kuzenim önermişti çok ilaca bağlanmamayı,özellikle mide ilaçlarının farklı ve ilerleyen zamanlarda böbrek yetmezliği gibi risklerin olabileceğini söylemişti.

Sabahtan akşama yediğiniz içtiğiniz şeylere dikkat edin,zaten insan vücuduna zararlı ürünleri hemen hemen araştıran okuyan insan biliyordur. Sadece mide hastalıkları değil,o tür şeyleri tüketmek farklı farklı hastalıklara yol açıyor .
    imzasız..

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden çift yastık yatabiliyordu,ayda 2-3 aft hiç eksik olmazdı.şu sıralar daha iyi

tek yastık yatabiliyor.teşekkürler

bu arada sakaryadamısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskiden çift yastık yatabiliyordu,ayda 2-3 aft hiç eksik olmazdı.şu sıralar daha iyi

tek yastık yatabiliyor.teşekkürler

bu arada sakaryadamısın
    Hayat kalitesini çok bozan bi hastalık. Önlem almaktan fayda var.

Evet abi sakaryadayim. Gelirsen beklerim.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HORT

Refluyu bir tik uste tasidim 2013'de en son buraya yazmisim .

Uzun zamandir ( 3-4 ay ) yemeklerden sonra ( bu artarak gelisti ) bogazimda bir sey kalmis gibi gicik oluyordu .

Taaki 1 ay oncesine kadar , bir anda bu takilma hissi yutkunamama hissine dondu , inceden bir panik olmadim degil , buna es zamanli gida alerjisi de cikti bende , neyse onu cozduk Allah'tan , Penicilin alerjim olmasindan kaynakli " kuf " alerjim varmis, yedigim ictigim seylerin kufsuz olmasi gerekiyor vsvs

Neyse konuya donersek ben bu yutkunamama panigi ile hemen bir gastrocuya gittim , anlattim reflum var dedim , gida alerjim var dedim , yutkunamiyorum dedim ( yemek yerken bir sey icerken sorun yok , durduk yere bogazimda birsey var hissi olusuyor ) endoskopi istedi , bakti ciddi reflu var . Lansor verdi , diet onerdi gonderdi . Ben bu arada 7-8 kilo verdim bile 2-3 hafta icerisinde . Fakat Lansor fln bi ise yaramiyor , arastirdim bide Kbb ye gittim . Girtlak reflusu (larengofarengeal reflü) dendi , mideden gelen asit , yemek borusu - ses telleri olan kismi tahris etmis . Bir ara sesim degisti , hafif oksuruk olustu fln , bunlar zaten belirtiymis . Lansor gitti Nexium 40 mg sabah aksama dondu is . Isin kotu yani bu hastaligin tedavi suresi cok uzun , 6 ay 1 sene diyen doktor var . Halen yutkunma sikintim var , hapsiriyorum girtlagim inanilmaz aciyor , reflu yastigi fln aldim , yeme icme duzeni tamamen degisti , kilo verdim , spor yapiyorum ama sanki cok yavas etki ediyor gibi .

Daha once larengofarengeal reflu olan var mi aramizda ? Yada bu hastaliga sahip olan ama farkinda olmayan , cunku teshisi de bir okadar zor bu hastaligin .

Ilaclara devam ediyorum , mide yanmam yok ama gaz sikintim var , bu hep vardi gerci . En kotusu su gecmeyen yutkunamama sikintisi ,cok can sikiyor , bezdiriyor .

Konuyu hortlatayim dedim , belki bu rahatsizliga sahip birileri varsa ( insallah yoktur , kimse cekmesin ) bilgi paylasimi yapariz .

Yediginize ictiginize dikkat edin , sigarayi mutlaka cikarin hayatinizdan , ufacik bir rahatsizlik insani nasil etkiliyor , bin sukur cok zor bisey degil , hayati bir durumda degil ama insan sagliginin degerini hasta olunca anliyor.
    Yav bizim sorunla karsilasan hic mi yok ?
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

alkolde alamayız simdi.

bi yerde ot gibi yasayın diyorsun

bol tereyaglı kuymak yenmez mi, yada yine bol tereyaglı sarımsaklı yogurtlu bir mantı veya iskender kebabı

daha 34 yasındayım bunları simdi yemez isek ilerde nasıl yiyecez... doktorada soyledim yasımız ne hocam onu yemicez bunu yemicez olelim dedim azalt dedi
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alkolde alamayız simdi.

bi yerde ot gibi yasayın diyorsun

bol tereyaglı kuymak yenmez mi, yada yine bol tereyaglı sarımsaklı yogurtlu bir mantı veya iskender kebabı

daha 34 yasındayım bunları simdi yemez isek ilerde nasıl yiyecez... doktorada soyledim yasımız ne hocam onu yemicez bunu yemicez olelim dedim azalt dedi
    Hiç yapmamaktansa azaltmak da çare

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bendede uzun suredir var. bende yedigimw ictigimw dikkat ediyorum yaklasik 7 sene oldu.

Her evde 1 adet gaviscon her arabada 1 adet gaviscon kurtarici var. her sabah 1 adet nexium 40mg iciyorum,icmedigimde gun bitmek bilmiyor birsey yemesem bile midem sikinti veriyor.

Bana dokunanlar,

Portakal,greyfurt
    Salca,sogan,krema,
    Salam,sucuk,
    Cekirdek,pogaca ve acma
    Kahve,susamli hersey
    Komurde pisen (et,tavuk)
    Aci (ayni zamanda bagsur yapiyor)
    Cigkofte
    Cikolata,dandik baklavalar ve kizartma tatlilar
    Haslanmis yumurta
    Sigara,viski

En onemlisi yasam stresi!
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendini bilip yedigine ictigine en onemlisi sana dokunanlari bildigin surece sprun olmuyor. Cok canim istediginde oncede nexium iciyorim uyumadan oncede 2 kasik gaviscon gaz cikartiktan sonra uyuya biliyorum. O rahatlik hic birseyde yok.
    Senede bir anestezi ile endeskopi oluyorum malesef ne ilerliyor ne geriliyor, uzun suredirde hic aci su ile karsilasmadim cok sukur.
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)