User Tag List

Sayfa 9/11 İlkİlk ... 7891011 SonSon
194 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: İş kurmak...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Girişim konusunda en kıl olduğum şey de haberlere çıkar ya "arkadaşın tavsiyesi üzerine kurdu, şimdi paraya para demiyor", "çoban oldu ayda 5bin tl kazanıyor"... Haber yapacağınız kadar siz girişseneniz ya o işe madem o kadar çok kazandırıyor. Milleti saf saf kandırıyorlar....
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan ana halterler dışında tüm yollar kapalı. Yani büyükl firmaların desteğiyle yol alabilecekseniz girin yoksa sonunuz pek hayırlı olmaz. Köklü sistemi oturmuş firmalra taşeronluk yapmak gibi düşünün.
    taşeşronluk bu ülkede en berbat iştir, ana firma istediği kadar adamı batırır ödemesini yapmaz, gider dava açarsın 10 senede sonuçlanmaz...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu nargile cafeler ne kazandırır acaba..Maltepe sahildeki şato yalı vb. yerler gittiğimde hep full çekiyor ve en az 20 çalışan var..yemekti içkiydi nargileydi derken iyi para bırakıyor günlük...ufaktan öyle bir yerle başlayıp iş durumuna göre büyütülmezmi sonuçta kimse 3 4 katlı yerle başlamamıştır..
    Mekanı bedavaya buldun
    Çalışanlar bedava çalışıyor
    Elektrik, su, köz de bedava

Tütün işini ne yapacaksın? Sürekli orjinal al fakher bulabilecek misin?

Bunu beceremez ve stabiliteyi sağlamazsan kaparsın dükkanı. Tütünü değişken, tütünü çakma olan yere 1 gidilir 2 gidilmez.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan ana halterlerdışında tüm yollar kapalı. Yani büyükl firmaların desteğiyle yol alabilecekseniz girin yoksa sonunuz pek hayırlı olmaz. Köklü sistemi oturmuş firmalra taşeronluk yapmak gibi düşünün.
    Bilgilendirme: Arter
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mekanı bedavaya buldun

Bunu beceremez ve stabiliteyi sağlamazsan kaparsın dükkanı. Tütünü değişken, tütünü çakma olan yere 1 gidilir 2 gidilmez.
    ben bunu yazalı bayağı olmuş yaw ülkede her taraf nargileci oldu zaten o zamanlar cazipti tabi
    krizin bitmesini bekleyip inşaattan devam edicez..attığım cv lerin hiç birinden dönüş alamıyorum çünkü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mekanı bedavaya buldun

aynen şu anda nargilecafelerin en büyük derdi tütün... yoksa en az 35-50 tl den başlıyor, maliyeti şişe başına 10 tl yi geçmez, yanında yemesi içmesi vs güzel iş diyorsun ama bir bakmışsın bütün cafe öksürüyor, bir daha zor getirirsin o kitleyi...

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mekanı bedavaya buldun

Bende nacizane birkac sey eklemek isterim
    Nargile Cafe, Restoran, Kahve Dukkani, Bar, Pavyon farketmez mekancilik cok zor bir iş...

1 seneyi aşkın eşimin Erenkoy'de kahve dukkani var, Allaha cok sukur guzel bir kitle yakaladı, ama gece gunduz tatil yok...
    Adeta ikinci cocugumuz gibi birşey oldu, mekan açmaya niyeti olan varsa bazı şeylerden feragat etmeyi göze alsın derim...

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 ay önce künefeci açtı yanıma...

dün akşam maceranın sonu

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yer seçmek en önemli şey mekan açmakta. Biz mekanı açarken hata yaptık. Şuan anca dükkan kendini döndürüyor. Bulabilirsek bir yer taşınacağız.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 ay önce künefeci açtı yanıma...

dün akşam maceranın sonu
    Ben anlamıyorum bu künefe dir nargile dir kahvedir yenimi icat edildi? Her yerde zebil gibi sonra batan batana alin bir örnekte lokma işine ;

Yahu gelmişler izmir de lokmacı açıyorlar, izmir de sokakta bedava dağıtılıyor bu lokma para verir mi millet yahu. insan bir duşunur akıl var mantık var hesap var kitap var.

Bu ülkede niye herkez bir mekan açma peşinde?

Millet ne çok seviyor oturduğu yerden para kazanmayı, hem kendi aksama kadar mekanda takılacak yıyıp içecek birde para kazanacak oh ne guzel.

Niye kimse birşeyler üretmeyi imal etmeyi düşünmüyor? Çin mekan aça aça mı bu hale geldi?

Tüm millet mekan açsın sonra Her yer mekan, herkes açtı peki bu mekana kim gelecek gelen parayı nereden bulacak. bu kahvedir kafedir nargiledir bana göre cacık işler ömürsüz işler verimsiz işler. vardır illaki kazanan eden ama her önüne gelen açıp kazansın yok öyle bir dunya.
    e60 535d & THE A45 AMG

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lokma, künefe, çiğ köfte, tütüncü bunlar benim gözümde boş işler stabilliği yok.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seat IBIZA FR

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben anlamıyorum bu künefe dir nargile dir kahvedir yenimi icat edildi? Her yerde zebil gibi sonra batan batana alin bir örnekte lokma işine ;

Yahu gelmişler izmir de lokmacı açıyorlar, izmir de sokakta bedava dağıtılıyor bu lokma para verir mi millet yahu. insan bir duşunur akıl var mantık var hesap var kitap var.

Millet ne çok seviyor oturduğu yerden para kazanmayı, hem kendi aksama kadar mekanda takılacak yıyıp içecek birde para kazanacak oh ne guzel.

Niye kimse birşeyler üretmeyi imal etmeyi düşünmüyor? Çin mekan aça aça mı bu hale geldi?

Tüm millet mekan açsın sonra Her yer mekan, herkes açtı peki bu mekana kim gelecek gelen parayı nereden bulacak. bu kahvedir kafedir nargiledir bana göre cacık işler ömürsüz işler verimsiz işler. vardır illaki kazanan eden ama her önüne gelen açıp kazansın yok öyle bir dunya.
    Kiz kardeşim ic mimar ben muhendisim en yakın arkadasim işletmeci ki gerçekten isinde iyidir. Kardesim çalışmıyor. İsletmeci olan arkadasim is bulamayip garsonluk yapmaya baslayinca farklı bir sektöre gecti bense 3 4 yil piyasada çalışıp durumun icler acisi oldugunu gorunce son isimi teslim edip yuksek lisansa basladim. Siz ne isle mesgulsunuz bilemiyorum hocam ama Türkiye'de yasiyoruz. Farkinda olduğunuzu umuyorum... Bu ülkede "tek basina" ve "paran\destekcin" yoksa hicbir sey yapamazsın. Ve oturmus bir kültürü de kolay kolay değiştiremezsin. Yurtdışında take away meşhurdur yani ürünü alır gidersin ama burda bir kioks açın bakalim tutuyor mu. Milletimiz oturmayi yemeyi içmeyi ve konusmayi sever. Ve bu isten cok iyi paralar kazanılabiliyor. Kose basi bi cafe acmayip franchise ile isi yuruturseniz 30 yil calisip kazanamayacaginiz parayı 3 5 yıldan kisa surede kazanabilirsiniz. Adanada yaşıyorum ve burasi yeme icmenin başkentidir. Mekan açıp sonra kapayan nadir olur. İdealist olmam gereken yasi ufak ufak geride biraktim, biraktirildik hocam... Gerçekler acı maalesef. 3 4 ortak bir sermaye oluşturabilirsem meslegimi de birakip franchise veren bir firmanin işletmesini kesinlikle alirim.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hocam tespitler çok doğru, ben de üretim olmayan ekonominin aynen şimdi olduğu gibi patlayacağını çok önceden öngörüyordum ama yanlış politikalar maalesef buna sebep oldu, 'halkımız neden pahalıya alsın, üç kuruşa ürün ithal edebiliyoruz, herkes aklını başına alsın!' diyen bakanlarımız oldu, 3 kuruşa Çinden oyuncak geldi, bütün oyuncak fabrikaları battı, Çinden ayakkabı ithalatı patladı, ülkedeki bilindik markaların çoğu konkordato ilan etti, sarmısak pirinç bile ithal edildi güya halka ucuz ürün vermek için, çiftçi battı!!! ülkedeki yağ-su firmaları içecek firmaları yabancılara satıldı, resmen yerli markamız yok şu anda, böyle bir ortamda ne üretelim? iş kuracaklara o nedenle diyorum, paranızı koruyun şu anda çünkü devlet politikası üreticiyi korumuyor...

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    şu her köşe başına açılan ucuz et dönerciler de yakında batar sanırım

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu her köşe başına açılan ucuz et dönerciler de yakında batar sanırım
    6 liraya yarım et veriyorlar. 6 lirayı yerim daha sağlıklıdır.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 kere merak ettiğim için deneme maksatlı yedim, yiyemedim daha doğrusu bu kadar yağlı ve lezzetsiz bir döner olamaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Et görünümlü yağ yediriyorlar..

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üzülüyorum aslında yapacak bir şey yok,millet ucuza karnını doyuruyor bir yandan sağlığından oluyor. Karnı aç şekilde yaşamayacağına göre bir şekilde yiyor.

3.5 tl +ayran tavuk döner falan . Liseli çocuklar kapısında kuyruk.

Ben de hiçbir şey bulamazsam sokak simiti yiyorum
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)