User Tag List

Sayfa 16/17 İlkİlk ... 614151617 SonSon
305 sonuçtan 286 ile 304 arası

Konu: Esnafın Güncel Sigara ZAM Çakallığı

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaşıtım bir arkadaşımla tartışıyorduk.
    dolar-euro yükselmiş,yakıt fiyatları artmış bana ne.ne arabam var ne dövizim.sen düşün diyordu.

ulan angut 40 yaşına gelmişsin ne bir araban olmuş,nede bir birikimin esas sen düşün.biz herkezin eşit şartlarda yaşamasını istiyoruz,seninde hakkını savunuyorum farkında değilsin dedim.baya sinirlenmişti,uzun zamandır konuşmuyor benle

parlement içiyordu,şu sıralar rothmanscı oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaşıtım bir arkadaşımla tartışıyorduk.
    dolar-euro yükselmiş,yakıt fiyatları artmış bana ne.ne arabam var ne dövizim.sen düşün diyordu.

ulan angut 40 yaşına gelmişsin ne bir araban olmuş,nede bir birikimin esas sen düşün.biz herkezin eşit şartlarda yaşamasını istiyoruz,seninde hakkını savunuyorum farkında değilsin dedim.baya sinirlenmişti,uzun zamandır konuşmuyor benle

parlement içiyordu,şu sıralar rothmanscı oldu
    hakettiğini yaşıyor işte ne güzel
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sinirlenmesi daha da iyiymiş Yani aydınlanma da yaşamıyor, ilginç

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinirlenmesi daha da iyiymiş Yani aydınlanma da yaşamıyor, ilginç
    ampülü var. )))))

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şunu kabul edelim ki devletin en büyük gelir kalemi içki-sigaradan alınan vergiler, akaryakıttan alınan vergiler, otomobilden alınan ÖTV ler , hiç biri diğerinden farklı değil mantık olarak, çok eski değil 100-120 tl ye depo fullediğimiz günler, şimdi 5-6 paket sigara o paralar... üretip dışarı satamadığımız sürece bu sarmal devam edecek, asgari ücret GSMH bilmem ne kadar diyorlar ama bu para geldiği gibi gidiyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sigara ve tütün ürünü kullanmıyorum ancak çevremde kullanan arkadaşlarımın çoğu sarma sigaraya geçti onların aldıkları yerlerin sölediklerine göre bu ara baya bir baskın ve denetim varmış yabancı uyruklu kaçak sokulan bu sarma tütün ve kağıtları vs için...
    senin benden başka arkadaşın mı var ?!?

ben de zaten sigara kullanmıyorum
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de elektroniğe geçtim son zamdan sonra. Son derece mutluyum açıkçası, hem sigaradan daha az zararlı bir şey hem de cebim rahatladı.

Bir de her alanda bir çalışma yapıyor adamlar sanırım, tütün satan yerler baskın yiyor denilmiş yukarıda da. Benim basında çıkan elektronik sigara adam öldürdü haberleri dikkatimi çekiyor. Sürekli basında... Halbuki olayın gerçeği adam likit yerine esrar koymuş tanka asılmış sonra güm.. Elektronik sigara ile ne alakası var olayın mesela..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı beratyuksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de elektroniğe geçtim son zamdan sonra. Son derece mutluyum açıkçası, hem sigaradan daha az zararlı bir şey hem de cebim rahatladı.

Bir de her alanda bir çalışma yapıyor adamlar sanırım, tütün satan yerler baskın yiyor denilmiş yukarıda da. Benim basında çıkan elektronik sigara adam öldürdü haberleri dikkatimi çekiyor. Sürekli basında... Halbuki olayın gerçeği adam likit yerine esrar koymuş tanka asılmış sonra güm.. Elektronik sigara ile ne alakası var olayın mesela..
    İyi araştırın o konuyu.. Elektronik sigaranın normal sigaradan daha az zararlı olduğuna ilişkin somut bilimsel bir kaynak yok. Bu "daha az zararlı" cümleleri sadece şehir efsanesi.. Başkalarının cümleleri.. Kimyasal likit bir maddenin ısısını artırılması sonucu ortaya çıkan duman ın (buhar değil o, duman) içinde ne olduğunu bilmiyor kimse.. Kimyasal tepkime sonrası ortaya çıkan gazlar konuları enteresan konudur. Çok iyi araştırın derim.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi araştırın o konuyu.. Elektronik sigaranın normal sigaradan daha az zararlı olduğuna ilişkin somut bilimsel bir kaynak yok. Bu "daha az zararlı" cümleleri sadece şehir efsanesi.. Başkalarının cümleleri.. Kimyasal likit bir maddenin ısısını artırılması sonucu ortaya çıkan duman ın (buhar değil o, duman) içinde ne olduğunu bilmiyor kimse.. Kimyasal tepkime sonrası ortaya çıkan gazlar konuları enteresan konudur. Çok iyi araştırın derim.
    Ben arkadaşlarıma bu konuyu bi türlü anlatamıyorum. Olm ucuz benzini gördüğün zaman bile pimpiriklenen adamsın kaçtane soru geliyo aklına.
    Ucuz likit niye alıyosun malmısın sen diyorum. Bişey olmaz bana diyo. Kafayı yemişler vallahi.
    Youtube da zilyon çeşit kendi likitini evinde oturup yapan adam var. En azından içine ne koyduğunu biliyosun. Dışarda ucuz satanlar belirsiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bilimsel bir çok yazı okudum konuyla ilgili, kendim de 6. sınıf tıp fakültesi öğrencisiyim.
    Likit içerisindeki kimyasal ve o kimyasalı üreten marka son derece önemli. Özellikle VG denilen bitkisel gliserin maddesinin sigaranın içindeki her maddeden daha az zararlı olduğu çok net bir konu. PG denilen propilen glikol maddesi de günlük 3ml'ye kadar tüketimde 1 paket sigaradan yine daha az zararlı.
    Burada zaten önemli olan konu "DAHA AZ" zararlı olması. Net bir şey var ki asla zararsız falan değil. Her nefeste zarar var net.

Bunun haricinde de likit içerisinde 2 bileşen daha var bunlar da nikotin ve aroma. Nikotin sigarada da var zaten karşılaştırılacak bir konu değil. Aroma ise kullanmıyorum ben.

Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben arkadaşlarıma bu konuyu bi türlü anlatamıyorum. Olm ucuz benzini gördüğün zaman bile pimpiriklenen adamsın kaçtane soru geliyo aklına.
    Ucuz likit niye alıyosun malmısın sen diyorum. Bişey olmaz bana diyo. Kafayı yemişler vallahi.
    Youtube da zilyon çeşit kendi likitini evinde oturup yapan adam var. En azından içine ne koyduğunu biliyosun. Dışarda ucuz satanlar belirsiz.

Abi hazır likit almıyorum ben, aroma da kullanmıyorum. Sadece VG PG ve nikotin, başka bir şey yok. Buna da nbase deniliyor.
    Nbase'i de hiç paradan esirgemeden en kaliteli markalar ne ise, en kaliteli neresi satıyor ise oradan almaya çalışıyorum her zaman.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada BBC'nin e-sigara ve sigara ile ilgili bir belgeseli vardı, bulamadım abi ama denk gelirsen izlemeni tavsiye ederim.
    Günümüzde genelde e-sigara ile ilgili yapılan araştırmalardan hiç sigara içmemiş/tütün ürünü kullanılmamış bireyler üzerinde gerçekleştirilenler basına vs yansıtılıyor.
    Ancak normal sigara/tütün ürünleri ile e-sigara arasında karşılaştırma yapan çalışmalarda e-sigaranın daha az zararlı olduğu kanıtlanmış olan çalışmalar var.

Burada tek sorun şu; e-sigara çok yeni bir olay. Uzun vadedeki etkileri bilinmiyor. Ancak kısa vadedeki etkileri normal sigara/tütün ürünleri ile karşılaştırıldığında çok daha optimistik. Yine de bu uzun vadede de aynı şeyin olacağı garantisini vermiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bilimsel bir çok yazı okudum konuyla ilgili, kendim de 6. sınıf tıp fakültesi öğrencisiyim.
    Likit içerisindeki kimyasal ve o kimyasalı üreten marka son derece önemli. Özellikle VG denilen bitkisel gliserin maddesinin sigaranın içindeki her maddeden daha az zararlı olduğu çok net bir konu. PG denilen propilen glikol maddesi de günlük 3ml'ye kadar tüketimde 1 paket sigaradan yine daha az zararlı.
    Burada zaten önemli olan konu "DAHA AZ" zararlı olması. Net bir şey var ki asla zararsız falan değil. Her nefeste zarar var net.

Bunun haricinde de likit içerisinde 2 bileşen daha var bunlar da nikotin ve aroma. Nikotin sigarada da var zaten karşılaştırılacak bir konu değil. Aroma ise kullanmıyorum ben.

Abi hazır likit almıyorum ben, aroma da kullanmıyorum. Sadece VG PG ve nikotin, başka bir şey yok. Buna da nbase deniliyor.
    Nbase'i de hiç paradan esirgemeden en kaliteli markalar ne ise, en kaliteli neresi satıyor ise oradan almaya çalışıyorum her zaman.
    Kankacım beni yanlış anlama kuvantum abiye ek olarak yazmıştım ben. Seni yargılama maksatlı değil.
    Dışarda çok fazla kandırılan ve sağlığına sigaradan daha fazla zarar veren çok fazla insan var. Yazık hepsine..
    İnşallah bir vakit sonra esigara yıda bırakırsın da içine çektiğin tek şey okşijen olur ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kankacım beni yanlış anlama kuvantum abiye ek olarak yazmıştım ben. Seni yargılama maksatlı değil.
    Dışarda çok fazla kandırılan ve sağlığına sigaradan daha fazla zarar veren çok fazla insan var. Yazık hepsine..
    İnşallah bir vakit sonra esigara yıda bırakırsın da içine çektiğin tek şey okşijen olur ^^
    Yok abi yanlış anlamadım, zaten %100000 haklısın. Hazır likitlerin içinde ne olduğu gerçekten belli değil. Zaten denetim yok hiçbir şey yok.
    Ki hazır likitleri geçtim, evde kendin de aromalı bir likit yapmak istesen yine likitin içine koyacağın aromayı bir yerden temin ediyorsun. Yine o aroma içerisinde ne olduğuna dair net bir bilgiye sahip olmak çok zor.. Hatta mentol ve tarçın içeren aromaların insan sağlığına ciddi anlamda zararlı olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmış durumda şuan.
    Yani bu lanet şeyin en "sağlıklısı" aromasız sadece nbase denilen likiti tüketmek.

Zaten e-sigara yapılan yönlendirmelerin de asıl amacı içine konulan nbase'deki nikotin oranını azaltarak önce nikotin bağımlılığından sonra da duman çekme vb. psikolojik ve davranışsal bağımlılıklardan kurtulmak. Ancak sigara denilen illetin bağımlılığından kurtulmak için en önemli şey fizyolojik bağımlılığa neden olan nikotinden kurtulmak. Ben direkt bırakmayı da denedim.. Malesef başaramadım. Şimdi amacım nikotinden kurtulup, sonra tamamen hepsine elveda demek.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam masaya dökmeyin baz likiti çok yapışkan lekesi çok zor çıkar diyor,

ciğerini masa kadar düşünmüyor, cidden komik. Çok şükür şu sigara mevzusuna hiç bulaşmadım. Belki bulaşsam ben de bunların peşinde koşuyor olacaktım.

Enteresan gerçekten, içen herkesin tez zamanda bırakması dileğiyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok abi yanlış anlamadım, zaten %100000 haklısın. Hazır likitlerin içinde ne olduğu gerçekten belli değil. Zaten denetim yok hiçbir şey yok.
    Ki hazır likitleri geçtim, evde kendin de aromalı bir likit yapmak istesen yine likitin içine koyacağın aromayı bir yerden temin ediyorsun. Yine o aroma içerisinde ne olduğuna dair net bir bilgiye sahip olmak çok zor.. Hatta mentol ve tarçın içeren aromaların insan sağlığına ciddi anlamda zararlı olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmış durumda şuan.
    Yani bu lanet şeyin en "sağlıklısı" aromasız sadece nbase denilen likiti tüketmek.

Zaten e-sigara yapılan yönlendirmelerin de asıl amacı içine konulan nbase'deki nikotin oranını azaltarak önce nikotin bağımlılığından sonra da duman çekme vb. psikolojik ve davranışsal bağımlılıklardan kurtulmak. Ancak sigara denilen illetin bağımlılığından kurtulmak için en önemli şey fizyolojik bağımlılığa neden olan nikotinden kurtulmak. Ben direkt bırakmayı da denedim.. Malesef başaramadım. Şimdi amacım nikotinden kurtulup, sonra tamamen hepsine elveda demek.
    Arkadaşım şu sıralar biraz sıkıntı çekiyor. Ben bunu esigaraya bağlıyorum ama o olacağı varmış içmesemde olacaktı kafasında.
    Ciğer çekim profesyonel bir alet yaptı kendine. Ve gerçekten profesyonel hakkını yiyemicem. Aralıksız istediğin kadar çek hiç bir boğaz yanması yaşamıyorsun. Herneyse..
    Bu nargile gibi çektikçe çekiyor içine hayvan gibi duman çıkartıyor ağzından. Neredeyse 2.5 3 yıldır kullanıyor. Ve artık böbreklerimde batma gibi bi his oluşuyo demeye başladı.
    Vucuduna çok fazla likit sokmaktan olduğunu söylüyorum ama nafile. Hayırlısıyla bunada bi bıraktırabilsem.. Çıldırdı artık ağız çekim yetmemeye başladı ciğer çekime çıldırdı çocuk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım şu sıralar biraz sıkıntı çekiyor. Ben bunu esigaraya bağlıyorum ama o olacağı varmış içmesemde olacaktı kafasında.
    Ciğer çekim profesyonel bir alet yaptı kendine. Ve gerçekten profesyonel hakkını yiyemicem. Aralıksız istediğin kadar çek hiç bir boğaz yanması yaşamıyorsun. Herneyse..
    Bu nargile gibi çektikçe çekiyor içine hayvan gibi duman çıkartıyor ağzından. Neredeyse 2.5 3 yıldır kullanıyor. Ve artık böbreklerimde batma gibi bi his oluşuyo demeye başladı.
    Vucuduna çok fazla likit sokmaktan olduğunu söylüyorum ama nafile. Hayırlısıyla bunada bi bıraktırabilsem.. Çıldırdı artık ağız çekim yetmemeye başladı ciğer çekime çıldırdı çocuk.
    Abi işte bu iş böyle e-sigara diyince bitmiyor
    O ciğer çekim dediğin mesela çok daha zararlı. Bu cihazları, bu olayı sigara bırakmak için basamak olarak görmek lazım her zaman bunu asla unutmamak lazım. Bunun dışına çıkınca olay hobi kısmına vs dönünce bu sefer ciğer çekimler daha farklı aromalar derken kopuyor. Ekonomik olarak da kopuyor olay.
    Ki hem aromalar daha zararlı hem de bir de üstüne ciğer çekim diyince içinde ne olduğunu bilmediğin maddeyi direkt olarak ciğere dolduruyorsun demek.
    Diğer mesajımda mentol ve tarçınla ilgili yazdığım bilimsel araştırma da böbrek yetmezliğine neden olduğunu gösteriyordu. Muhtemelen dediğinde haklısın yani abi, likitteki aromalardan dolayı böbreklerde bir şeyler oluyor olabilir.
    Benim önerim ikna et abi, aromayı bıraksın, ciğer çekimi acilen bıraksın direkt normal sigarayı nasıl içiyorsa ona dönsün.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam masaya dökmeyin baz likiti çok yapışkan lekesi çok zor çıkar diyor,

ciğerini masa kadar düşünmüyor, cidden komik. Çok şükür şu sigara mevzusuna hiç bulaşmadım. Belki bulaşsam ben de bunların peşinde koşuyor olacaktım.

Enteresan gerçekten, içen herkesin tez zamanda bırakması dileğiyle.

baz likit dediği ne bilmiyorum hiç kullanmadımama vg de pg de suda anında cözünüyor.lekesi zor cıkar diyen izlenme kasıyodur.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam o zaman Berat. Konuya hakimim, herşey kontrolüm altında relax diyorsan sorun yok

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baz likit dediği ne bilmiyorum hiç kullanmadımama vg de pg de suda anında cözünüyor.lekesi zor cıkar diyen izlenme kasıyodur.
    o kısım bana enteresan geldi, aslında benim hala anlamadığım bir nesneyi ağzına sokup onun içinden çıkan dumanı da içine çekme manyaklığı

bağımlılık harici buna bir açıklama getiremiyorum kendi içimde. Herkes bırakır bir gün umarım diyeceğim ama zor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)