User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
58 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Usta birliğim Tunceli İl Jandarma hakkında bilgisi olan var mı?

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Usta birliğim Tunceli İl Jandarma hakkında bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar acemi birliğim Kastamonu sonrası Tunceli il jandarma çıktı.
    Asıl başlığa yazmıştım daha önceden giden kimse var mıdır diye bir başlık açmak istedim belki aramızdan biri ya da etrafından biri askerliğini orada yapmıştır diye.
    Açıkçası merak etmekteyim nasıl bir askerlik olacak diye.

Not: Herkes çok rahat askerlik yaparsın diyor ama bilemedim gitti. Şuan herhangi bir problem görünmüyor ama Tunceli'yi görünce bir tuhaf oldum.

Edit: Kısa dönem yapıyorum - Mesleğim makina mühendisi

Edit 2 : Eeeee tatil biter askerlik başlar yarın teslim oluyorum haydi temmuz ayında görüşmek dileğiyle 04.02.2014
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

asulus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sana şöyle söyleyeyim tunceli değil ama hakkaride yaptım ben askerliğimi. usta birliğimin bir kısmı çorlu da geçti 2 ay kadar geri kalan 10 ay hakkari. batıya göre daha rahat olursun. denetleme olmaz boyna içtima gereksiz mıntıka vs olmaz işi gerektiği için yaparsın iş olsun diye değil. diye tahmin ediyorum benim zamanımda o bölgeler öyleydi komple.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tunceli il jandarma hizmet muhafiz bölük komutanı

Fatih yüzbaşı orada ise hala geçmiş olsun

Hizmet muhafiz olursan eğer alayda.

Ama posetleri sever o

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı a_them Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana şöyle söyleyeyim tunceli değil ama hakkaride yaptım ben askerliğimi. usta birliğimin bir kısmı çorlu da geçti 2 ay kadar geri kalan 10 ay hakkari. batıya göre daha rahat olursun. denetleme olmaz boyna içtima gereksiz mıntıka vs olmaz işi gerektiği için yaparsın iş olsun diye değil. diye tahmin ediyorum benim zamanımda o bölgeler öyleydi komple.
    Anladım benim yaklaşık 4 ayım geçecek orada zaten bakalım artık.
    İl rahat oluyor diyorlar şimdi düştüğüm yer il ama dağıtım olabilirmiş. İl olmasından dolayı içim rahattı dağıtım olayını öğrenene kadar. Hiç bilmiyorum o tarafları nasıldır nedir ne değildir.

İnternette Tunceli duyduğunuz gibi korkmayın falan diyordu, bilemedim...
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tunceli il jandarma hizmet muhafiz bölük komutanı

Fatih yüzbaşı orada ise hala geçmiş olsun

Hizmet muhafiz olursan eğer alayda.

Ama posetleri sever o
    Fatih yüzbaşı kim oluyor sen mi askerliğini orada yaptın

Ben iş yapmaktan çekinmiyorum aslında
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben sivas il jandarma da yaptim.

O zaman bizim basimizdaydi sonra tayin Tunceli olmuştu onun

Hizmet muhafız bolugune dusersen eger Tunceli'de

Fatih yuzbasida oradaysa.
    britney spears criminal bu şarkıyı cok sever.

30 gun sivas içi silah sayımı yaptık transit de bu şarkıyı dinlete dinlete

Ezberletmisti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sivas il jandarma da yaptim.

O zaman bizim basimizdaydi sonra tayin Tunceli olmuştu onun

Hizmet muhafız bolugune dusersen eger Tunceli'de

Fatih yuzbasida oradaysa.
    britney spears criminal bu şarkıyı cok sever.

30 gun sivas içi silah sayımı yaptık transit de bu şarkıyı dinlete dinlete

Ezberletmisti
    Sakin sakin sayım yapalım yahu sıkıntı yok
    Arkadaş akşam uyuyamadım bile rüyama girdi valla
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim bende kastamonu golkoy acemilik,sora elazig il jandarma ustaligimi yaptim. Gercekten hic sikintin olmasin rahat edecegini umuyorum. Cekecegin tek birsey varsa o da soguklardir bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı salimcinisli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim bende kastamonu golkoy acemilik,sora elazig il jandarma ustaligimi yaptim. Gercekten hic sikintin olmasin rahat edecegini umuyorum. Cekecegin tek birsey varsa o da soguklardir bence.
    İnşallah öyle olur. Tek çekeceğimiz soğuk ve komutan vs. şeyler olsa gayet iyi.

Bu arada soğuk hiç problem değil Yozgat'ta 5 yıl üniversite okudum -35 e kadar gördük
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

yan53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben orda yapmadım ama bir jandarma olarak yaptım il jandarmaya gittikten sonra dagıtım olacaksınız kiminiz ilde kalacak kiminiz ilçelere köylere dağıtılacaksınız...il de kalırsan il merkez , kademe (araç ustası isen ) ,karargah olacaksın ...

il merkeze secilirsen genelde nöbet tutmazlar ehliyetin varsa şöför yapabilrler yada devriye askeri olursun bir nevi polis gibi merkeze bağlı köylere olaylara gidersin..

kademe bildiğin oto sanayi

karagahda genelde alaydaki mıntıka işlerinin töbetlerin tuttuldu yemeklerin gidip alındığı komutanların calısanların servisini çeken bölüm olur...

ben il merkezdim şöför olarak ama afyonda.. en güzeli idi çabuk vakit geçerdi olaylar hırsızlıklar vs vs sonra alay kom. şöförü olduk yatıştı... şimdiden hayırlı teskereler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yan53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben orda yapmadım ama bir jandarma olarak yaptım il jandarmaya gittikten sonra dagıtım olacaksınız kiminiz ilde kalacak kiminiz ilçelere köylere dağıtılacaksınız...il de kalırsan il merkez , kademe (araç ustası isen ) ,karargah olacaksın ...

il merkeze secilirsen genelde nöbet tutmazlar ehliyetin varsa şöför yapabilrler yada devriye askeri olursun bir nevi polis gibi merkeze bağlı köylere olaylara gidersin..

kademe bildiğin oto sanayi

karagahda genelde alaydaki mıntıka işlerinin töbetlerin tuttuldu yemeklerin gidip alındığı komutanların calısanların servisini çeken bölüm olur...

ben il merkezdim şöför olarak ama afyonda.. en güzeli idi çabuk vakit geçerdi olaylar hırsızlıklar vs vs sonra alay kom. şöförü olduk yatıştı... şimdiden hayırlı teskereler
    kısa dönem uzun dönem farkediyor mu yapacağımız işler ? Dağıtım olunca kim bilir nereye düşeceğiz orada
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Draniela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kısa dönem uzun dönem farkediyor mu yapacağımız işler ? Dağıtım olunca kim bilir nereye düşeceğiz orada
    kusura bakma kısa dönemi okumamışım..dağıtım kesin olucaktır sayınıza göre genelde gittiğiniz bölükte gece çavusu gündüz çavuşu vs vs olur kısa dönemler tabiki sayı durumda değişirde bitanesi çavus olursa ötekileri normal asker gibi devam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kusura bakma kısa dönemi okumamışım..dağıtım kesin olucaktır sayınıza göre genelde gittiğiniz bölükte gece çavusu gündüz çavuşu vs vs olur kısa dönemler tabiki sayı durumda değişirde bitanesi çavus olursa ötekileri normal asker gibi devam
    Tamamdır sağolasın
    Bende diyordum şoförlük kısa döneme olmuyor nasıl iş bu diye
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamdır sağolasın
    Bende diyordum şoförlük kısa döneme olmuyor nasıl iş bu diye
    genelde kısa dönemleri söför yapmıyorlar gerçekten cunku 4.5 ay usta birliği yolları vs öğrendin derken askerlik bitiyor başla yeni kısa dönemle yolları öğrenmeye o yüzden uzun dönem şöför oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genelde kısa dönemleri söför yapmıyorlar gerçekten cunku 4.5 ay usta birliği yolları vs öğrendin derken askerlik bitiyor başla yeni kısa dönemle yolları öğrenmeye o yüzden uzun dönem şöför oluyor
    Aynen öyle gayet mantıklı zaten.
    İnşallah sağ salim gider geliriz
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle gayet mantıklı zaten.
    İnşallah sağ salim gider geliriz
    hayırlısı inş..

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı teskereler.2005 te Tunceli il jandarma ya gitmiştim.Orada 1 ay kaldıktan sonra kurada köy karakoluna şoför olarak gitmiştim.Kısa dönemi karakollara değilde merkezlerde tutarlar.Dağda kısa dönem hiç denk gelmedi bana.Tunceli de çarşı yasaktı il jandarma Tunceli den yaklaşık 2 3 km yukarda .Arkasında 4.komando piyade tugayı var.Giderken Elazığ ktm de bekliyeceksin çok kalabalıkdı o zaman Diyarbakır tadilatta olduğu için.Konvoy olduğu için ne zaman gideceğiniz belli olmuyor. Sabah akşam sayılıyosun ktmde.Tunceli mazgirt Ataçınar daydım ben. Bizim olduğumuz yerde pek sevmezlerdi askeri.İhtiyacın olacak giysi traş takımı vs burdan çok fazla yük götürme yanında .Kantini muazzam.İhtiyaç halinde 4 komando da o zaman nöbetçi subaya söyleyip komando ya geçiyorduk. Orda resmen çarşı var.Net cafe bilardo elbise yiyecek.adamlar 30 gün 40 günden önce dönmüyolar dı il jandarma da eğitim iştima olarak albay vs rütbeli açısından çok.harekat lojistik merkezi de orası. Heyecanı bol bir bakmışşın bir sürü komando asker jöh korucu bahçede.Özledim desem yeridir.Güzel yemekleri olsun şartları koğuşları (karargah için) .Büyük ihtimal kura çekiçeksin .Ama makina mühendisisin merkez de kalma ihtimalin fazla.Ana kademe hemen yan tarafı çünkü Tunceli nin bütün araçlarının ağır bakımı orda yakın merkezler de sürerek oraya geliyor. Rabbim güle güle gidip gelmeyi nasip etsinsize ve diğer askerde olan kardeşlerimize.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı teskereler.2005 te Tunceli il jandarma ya gitmiştim.Orada 1 ay kaldıktan sonra kurada köy karakoluna şoför olarak gitmiştim.Kısa dönemi karakollara değilde merkezlerde tutarlar.Dağda kısa dönem hiç denk gelmedi bana.Tunceli de çarşı yasaktı il jandarma Tunceli den yaklaşık 2 3 km yukarda .Arkasında 4.komando piyade tugayı var.Giderken Elazığ ktm de bekliyeceksin çok kalabalıkdı o zaman Diyarbakır tadilatta olduğu için.Konvoy olduğu için ne zaman gideceğiniz belli olmuyor. Sabah akşam sayılıyosun ktmde.Tunceli mazgirt Ataçınar daydım ben. Bizim olduğumuz yerde pek sevmezlerdi askeri.İhtiyacın olacak giysi traş takımı vs burdan çok fazla yük götürme yanında .Kantini muazzam.İhtiyaç halinde 4 komando da o zaman nöbetçi subaya söyleyip komando ya geçiyorduk. Orda resmen çarşı var.Net cafe bilardo elbise yiyecek.adamlar 30 gün 40 günden önce dönmüyolar dı il jandarma da eğitim iştima olarak albay vs rütbeli açısından çok.harekat lojistik merkezi de orası. Heyecanı bol bir bakmışşın bir sürü komando asker jöh korucu bahçede.Özledim desem yeridir.Güzel yemekleri olsun şartları koğuşları (karargah için) .Büyük ihtimal kura çekiçeksin .Ama makina mühendisisin merkez de kalma ihtimalin fazla.Ana kademe hemen yan tarafı çünkü Tunceli nin bütün araçlarının ağır bakımı orda yakın merkezler de sürerek oraya geliyor. Rabbim güle güle gidip gelmeyi nasip etsinsize ve diğer askerde olan kardeşlerimize.
    Aynen öyle Ktm olayını bende okudum duyduğuma göre günlerce sürüyormuş yatacak yer bile olmaması durumu oluyormuş ne derece doğrudur bilemiyorum.

Çarşı izninin olmamasına şaşırdım ne yapalım bir an önce bitsin gelelim diye bekleyeceğiz anlaşılan.

1 tane kot 1 tane üst sonra mont bot sadece bunları yanıma alırım diyorum 2. takım kıyafete gerek olmayacak gibi. Dolaplar küçük oluyormuş 5 er tane iç çamaşırı alsam 5 6 tane çorap alsam sanırım yeter ?

Umarım bakımcı olarak merkezde kalırım. Bende öyle umuyorum.
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2009'da askere gıtmıştım, 3 ay kırıkağaçta komando olarak acemılık yaptım ordan tuncelı hozat dağ karakoluna tım olarak gıttık, butun dış karakollarda kısa donem asker vardı..

ulaşım hep hava falıyetı ıle yapılıor, kara yolunu sadece elazığ ktm'den tuncelıye kadar olan kısımda kullanılıo, ktm'de ne zmn gdcgn bellı olmuo yerı gelıo teslım olduktan 1 saat sonra konvoy oluo yerı gelıo 1 hafta sonra, konvoy 1 saat kala bellı oluo, hemen hazırlanıp araçlara bınılıo..

ktm'de yatacak yer tuvalet banyo yemek hep sorunlu oluo, bıran once ktm'den kurtulsam dıe bakıosn, rısklı bölge olduğu ıçın çarşı ıznı zatn bu tarz bölgelerde yk..

yanına pek bışy alma herşey ktm'de var, sıvıl olarak 2 takım ust baş al, 1 mont, 1 yedek ayakkabı ve çantada yer kaldığı kadar ıç çamaşırı çorap koyarsın, orda ıç çamaşır vb herşey var ve gayet ucuz fıyatlar..

rabbım sabrını verıo, tek yapman gereken şey tedbırlı ve dıkkatlı olmak, dert edecek bışy yk ama -38 ve 4 metre kar'a hazırlıklı ol..

kağıtta tam olarak ne yazıo? tuncelı ıl jandarma mı tuncelı ılçe jandarma mı?
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)