User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
104 sonuçtan 96 ile 104 arası

Konu: Kombi kullanim teknikleri hakkinda

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim termsotatta 5 tane program var bu mecburi hangi dilimlerde nasıl kullanıyor sunuz acaba

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrar konu açmak istemedim. İstanbul avrupa yakasında güvenebileceğim bir kombi bakım ustası var mıdır ? Youtube’da bir adam var fatih diye onun gibisini bulsam direk çağırıcam

Fan motorundan gelen sesi temizleterek çözmek istiyorum. Kombiyi sabit 37-40 arası yakıyorum 24 saat boyunca. İki tane tanıdığım ortalama 45 derecede tutarak 24 saat kullanıyor yine. Bana 430-480 bandında fatura gelirken onlara maksimum 250-270 tl geliyor. (Ocak kullanma süreli vs kısmen aynı)

Kısacası kime güvenebilirim kime bakım yaptırabilirim ? Petek temizletmeyide düşünüyorum. Önerebileceğiniz memnun kaldığınız ustalar varsa paylaşırsanız sevinirim. Bu arada kombi markam ferroli f24
    .

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki evin ısı izolasyonu aynı seviyede mi?

Isı izolasyonu iyi olan evde petekten dönen su daha sıcak olacağından ısıtması için de daha az enerjiye ihtiyaç olacaktır.

Bu arada ocak kullanımı çok ucuz. Ben merkezi sistem pay ölçerli evde oturuyorum. Doğalgaz sadece ocağa bağlı. 2 kişilik aile İzmit’te 4-5₺ ödüyoruz. İstanbul’da olsun 7-8 lira

Temizlik bakım konusunda son derece haklısın bence. Ciddi fark ediyor. Bir de 2 kombi de yoğuşmalı ve yoğuşma performansı aynı mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki evin ısı izolasyonu aynı seviyede mi?

Isı izolasyonu iyi olan evde petekten dönen su daha sıcak olacağından ısıtması için de daha az enerjiye ihtiyaç olacaktır.

Bu arada ocak kullanımı çok ucuz. Ben merkezi sistem pay ölçerli evde oturuyorum. Doğalgaz sadece ocağa bağlı. 2 kişilik aile İzmit’te 4-5₺ ödüyoruz. İstanbul’da olsun 7-8 lira

Temizlik bakım konusunda son derece haklısın bence. Ciddi fark ediyor. Bir de 2 kombi de yoğuşmalı ve yoğuşma performansı aynı mı?

Dış cephe olarak birisiyle aynıyız söveler dahil, diğeri ise standart boya. Diğer iki kombinin biri baymak diğeri yine ferroli iki kombide yoğuşmalı evet ama performans kısmını malesef bilmiyorum. Sadece bakım ve temizlikten sonra az da olsa ödeyeceğim fatura düşer diye tahmin ediyorum, umarım yanılmıyorumdur
    .

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Runo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dış cephe olarak birisiyle aynıyız söveler dahil, diğeri ise standart boya. Diğer iki kombinin biri baymak diğeri yine ferroli iki kombide yoğuşmalı evet ama performans kısmını malesef bilmiyorum. Sadece bakım ve temizlikten sonra az da olsa ödeyeceğim fatura düşer diye tahmin ediyorum, umarım yanılmıyorumdur
    İlla ki etki eder. Özellikle kombi bakım sonrası ancak arkadaşının faturasını yakalamayı hedeflememeli

Bir de evlerin hacim aynı mı? Metrekareleri ve tavan yükseklikleri. Cephe vs işleri de var. Çok dallanıyor bu konu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlla ki etki eder. Özellikle kombi bakım sonrası ancak arkadaşının faturasını yakalamayı hedeflememeli

Bir de evlerin hacim aynı mı? Metrekareleri ve tavan yükseklikleri. Cephe vs işleri de var. Çok dallanıyor bu konu
    Abi bu iş çok teferruatlıymış maksimum 10m2 bandında küçüktür diğerleri. Ve ikiside bitişik binalar yanlarındakiyle, benimkinin 4 tarafı açık, muhtemelen bu bile büyük etken senin yönlendirmelerine göre abi
    .

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Modülasyon ayarı gerekli olabilir sizin kombiye onun için manometre ve cihazın değerlerini bilen biri lazım.

Fan kısmının bakımı zor değil aslında kendiniz de yapabilirsiniz.
    Sadece bacayı düzgün oturtmak lazım, atla deve bir iş değil lastik değiştirmek kadar kolay diyeyim.

Benim fan da ötüyordu sıvı gres ile yağladım. Pervane içindeki tozu pisliği yıkadım temizledim şuan eskisi kadar ses yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Modülasyon ayarı gerekli olabilir sizin kombiye onun için manometre ve cihazın değerlerini bilen biri lazım.

Fan kısmının bakımı zor değil aslında kendiniz de yapabilirsiniz.
    Sadece bacayı düzgün oturtmak lazım, atla deve bir iş değil lastik değiştirmek kadar kolay diyeyim.

Benim fan da ötüyordu sıvı gres ile yağladım. Pervane içindeki tozu pisliği yıkadım temizledim şuan eskisi kadar ses yok.
    Fan motorunu kendim sökücektim tam o aşamaya geldim kapakları söküp motora ulaştım. Elimde olan tornavida, motora dayanan vidayı sökmek için o bölüme sığmadı, iş yarıda kaldı geri topladım. Dediğiniz gibi basit bir işlem aslında. Bende en azından genel bakım için güvenilir yolmayacak bi usta buliyim onu da o aradan çıkartsın diyip arayışa girdim. Sağolasın bilgilendirmen için abi
    .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)