User Tag List

Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon
174 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Scirocco DSGmi Manuel mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DSG kullandıkça manuelden uzaklaşan biri olarak sana sadece şu kadarını söyleyeyim.

Bugün spor araçların çoğu artık çift kavramalı sistemlerle yürüyor. Ferrari manuel araç yapmayı çoktan bıraktı. Manuel araç sürmek elbette ki bir keyif buna kimse karşı çıkmaz.

Ancak rocco manuel vites oranları gerçekten de uzunken dsg7 de ilk 5 vites bir o kadar kısa. Bununla beraber dsg kavrama ve mekatronik ile ilgili sıkıntılarda eskisine nazaran çok daha makul fiyatlara yapılıyor. En azıdan biz yapıyoruz.

DSG ile iyi anlaşırsan onu da sevmesi bence çok keyifli bir hal alıyor. Hele DSG yazılımından sonra çok daha eğlenceli oluyor.

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben tereddütle yaşamak hayatta istemem, al manuel daha yaşın genç takır takir değiştir vitesleri

BerkinAKCAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fangio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DSG kullandıkça manuelden uzaklaşan biri olarak sana sadece şu kadarını söyleyeyim.

Bugün spor araçların çoğu artık çift kavramalı sistemlerle yürüyor. Ferrari manuel araç yapmayı çoktan bıraktı. Manuel araç sürmek elbette ki bir keyif buna kimse karşı çıkmaz.

Ancak rocco manuel vites oranları gerçekten de uzunken dsg7 de ilk 5 vites bir o kadar kısa. Bununla beraber dsg kavrama ve mekatronik ile ilgili sıkıntılarda eskisine nazaran çok daha makul fiyatlara yapılıyor. En azıdan biz yapıyoruz.

DSG ile iyi anlaşırsan onu da sevmesi bence çok keyifli bir hal alıyor. Hele DSG yazılımından sonra çok daha eğlenceli oluyor.
    2012 den sonraki dsg lerin yağlı kavrama olduğunu yeni ögrendim eski dsg lere göre daha sorunsuz ve daha farklıymış. Dsg sıkıntısını kesinlikle kafamdan atmış durumdayım tek sorum dsg den nasıl zevk alacagım abicim

Gry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her iki rocco nun da aynı spec de olduğunu düşünürsen dsg olanmı avantajlı yoksa manuel mi ?
    bunu denediler ve top speed de manuelin geriden gelip geçtiği videolar var.

dsg güzel sistem kötü demiyorum fakat manuele tercih etmem.

ayrıca ferrarinin hiç bir modelinde bu kadar şanzıman sıkıntısı çıktığınıda duymadım..
    Jackson Racing Supercharger Setup / Nardo Fn2 TypeR

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu kadar teknolojiden korkmayın .. çok zaten geç bile kaldık bu konularda..

edc dsg cvt smg dct g-tronic v.b bu tür şanzımanlar hem manuelden çok daha performanslı hemde çok daha ekonomik manuel vede eski tip konvertorlü otomatiklere göre..

otomatiklerde artık 7 ileriye geçildi bırakın 5'i 6'yı adamlar 7 ileri 8 ileri gidiyor..
    hala bu devirde 1950 li yıllardan beri en ufak bir ilerleme bile kayıt etmemiş manuel şanzıman diyen varsa bir şey demiyorum..

klasik yada keyiflik bir araç alıcak olsanız ikinci el ucuz bir şey manuel hem nostaljik hemde keyiflik olabilirde 2014 yılında sıfır araçda bana garip geliyor..

11 yıl falan manuel kullandım son bir kaç yıldır toplasan 3-4 ü geçmemişdir otomatik kullanıyorum önceden almadığıma pişmanım büyük keyif büyük rahatlık büyük konfor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bkaraca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tereddütle yaşamak hayatta istemem, al manuel daha yaşın genç takır takir değiştir vitesleri
    Babam araba alım satımı yapıyor 13 yaşımdan beri düz vites araba kullanıyorum otomatik araba kullanmışlıgım azdır. Ama rocco denilince ilk akla gelen dsg şanzuman oluyor bu şanzumanı herkes övüyor tabiki işin zevki manuelde abicim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kadar teknolojiden korkmayın .. çok zaten geç bile kaldık bu konularda..

edc dsg cvt smg dct g-tronic v.b bu tür şanzımanlar hem manuelden çok daha performanslı hemde çok daha ekonomik manuel vede eski tip konvertorlü otomatiklere göre..

otomatiklerde artık 7 ileriye geçildi bırakın 5'i 6'yı adamlar 7 ileri 8 ileri gidiyor..
    hala bu devirde 1950 li yıllardan beri en ufak bir ilerleme bile kayıt etmemiş manuel şanzıman diyen varsa bir şey demiyorum..

klasik yada keyiflik bir araç alıcak olsanız ikinci el ucuz bir şey manuel hem nostaljik hemde keyiflik olabilirde 2014 yılında sıfır araçda bana garip geliyor..

11 yıl falan manuel kullandım son bir kaç yıldır toplasan 3-4 ü geçmemişdir otomatik kullanıyorum önceden almadığıma pişmanım büyük keyif büyük rahatlık büyük konfor..
    Uzun zamandır araba kullanıyorsun abicim belkide artık sıkılmışsındır otomatik sana daha kolay ve zevkli geliyordur ama bir genç için sadece gaz fren ne kadar zevkli olabilir kafamda soru işaretleri var doğrusu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her iki rocco nun da aynı spec de olduğunu düşünürsen dsg olanmı avantajlı yoksa manuel mi ?

ayrıca ferrarinin hiç bir modelinde bu kadar şanzıman sıkıntısı çıktığınıda duymadım..
    Ferrari vs arabalarda 2014 yılında düz vites beklemek çok saçma bence

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BerkinAKCAY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır araba kullanıyorsun abicim belkide artık sıkılmışsındır otomatik sana daha kolay ve zevkli geliyordur ama bir genç için sadece gaz fren ne kadar zevkli olabilir kafamda soru işaretleri var doğrusu
    Gerçi yaşını görmedim kardeşim sende haklısın o yaşarda manuelin keyfi zevkide ayrı olur ben genel yazmışdım ama olayı senle kişiselleştirirsek manuel o yaşlarda keyifli olabilir.. gerçi dsg ciler manuel kadar keyif aldıklarını söylemişlerdi dsg den ama araç sahipleri yazarlar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şimdi konu VAG ve DSG ise o zaman şöyle diyelim. Veyron'da da DSG var. Bende Veyronda şanzımanda sıkıntı yaşadıklarını duymadım. Satış adetlerine ve maliyetlere de bakmak lazım...

Top Speed de manuelin yetişmeye başladığı video var. Ancak videoyu izlediyseniz dsg nin sanki yazılımlı gibi ilk başta nasıl gittiğini de görmüşsünüzdür. Ben iki araç arasında salt bir yarıştan bahsetmiyorum. Şehir içinde ve her koşulda bana sağlayacağı keyfi ve rahatlıktan bahsediyorum.

Bir ikinci ayrıntı daha var ki dsg gibi vites atılmaz ama hadi attınız diyelim. Araba ile savaşmanız lazım. Vites kaçtı, girdi, girmedi...

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Manuel iyidir
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Volkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rocco manuel kullandim manueli pek hosuma gitmedi vites gecisleri vs
    99' ZN 106 GTİ
    14' SC İBİZA CUPRA
    94' MAM 106 XSİ (TU5 SWAP)
    16' FK2 TYPE-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    veyronda ferraride sıkıntı duymadık diyen arkadaşlar acaba çevrenizde kaç tane ferrari veyron varda sıkıntısı olmadığını gördünüz. dsg vitesli araçların satış adediyle diğer araçların satış adedi bir mi? ayrıca ferrari kullanıcısı yılda kaç km yapıyor ki aracı sorun çıkarsın. 360 modenaları araştırın bakalım sorunsuz araçlar mı? bu arada teknik verilere göre rocconun manueli üst hızlarda dsg den daha hızlı.

brky33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatinda dsg kullanmamis arkadaslarinda dsg kotu sikintili ya bizim arkadasta vardi.... falan diye giden cumleler kurmasida ayri bir ironi. Ben manuel kullaniyorum, simdiki aklim olsa direk dsg alirdim. Hem buyuk rahatlik hemde manuelden kat kat daha iyi gecisler mevcut.

Not : sozum bu konuya yazanlara degil yanlis anlasilmasin, etrafta sikca duydugum muhabbetten oturu
    DSG hatta reno EDC...

Kesinlikle süper seçim olur hele birde Ankara, İstanbul vs gibi trafiği çile olan şehirler için
    1881-193∞ Mustafa Kemal Atatürk

'10 Opel Astra H Sedan / 111. Years Limited Edition / 1.3 CDTI - 90 HP - 6 Man.

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    veyronda ferraride sıkıntı duymadık diyen arkadaşlar acaba çevrenizde kaç tane ferrari veyron varda sıkıntısı olmadığını gördünüz. dsg vitesli araçların satış adediyle diğer araçların satış adedi bir mi? ayrıca ferrari kullanıcısı yılda kaç km yapıyor ki aracı sorun çıkarsın. 360 modenaları araştırın bakalım sorunsuz araçlar mı? bu arada teknik verilere göre rocconun manueli üst hızlarda dsg den daha hızlı.
    360 modenayı araştırabilen birisi Veyron ya da 458 i neden araştıramasın?
    Her hafta çeşitli siteleri anladığım kadar okurum takip ederim,eğer Veyron gibi bi arabada problemli bi şanzıman yer alsaydı emin ol kasaplar bile bunu bilirdi.
    Arabalar ile bilgi almak,araştırmak,testleri izlemek ve yorumları okumak için boş zamandan başka bişeye ihtiyaç yok.
    Araba forumları sadece tt'den ibaret değil. Sen modenanın sorunlu olduğunu nerden biliyorsun?
    Akşam haberlerinde izlemedin sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Merthan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    360 modenayı araştırabilen birisi Veyron ya da 458 i neden araştıramasın?
    Her hafta çeşitli siteleri anladığım kadar okurum takip ederim,eğer Veyron gibi bi arabada problemli bi şanzıman yer alsaydı emin ol kasaplar bile bunu bilirdi.
    Arabalar ile bilgi almak,araştırmak,testleri izlemek ve yorumları okumak için boş zamandan başka bişeye ihtiyaç yok.
    Araba forumları sadece tt'den ibaret değil. Sen modenanın sorunlu olduğunu nerden biliyorsun?
    Akşam haberlerinde izlemedin sanırım.
    360 modena yı araştıran birisi sonuca ulaşır çünkü eski bir araç, 50.000 100.000 km ye ulaşmış bir çok araç vardır. 458 ile kısa sürede bu kadar çok kilometre yapan kaç kişi vardır ki sorunlarından bahsetsin. teknik bilgiye, testlerine vs zaten ulaşılır problem o değil. uzun dönem testine girmiş bir 458 gördünüz mü bu araştırmalarınız boyunca veya ben 458 ile 100.000 km yaptım diyen? ayrıca süpercar sınıfı araçların sorunsuzluğundan bahsetmek bana göre gereksiz ki zaten motor ömürleri genellikle çok da fazla olmayan araçlar.

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    360 modena yı araştıran birisi sonuca ulaşır çünkü eski bir araç, 50.000 100.000 km ye ulaşmış bir çok araç vardır. 458 ile kısa sürede bu kadar çok kilometre yapan kaç kişi vardır ki sorunlarından bahsetsin. teknik bilgiye, testlerine vs zaten ulaşılır problem o değil. uzun dönem testine girmiş bir 458 gördünüz mü bu araştırmalarınız boyunca veya ben 458 ile 100.000 km yaptım diyen?
    100.000 km yapmaya ne gerek var? Daha 10.000 km'de kavrama degiştiren,3.000 km'de komple motor değiştiren TSİ'lar var.
    Plakasını merak ediyorsan pm ile yazarım,32.000 km'de TSİ var 2 kere şanzıman 1 kere motor komple garantiden değişti servis kayıtlarında duruyor. Araba şuan 70.000 km'de.
    Bence yanlış değerlendiriyorsun konuyu tabi bu benim görüşüm.
    Araç forumdan değildir kimse üstüne alınmasın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Merthan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100.000 km yapmaya ne gerek var? Daha 10.000 km'de kavrama degiştiren,3.000 km'de komple motor değiştiren TSİ'lar var.
    Plakasını merak ediyorsan pm ile yazarım,32.000 km'de TSİ var 2 kere şanzıman 1 kere motor komple garantiden değişti servis kayıtlarında duruyor. Araba şuan 70.000 km'de.
    Bence yanlış değerlendiriyorsun konuyu tabi bu benim görüşüm.
    evet var ama kaç tane var. kronik bir sorun değil ki bu tsi larda (bazı motorları gerçekten sorunlu, tiguanın 150 hp motoru mesela) istisnalar mutlaka olur. benimde sıfır aldığım renault marka aracımın boyası pul pul dökülüyordu mesela. şimdi tüm renault ların boyası böylemi. dsg konusunda bir şey demiyorum 30.000 km civarında kavrama değiştiren tanıdığım var benimde. ama ferrari gibi bir araçla ne derece kıyaslanabilir veya ferrarinin sorunsuzluğundan neye göre bahsedilebilir. sürekli ferrari kullanıcılarının olduğu forumlarda takılıyorsanızda onlarca kişi uzun kilometreler boyunca bu araçlarını sorunsuz şekilde kullanabiliyorlar ise ve buna kaynak gösterebilirseniz tamam ferrari sorunsuz bir araç kabul ederim.

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden beri dsg- manuel kıyasında konu dön dolaş supersport kategorisine geliyor , gtr bugatti ferrari vs örnek veriliyor.. 500 den 1000 hp güce kadar araçlar bunlar o güçte araçta vites küçültmek falan teknik ister. Hızlanma konusunda yetişilemez o tarz araçlar manuel olsa.. Ayrıca polodaki sciroccodaki şanzımanı konuşurken oo bugatti veyronda var aynısı taş gibi mi diyelim Araç kaç milyon euro. bugatti şanzımanı ile bir kaç scirocco alınır heralde Alakasız yerlere dağılmayalım da konuya döneyim.

Kardesim kuzenimde 2.0 dsg 6 vardı. Gerçekten keyifliydi falan ama dsg hem şans işi , sıkıntı. Hem vites küçültmek sol ayağımıın kontrolunde değilse ben huzurlu viraja giremem fren yapamam. Şehir içinde bile her lambada vites küçülterek dururum. Hem fren diskine balatana yazık hem lastiğine ne o öyle asılıyorsun frene 4. viteste duruyor araba bir boşta durmaya çalışıyor hissi...

Sen manuelden şaşma derim.
    -Fırat

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)