User Tag List

Sayfa 8/10 İlkİlk ... 678910 SonSon
174 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Scirocco DSGmi Manuel mi?

Cupra03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hem caddy de hemde polo gti da dsg idi.Bunlardan öncede Leon Cupra vardı.Bir daha manuel araç almam zor.Hem yaş hemde trafik ile alakalı.Ama dsg cidden beni bitirdi.Caddy aldığım andan itibaren sorunluydu,servis ilgsiz ve alakasız,hatta konu açtım burada.Gti ise 23 binde sattım,oda başlamıştı kavrama ve mekatronik sorunlarına.Dsg cidden saatli bomba,ama çok keyifli ve konforlu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aldığım dönemde ekonomik kaygılarımdan dolayı öncelikli manueli tercih etmiştim, 13 bin km kadar kullandım aracımı, doğru tercih yaptığımı düşünüyorum. Scirocco kullanımı çok yumuşak bir araç, gerek debriyajı, gerek direksiyonu olsun, bu sebepten ötürü manuel şanzıman fazla yormuyor insanı, birde özellikle 160lık düşünüyor isen, twin charger bir motorun esnekliğini, turbo ve superchargerın keyfini yaşamak için düz kullanmak ideal, gerçi artık dsg de de, kesici olaylarını vs.leri tamamen çözdüler güncellemelerde. Otomatik senin için olmazsa olmaz değil ise, düz tercih etmeni öneririm. Ama dsg kullanan kişilerde yanlış yolda diyemem hiçbir zaman.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kavrama yeni değişmiş garantisi devam eden fırtına mavi 160'lık cam tavan hariç full rocco verelim
    Konudan biraz uzuak ama sanki Cabrio otomobil için TAVAN HARİÇ BOYA YOK demek gibi bir şey

Alıntı KA®ANLIK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DSG candır
    6 ileri DSG candan ötedir
    Çok kullanışlı. Tavsiye ederim hele direksiyondan vites değiştirebiliyorsan.

Alıntı fangio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hele DSG yazılımından sonra çok daha eğlenceli oluyor.
    Bu nasıl oluyor ??

Alıntı KA®ANLIK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben şahsen DSG den gün geçtikçe daha çok zevk almaya başladım.
    Direksiyondan vites belki de bana çok zevkli geldi...

gazlayacağım zaman direksiyondan vitesi kullanıyorum ve inanılmaz zevk alıyorum.

boşa tartışmaya gerek yok
    Bende bunu anlatmaya çalıştım
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın beynine güvenmektense kendine güven manuel al derim .

Araç senin sürüşünü senden iyi bilemiceğine göre ..

He kendi arabam değil fakat manuel ve dsg olarak iki ayrı rocco da kullandım ve şahsi fikrim manuel bana daha keyifli geldi . Araba kullanmak istanbul yada ankara civarında sıkıntı yaratabilir ***** trafik var insan bir süre sonra bıkıyor o konuda tamam otomatik araç tabiki iyi ama şuda unutulmasın ki araba kullanmak keyif işidir hangisinden daha çok keyif , zevk alıyorsan onu al .
    Ağır işsiz

zx6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 model 7 ileri Dsg leon sahibiydim 1.5yıl kullandım bakımlarını aksatmadım hiçte dsgden pişman olmadım en ufak bir sorunla karşılaşmadım, aracı sattım, 0km 1.6TDİ DSG beetle aldım yaklaşık 8aydır kullanıyorum en ufak bir sorun yaşamadım halende sıkıntısız biniyorum 15gün önce dsg polo aldım çok mumnunuz şimdi ise 3.araç olarak scirocco arıyorum ve onuda Dsg alacağım bence manuel almadan önce dsgyi bir araştır kullan ve normal otomatik vitesler ile bir tutma diğer arkadaşların dediği gibi yıl olmuş 2014 istanbul trafiğinde sol ayağımı kullanmaya hiç niyetim yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben fanatik manuelciyim; otomatikten nefret ederim
    ama bence dsg...............

yasindemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alper1001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aldığım dönemde ekonomik kaygılarımdan dolayı öncelikli manueli tercih etmiştim, 13 bin km kadar kullandım aracımı, doğru tercih yaptığımı düşünüyorum. Scirocco kullanımı çok yumuşak bir araç, gerek debriyajı, gerek direksiyonu olsun, bu sebepten ötürü manuel şanzıman fazla yormuyor insanı, birde özellikle 160lık düşünüyor isen, twin charger bir motorun esnekliğini, turbo ve superchargerın keyfini yaşamak için düz kullanmak ideal, gerçi artık dsg de de, kesici olaylarını vs.leri tamamen çözdüler güncellemelerde. Otomatik senin için olmazsa olmaz değil ise, düz tercih etmeni öneririm. Ama dsg kullanan kişilerde yanlış yolda diyemem hiçbir zaman.

Çok güzel özetlemişsiniz olayı,,, 13bin km'dir manuel rocco kullanıyorum, manuel'de daha keyifli bir araç daha kullanmadım... Özellikle 35 yaş altına kesinlikle ve kesinlikle manuel tavsiye ederim, ileride de bırakın araba sizin için vites değiştirsin
    VW Scirocco 1.4 TSI Twincharger - 2012

jdm039 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    spor araç manuel olmalıdır ,amiral kasa bir lüks sedan yada 4x4 jip sınıf araç olsa otomatik derim ama spor aracın tadı manuel vitesli olandadır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Manuel araç kullanmayı bende seviyorum fakat bu zamana kadar dsgnin verdiği keyfi hiç bir şeye değişmem. Bir daha olsa her şeyi göze alır yine dsg alırım. F1 vites ile kullanmak bana manuel araçlardan çok daha fazla keyif veriyor. Kestintisiz hızlanma ve şehir içi rahatlığı da cabası.

TechTurkey cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dsg almayalim mi simdi ne diyosunuz ?
    " If everything seems under control, you're just not going fast enough. "

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 14k km de DSG lisine sahibim daha hiç bir problemini görmedim
    Daha sağlıklı DSG kullanımı için geçen şu konuyu okuyordum ben de aracımı yeni aldım.Yukarıda linkini eklediğim konuya göz atmanızı tavsiye ederim.
    Alıntı Dem-Er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç kimse ama hiç kimse DSG den daha hızlı vites takması mümkün değildir.heleki yazılımlı bir şanzumada 80 milisaniyede vites değiştirek bir şahıs ben göremiyorum.Bağzen yorumlar oluyo....abi ya dsg den hızlı takıyorsun valla bravo gibi....yapmayın bu mümkün değil.ya hiç iyi bir DSG li arabaya binmemişsiniz yada DSG n,n hızını bilmiyorsunuz.diyeceğim bu.....
    Bu alıntı sanıyorum ki DSG li bir Golf R kullanan bir abimizin kendisi çok güzel özetlemiş sistemi.He bu arada DSG den seri vites arkadaşlar tabi ki var onları ayrıca tebrik etmek gerekli

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EMRIX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 14k km de DSG lisine sahibim daha hiç bir problemini görmedim
    Daha sağlıklı DSG kullanımı için geçen şu konuyu okuyordum ben de aracımı yeni aldım.Yukarıda linkini eklediğim konuya göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu alıntı sanıyorum ki DSG li bir Golf R kullanan bir abimizin kendisi çok güzel özetlemiş sistemi.He bu arada DSG den seri vites arkadaşlar tabi ki var onları ayrıca tebrik etmek gerekli
    Nerde var be kardeşm dsg den hızlı atanlar ben hiç görmedm

DOA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerde var be kardeşm dsg den hızlı atanlar ben hiç görmedm
    arenimonun rolling videolarina goz atabilirsin.
    doayen!

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jdm039 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    spor araç manuel olmalıdır ,amiral kasa bir lüks sedan yada 4x4 jip sınıf araç olsa otomatik derim ama spor aracın tadı manuel vitesli olandadır
    Manuelin tadı başkadır ama hepte bu gözle bakmamak lazım. DSG şanzuman her faktörde ön plandadır ve araca değer katar. Piyasadan da anlaşılacağı üzere...
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arenimonun rolling videolarina goz atabilirsin.
    ciddi yazdığınızı varsayarak söylemek gerekirse, dsgden hızlı vites atılamaz

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanların uzun ömür mantığı 6 ay ile bir yıl demek ki. Bir yıl sorun çıkarmıyorsa sorun yaşamıyorsun.

150bini geçip sorun yaşamamış tek dsgli araç görmedim. Zaten otomatik şanzımanla performans nasıl bir araya gelir anlayabilmiş değilim. Heel and toe yok, 5ten gerekirse fren için 2ye 3e çakmak yok, kalkışta ve viraj çıkışında zemine göre kavramayla traction ayarlama yok, zıplama hoplama anında debriyaja basılı tutup aracı yüksüz indirip debriyajı bırakmak yok. Düz boş yolda geyik gibi gaza basan adam için otomatik şanzıman. Bu 80 milisaniyede atsa nolur 1 saniyede atsa nolur ki. Pist yarışı yapmıyor kimse.

İnsanlar otomatik araç isteyebilir ve alıp kullanabilirler tabi. Benim takıldığım nokta otomatiklere tapınmak, performans için elzem görmek. Durum tam tersi olmasına rağmen.

Vw grubunun bir 1.4 tsiından uzak duracaksın, bir de dsgsinden. 1.6 tdi manuel alıp sonsuza kadar kullandığın kalitede bir aracı üreten firma, aynı otomobilin tsi dsgsini yapınca servisten çıkamıyorsun. Çok acayip.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

TechTurkey cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanların uzun ömür mantığı 6 ay ile bir yıl demek ki. Bir yıl sorun çıkarmıyorsa sorun yaşamıyorsun.

150bini geçip sorun yaşamamış tek dsgli araç görmedim. Zaten otomatik şanzımanla performans nasıl bir araya gelir anlayabilmiş değilim. Heel and toe yok, 5ten gerekirse fren için 2ye 3e çakmak yok, kalkışta ve viraj çıkışında zemine göre kavramayla traction ayarlama yok, zıplama hoplama anında debriyaja basılı tutup aracı yüksüz indirip debriyajı bırakmak yok. Düz boş yolda geyik gibi gaza basan adam için otomatik şanzıman. Bu 80 milisaniyede atsa nolur 1 saniyede atsa nolur ki. Pist yarışı yapmıyor kimse.

İnsanlar otomatik araç isteyebilir ve alıp kullanabilirler tabi. Benim takıldığım nokta otomatiklere tapınmak, performans için elzem görmek. Durum tam tersi olmasına rağmen.

Vw grubunun bir 1.4 tsiından uzak duracaksın, bir de dsgsinden. 1.6 tdi manuel alıp sonsuza kadar kullandığın kalitede bir aracı üreten firma, aynı otomobilin tsi dsgsini yapınca servisten çıkamıyorsun. Çok acayip.
    1.4 Tsi başka ne gibi problemleri var ?
    " If everything seems under control, you're just not going fast enough. "

Arenimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    44 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ciddi yazdığınızı varsayarak söylemek gerekirse, dsgden hızlı vites atılamaz
    Ciddi yazdigini var sayarak, bu sitede atildigini gorduk sahsen attim da ornek videolar mevcut

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)