User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
101 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Sadece 3-5 Günlüğüne İyi Para Kazanmak İsteyen TRİM USTASI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah araca
    FOR US BY US

[/CENTER]

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuzk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara'da var mı bu işleri yapan biryer ?
    Oguz mesafe var biraz biliyorum fakat aracı Adana'ya getirirsen veya bize verirsen biz onu da yaparız elimde olan fotoları ekliyorum birazdan arkadaslar. Fatih kardeşime bize olan güveni ve inancı icin cok teşekkür ederim ayrıca. Kimse bu denli orjinal bir arabayı 250 km uzakta bir yere 10 gün bırakmaya cok yanaşmazdı. Fatih 1 an bile tereddüt etmedi sagolsun.

Tekrardan hakkını helal et kardeşim. Benim gectiyse helâli hoş olsun.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi helal olsun. Bu konu havada kalır kimse yardım edemez diye düşünürken sonuca ulaşılmış olması beni şaşırttı. Fotoğrafları dört gözle bekliyoruz desem yalan olmaz herhalde.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

FATİH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğukan benim size olan güvenim senin ve ilker ustanın harbiden güvenilir olmanızdan kaynaklı emin ol. ayrıca helal etmek ne demek, bin kere helali hoş olsun ne var ne yoksa. tekrardan teşekkürler.

@Schumi; vallaa ben de konuyu açarken ümitsizdim ama çok bi kısa zamanda karşımıza arkadaşlar çıktı ve sağolsunlar gereğini en iyi şekilde yaptılar.
    . . . audi . . .
    Vorsprung durch Technik

Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı 0 mı aldınız bu nasıl bir temizlik? Ses sorunun gitmesi çok önemli olmuş asıl şimdi güle güle binin.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Fotoları bekliyorum ben, acaip seviyorum böyle işleri

Problemlerin giderilmesine sevindim, ben corsa'nın tüm klipslerini yenileyip gerekli yerleri desteklediğimde %90 kesmiştim tüm sesleri. Sessiz araba keyif hakkaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrardan selamlar arkadaşlar. çektiğim fotolar malesef ki çok detaylı değil. bir yandan oto yıkama boya koruma detaylı temizlik işleriyle uğraşıyorum. Fatih kardeşimin aracını genellikle akşam 6-10 arası saatlerde çalışarak bitirdik. Biraz fazla dikkat gerekiyordu çünkü mercedes ciddi manada bir tank üretmiş. elimde fotolar mevcut. hangisi neye ait belli olanlar var. olmayanları merak edip soran olursa seve seve cevaplarım. her fotoğrafa başlık yazmak çok zor olacak çünkü bu arada ilk fotoya dikkat. Fatih kardeşimin araç konusunda titizliği araç dükkana girdiği andan itibaren bu notla kendini fazlasıyla belli etmişti. helal olsun gerçekten de kardeşim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yapılan işlemleri şöyle kısaca bi özetlemek gerekirse ;

tüm kapı kartonları söküldü. içlerine izolasyon malzemeleri ile ,titreşim yapabilecek ve sürtebilecek nitelikte olan her bölgesine olmak üzere tamamen kaplandı. tırnaklı parçalar kalın izolasyon malzemeleri ile yerlerine tam olarak oturmadığı için süngerimsi yapısı olan çok ince bantlarla kaplandı.

göğüs kısmında klima kontrol panelini ve havalandırma peteklerini içeren parça alt tarafındaki maun kaplama ile beraber söküldü. oynar parçaların tamamı yağlandı. ses yapabilme ihtimali olan her yer kaplandı.

orta konsolda vites bölgesi, kol dayama ve arka klima kontrol paneli komple sökülerek içleri kaplandı. oynar parçalar ve vidalar yağlandı.

koltuklar sökülerek kenarlarında bulunan bütün parçalar tek tek sökülerek içleri kaplandı. tırnaklı kısımlar kapı kartonlarında olduğu gibi ince bantlarla
    kaplandı.

arka pandizot ve c sütunları sökülerek içlerine tamamen izolasyon yapıldı. cam altında bulunan 32 cm çapındaki woofer'ın etrafına izolasyon yapıldı.

b sütunları komple sökülerek emniyet kemerlerinin içinden gelen cızırtı şeklindeki sesler giderildi. bu kısmın fotoğrafları maalesef mevcut değil.

arka koltukların ve bagajın birleşim yerlerindeki bütün plastik parçalar sökülerek altlarına komple izolasyon malzemesi kaplandı.

tavan aydınlatmaları sökülerek içleri temizlendi ve izolasyonu yapıldı.

sağ kapı içerisindeki hoparlör çerçevesinin bir sustası eksikti. onu mercedes yedek parçası satan bir arkadaşımızdan alıp yerine takarak ordaki sesi de giderdik.

dışı için türkiyeye yeni ithal edilmeye başlanan 3D markasının malzemelerini kullandık. pasta-hare giderici ve koruma sıralaması klasik. dışı için yaptığımız ekstrem uygulama ise jantların tüm detaylarına kadar pasta yapmamız oldu. jantları parlaklığı gerçekten müthiş oldu temizlenince

anlatımda veya fotoğraflarda bir kusur olduysa affola.

Fatih tekrardan hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Allah kazasız belasız güle güle kullanmayı nasip etsin inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EmrE-35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç baya yorgun heralde, 230.000 de w211 aracımız var çıt ses yok. Sizin araç ya pertten toplama orasıyla burasıyla çok uğraşılmış, yada eski sahipleri eşşek niyetine binmiş tüm çukurlar vs arabayı dağıtmış.

Ben Türkiyedeki hiçbir ustanın o aracı orjinali gibi çıt çıkmayacak bir şekilde toplayabileceğini sanmıyorum. Daha sökmeye başlarken tırnakları pimleri kırmaya başlarlar...
    Bu nasıl bi yorumdur ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EmrE-35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç baya yorgun heralde, 230.000 de w211 aracımız var çıt ses yok. Sizin araç ya pertten toplama orasıyla burasıyla çok uğraşılmış, yada eski sahipleri eşşek niyetine binmiş tüm çukurlar vs arabayı dağıtmış.

Ben Türkiyedeki hiçbir ustanın o aracı orjinali gibi çıt çıkmayacak bir şekilde toplayabileceğini sanmıyorum. Daha sökmeye başlarken tırnakları pimleri kırmaya başlarlar...
    hocam valla biz bundan kaybediyoruz işte. onu yapamayız bunu yapamayız. öyle olmaz böyle olur. kimse sökemez mutlaka kırılır. bu düşüncelerde oldukça tabiki hiç bir şey olmaz bu memlekette. bi yeri sökerken gelmekte zorlanınca tutup daha güçlü çekersen tırnakları da kırarsın parçayı da kırarsın. ama bu nasıl sökülüyor acaba diye her yerini inceleyerek yaparsan emin ol sende arabayı son civatasına kadar söküp takarsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada araba mükemmel olmuş fatih abi de baya titiz belli maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar araç 2-3 sene aynı yerde yatmış. yattığı yerde kar, kış, güneş ne varsa görmüş geçirmiş. ısımış, soğumuş, buz tutmuş, tekrar ısınmış vs... bu durum aracın hemen her noktasndaki vidaya, pime, deriye falan ne varsa yansımış. haliyle trim sesleri baş göstermiş...

her neyse ilker ustamız geldi antep'e ve aracı alıp adana'ya, doğukan arkadaşımızın işyerine ulaştırdı. ilk fotoğraftaki kağıt parçasında belirttiğim sıkıntıların giderilmesi için yola koyuldular... mercedes zaten araca gerekli kaplamayı, gerekli yalıtımı zımba gibi yapmış zaten. adamlar her söktükleri yerin içinde sıkı sıkı kaplamalarla, kalın yalıtım malzemeleriyle karşılaşmışlar. üretici zamanında hoparlör yuvasının içini bile boş bırakmamış, hem akustik hem de sağlamlık için adını sanını bilmediğim malzemelerle doldurmuşlar. doğukan ve ilker ustamız da birçok parçayı sökerken de tekrar takarken de epey zorlanmışlar. gerekli tedaviyi yukarıdaki mesajda yazdığı gibi uygulamışlar. sonuç: önceki sayfada da belirttiğim gibi bana ızdırap çektiren sesler artık gitmiş. araç şu an fosur fosur.

fotoğraflar ve yapılan işlemlerde alınan olumlu sonuçlar bu konularda sıkıntı yaşayan, trim sesinden muzdarip olan birçok arkadaşımıza da yol gösterebilir. en azından bu arkadaşlarımızın konudaki ciddi ustalıklarını görenler kendileriyle irtibata geçip sıkıntılarını giderebilirler.

yine reklam gibi olmasın (ki olamaz zaten, doğukan'la aramızda hiçbir ticari bağ yok. sadece bu iş için tanışmıştık.) ama sonax'ta yaptırdığım ve pek içime sinmeyen boya koruma işlemini tekrardan kendilerine yaptırmıştım. yahu o kadar mı fark eder? araç showroom'daki ilk haline bürünmüş resmen. bu da ses sıkıntısının giderilmesinin üzerine ekmek tatlısı ve kaymak gibi oldu. jant koruma da uygulamışlar ki jantların fotoğraflarını net çekip koysam sıfır zannedersiniz. o nasıl parlaklık, o nasıl kondüsyon dersiniz...

son olarak tüm fotoğraflar ve en önemlisi emekleriniz için tekrar çok teşekkür ederim kardeşim. Allah razı olsun. mutlu son, the end.

edit: olmayacak diye birşey yok. olmaz diyerek bazı şeylere kendimizi inandırmayalım.
    . . . audi . . .
    Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FATİH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar araç 2-3 sene aynı yerde yatmış. yattığı yerde kar, kış, güneş ne varsa görmüş geçirmiş. ısımış, soğumuş, buz tutmuş, tekrar ısınmış vs... bu durum aracın hemen her noktasndaki vidaya, pime, deriye falan ne varsa yansımış. haliyle trim sesleri baş göstermiş...

her neyse ilker ustamız geldi antep'e ve aracı alıp adana'ya, doğukan arkadaşımızın işyerine ulaştırdı. ilk fotoğraftaki kağıt parçasında belirttiğim sıkıntıların giderilmesi için yola koyuldular... mercedes zaten araca gerekli kaplamayı, gerekli yalıtımı zımba gibi yapmış zaten. adamlar her söktükleri yerin içinde sıkı sıkı kaplamalarla, kalın yalıtım malzemeleriyle karşılaşmışlar. üretici zamanında hoparlör yuvasının içini bile boş bırakmamış, hem akustik hem de sağlamlık için adını sanını bilmediğim malzemelerle doldurmuşlar. doğukan ve ilker ustamız da birçok parçayı sökerken de tekrar takarken de epey zorlanmışlar. gerekli tedaviyi yukarıdaki mesajda yazdığı gibi uygulamışlar. sonuç: önceki sayfada da belirttiğim gibi bana ızdırap çektiren sesler artık gitmiş. araç şu an fosur fosur.

fotoğraflar ve yapılan işlemlerde alınan olumlu sonuçlar bu konularda sıkıntı yaşayan, trim sesinden muzdarip olan birçok arkadaşımıza da yol gösterebilir. en azından bu arkadaşlarımızın konudaki ciddi ustalıklarını görenler kendileriyle irtibata geçip sıkıntılarını giderebilirler.

yine reklam gibi olmasın (ki olamaz zaten, doğukan'la aramızda hiçbir ticari bağ yok. sadece bu iş için tanışmıştık.) ama sonax'ta yaptırdığım ve pek içime sinmeyen boya koruma işlemini tekrardan kendilerine yaptırmıştım. yahu o kadar mı fark eder? araç showroom'daki ilk haline bürünmüş resmen. bu da ses sıkıntısının giderilmesinin üzerine ekmek tatlısı ve kaymak gibi oldu. jant koruma da uygulamışlar ki jantların fotoğraflarını net çekip koysam sıfır zannedersiniz. o nasıl parlaklık, o nasıl kondüsyon dersiniz...

son olarak tüm fotoğraflar ve en önemlisi emekleriniz için tekrar çok teşekkür ederim kardeşim. Allah razı olsun. mutlu son, the end.

edit: olmayacak diye birşey yok. olmaz diyerek bazı şeylere kendimizi inandırmayalım.

Jant demişken

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet jantlar... hayır o değil de adamlar ben bahsini bile etmemişken farları ve stopları da temizlemişler. görür görmez anladım. far camları ve içi sıfır gibi berraktı, yuh dedim yaa...

artık adana'da bi kapım var, sizin de gaziantep'te sağlam bi kapınız var babayiğit kardeşim. ben kaçar, sabah mesai var...
    . . . audi . . .
    Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FATİH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet jantlar... hayır o değil de adamlar ben bahsini bile etmemişken farları ve stopları da temizlemişler. görür görmez anladım. far camları ve içi sıfır gibi berraktı, yuh dedim yaa...

artık adana'da bi kapım var, sizin de gaziantep'te sağlam bi kapınız var babayiğit kardeşim. ben kaçar, sabah mesai var...
    Baş tacısın kardeşim Allah kolaylık versin.

zekky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğukan abi söylenecek söz yok.
    Hem sesleri yok etmen hemde detailing uygulamaların mükemmel.
    Allah hayırlı bol kazançlar versin

tyMu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dou,ilker abi elinize sağlık , makinada maşallah çok iyi kazasız belasız

Sinan'S2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Helal olsun. Bu işin böyle mutlu sonla bitmesi beni çok sevindirdi. Ellerinize sağlık.
    Ms2k