User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
101 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sadece 3-5 Günlüğüne İyi Para Kazanmak İsteyen TRİM USTASI

FATİH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow Sadece 3-5 Günlüğüne İyi Para Kazanmak İsteyen TRİM USTASI

İŞLEM TAMAM! 2. SAYFA, 33. MESAJ'DAN DEVAM...

arkadaşlar özellikle w211'i iyi tanıyan, iç mekanındaki hemen her parçayı söküp takabilecek trim ustası lazım. araçtan her yönüyle memnun olmamıza rağmen koltuklardan, kapı içlerinden, kokpitten ciddi sesler yayılmakta. kaymak gibi asfaltta hiçbir ses yokken (ki bu zaten 20 yaşındaki tofaş'ta da olmaz.) çok hafif çukurlu yollarda dahi sesler açıkça duyulmakta. gacurtu, gıcırtı, tıkırtı, takırtı, cızırtı vs... hemen her türlü ses var. bu sesleri giderecek bir usta lazım bize. birkaç gün işini gücünü bırakacak ve bu araca yoğunlaşacak...

araç: E320

ustamıza ses giderme konusunda ödenecek ücretler:

-ciddi oranda seslerin giderilmesi halinde: 2.500 tl
    -zerre ses kalmaması halinde: 4.000 tl ücret alacaktır.

şartlar ve olanaklar:
    -gidiş-dönüş uçak biletleri (pegasus) ve havaalanı taksi bedelleri (gidiş-dönüş: 150 tl) tarafımızdan karşılanacaktır.
    -tamirat sürecinde 3 güne kadar novotel ya da ibis otel'de (yer bulunmaması halinde dengi herhangi bir otel) konaklama (sabah kahvaltısı dahil) sağlanacaktır.
    -öğle ve akşam yemeği için günlük 50 tl ekstra ödenecektir. 3 günü geçmesi halinde her gün için konaklama ve yeme-içme bedelini ustamız cebinden öder.
    -tamirat sürecinde araçtaki ses ölçümleri ve sesin azaltılması için yapılan sürüşlerde kullanılması için gerekli 1 depo yakıt elbette bizden.
    -usta bu iş için gerekli olan tüm malzemeleri yanında getirmeli. vidadan tornavidaya, ufacık anahtardan yumuşatıcı spreye kadar bizde hiçbir malzeme yoktur.
    -ustamız herhangi bir sesi kesmesi için kesinlikle silikon veya benzeri dolgu maddesi kullanmamalı. (bunu zaten sanayide de yaptırabiliriz. zahmete gerek yok yani.)
    -kimlik ve fotokopisi istemekteyiz. in misin cin misin değil mi?
    -gaziantep içinde böyle bir usta varsa çok daha memnun oluruz ama olacağını sanmıyorum.

şartlar çok açık. sormak istediğiniz konu olur veya iletişime geçmek isterseniz pm yoluyla bana ulaşmanız yeterli.
    . . . audi . . .
    Vorsprung durch Technik

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de sağ arka kapı içinden cik cik cik ses geliyor, bu fiyatları görünce kendim sökmeye karar verdim İnşallah işin ehli birisi probleminizi çözer.

edit: İleride iki taraf için de mağduriyet yaşanmaması için bir kaç sorum olacak, diyelim usta söktü arabayı ses çıkartan aslında aracın parçalarından bazılarıymış. Mecburen bu parçalar değişecek, bu halde bu bedeli kim karşılayacak. Parçalar serviste olmadığından, yeni parçaların gelmesi 3 günden fazla sürecektir bu durumda sorun nasıl çözülecek?
    men dakka dukka.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trim işi harbiden zordur ve öyle hemen herkes anlamaz. "arkadan bi yerden ses geliyo" dersin, bi bakmışsın kaput pimi tıkırdıyormuş meğerse.

aynı gün, hatta birkaç saat içinde parça tedariki sağlanır. w211'in ufacık vidasına, pimine, butonuna kadar elinde bulunduran tanıdık yer var. zaten yağlanması veya spreylenmesi gereken parça birleşim noktaları haricinde ciddi bir parça ihtiyacı olacağını sanmıyorum.
    . . . audi . . .
    Vorsprung durch Technik

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birşey merak ediyorum, bu işi farklı illerde ( İstanbul - ankara - bursa) kalifiye yapacak yerler mevcut. Aracı yürüterek götürmeyi ya da çekici ile gönderip yaptırmayı neden düşünmüyorsunuz ?

Herşey gözümüzün önünde olsun diye mi ?

Bu arada bazen çok komik rakamlara nakliye yaptırılabiliyor.

Şimdiden hayırlı olsun araç güzel birde yalıtım ile harika olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maalesef zaman sorunu var.

aracın tek sorunu trim sesleri. onu giderirsek bu araç kusursuz olacak.
    . . . audi . . .
    Vorsprung durch Technik

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Zerre ses kalmadan yapan birisi bulursan o adam ertesi gün Mercedes'te İş'e başlar
    Bu arada trim sesleri senin eski Citroen'den daha mı fazla ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ds5'i showroom'dan alıp ana yola indiğimde sağ kapı tarafından ufak bi cızırtı olduğunu duymuştum. günden güne artmıştı o ses. 700 km'ye ulaştığında artık dişli asfaltta cızır cızır eder hale gelmişti. servistekiler kilit bölgesine sprey sıkıp savuşturmuştu beni. üstüne düşmedim, geçti gitti.

yalnız bu w211'deki bambaşka. tıpkı ankara'da baktığım w209 clk'daki gibi neredeyse ses gelmeyen yeri yok aracın. ds5'te kapıyı değişsek belki olay bitecekti ama bunda durum çok daha vahim. iç mekanın komple elden geçmesi gerekiyor. yalnız sesler çok açık olduğu için nereden geldikleri ve hangi parçaların o seslere sebep verdikleri çok belli. en azından ustası anlar. hani öyle gizli bi ses değil ki yahu bulamıyoruz desek. çok belli; koltuklardaki gıcırtılar, kapı içlerindeki tıkırtılar vs...
    . . . audi . . .
    Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim w211 lerdeki trim sesleri , 1 - Kadran etrafında , 2 - Gögüsteki ahşap çıta , zamanla gıcır gıcır ses yapıyor , 3 - Cam tavanlı araçlarda perde kapalıyken gelen tıkır tıkır ses . Bunlar dışında ben ses duymadım , bide ön takımdan gelen lak-luk ses var kauçuk takozlardan geliyomuş.
    Form > Function

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    clk cabrio'daki seslere bundakiler de eklenince tuhaf oldum. mercedes'i tanımayan biri olsam çüş diyecem yani. 22 yaşında, 230.000'de w124 kullandık 5 sene. yahu "tık" ses olmaz mı bi araçta? yoktu vallahi billahi. almanya'daki akrabaların 190e de öyleydi.

sıfır ses elbette olmaz ama en azından şu belli başlı gacurtuları, takurtuları yok edelim yeter. yoksa çukura hangi araçla girilirse girilsin takırtı ya da çıtırtı elbette çıkar. sonuçta binlerce parçadan oluşuyor bu makineler. amacımız ne kadar ses yapan nokta varsa tespit edip o kadar çoğunun üstesinden gelebilmek. yoksa güzelim araç otobanda transatlantik gibi maaşallah.
    . . . audi . . .
    Vorsprung durch Technik

ramorex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu şekilde bu işi çözeceğini sanmıyorum kimse işini bırakıp veya dükkanını kapatıp gelmez

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum çok sevdiğim bir abim ve ustam var istanbulda Özel Mercedes sevisi var forumdan bazı arkadaşlarımın araçlarınıda götürdük ve referans olabilirler

akşam bir konuşayım kendisi ile kabul ederse haber veririm

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ramorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu şekilde bu işi çözeceğini sanmıyorum kimse işini bırakıp veya dükkanını kapatıp gelmez
    Bedavayami gelsin demis ? Bu is degilmi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelmeseler de bi yol gösteren çıkar elbet. en azından yakınlarda (adana, konya, maraş, mersin...) varsa yapabilen biz gideriz. hiç belli olmaz, işin getirisi kafasına yatar birisinin, atlayıp gelir... bu öyle bi ustalık dalı ki hani frenci, lastikçi ya da elektrik tesisatçısı gibi adı sanı belli değil. hani atıyorum araçta ampul patlar, sanayiye gidip oto elektrikçisi yazan bi yerde değiştirirsin ya da araç düz gitmiyordur, rot-balansçıya gidersin. bu da öyle olsa keşke...

ayrıca bu işi çıkıp başarılı bir şekilde yapan birisi belki benim tarafımdan forumda veya etrafta ciddi reklam da olabilir yani. sorsak foruma: "aracınızdaki trim seslerinden rahatsızlık duyan var mı?" diye eminim yarısı veya yarısından fazlası evet diyecektir.

@mmustu; sağolasın cevabını beklerim başkan.
    . . . audi . . .
    Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konyayı araştırmak lazım bence, mercedes anavatanı gibi maşallah

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emnol orda olsam sökerdımulan honda sandım mercedesmıs
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

aTaBeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gaziantepde deli elektrikci bir arkadaşım var benim 106gti 97 model turbo arabadan çıt ses gelmeyene kadar uğraşmıştı sağı soluyla ancak senin istediğin işçilik gaziantepde biraz zor o adam sıkıntıya gelemez örneğin antepde yaptırabileceğinizi sanmıyorum.
    S!nek Performance Race Parts & Aftermarket

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işi kendi aracına yapmış biri olarak,sprey gress ve bez bantla trimm seslerinle vedalaşmak mümkün..slikon çabuk uçar sesler geri gelir..deriler ve plastillerin metal yüzeye değdiği yerler sıcaktan sertlestigi için ses yapmakta buralara sprey gres veya çift taraflı bant uygulanırsa seslerden eser kalmıyor..basit bir iş hemde zevkli..aslında iki kişi daha iyi olur..öbür köşeden ses gelirken arabayı kullanırken sesi tespit etmek zor oluyor..lastikler çok eski ve sertlesmismi..michelin biraz daha az titreşim verir..benden bir kaç dip not..
    AFR si fakir e ceken adam.....

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adana'ya getirip bana bırakabilir misin aracı ? Ya da biz gelip Adana'ya alalım. Süre sıkıntın var mı ? 1 hafta civarı bir zamanımız olursa hallederiz.

cusse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konya da çok iyi yaşlı kurt diye tabir ettiğimiz gerçek ustalar var,ancak öyle yola felan gelemezler biraz kaprisliler yanlız yaptıkları iş çekilen naza değiyor,benim arkadaşımda 330ci'nin seslerini kesememişti tesadüf bir usta bulduk adam 6 gün uğraşmıştı ama evladiyelik olmuştu tık ses gelmiyordu araçtan aslında 2 günde biterde siz bu arabaya çok kız bindirmişsiniz ondan ayar tutmuyor felan diye birde fırça çekiyordu numarasına ulaşırsam buraya yazarım bir araştırayım sizin için...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)