User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ayak bilegi kirilanlar

osmankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ayak bilegi kirilanlar

Arkadaslar yaklasik 1 ay once ayak bilegim kirildi. Ameliyata gerek kalmadan alci yontemiyle sardilar haftalik kontrole gidiyorum skinti yok diyirlar fakat daha once basina gelen varmi ne zaman ayaga kalkabilirim .? Basina gelen varsa tercubelerini anlatsin sikintilar ne dikkat etmek gerekekn ne yemem icmem gereken vs...
    Allah kimsenin basina vermesin
    //M POWER

yavuz364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babamın tecrübelerinden söyleyebilirim (ayak bölgelerinde çok fazla kırığı var) Kesinlikle eski tip alçı kullandırtma.. Amerikan alçı dedikleri gözenekli alçılar var onlar daha iyi yada arada bir yenilesinler..
    Onun dışında yumurtalı bi karışım yaparak da alçı gibi sert yapılabiliyor.. Genelde çıkıkçılar bu yöntemi kullanıyor ve sonrasında ileriye dönük olarak daha sağlıklı oluyor..
    Quattro...Torukcars ARGE & Kulvar.info.tr

ege_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alçı boyunca kullanilmayan ayak haliyle gucsuzlesir kas zayiflar.Alçı alındıktan sonra kırığın durumuna göre 8-10 seans iyi bi programla fizik tedavi görürseniz, güçsüzlugu telafi eder günlük hayatta sıkıntı yasamaz, önceden kırıldığını bile hatirlamazsiniz.Doktorunuz program belirleyecek,seans harici yapmaniz gerekenleri soylecektir.Iyilesme surecinde fizik tedavi, parafin tedavisi, thera band ile guclendirme ve hot pack gibi tedavi yontemleri kullaniliyor.Hepsinden önce umarım kırık doğru sekilde tespit edilmis alci dogru uygulanmıştır. Acil sifalar dilerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ege_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alçı boyunca kullanilmayan ayak haliyle gucsuzlesir kas zayiflar.Alçı alındıktan sonra kırığın durumuna göre 8-10 seans iyi bi programla fizik tedavi görürseniz, güçsüzlugu telafi eder günlük hayatta sıkıntı yasamaz, önceden kırıldığını bile hatirlamazsiniz.Doktorunuz program belirleyecek,seans harici yapmaniz gerekenleri soylecektir.Iyilesme surecinde fizik tedavi, parafin tedavisi, thera band ile guclendirme ve hot pack gibi tedavi yontemleri kullaniliyor.Hepsinden önce umarım kırık doğru sekilde tespit edilmis alci dogru uygulanmıştır. Acil sifalar dilerim.
    Haftada bir kez kontrole gdiyorum film cekiyorlar kayma yok deniliyor 3. Haftaya girdi alci yapilali 18. Gun flan oldu kaynamayq baslamismidir acababirde iyilesme surecci ne kadar dha surer
    //M POWER

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 3bucuk ay alçılı sargılı bekledim kaynasın diye sonra alçıyı çıkardık doktor kaynamamış dedi kontrollerde iyi iyi diyordu sürekli daha sonra kırıkçıya gittim sağolsun 1 haftada ayağımın üstüne bastım. kaval kemiğimde parça kırık vardı. düşünürsen adresini bulur veririm. geçmiş olsun. kelle paçaya yüklen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı civic@ef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 3bucuk ay alçılı sargılı bekledim kaynasın diye sonra alçıyı çıkardık doktor kaynamamış dedi kontrollerde iyi iyi diyordu sürekli daha sonra kırıkçıya gittim sağolsun 1 haftada ayağımın üstüne bastım. kaval kemiğimde parça kırık vardı. düşünürsen adresini bulur veririm. geçmiş olsun. kelle paçaya yüklen
    Ya en basta krldgni blmyrdm krkciya gttim et ezlmstr fln die bkleme doktora gt bz yapamyz dedi ztn .. ayak blegm de 2 kirik var kelle paca deniyorum ama cok zor ya yemesi fear factorde gibi hssediyorm kendimi kemik suyu iciyorum daha kac ay daha cekerim ki
    //M POWER

ERY98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, sağ ayağımın tarak kemiğinin en dışta bulunan ana kemiğini çatlatmıştım, gerekli müdahaleleri yaptıktan sonra (sargı, merhem vs.) doktor ciddi ciddi bu süreçte bol bol beyaz peynir tüket, kemik suyu iç ve jelibon ye ki bunlar hep kaynama süresini hızlandırır demişti, kaldıki bildiğim kadarıyla çatlak ve çıkık kırıktan daha beterdir derler.. Jelibonları ara ara yemenin kemik sağlığına faydası var demişti.. Kemik suyuda yanılmıyorsam çorba şeklinde yapılıyordu, içindeki ilik sayesinde faydası dokunuyormuş, tam hatırlamıyorum ama öyle birşeydi.. Ama net hatırladığım jelibonun faydaları
    ig: erayender

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osmankara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya en basta krldgni blmyrdm krkciya gttim et ezlmstr fln die bkleme doktora gt bz yapamyz dedi ztn .. ayak blegm de 2 kirik var kelle paca deniyorum ama cok zor ya yemesi fear factorde gibi hssediyorm kendimi kemik suyu iciyorum daha kac ay daha cekerim ki
    şöyleki benim gittiğim kırıkçı röntgen film olmadan bakmıyor zaten ona göre tedavi uyguluyor. 4 ay boşa yattım evde ona acıyorum şuan sadece cabası kaslar zayıflıyor düzgün yürüyene kadarda bir okadar zaman geçiyor. peynir yoğurt felan bol ye genelde balık bal yeme derler bana 1 sene yeme demişti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    balmı sureklı bal yıyorum bende yaaa:S
    //M POWER

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler konuyu hortlatmak istemem ama cevresinde hic ayak bilegi dondurma ameliyati olan varmi? Bir arkadasim trafik kazasi gecirdi , doktorlar durum cok kotu duzeltebilirsek duzeltiriz ama ameliyat esnasinda durum kotuyse dondururuz diyor.

Kac prof.a gitti kimisi dirrk dondurmam lazim dedi(eklem sabitleme) ingilizceside Ankle Fusion Surgery olarak geciyor sanirim.Fazla vakit kaybetmekte istenilmiyor, en kotuyu düşünerek yola cikarsak etrafinizda bilegi dondurulan varmi?

İnternetteki yorumlar cidden cok kısıtlılar, yazabilirseniz sevinirim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)