User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
49 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ulaştırma Asker'i hakkında ve İzmir Gaziemir hakında bilgi Yardım ??

HkN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun.

Uzun uzun yazmak isterdim ama ben 2008 mayısta gittim oraya.

4 TAne sofor eğitim 1 tane çavuş eğitim ve 1 tanede soforluk yapamayan arıza bölüğü dediğimiz bölük vardı.

ben 1. Bölük ambulansa seçildim. Bizim zamanımızda eğitim birincisi bölük olduğu için çok aşırı eğitim yapardık. Onun haricinde Gaziemir sıcak haricinde sıkıntı yoktur.

1.Bölükte ambulans ve itfaiye vardı. Geri kalanlar man mercedes olarak dağıtım oluyor. Çavuş eğitim olursa biraz eğitim fazla yaparsın ama genelde orada kalır yada ulaştırma birliklerine düşersin.

Biz yaklaşık 200 ambulans soforu ve diğerlerinden (300 kişiden) yaklaşık 100 kişi doğuya düştü gerisi batıydı. Doğudakilern çoğuda koumtan soforuydu.

Rahat edersin ama düşeceğin yere göre değişir. Gaziemirde çok asker var. Çok sıcak. Ama iyi yönleri,içerideki kantin büyük. İnternet var. Ayrıca gece belli saate kadar açık fast food imkanı var. Çarşılarda konak vs gidersin. Yemekler iyiydi dışlarıda gelirdi (tüm acemi birlikleri öyle galiba)

Havaalanı yakın ve çok uçak kalkar, yandaki karahavacılıktan devamlı helikopterler kalkıp eğitim yaparlar.

Daha çok anlatmak isterdim ama zaman yetmez. . Ben 72 gün kaldım orada

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene orda bulundum bende guzel yerdır haftasonu ıcın optımum yakın gıdersın yemek ıcın karadenız lokantası var oraya gıt bı otobus konaktasın bırlıgın yanında askerı okul var daha bılgı almak ıstersen pm atarsın hayrılı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatmak gibi olacak ama google ın hep ilk sayfalarına bakıyodum bu başlıkla ilgili aramalar için bugün bi değişiklik yaptım baktım techturkey var. Boşuna techturkey değilmiş. bi çok forumda biçok başlık okudum bukadar detaylı anlatan bukadar dost canlısı insan yok. Herkesin eline sağlık. Hayırlısıyla bende 16 17 18 aralık 2015 teslim tarihi. Hayırlı Teskereler hepimize.

TT_BOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. bölüğe kendini yazdırmaya bak , rahat edersin ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla kardeşim bu askerlik konusunda kimseyi dinleme.bana da kıbrıs çıktığında tatile gidiyon demişlerdi ama maalesef öyle olmuyo eğitim alcağın yerden bizim birliğe ambulans şöförü gelmişti..ben teskere alırken çocuğun canına okuyolardı enson.yani demek istediğim kendini herşeye hazırla ne yaşıcağın neyle karşılaşcağın hiç belli olmuyo..askeriye mantığın bittiği yer sonuçta.

mustafa_a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TT_BOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. bölüğe kendini yazdırmaya bak , rahat edersin ..
    Ben 88/2 2. bölükteydim. Yemekhane, duşlar, eğitim alanı, nizamiye gibi yerlere en uzak bölüktük biz. Yürü babam yürü

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En yakın gelmiş olarak ben varım gaziemirden sanırım geçen sene mayıs ayında acemiliğimi orda yaptım, dövme jilet yaran sabıkan yoksa çavuş eğitim bölüğüne yazılamya calıs ben çavuş eğitimdeydim millet ayvayı yedin felan yapıyor ama hikaye 22 gün acemilik yaptım 15 günü yazıcıydım o kadar yorucu değildir acemiliğin biterken onbaşı olarak cıkıyrsun usta birliğine de çavuşluk belgen gidiyor 3-4 ay içinde çavuş oluyorsun Gaziemir'e gelince güzeldir hoştur, yanına bozuk para götürme ziraat bankası kartı verecekler sana işine yarıyacak kadar para bulunsun yanında 50 tl yeterli.. girince karta yükletirsin.. Kolay kahve makinası vs kartla çalışıyor..Sakal yönünde n sıkıntın varsa güzel bi traş bıçağı götür askeriyenin verdiği yüzü mahvediyor.. Yemekleri güzeldir ben acemideyken kötü diyordum usta birliğinde gaziemirin yemeklerini mumla aradım Dediğim gibi çavuş eğitimde olursan acemiliğin kısa olur yemin töreninden sonra dağıtıma gidersin 5. bölük hariç diğer bölüklerin acemiliği 45 gün.. Benim nazarımda ne kadar çabuk usta birliğine gidersen o kadar iyi.. Şimdiden hayırlı teskereler soracağın birşey olursa mesaj yoluyla sorabilirsin..

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada ziraat bankası kartı veriyorlar ama kışlada vakıfbank atmsi var.. orda karta para yükleme noktası var askerlerin durduğu 100 tl hesabına yatır gelmeden, 100 tl de dıt ( kartı çekmeden okutmalık işlem gibi bişey) yükle içeçekleri hep dıt'dan alıyorsun hesapdaki parayıda kantinde kullanabiliyorsun..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mustafa_a Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 88/2 2. bölükteydim. Yemekhane, duşlar, eğitim alanı, nizamiye gibi yerlere en uzak bölüktük biz. Yürü babam yürü

bende 1. bölükteyim 88/2 . En yukarıda çavuş eğitim biz ve karargah vardı. Eğitime ve yemekhaneye biz yakındık ama nizamiye ve tesislere en uzaktık

mustafa_a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HkN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 1. bölükteyim 88/2 . En yukarıda çavuş eğitim biz ve karargah vardı. Eğitime ve yemekhaneye biz yakındık ama nizamiye ve tesislere en uzaktık
    Vay be aynı dönem temmuzun sonuna kadar sıcaktan kavrulmuştum orda

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı Teskereler dilerim şimdiden sevilen biri olursan ciddi anlamda rahat edersin
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mustafa_a Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay be aynı dönem temmuzun sonuna kadar sıcaktan kavrulmuştum orda

sorma.. Helede bize acayip eğitim yaptırıyorlardı o sıcakta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 45 günlük acemiliğim bitti (3. bölük mrc unimog cu). Çok rahat bi acemilik yaptığımı düşünüyorum. İhtiyacınız olan şeyleri içeriden UCUZA temin edebilirsiniz traş köpüğü kolonyası vs. ama her marka yok marka takıntınız varsa traş takımını götürün. onun dışında yanınıza çok şey götürmeyin verdikleri valiz 17 ila 20 kg arası değişiyo dönüşte sıkıntı yaşıyosunuz. Kantinden ilk 2 gün diğer kartlar geçiyo ondan sonra sadece ziraat kullanılıyo. Yemekleri idare ederdi bizim zamanımızda kantin ihalesi başka firmaya geçti nasıl olur bilmiyorum ama tadına bakan arkadaşlar gayet memnundu. Komutanlardan bir kaç tane cins illa oluyo ama geneli iyi. Eğitim çok basitti bizim yorgunluktan erken uyuduğumu bilmem. İlk 2 hafta kayıt işleri bitmiyo bişey yapmıyosunuz ondan sonraki 2 hafta yemin töreni hazırlıkları başlıyo tören adımda yürümek biraz yoruyo ama bol bol istirahat veriyolar. Bölüğünüz iştimalarda sessiz olursa, kavga falan olmazsa hiç sıkıntı çekmezsiniz. Ben bugün geldim eve izmir den dağıtım aldım. 204 kişiden 33 kişiyi doğuya gönderdi 28 i kıbrısa 26 ankara 15 i istanbul a. yeriniz tamamen sürpriz. Rahat bi acemilik yapacağınızdan şüpeniz olmasın. İlk gün çok zor bitiyo. ilk hafta ona göre biraz daha az ama gene zor oluyo. ilk hafta bittimi alışmış oluyosun. yemin töreninden sonra çarşı/evci çıkınca gayet rahatlıyosun. Sorusu olan varsa özel msj ile ulaşabilir seve seve anlatırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba konuyu ben gene açmış gibi oluyorum ama yarın sabah teslim olacağım İzmir gaziemir e b grubuyum 40 gun sonra gelmiş oluyorum kafamdaki soru şu bizim acemi birliginde kalmamız için sizce ne yapmamız gerekiyor yani komutana bunu belirtmem mi gerekir şimdiden teşekkürler

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cihat2861 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba konuyu ben gene açmış gibi oluyorum ama yarın sabah teslim olacağım İzmir gaziemir e b grubuyum 40 gun sonra gelmiş oluyorum kafamdaki soru şu bizim acemi birliginde kalmamız için sizce ne yapmamız gerekiyor yani komutana bunu belirtmem mi gerekir şimdiden teşekkürler
    aynı ilde kalma olayı biraz yaş, çok nadir görülen birşey

ben askerlik yaptığım dönemde bulunduğum ilin valisinin ricasını bile iplememişlerdi benim için

sonra iyikide iplememişler
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı ilde kalma olayı biraz yaş, çok nadir görülen birşey

ben askerlik yaptığım dönemde bulunduğum ilin valisinin ricasını bile iplememişlerdi benim için

sonra iyikide iplememişler
    Cevabınız icin teşekkürler , aslında fıkraya konu olacak bir durum çünkü 2 yıllık ehliyet sahibiyim 5 kez araba sürmüşlüğum var ama adamlar beni sürücü 107 (mer-man) yazmışlar o kadar belirttiğim halde, İzmir güzel yer yüksek okul mezunu muhendistlik fakültesi terk biriyim oda ayrı bir konu Yanı bizi değerlendirlermi 10 parmak klavyesi var diye veya gidip alakasız bir duruma mı sokarlar hiç bilmiyorum kafam bi hayli karışık anlayacaginiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her görüşe ve düşünceye açığım şuan yüksekokul mezunlarına mevcut muamele nasıl olabilir bir bilginiz varmı

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oha 12 sene olmuş yapalı. Askerlik hatıralarımı unutmuşum nerdeyse konuşmaya konuşmaya
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Askerden geleli 1.5 ay oldu acemiliğim Gaziemirde 56 gün acemilik sürdü ambulans şöförü olarak yaptim 400 kişiydik 200 itfaiye 200 kişi ambulansci ilk kapidan secilerek giriş nosuna göre 1 den 200 itfaiyeci geri kalani ambulansci olmustu dogu bati olarakda %50 gecen sene bu aralar ordaydım �� ve soğu beterdir geneli rahattır orda kalma durumuda tamamen şans bizim bölükden 2 kişi kaldı ambulanci ve itfaieyici usta birliğide Sakarya/Pamukova
    kuruyemişçi kuruyemiş satana, ayakkabıcı ayakkabı satana deniyorsa arabacı da araba satana denir, denmeli..

edit: pompacının konuyla alakası yoktur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)