User Tag List

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
157 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: istinye 106 gti kaza?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabii ki kadere inanmak lazım. Ama kaderde ne var du bi bakiim diye de mermiye kafa mı atacaz şimdi? Nasılsa öldürmeyen Allah öldürmüyor diye; öyle değil mi?
    Bu arabalar hafif ve güvensiz. Ne yaparsan yap. Bu tarz arabaların(corsa gsi-clio rs-pejo 106-... gibi arabaların özellikle ilk versiyonları) doğası böyle. Bunlarla, hatta çok ileri teknoloji ile donatılmış milyonluk arabalarla bile, TR'nin birçok garip gureba yolunda hız yapmak demek sonucunda ciddi sıkıntılara sebep olacak riskleri göze almak ve kabul etmekle eş değer benim gözümde.

Ben sürat hususunu kastediyorum; yanlış anlaşılmasın. Yoksa ölüm gelecekse eğer bunu engelleyebilecek bi teknoloji zaten yok.
    Allah hepimizi böyle neticelerden esirgesin. Tekrardan Allah rahmet eylesin.

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @nixxx başınız sağolsun.Allah sabır versin.

Aynı araç için 18-19 lu yaşlarda mücadele verdim.Babası babamın, oğlu benim arkadaşım olan bi kişiyi aynı araçta kaybetmemize rağmen bu aracı almaya ikna ettim.Bana ilk kaza yaptığında satarım arabayı dedi.Gittik ettik araca bakmaya babam arabaya bindi kaç hp falan diye sordu.Sağolsun satan arkadaşta babamı anlıyo sanıp biraz da abartarak şu var bu var diye anlattı.

Babam teşekkür ederek eve dönüş yolunda ben haaa dedi bi tane deli oğluma kutu kadar 130-140 hp araba alacam.Oğlum dedi senin bunda ölmeme ihtimalin yok ben seni tanıyorum

O zamanlar sitem ettim ama kanımız gerçekten bi farklı akıyodu.Her şey F.F. teki gibi olacak her aradan geçecez, hep limitte gitcez,hiç bişey olmayacak diye düşünüyoduk .Sorumululuğu bizde olan birisi yoktu .Verilen onca emeği , fedakarlığı göremiyo insan o yaşta.En fazla ölürüz diyo ..
    Ha iyiki almamış diyorum bazen

Şimdi 30lu yaşında bir baba olarak oğlum bu tarz işlere yatkın olmasın ama olupta arabada isterse tam bişeyleri kavramadan araba maraba almam.Görülmüyo çünkü bazı gerçekler yaş ilerlemeden

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yazık, Allah rahmet eylesin, geride kalanlarına sabırlar dilerim.
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle kardeşimizin mekanı cennet olsun, Allah ailesine sabır versin, ablası bu olayı unutamamış tabii ki çok zor, Allah ona da sabır versin... çok önemli açıklamalar yapmış ama görüyorum ki bu bile bazılarımızın tersine gitmiş...

2000 li yılların başında bu araçlar daha çiçek gibiyken bile kaç kişi öldü sayamazdık, her kazadan sonra 106 cı arkadaşlarımızı arardık acaba o mu diye?! o zamanlar filtre egsoz kesik yay, belki o da para varsa egzantrik... şimdi ki turbo dizellerin yarısı kadar gitmezdi ama içine binen kendini yarış pilotu zannederdi, gerçekten de yarış otomobili olan da vardı (Nebil Erbil sarısını almıştı Zeytinoğlundan, uzun yıllar yarışmıştı)... çok kişi kaybettik çook, benim şahsen tanıdıklarım dahil...

burada arabaya laf eden yok, arabanın imajını konuşuyoruz, ince tekerli yol bisikletiyle dağdan inmeye çalışırsanız muhtemelen ölürsünüz, bunun kabahati de bisiklette değildir, oradan inerim zanneden zihniyettedir... 106 sahipleri üzerine alınmasın, bu araçlar sıfır bayiide satıldığı yıllarda ben de yeni yeni piyasada araba bakıyordum, imajının nasıl olduğunu hepimiz biliyoruz...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah sabır versin.
    90ların sonu 2000lerim başı hothatch'lere sadece roll cage takıp, pistte binilir. Onun dışında kullanım mantık işi değil.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle kardeşimizin mekanı cennet olsun, Allah ailesine sabır versin, ablası bu olayı unutamamış tabii ki çok zor, Allah ona da sabır versin... çok önemli açıklamalar yapmış ama görüyorum ki bu bile bazılarımızın tersine gitmiş...

2000 li yılların başında bu araçlar daha çiçek gibiyken bile kaç kişi öldü sayamazdık, her kazadan sonra 106 cı arkadaşlarımızı arardık acaba o mu diye?! o zamanlar filtre egsoz kesik yay, belki o da para varsa egzantrik... şimdi ki turbo dizellerin yarısı kadar gitmezdi ama içine binen kendini yarış pilotu zannederdi, gerçekten de yarış otomobili olan da vardı (Nebil Erbil sarısını almıştı Zeytinoğlundan, uzun yıllar yarışmıştı)... çok kişi kaybettik çook, benim şahsen tanıdıklarım dahil...

burada arabaya laf eden yok, arabanın imajını konuşuyoruz, ince tekerli yol bisikletiyle dağdan inmeye çalışırsanız muhtemelen ölürsünüz, bunun kabahati de bisiklette değildir, oradan inerim zanneden zihniyettedir... 106 sahipleri üzerine alınmasın, bu araçlar sıfır bayiide satıldığı yıllarda ben de yeni yeni piyasada araba bakıyordum, imajının nasıl olduğunu hepimiz biliyoruz...
    Abi beni kast ederek yazmıssın ama
    Ben yanlıs bisi yazmadım
    Nedir 106 nın ımajı ?

Bence e30 un da ımajı kotu ?

ee e30 a bınen cok sayılı abılerımız var ? Bınmesınler mı ?

Bence arabanın ımajını ıcındekı ınsan degıstırır.

Sımdıkı turbo dızelden yavas demısınde Guldurdun valla.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada benım al sat ıle bır ısım yok
    20 ye aldıgım 106 ya 25 bın harcayıp 19 bın e sattım

sadece 106 ya uzaktan bakınca hosuma gıdıyor durusu vs gıbı benım tercıhım oyle durumum buna el verıyor 106 ya bınıyorum

yoksa it binmiş çakal binmiş pek umurumda degıl

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o arabaların yok sattığı zamanlar
    araya birilerini koyup illa almak isterler.
    birisi oğluna 306 s16 almak istiyordu. benden araba bulmamı istediler. ben çocuğun yaşını sordum. cevap 17. o yaşta çocuğa bu araba tehlikeli dedim. aldığım cevap sen kıskandın o yüzden araba bulmadın bize dediler. bunu diyenler doktor. (tıp doktoru ilahiyat falan değil ) gitmişler bir yere fazla para mara bir şeyler ile almışlar arabayı. aldığı gün ayamama deresinin köprü korkuluklarında kaza ve kötü son. şimdi diyebilirmisin aileye ben demiştim diye. hep bu otomobiller tehlikeli idi. daha öncesi de 205 gti ler vardı aynı tehlikede. o zaman ne internet ne tv ne bu kadar gazete vardı. sadece etrafımızda olanları biliyorduk.
    imaja gelince zamanının pahalı arabası idi bunlar.
    komşum 205 gti yi bende (sene 1992 ) görünce çok güzel araba bende bundan eşime alayım demişti. sonra gidip parasını öğrenince bu küçücük şey bu kadar edermi diye dolanıyordu arabanın etrafında
    şimdi iki kuruşluk olunca imaj yerlerde.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o arabaların yok sattığı zamanlar
    araya birilerini koyup illa almak isterler.
    birisi oğluna 306 s16 almak istiyordu. benden araba bulmamı istediler. ben çocuğun yaşını sordum. cevap 17. o yaşta çocuğa bu araba tehlikeli dedim. aldığım cevap sen kıskandın o yüzden araba bulmadın bize dediler. bunu diyenler doktor. (tıp doktoru ilahiyat falan değil ) gitmişler bir yere fazla para mara bir şeyler ile almışlar arabayı. aldığı gün ayamama deresinin köprü korkuluklarında kaza ve kötü son. şimdi diyebilirmisin aileye ben demiştim diye. hep bu otomobiller tehlikeli idi. daha öncesi de 205 gti ler vardı aynı tehlikede. o zaman ne internet ne tv ne bu kadar gazete vardı. sadece etrafımızda olanları biliyorduk.
    imaja gelince zamanının pahalı arabası idi bunlar.
    komşum 205 gti yi bende (sene 1992 ) görünce çok güzel araba bende bundan eşime alayım demişti. sonra gidip parasını öğrenince bu küçücük şey bu kadar edermi diye dolanıyordu arabanın etrafında
    şimdi iki kuruşluk olunca imaj yerlerde.
    Abicim Benim 20 yaşımda 106 gti im vardı
    hemde colombo barianni ekzantıklı kısalı onno usta chipli
    hatta Taaa Ank den kalkıp Pasaogluna gelıp Tımıng yaptırıyorduk

Ben neden Ölmedim ?
    simdi bu arabaya bınen herkes ölecek diye bir sey yok
    sen ayagının altındakı Gaz pedalına Hakım olursan
    Cıkar otobanda gazlarsan
    kendı kaderını kendın yazarsın.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu lınkten ızledım. Kaza konularına yazmam ancak konu tekrar acılınca sadece uzaktan ızlenımlerını yazayım.
    Oncelıkle olanlere Allah tahmet eylesın.
    Kupaya bakarsak dırek darbe almamıs hıc bır yer. Sanırım done done vurmus. Emnıyet kemerı olsaydı hayatta kalırlardı buyuk ıhtımalle. Sonucta 106,kasa cok kucuk ve kotu durmuyor.
    106 tehlıkelı mı? Her arac tehlıkelı. 70hp clıo sumbulde tehlıkelı,911tt de. Nasıl kullandıgın onemlı. Malesef bu gazlama vs huyumuz,bızı seytana uyduruyor. Bu yaslarda yazmak kolay ama bunu 15-25 yasında kı gence anlatmak zor....
    Dıkkat ve tedbır herseyın otesınde olmalı....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim Benim 20 yaşımda 106 gti im vardı
    hemde colombo barianni ekzantıklı kısalı onno usta chipli
    hatta Taaa Ank den kalkıp Pasaogluna gelıp Tımıng yaptırıyorduk

Ben neden Ölmedim ?
    simdi bu arabaya bınen herkes ölecek diye bir sey yok
    sen ayagının altındakı Gaz pedalına Hakım olursan
    Cıkar otobanda gazlarsan
    kendı kaderını kendın yazarsın.
    bence ölmeme nedenin hep yoğun trafikte aracı kullanıyor olman eğer boş yolları kullanıyor olsaydın bugün aramızda yoktun.
    senin dediğin gibi değil işler. o dediğin egzantrik markası yani hemde olarak söylediğin belki seni kurtardı. eğer araban düzgün olsaydı yani gitmesi gerektiği gibi gitseydi gene sonuç kötü olacaktı. bazı yanlış işler seni korumuş.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2yıl 106gti bindim. sanırım bindiğim süre boyunca ettiğim şükür duası ve verilmiş sadakam varmış lafı, toplam hayatımda söylediğimden daha fazladır.
    .

ouzs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sürat Felakettir. Süratli yapılan kazaların ölüm oran ı düşük hızda yapılan kaza oranına göre çok daha yüksektir. Bu bilinen bir gerçek.
    Allah isterse olur buna herkes hemfikir.

Fakat Kalp krizi ile intihar da bir değil. Vakit dolduktan sonra ne yapsan boş tamam da, Ben köprüden atlayınca vaktim varsa ölmem diye bir düşünce de yok.

Bu yüzden bazen ''Allah akıl ve fikir vermiştir'' cümlesi kullanılır.

Hepimizin başına gelebilecek hadise, arkadaşımızın başına gelmiş. Hangimiz arabayı süratli kullanmıyoruz.! Düz yol bişey olmaz dememek lazım ve kurallara uymak lazım. Ama... İşte biliyosunuz amasını...

Allah sabırlar versin..
    *On3r*

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    106 sürüş dinamikleri açısından sürücüsü ile doğrudan iletişim halinde olan bir araba. Arabanın tepkilerini bilmeden cahilce çok gazladım. Olmayacak yerlerde direksiyon kırdım. Allah korumuş birşey olmadı. Ama sürdüğün arabayı tanımadan vereceği cevapları bilmeden hangi arabayla tehlikeli sürüş yaparsan yap kaza kaçınılmazdır. yol tutuşu üst sıralarda olarak bilinen bir arabayı yoldan çıkartmak bu durumu kanıtlıyor. Bu konuda fazla konuşulması gerektiğini düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuşulmaması *

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    106 sürüş dinamikleri açısından sürücüsü ile doğrudan iletişim halinde olan bir araba. Arabanın tepkilerini bilmeden cahilce çok gazladım. Olmayacak yerlerde direksiyon kırdım. Allah korumuş birşey olmadı. Ama sürdüğün arabayı tanımadan vereceği cevapları bilmeden hangi arabayla tehlikeli sürüş yaparsan yap kaza kaçınılmazdır. yol tutuşu üst sıralarda olarak bilinen bir arabayı yoldan çıkartmak bu durumu kanıtlıyor. Bu konuda fazla konuşulması gerektiğini düşünüyorum.
    zaten en kötü durum da bu 205 gti ve türevleri olarak adlandırdığım bazı otomobiller nedense kullanıcısına iyi yol tutuş izlenimini veriyorlar. sadece peugeot için söylemiyorum başka markalarda var. ne yazık ki iyi yol tutuyor diye gazlanıldığın da sonuç ortada. iyi yol tutması için çeşitli tadilatlar var. acaba kaç kişi yapıp gazladı. .... amortisör bilmem ne yay iyi yol tutuşu sağladı. hiç bir zaman o arabalarda işe yaramadı. tek çözüm yoluna giden belki bir yada iki kişidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten en kötü durum da bu 205 gti ve türevleri olarak adlandırdığım bazı otomobiller nedense kullanıcısına iyi yol tutuş izlenimini veriyorlar. sadece peugeot için söylemiyorum başka markalarda var. ne yazık ki iyi yol tutuyor diye gazlanıldığın da sonuç ortada. iyi yol tutması için çeşitli tadilatlar var. acaba kaç kişi yapıp gazladı. .... amortisör bilmem ne yay iyi yol tutuşu sağladı. hiç bir zaman o arabalarda işe yaramadı. tek çözüm yoluna giden belki bir yada iki kişidir.
    anlıyorum.

gkhn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ALLAH rahmet eylesin.Gencecik adamlar ya

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Allah rahmet eylesin uzuldum cidden...

-Kadercilik isinide biraz birakmak lazim diye dusunuyorum.Benimde bir arkadasimda Dogan SLX var (ayrica Golf7si).30k kmde falan herhalde degisensiz tertemiz.Herkes hergoren pesinde kosuyor bana satarmisin diye.Kendiside cok duzgun kullanir,bir kere bastigini bile gormedim.Ama herkesin bana arabani satarmisin demesi,kullananinda torbaci olmamasi bu arabanin "Saglam Olmadigi" gercegini degistirmiyor.Ben gozumde ucan tenekeden baska hicbirsey degil....Kader geldimi hersey olur,istersen porchede ol istersen volvoda kamyondan ufacik tas duser camdan girer gene öldurur seni.Ama herkesin arabani bana sat diye pesinde kosmasi malesef arabanin ciddi guvenliksiz oldugunu degistirmez

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)