User Tag List

Sayfa 8/9 İlkİlk ... 6789 SonSon
157 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: istinye 106 gti kaza?

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 sene evvel gerçek manada ilk arabamı alacağım zaman babam parasını sen de versen 90bg üstü araç alamazsın dedi, iyiki demiş dediğim onlarca tecrübe yaşadım. Belli bir olgunluğa erişmeden böyle araçlar kullanılmamalı. Gaz pedalı senin ayağında mesele o pedala nasıl bastığın. O olgunluğa 18 yaşında da kavuşabilirsin 30 yaşında da. Mesele kişide bitiyor bence. Bunları yazmama rağmen ve işin az çok bilincinde olmama rağmen arada nefsime uyduğum oluyor ama her seferinde ne gerek vardı diye pişman oluyorum.

Ölenlerin mekanı cennet olsun,Rabbim ailelerine sabır versin.
    MR.EVO53

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ecel geldınmı ne 106 nede Mercedes s500 fark etmez

Tekrardan ALLAH RAHMET eylesin mekanı cennet olsun

-gel gelelimki malsefe kardeşimin hız tutkusu vardı 1 kere bu arabaya bindim çok korktum.
    -sürekli uyardık nolur yavaş kullan dikkat et alma bu arabayı sat başka alalım

-arabayı aldıktan 4 ay sonra kaza yaptı

Pek ecele benzetemedim ben bunu ....
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani kader,risk,yazı ne diyosak...
    Hız arttıkça hepimiz için risk artıyo.
    Gençken daha fazla risk alıyosun..

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    23 yaşında gti'ım oldu aşırı hevesliydim ve ilk hızlı arabamda sadece 1 defa kaza atlattım. Önemli olan benim nazarımda nerde basılıp nerde basılamyacağını bilmek ve aracını tanımadan basmamak.. 106 ya binen bilir çok güzel gider ama malesef durmaz.. Tekrar Allah rahmet eylesin arkadaşa..

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ölen kardeşlerime Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
    106 ların saglam bır kasası olmayıp guvenlı olmadıgı bır gercek fakat kazayı araca yormamak lazım.
    2004 te Ibıza cupra 1.8 t kullanıyordum. Aracta ozamanlar egzantırık fıltre egsoz vs odukca yukluydu. 2005 te astra coupe turbo aracım vardı..
    Bu gıbı hızlı denılebılecek araclarım cok oldu.Hıcbırı ıle kazam olmadı ama sene 2007 de passat ıle bombos yolda aracın savrulması sonucu cıddı bır kaza yaşadım.
    2003 te Opel corsa 1.4 ıle E5 te onume cıkan bır yaya sonucu beton dırek agac ve en son takla atarak durabıldım.
    Her ıkı kazamda kendı cızgımde herhangı bır hatam olmadan yaşadım,verılmıs sadakam varmış herıkısındende kırıksız cızıksız cıktım.
    Bıraz kader bırazda gaza basan ayakta bırkez daha dusunmelıyız. Allah hepımıze kazasız belasız bır yaşam versın.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun

geride kalanlarına sabır versin

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence ölmeme nedenin hep yoğun trafikte aracı kullanıyor olman eğer boş yolları kullanıyor olsaydın bugün aramızda yoktun.
    senin dediğin gibi değil işler. o dediğin egzantrik markası yani hemde olarak söylediğin belki seni kurtardı. eğer araban düzgün olsaydı yani gitmesi gerektiği gibi gitseydi gene sonuç kötü olacaktı. bazı yanlış işler seni korumuş.
    Mkerim abicim bak bu video daki lamborgini de Colombo ekzantik varmış

Moskova'da Lamborghini'li korkunç kaza: 300 km/s hızla direğe çarptı - YouTube
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ALLAH SABIR VERSİN.
    mertcan kardeşim ecele çare yok haklısın. o gün o kaza olucaksa olucaktır. ama bu kazanın sonucununda nasıl olacağıda birazda bizim elimizde olduğunu düşünüyorum. sağlam güvenli bi araca binmek 106gti ve benzeri araçtan çok daha iyidir. ama işte gençlik ateşi gelde anlat. o kazada belki daha güvenli bi araç olsaydı en azından yaralı olarak kurtulabilirlerdi diye düşünüyorum. yani mutlaka olaya bi etkisi olurdu. belki 1 airbag bile fazladan olması sonucu etkileyebilirdi..

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    taşıt mantığı ile araba kullanmak isteyen gti,vti,gt, sınıfı araç almaz kimse kendini kandırmasın.bugüne kadar yaşadıysak şans,anne duası,Allah koruması, falan filan 50 tane şey düşünebilirsiniz .kızın yazdığı doğru aslında ama inanmak bizim hoşumuza gitmiyor.robot gibi arabalara biniyoruz.arkadaşın kaza yaptığı araba basık 106. tek kişi olsa dönerdi o virajı.350 kg ekstra yük binerse basık bir 106'nın üzerine amortisör'ün çalışma alanı iyice azalır. süratli ve sert bir virajda sekersin.tabi bunları bu yaşımda düşünüp ayağımı gazdan çekiyorum. o yaştayken virajın içinde vites yükselten adamdım.olmamış işte çocuğun şansı yaver gitmemiş. hız tutkun varsa bile biraz daha güvenli bir araba alıp bunu tatmin etmen lazım.

(yazdığım yazıyı 5 dakika okuduktan sonra kendi kendime gülüp bunu ben mi yazdım dedim. yaşlanmışım )
    komançero garage

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aile ve yakınlarına sabır diliyorum.
    ah be abi neden kemer takmak hala conilik gibi geliyo ki size..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @MeRtCaN, bilinçli olan için sorun yok.

Esas sorun bilinçsiz olan genç arkadaşlarımız için.

Sen senelerce bindin dolayısıyla benden daha iyi biliyorsun, 106 gti insanı gazlamaya tahrik eden bi arabadır.

Burnu kısa arkası kısa, gokart gibi araba her deliğe gir çık..

Makasa giricen ara kapanıyor mu vites küçültme yapıştır gaza geç aradan..

Böyle bir araba.. gostergeye bakmayip gazlamaya odaklanirsan kendini 150-160 la 3-4 şerit makas atarken bulursun..

Bu arabayı ölüm makina yapan da bunlar..

Haddinden fazla gazlamaya davet eden bir araba.

Maalesef hayatını kaybedenler normal kullanırken kaybetmedi bu araçla..

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Başınız sağolsun bu 106 lar ilk çıktığındada xsi ları sonra gti ları adı o yıllardada yürüyen tabuttu.. çevremde çok insana aldırtmadım çünkü çıktığı yıllarda bile muadilleri içinde güvenlik önlemi en az olan araçlardı..

Dediğiniz bir laf çok doğru abiler özendiriyor kardeşler özeniyor..

aracı popüler yapıp özendiren o abiler bir yaşa geldilermide adeta günah çıkartıyorlar vicdanlarını rahatlatmak için biz hata yapdık siz yapmayın gibisinden.. Tekrar Başınız Sağolsun.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi beni kast ederek yazmıssın ama
    Ben yanlıs bisi yazmadım
    Nedir 106 nın ımajı ?

Bence e30 un da ımajı kotu ?

ee e30 a bınen cok sayılı abılerımız var ? Bınmesınler mı ?

Bence arabanın ımajını ıcındekı ınsan degıstırır.

Sımdıkı turbo dızelden yavas demısınde Guldurdun valla.
    Mertcan sana yazdım evet çünkü sen üzerine alınmışsın bütün 106 olayını savunmaya geçmişsin... şimdiki gibi 170 hp lik dizel mi vardı o zamanlar? 0-100 ü 5 sn top speed 268 km idiydi de biz mi bilmiyorduk? e30 da aynı soydan işte şimdi 10 tane kaliteli kullanıcıı oldu diye temize mi çıktı? bazı şeyleri körü körüne savunmamak lazım, zamanında e36 M3 geçtiğine yemin eden onlarca 106 gti cı vardı, ben de onlardandım deme bana, asıl o güldürür beni
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar aracin airbaglari patlakmis. Kemer konusunda haklisiniz. Ama olenlerden biri arkada oturandi . Turkiyede arkada oturup kemer takan varmi? Hiz yapmasaydi demissiniz . Hiz yapmayacaksiniz bu arabayi neden kullaniyorsunuz? O da gece yol bos diye basmistir.belki baska seyler var bi taksici sıkıştırdı mevzusu dolandi. Biz cok acili oldugumuz icin ilgilenemedik o donem. Bu arabanin daha once kendine ait oldugunu soyleyen insanlar gordum. Airbag patlak.olduguna göre daha oncede buyuk kazasi olmus demek. Ayrica herkes te kardesimin arabasina hastaydi tabirinizle. Sat sat diye dolasirlardi keske satsaymis. kardesim.haftanin 6 gunu trafikte gecen bi ozel sofordu. Ben arabanin guvenilir olmadigi konusunda hala.ayni fikirdeyim. Allah genclerimzj korusun.

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başınız sağ olsun kardeş acisi ne yazsak ne söylesek hiç bir şekilde hafiflemez Allah dayanma gücü versin.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ölüm korkusunu '07 yılında S caddebostan S virajında yaptık. Öğlen saatlerinde oldu kaza, arkada oturuyordum. Önde abim ve arkadaşı vardı.
    Düz yolda, otobüs durağına girdik, araba ters döndü kapıyı açmak istediğimde çıkamamıştım öldüm diye korkmuştum..
    O günden sonra ne hız yapıyorum nede başka bir şey. Araca biner binmez emniyet kemerimi takıyorum.
    Başınız sağolssun, o acıyı yarım yaşadım. Allah yardımcınız olsun.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2006 dan beri saxo vts turbo ya biniyorum suan 106 gti im günlük saxo proje olarak devam ediyor e36 degil 46 sini da cok gectim. Kaza yapinca icinden sağ cikabilecegimizin garanti oldugu bi arac varsa söyleyin onu alalim.

Kimseyi örnek vermek istemiyorum ama bu isin ne almani ne italyani nede fransizi var trafikte makas atip kaza yapan ölmüyoda hep bos yoldakilermi rahmetli oluyor ? Fotosu bilgisayarda var telden yükleyemiyorum kac kişi benim honda vti ile yaptigim gibi 130 la duran otobüse arkadan carpti ? Okadar yildan ögrendigim tek şey kaza yapmicaksin cünki yaptikdan sonrasi arabaya degil Allaha kalmis.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 dan beri saxo vts turbo ya biniyorum suan 106 gti im günlük saxo proje olarak devam ediyor e36 degil 46 sini da cok gectim. Kaza yapinca icinden sağ cikabilecegimizin garanti oldugu bi arac varsa söyleyin onu alalim.

Kimseyi örnek vermek istemiyorum ama bu isin ne almani ne italyani nede fransizi var trafikte makas atip kaza yapan ölmüyoda hep bos yoldakilermi rahmetli oluyor ? Fotosu bilgisayarda var telden yükleyemiyorum kac kişi benim honda vti ile yaptigim gibi 130 la duran otobüse arkadan carpti ? Okadar yildan ögrendigim tek şey kaza yapmicaksin cünki yaptikdan sonrasi arabaya degil Allaha kalmis.
    bu aracı siz üretmediniz, sadece kullanıcısınız, neden her olayı belli kesimler üzerine alıyor? burada işin mekaniğini tekniğin konuşmuyoruz, bu aracın böyle bir imajı var ve de bu imajı her halde bu imajı da BMW ciler uydurmadı, maalesef ki çok fazla vefat eden oldu bu araçlarda ayrıca piyasada neden bu kdar az kaldı madem hiç bir sorunu yoktu bu araçların ve de kullanıcılarının? bazı şeyleri kabul edip 'haklısınız ama bakın bizler bilinçli insanlarız, sizler de böyle kullanın!' demek bu kadar mı zor? 1998 senesinde 'M3 geçtim yemin ederim!' diyenlereydi lafım, 2binli yıllarda turbolananlardan bahsetmiyorum...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah onun kaderini boyle yazmis ne desek boş. Ben bu konu uzerinde daha fazla yorum yapilmasini istemiyorum. En azindan kardesimi suclayana yorumlar okumak istemiyorum. Forum donanimhaberdede cok rencide edici yorumlar vardi adminden rica edip konuyu sildirdim. Pazartesi burdada adminle iletisime gecip bu konuyu silmesini rica edicem. Tartisma olsun . Herkes birbirine girsin degildi amacim . Benim kardesim o arabadan sag ciksa da digerleri olseydi vicdan azabindan öldürdü zaten.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)