User Tag List

Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112
222 sonuçtan 210 ile 222 arası

Konu: Efsane Nesiller :))

JosephuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    83 doğumluyum hepsini yaşadım şimdiki nesil Tabletten başka bişey yaşamıyor..
    16 YM 477 - 2006 Vtec LS / 05 EA 813 - 2003 Toyota SOL / 34 YA 8623 - 2012 Honda FB 7

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volume81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    146'dan internete girdiğimde ne dayaklar yemiştim
    yıl 2001 üniversiteyi yeni kazanmışım istanbul dışında okulum , o zaman kablonet yeni gelmişti istanbula ama mersinde yok tabi , 146 dan baglanıyorum neyse ay sonu fatura geldi 500 tl ... 500 milyon eski para ile... 2001 yılında 500 liradan bahsediyorum... ağzıma sçtılar bizimkiler ben hayatımda bu kadar laf yememiştim ailemden...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

RottingChrist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ev ahalisi uyuyunca şifreli cine5 te olan biteni anlamaya çalışan güzel bir nesil.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    he-man etiketli yapıştırma kitapçığım hala durur. o atarinin oyunlarına kurban olıyım ne güzeldi bir tane hırsızlı vardı devamlı atlıyordun gelen parak kasalarının üstünden o uçaklıyıda çok severdim 999 oyun derlerdi 50 den sonraki bütün oyunlar bir öncekinin mavisi kırmızı renkleri farklı olanı olurdu.. tahtakaleye gidip oyun kartuşu alırdık çoğuda bozuk çıkardı. ne günlerdi.

o zamanlar çocuk olmak güzeldi mahalle kavgaları, arsada maç her semtte bir arsa vardı kesin ve orda maç yapan mahalle çocukları..
    bakkal kültürü deftere yaz amca .. heygidi hey.. o zamanlar sokaklar mahalleler daha güvenliydi şimdiki gibi sitelere kapanmamışdık.. zaten site yoktu öyle bir kültür yoktu.

zenginide orta halliside aynı mahallede yaşıyordu.. abiler vardı mahalleye sahip çıkan şimdi herhalde hepsi 50 sine falan gelmiştir.. mahalleye bir kadın birisinin annesi bacısı girdimi akşam vakti gerekirse elindeki torbaları alır eve kadar güvenlikli şekilde eşlik ederlerdi. mahalleye sahip çıkarlardı.. Mahalle o zamanlar aile gibiydi sokakda bile insan kendini evinde hissederdi..

şimdi çocuk olmayı hiç istemezdim. şimdiki nesil ne sokağa çıkıyor ne faal aktif bir çocukluk yaşıyor bütün hayatları ya 4 duvar arasında yada sanal olarak telefondan tabletten selfielerle yemek keyfi gezi keyfi falan filan diye geçiyorlar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    cine5 te ozaman emmanuelle ile tutti furitti vardı,,tutti furitti şifresizmiydi neydi hatırlamıyom,,emmanuelle başlayınca saniye sonra şifreyi koyarlardı ,,ama bu beni durdurmuyodu izlemeye devam ediyodum,çıplak gözle şifreyi çözmeye çalışıyodum sanki,,,ekranda ben başka bişe hayal ediyodum sonra reklam gireceg zaman son saniyede açıyolardı ,,bi bakıyodum benim hayal ettigimten çok alakasız bi şekil şemal çıkıyodu

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tahasav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu cidden efsane olmuş herşeyi hatırlıyorum da şu poşet suyu hatırlamıyorum bide körfez savaşını
    aynen bende öyle hepsi var o ikisi yok kaçırmışız demek ki

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #207 son resimdeki arabanln aynısından bende vardı önü porsche benziyordu sağdaki vitesi sona getirdiğinde araba son gaz gidiyordu benzını falan bitiyordu neredeyse tüm çocukluğum onunla geçti koltukları araba yapar sürerdim hatta direksiyonu kopmustu. Kırık direksiyonu oturtturmustum öyle kullanıyordum. Ne günlermiş be
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

mur_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seksenüçlüyümsekstegüçlüyüm..
    Asıl sancı uyandığında..

metin_1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anılarım depreşti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni konu açmak istemedim... Benim gibi 40 yaş civarını alıp 80 lere, sahilde oturup simit yiyip tamek vişne içtiğimiz yıllara götürecek bir video...

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke 85 küsür doğumlu olsaydım. 90'ları hatıralarıma eklemek çok isterdim çünkü bakıyorum da o zamanlar hakikaten çok güzelmiş. Kendimi bildiğim sene 98 sonları 99 seneleri. O zaman İzmir tepecik dayko mahallesinde oturuyoruz. Çok iyi hatırlarım, o dönem çocukları çok kaçırıyolardı. Babam işten 5 gibi geldiğinde eve hiç çıkmazdı. Ben aşağı inerdim o kaldırımda oturur, benim küçük bi motor tarzı bisikletim vardı 3 tekerli onunla evin önünde oynardım. 99 senesinde Buca'ya taşındık. 99 Depremlerini haberlerde helikopter çekimleriyle izlediğimi vs hatırlıyorum. Annem hiç okula gitmemiş birisiydi ve 2000 yılında gece okuluna gitmeye başlamıştı. Gazi İlk ögretim okulu vardı akşam 6 gibi oraya giderdik, bir sürü teyze hepsi okuma yazma öğrenmeye geliyordu. Hatta içlerinden bir tanesi benim ilkokul arkadaşımın annesiydi, 1 sene sonra okula başladım sene 2001. Diyorum ya keşke 85lerde filan doğsaydım da 90ların o güzel nostaljik günlerini daha hatrı sayılır yaşayabilseydim. Babamla fuara giderdik, çarpışan araba, korku tüneline filan binerdik. Eski ESHOT otobüslerini bilen bilir İKARUS'lar ve SANOS'ların daha yeni sayılabilecek yılları 99 2000... O zaman İZULAŞ'ta vardı onlar hep MAN'dı. Hey gidi... Buraya yazanlar ben doğarken tam istedigim yaştalarmış ne güzel herkesin anıları var
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke 85 küsür doğumlu olsaydım. 90'ları hatıralarıma eklemek çok isterdim çünkü bakıyorum da o zamanlar hakikaten çok güzelmiş. Kendimi bildiğim sene 98 sonları 99 seneleri. O zaman İzmir tepecik dayko mahallesinde oturuyoruz. Çok iyi hatırlarım, o dönem çocukları çok kaçırıyolardı. Babam işten 5 gibi geldiğinde eve hiç çıkmazdı. Ben aşağı inerdim o kaldırımda oturur, benim küçük bi motor tarzı bisikletim vardı 3 tekerli onunla evin önünde oynardım. 99 senesinde Buca'ya taşındık. 99 Depremlerini haberlerde helikopter çekimleriyle izlediğimi vs hatırlıyorum. Annem hiç okula gitmemiş birisiydi ve 2000 yılında gece okuluna gitmeye başlamıştı. Gazi İlk ögretim okulu vardı akşam 6 gibi oraya giderdik, bir sürü teyze hepsi okuma yazma öğrenmeye geliyordu. Hatta içlerinden bir tanesi benim ilkokul arkadaşımın annesiydi, 1 sene sonra okula başladım sene 2001. Diyorum ya keşke 85lerde filan doğsaydım da 90ların o güzel nostaljik günlerini daha hatrı sayılır yaşayabilseydim. Babamla fuara giderdik, çarpışan araba, korku tüneline filan binerdik. Eski ESHOT otobüslerini bilen bilir İKARUS'lar ve SANOS'ların daha yeni sayılabilecek yılları 99 2000... O zaman İZULAŞ'ta vardı onlar hep MAN'dı. Hey gidi... Buraya yazanlar ben doğarken tam istedigim yaştalarmış ne güzel herkesin anıları var

Şöyle bir fark oldu 85/75 arası doğan nesil gençliğinde bütün herşeyin ilkini yaşadı... Mesela sen genç olduğunda cep telefonu elindeydi, bilgisayarın alınmıştı veya vardı piyasa , internet vardı da biz ise herşeyin çıkışını yaşadık. Gazete haberlerinde internet türkiyeye geliyor, cep telefonu geliyor diye okuduk bekledik. Çocukluktan alışarak büyümedik bunları bir anda elimize geçti. Ayrıca bizde gençken bütün sosyallik sokakta idi. Şimdi kuzenimi yiğenimi vs görüyorum 2-3 arkadaşı var onlarla da netten konuşuyorlar. Bizim onlarca arkadaşımız vardı belki yüzlerce. Ben kalkardım evimden çıkar kadıköye giderdim cep telefonu yok tabi, koca kadıköyü geze geze arkadaşlarımı illa bir yerde bulurdum. Hep gezerdik ya hiç evde oturmazdık. Sabah 9 da çıkar akşam 9 a kadar oradan oraya yallah. elimizde walkman kulağımızda kulaklık istanbulun gezmedik yerini bırakmazdık daha 15 yaşındayken. Bir de o zamanlar bu zaman ki gibi sapığı katili tevazücüsü bu kadar çok değil di... Çok rahat heryere giderdik o yaşımızda. Daha güzel bir dünya idi.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir fark oldu 85/75 arası doğan nesil gençliğinde bütün herşeyin ilkini yaşadı... Mesela sen genç olduğunda cep telefonu elindeydi, bilgisayarın alınmıştı veya vardı piyasa , internet vardı da biz ise herşeyin çıkışını yaşadık. Gazete haberlerinde internet türkiyeye geliyor, cep telefonu geliyor diye okuduk bekledik. Çocukluktan alışarak büyümedik bunları bir anda elimize geçti. Ayrıca bizde gençken bütün sosyallik sokakta idi. Şimdi kuzenimi yiğenimi vs görüyorum 2-3 arkadaşı var onlarla da netten konuşuyorlar. Bizim onlarca arkadaşımız vardı belki yüzlerce. Ben kalkardım evimden çıkar kadıköye giderdim cep telefonu yok tabi, koca kadıköyü geze geze arkadaşlarımı illa bir yerde bulurdum. Hep gezerdik ya hiç evde oturmazdık. Sabah 9 da çıkar akşam 9 a kadar oradan oraya yallah. elimizde walkman kulağımızda kulaklık istanbulun gezmedik yerini bırakmazdık daha 15 yaşındayken. Bir de o zamanlar bu zaman ki gibi sapığı katili tevazücüsü bu kadar çok değil di... Çok rahat heryere giderdik o yaşımızda. Daha güzel bir dünya idi.
    Ortaokula giderken neredeyse hiç bir arkadaşımda telefon yoktu, benim ilk lisede telefonum oldu ama çevremde telefonu olmayan epey arkadaşım vardı. Rastgele çıkıp gezerek buluyorduk birbirimizi. Sabahtan akşama kadar sokaklardaydık. 2005'e kadar yazdığın gibi devam etti diyebiliriz. Başımıza hiç bir şey gelmeden girip çıktık her yere.

Şimdi hepimizde telefon var, buluşurken saati konumu tutturamayan adam dolu
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)