User Tag List

Sayfa 1/12 12311 ... SonSon
222 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Efsane Nesiller :))

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Efsane Nesiller :))

1. 1981-1986 arası doğan efsanevi nesil

Türkiye'deki en efsanevi nesildir. 80'lerin sonunda 90'ların başında çocuk olmuş nesildir. Maçları şifresiz kanaldan izlemiş, sobalı evde büyümüş, yanlışlarını kokulu silgi ile silmiş, sobanın üzerine tükürmüş nesildir. Barış Manço'nun, Cenk Koray'ın, Erkan Yolaç'ın programlarını izlemiş, Uzaylı Zekiye'nin ne olduğunu bilen nesildir.

2. 146'dan internete giren efsanevi nesil

Gelen telefon faturaları sebebiyle babadan dayak yinyen efsanevi nesildir. telefonunun zil sesi olarak dial-up bağlantı sesini kullanan, müzikleri albüm olarak değil, seçip şarkı olarak indiren, telefonun sürekli meşgul olmasını akrabalara izah etmekle ömür tüketmiş, internet yüzünden ailesi ile arası açılmış ilk nesildir. İnternetteki işlerini biriktirip tek bir seferde hızlıca girip çıkarak halleden nesildir.

3. Playstation1 oynamış efsanevi nesil

Şu anda oynanan dünyanın en meşhur oyunlarının atalarıyla haşır neşir olmuş efsane olmayı hak etmiş nesildir. Bir araya gelip sabahlara kadar winning eleven 3 turnuvaları yapan, final fantasy, resident evil 3 nemesis, tomb raider, gran turismo, pro evolution soccer, vb. oyunların ilk serisini oynayan nesildir. Roberto Carlos'u en az bir kere Real Madrid'in forvet hattında oynatmış nesildir.

4. Evde civciv beslemiş efsanevi nesil

Balkona konulan kartondan kümesin içine ampul bağlayıp, annesine pazardan aldırdığı civcivleri besleyip büyüten nesildir. Sonradan çabucak ölen renkli civcivler çıksa da o sarı civcivlerini öldürmeden ferik ve hatta tavuk yapabilmiştir. Elleriyle marul, yeşillik, buğday yedirmiştir. Civcivin her şeyinden sorumlu ve aynı zamanda civcivi ölünce kahrolan nesildir. Kargaların civciv yediğini keşfeden ilk nesildir.

5. Albaydan milli güvenlik dersi almış efsanevi nesil

Ordudaki rütbeleri tek tek ezberlemek zorunda kalmış nesildir. Sınıfında silahlı ve üniformalı bir adam görebilme ayrıcalığını yaşamış, sınıf başkanının hocanın yaklaşmasına yakın 'dikkat' diye bağırıp sınıfı hizaya soktuğu, hocam mı denecek, albayım mı denecek bilemeyen nesildir.

6. Tatilya'ya gitmiş efsanevi nesil

Masal okuyan ağaçtan masal dinlemiş, sineremanın koltuklarında kahkaha atmış efsane nesildir.Aynı zamanda alaborayla çığlığın dibine vurmuş nesildir. Hele bir de Tatilya'ya okul gezisi ile gitmişse tadından yenmeyecek nesildir.

7. İnşaattan kuma atlayan efsanevi nesil

Kumun yüksekliğine göre 3. katlara kadar çıkabilmiş, bu yüzden çok anne dayağı yemiş, kale benim oyununu oynamış, inşaattaki tuğlalarla kendilerine kaleler örmüş nesildir. Ayakkabının içine kum dolmasının ne demek olduğunu en iyi bilen nesildir.

8. Atari oynamış efsanevi nesil

8 bit ne demek bilen, adaptörün soğumasını beklemenin ne demek olduğunu iyi bilen nesildir. Mario oynayabilmek için haber saatlerini ezbere bilen nesildir. Cep telefonunu açamadığı zaman bataryayı çıkarıp içine üflemeyi de alışkanlık haline getirmiş nesil bu nesildir.

9. Pilot kalemle dönem ödevi hazırlamış efsanevi nesil

Dönem ödevinin önemli olduğu zamanlarda yaşayan, çizgisiz kağıda hatasız yazmak için kağıdın altına çizgili kağıt koyan nesildir. Ben tükenmez kalemle yaptım hoca kızar mı acaba diye dertlenen nesil de budur. Nerede hazırladığı bir işin kapağına önem veren birini görürseniz bilin ki o kişi bu neslin üyesidir.

10. Fare topu temizlemiş efsanevi nesil

146'dan internete giren nesille yakın ilişki içerisindeki nesildir. İnce uçlu bir tornavida ile fare topundaki kılı tüyü cerrah hassasiyetiyle temizlemiş nesildir. Fare topuna ilk temas ettiğinde üzerideki kauçuk maddenin verdiği hissiyatı tatmış nesildir.

11. Hanımeli çiçeklerinin balını yemiş efsanevi nesil

Dünyadaki en tatlı balın tadını alabilmiş nesildir. En fazla balı verecek çiçeği seçme, balını çıkarma ve dökmeden ağza götürebilme becerisi edinmiş nesildir. Seçtiği hanımeli'nin boş çıkmasıyla büyük travmalar yaşamış, arılardan ziyadesiyle çekmiş nesildir.

12. Pamukta fasulye yetiştirmiş efsanevi nesil

Yetiştirmek değil de filizlenip, 10 cm boy attığını görmüş efsanevi nesildir. Ziraatın, tarımın tadını almış, beyaz, kuru bir şeyin içinden su gibi, yemyeşil bir şeyin nasıl olup da çıktığına akıl sır erdirememiş nesildir. Bu neslin üyeleri büyüdüklerinde bir gelenek gibi bunu çocuklarına da aktarmışlardır.

13. Taso oynamış efsanevi nesil

Malının kıymetini bilen, takas usulü alışverişte son derece başarılı olan, bugün hala tasolarını saklayan nesildir. Okulda öğretmene kaptırdığı tasolarının ardından gözyaşı döken, eksik olan tasoyu bulabilmek için kendini paralamış nesildir. Dev taso lafı onlar için büyük anlamlar ifade eder.

14. 1991-1993 arası doğan efsanevi nesil

Geçiş dönemi neslidir. saklambaçtan counter strike'a, mahalle arasında maç yapmaktan ps1 oynamaya geçişin temsilcileridir. iPhone 5 çıkacak diye beklerken iPhone 4s'in çıkmasıyla şaşırmış nesildir. Pokemon izleyerek büyümüş Galatasaray'ın UEFA kupasını almasını izlemiş nesildir.

15. Tutti Frutti izlemiş efsanevi nesil

Bugünlerde TV'lerde sanat eserlerinin bile buzlandığını, mozaiklendiğini düşünürsek, TV ekranlarından erotik şov izlemiş, efsanevi ve nadide bir nesildir. Tutti frutti'nin müziğini telefon melodisi yapmış, ardından başlayan kırmızı noktalı filmi bir gözü odanın kapısında izlemiştir. TV izlerken kumandayı elinden bırakmayan birisini görürseniz o büyük ihtimal bu neslin üyesidir.

16. Sanal bebek oynamış efsanevi nesil

10 yaşında annelik duygusunu dibine kadar yaşamış, okulda, evde, çarşıda bebeğini asla ihmal etmemiş. ölünce Japonlar gibi gömemese de ardından ağlamış nesildir.

17. Yolcu otobüslerinde poşet su içmiş efsanevi nesil

Aynı zamanda şehirler arası otobüslerde sigara içilen döneme de denk geldiği için sigara kokusu ve plastik poşet içindeki sudan sürekli midesi bulanmış, yolculuğu zehir olmuş nesildir. Aynı zamanda yolcu otobüslerinin evrimine de tanık olmuş o303'den o304'e geçişi hayranlıkla seyretmiş, sırf o304 görmek için otogara gitmiş nesildir.

18. Kaset doldurmuş efsanevi nesil

Kasetçiye gidip kaset doldurtmak yerine, kendi emeğiyle kah radyodan kah arkadaşlarının kasetlerinden kendi kasetini hazırlamış nesildir. Aynı zamanda kasete kendi sesini kaydeden, sesinin ne kadar tuhaf olduğuna şaşıran, yaratıcılığını konuşturup kasete programlar kaydeden nesildir. Bakmayın "paraları yok diye böyle yapmışlar" diyenlere, el emeğinin tadını almış nesildir.

19. Körfez savaşını televizyondan izleyen efsanevi nesil

Savaşın gerçekten var olduğunu gören ve bir savaşı canlı izleyen ilk nesildir aynı zamanda. Gecenin bir yarısı savaş başladı diye babasını uyandıran, ertesi gün okulu olmasına karşın sabahlara kadar simültane tercüme izleyen nesildir. 1 koyup 3 almanın imkansızlıklarını görüp tecrübe etmiş, bugün benzer şeyler söyleyenleri kaale almayan nesildir.

20. Flash TV'de amerikan güreşi izlemiş efsanevi nesil

Gece 1'lere kadar oturmuş, babasının TV'nin fişini çekmesiyle yatabilmiş nesildir. Bu maçları türk izleyicisine anlatmayı kendilerine görev edinmiş spikerler sayesinde oyunun kurallarını öğrenmiş nesildir. Bugün flaş tv'de halay izleyen birilerini görürseniz onlara iyi davranın belki amerikan güreşi ile flaş tv bağımlısı olmuş nesildendir.

21. Katalitik soba ile ısınmış efsanevi nesil

Odanın havası kuruduğu için sürekli başı ağrıyan, açık mı unuttuk, zehirlenmeyelim endişeleri ile büyümüş bir 90'lar neslidir. Pazar akşamı banyodan çıkıp katalitik soba ile ısındığı sırada bizimkiler dizisini izlemiş , biraz daha yansın diye koca tüpü elinde oyuncak gibi çevirmiş nesildir.

22. Gezi Parkı'ndaki efsanevi nesil

Efsane olmayı en çok hak eden nesildir. Büyük bir ailedir, özgürlük, haklar, insan yerine konulmak için ayağa kalkmış, bir ülkenin kaderini etkilemiş nesildir. Sensin, benim, biziz...

Bonus: 3 yaşında tablet pc kullanabilen efsanevi nesil

Günümüzün neslidir. tablet pc, akıllı telefon ile oynamaları ileride bilgisayar mühendisi olacağı şeklinde yorumlansa da, ağlamasınlar, bize biraz nefes aldırsınlar diye ellerine verilen tabletler, akıllı telefonlar kendilerine büyük zararlar vermektedir. Umarız bunun farkına varılır ve bu efsanevi nesil bugün son bulur.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Fotolar çıkmıyor

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotolar çıkmıyor
    hadi ya düzenliyim tekrardan
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende çıkıyor.

aLperTunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okurken hepsini tek tek yaşadım sanki özellikle pamukta fasüyle çok pis kokardı

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi ya düzenliyim tekrardan
    Belki şirkette olduğum içindir, 1-2 kişide çıkıyorsa elleme hiç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu cidden efsane olmuş herşeyi hatırlıyorum da şu poşet suyu hatırlamıyorum bide körfez savaşını
    Ağır işsiz

elpadre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    harbıden efsane nesılmısız
    cok merak edıyorum ve soruyorum ?

sanal alemın kablosuz delıkanlıları klavyenın hangı tusu ates edıyor ? ?

tuned by : gürsel canpolat (16ec813)

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pamukda fasulye karanlık odaya koy daha fazla büyüsün olayları vardı

hemen hemen hepsini hatırlıyorum
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hemen hemen yarısınından fazlasını yaşadım fakat en üzüldüğüm nokta son fotoğraf..

Küçücük çocukların ellerine aileyi rahat bıraksınlar diye verilen ipadler iphonelar..

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok guzel bı konu olmus elınıze saglık bı an duygulandım fasulyelerı gorunce

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendimi bu konuda çok şanslı hissediyorum
    Livestrong

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay be sabah sabah mutlu oldum okudukça gülümsetti tamamını olmasa da çoğunu yaşamışım güzel günlerdi bi poşet suyu ilk defa duydum ama özellikle civciv ve fasulye güldürdü ne uğraşırdım
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel konu olmuş eskilere gittim, çok güldüm
    Crm performance

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sonuna yetiştim 86 model olarak hepsini yaşadım valla

ayrıca

action man ,gijoe ,ninja kamplumabaga pampalar,power rangers aquabos su fıskırtan top, uzun dik renkli saclı oyuncak trol, yakalamaç 9taş saklanbaç,çim adam, duck hunt atari ve ps yanına gameboysuz olmaz ve futbolcu kartsız hatta euro 96sız hiç olmaz

hatta devamınada onedio.com un arkasından sunada bak birbirini tamamlar niteliktedeler

http://listelist.com/90lara-donme-sebepleri/
    1881 - 193

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hahaa hepsi doğru valla ps1 çok efsaneydi ya

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pamukda fasulye karanlık odaya koy daha fazla büyüsün olayları vardı

hemen hemen hepsini hatırlıyorum
    bide çimadam mı öyle bişiy vardı

FATİH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birader dikkat ettim sen de benim gibi eskileri unutamayanlardansın kesin.

o yıllara dönmek için servetimi vermezsem insan değilim.
    . . . audi . . .
    Vorsprung durch Technik

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Civciv beslemedim, Milli Güvenlik dersi almadım, Balı yemedim, suyu da içmedim ama kendim için en önemlisi Gezi Parkı olayını yaşadım.

Şimdi 3 yaşına girecek kızım var. Tableti elinden bırakmıyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)