User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: Dolandırıcılık şekli. Bu doğrumu??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türkiye.gov.tr'den Uyap sekmesinden kontrol edebiliyorsunuz. Dava detaylarına ulaşabiliyorsunuz.

bahadırtelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan hocam sana başıma geleni anlatayım, dolandırıcılık değil ama bu ilamsız icraya güzel bir örnek olsun;

yeni taşındığım evin 1 senelik kirasını peşin verdim, kontrat yaptık... 2 ay sonra siteye avukatlar gelmiş, benim oturduğum evi soruşturmuşlar, kimdir nedir diye... ben iplemedim açıkçası...

sonrasında ben de evdeyken o meşhur zarf geldi... ismim yazıyor, 34.500 liralık borç var, ev sahibinin borcu varmış ve de benden 1 yıllık kiranın kendilerine yatırılmasını aksi halde borcun bana rücu edeceği yazıyor... avukatımı aradım, şahsen icra dairesine gidip itiraz ettim ve de olay kapandı... itiraz süresini kaçırsam o para da bana kaçacaktı... bu tarz şeylere çok dikkat edin...
    Tesaduf bu yaziyi gordum bende kirami 1 yil pesin yatirdim ve ev sahibimiz biraz 3 kagitci borcu var heryere. Kontrat yeterli oluyormu bu tarz bir durumda yoksa baska evrak istiyorlar mi?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bahadırtelli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesaduf bu yaziyi gordum bende kirami 1 yil pesin yatirdim ve ev sahibimiz biraz 3 kagitci borcu var heryere. Kontrat yeterli oluyormu bu tarz bir durumda yoksa baska evrak istiyorlar mi?
    kontrat yeterli değil, biraz kurcalarsa o paranın banka yoluyla yatırılıp yatırılmadığını dekontunu falan isterler, bir de ev sahibinden evin tapusunu da isteyin ki ev başkasının üzerine vs çıkmasın...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hem bir hort olsun hemde bir soru.

ticari kazanc kaybı davası acılmıs durumda.

İlamsız takipte.

Bu aracın kasko trafık bılgılerı hususi geçiyor kendisinin su dükkanı var,

Sürtme işlemi terzinin kapısının önünde (terziye kumaş getirmiş)

Araç su dükkanın yada su dükkanın sahibi adına (kaza da taraf olan kişi) değil, abisinin babasının amcasının yada x kişinin üzerine.

Bu kişi 6 gün aracın onarımda oldugunu beyan etmiş, günlüğü 100 liradan 700 lira kazanc kaybım var demiş.

Buna itiraz etmemelimiyim?

Bu parayı yasal olarak alabilirmi? isteyebilirmi? bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Dora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onamdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İcra takibi başlatırken alacaklı olduğunu ispat etme zorunluluğun yok mu ne bileyim senettir çekdir bi protokoldür.

Noterden ihtarname çekmek neysede direk icra takibi yapılabiliyorsa vay milletin haline.
    Çok zor bişey değil ki açık bir fatura keser iş yaptım paramı alamadım der olur biter.

Dora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem bir hort olsun hemde bir soru.

ticari kazanc kaybı davası acılmıs durumda.

İlamsız takipte.

Bu aracın kasko trafık bılgılerı hususi geçiyor kendisinin su dükkanı var,

Sürtme işlemi terzinin kapısının önünde (terziye kumaş getirmiş)

Araç su dükkanın yada su dükkanın sahibi adına (kaza da taraf olan kişi) değil, abisinin babasının amcasının yada x kişinin üzerine.

Bu kişi 6 gün aracın onarımda oldugunu beyan etmiş, günlüğü 100 liradan 700 lira kazanc kaybım var demiş.

Buna itiraz etmemelimiyim?

Bu parayı yasal olarak alabilirmi? isteyebilirmi? bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi.
    Eğer x kişi kazaya karışan kişiye aracı kiraya vermiş ise yani araba su şirketinde kiralık gözüküyorsa böyle bir kayıp beyan edebilir ama sonucu ne olur ona eksper karar verir.Aracın şirketle hiç bir şekilde ilişkisi yok ise,k2* belgesi de (aracın doblo,fiorino,transporter vs. olduğunu varsıyorum) yok ise o araçla her hangi bir şekilde ticari malzeme taşıması da yasak zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlamsız icra takibinde hiçbir belge sunmanıza gerek yok. 35,90 başvuru harcı( bu harç her sene güncellenir 3-4 lira artar) + talep ertiğiniz tutarın binde 5'i + 14 lira posta masrafı + 1 lira dosya bedeli...
    10.000 liralık ilamsız icra başlatıyoruz dersek
    35,90 + 50,00( 10.000 Tlnin binde 5i) + 14,00 + 1,00 = 100,90 Tl masrafla dilediğiniz kişiye icra takibi başlatabilirsiniz. Elinizde TC Kimlik numarası olsun yeter. Takibi başlattık tebligatı gönderdik tebligat bize, o an evde olan bir yakınımıza yada evde kimse yokken muhtara bırakıldı kapımıza da kağıt yapıştırıldı. 1 hafta içerisinde icra dairesine gidip borcum yoktur itiraz ediyorum icra takibi durdurulsun diye dilekçe vermezsek vay halimize nur topu gibi 10.000 TL borçluyuz

Diğer icra takipleri ise çek, senet vs. kıymetli evraka dayalı yada bir mahkeme kararına dayalı olarak yapılır. Bu takiplere itiraz ederken mecburen dava açmamız gerekir.

Siz siz olun en ufak hukuki bir işleminiz olursa kendi başınıza yapmayın avukat aracılığı ile yapın. Yoksa elinizdeki hukuki hakkı kaybeder alacaklı iken borçlu haklı iken haksız durumda bulursunuz kendinizi bir anda.

Ufak bir örnek veriyim . Tanıdığımın evinde kiracı var kirayı da ödemiyor tahliye etmemiz gerekiyor. Tahliye talepli icra takibini açtım bekliyorumki icra takibine itiraz etsin dava açayım tahliye kararı aldırıyım. Bizim saftirik gitmiş dışarda dilekçe yazdırmış ama icra dairesinde kalabalığı görünce bankoya bırakmış gitmiş evrağı. İcra memurunun havalesi yok evrak ekinde kimlik fotokopisi de yok. Tabiki icra müdürü kabul etmedi itirazı. Bizimki itiraz ettim diye seviniyor kurtuldum sanıyor 1 ay sonra tahliye için polis icra memuru ve hamalları kapısında görünce yüz ifadesini görmeniz lazımdı

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu aptal sistem ne zamandır var?
    20 sene öncede varmıydı mesela ?
    Benim de başıma geldi, şerefli bir vatan evladı ticari taksisini sözüm ona yaşadığımız kazadan ötürü 5 gün yatırmış.

0 5 gün'ün kazancını benden talep eden bir icra davası açmış. 1 hafta içinde itiraz ettim tabi ki. Dilekçe yazarak icra dairesine gidiyorsunuz (vakit kaybı)

Ki bu şerefli insan vergi ödemeye gelince kazancını günlük 2 paket sigara parasından bildirmiş. Millet çıkmış yoluna kimi yatırırsa, uyanık olmak lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Var var oldum olası icra takipleri hep bu şekilde

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu aptal sistem ne zamandır var?
    20 sene öncede varmıydı mesela ?
    Konu İcra ve İflas Kanununun konusu bu kanun 1932de yapılmış. Ancak ilamsız takiplere 1 hafta içerisinde itiraz edilmediği takdirde borcun kesinleştiği 1994 yılında yapılan bir çalışmayla yürürlüğe girmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)