User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: Ankara`da VW servis

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaşmaz sanayi-Aydoğanlar, eğer yeni model ve yetkili servis aranıyorsa.
    Aydoğanlar'a araba götüreceğime çöpe atarım daha iyi. Forumdaki diğer yorumlarınızı takip ediyordum, fazlasıyla titiz bi insansınız. Aydoğanlar nasıl tavsiye ettiniz hakikaten şaşırdım.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarihe bakmamışım, o zamanlar öyle miydi bilmiyorum. Ama şu an üzerine para verseler Aydoğanlar'a araba sokmam.

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Keşke çoğunlun tavsiyesine uyup Özdem e degilde Özen e gitseymissiniz.
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tarihe bakmamışım, o zamanlar öyle miydi bilmiyorum. Ama şu an üzerine para verseler Aydoğanlar'a araba sokmam.
    Water under the bridge. Bilmiom son zamanlarını, ben özilki'ye izzet ustaya gidiyorum. Daha çözemediği sorunum olmadı, 2si benim olmak üzere 5 tane vag grup araç götürdüm. İşçiliği de çok temiz, reklam yapmıyorum, cidden iyi. Sorun yaşamadım, inşallah böyle devam eder.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

G60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu hort olacak ama henüz dün yaşadığım deneyimi sizlerle paylaşmak istedim. TT ailesinin tavsiyeleri üzerine Şaşmaz / ÖZDEM otomotiv'e gittim. Bu arada baştan belirtmek isterim, hayati tehlike yaratacak bir durum olmasaydı bu şekilde bir yorum asla yapmazdım.

4 fren balatam ve sağ önden gelen lıkırtı sesiydi şikayetim. Henüz fren balatası tedariği esnasında polemiğimiz başlamıştı aslında ben oem balata kullanmak isterken bana yan sanayi kullanmam gerektiğini diretiyorlardı, yahu ben orjinal kullanacağım dediğim halde bizimkiler de kaliteli cevabı alıyordum. Arkadaşlar eğer oem den kaliteli olduğunu idda ediyorsanız ne takıyorsanız takın ama yaşayacağım en ufak problemde başınıza ekşirim diyerek konuyu kapattım.

Neyse, araç lifte kaldırıldı ve Hasan1 usta lastikleri söktü bende o sırada Fenerin maç özetine bakıyorum içeride . Dur, araba ne olmuş bir bakayım diye gittim Hasan usta yok piyasada onun yerine 10 yaşında bir genç2 arka fren balatalarına dadanmış sökmeye uğraşıyor. ( makineye bağlamak gerekiyor ) Genç dur bakayım bir Hasan usta nerede dedim, herif sırra kadem basmış 1 saat yok oldu piyasadan. Zamanım da var eh napayım gidip birşeyler atıştırayım dedim.O muhteşem sanayi köftesini yiyip gelmem üzerine ön sağ amortisörümü İbrahim3 usta sökmüş, takamıyor İnsanların zekasını sorgulamak haddime değil ancak amortisörü ters sokmaya çalışırsan takamazsın tabi, Allah göz vermiş akıl fikir vermiş.

Derken başka bir usta4 işe el attı, heh amk diyerek bende arabanın bir yerlerini sökmeye başladım. Bir ara dükkana tatlıcı geldi oda arabaya girişecek diye tedirgin olmadım değil. Neyse önden gelen tıkırtıyı bulamadılar canları sağolsun... Bu arada benim arabanın etrafı hoşaf olmuş vaziyette çingene eşşeğini kaybetse bulamaz... nitekim öyle de oldu bijonumu kaybettiler, lan dedim can sağlığı olsun buna da eyvallah...

Derken başka bir genç5 bilgisayarı kaptığı gibi tavana hunharca koydu, arada bir kayıyor falan derken aynı genç balataları değiştirmeye başladılar, diğerleri de bijon arıyor bu arada neyse kazasız belasız balatalar değişti. Sıra geldi 4 balata değişimi için ödenecek manyakça tutara, (doğuşta öyle geçirme görmedim yemin ederim) miktarı söylemiyorum zira utanıyorum. 3-5 birşey atıp çıkması da kolaydı aslında ama gereksiz 1 saat laf polemiğine gireceğime, verip oradan ayrılmak daha kolayıma gitti açıkcası.

Sıkılmayın işin en ölümcül kısmına gelmekteyiz. Çıkarken 2-3 kere sert frenler yapmamı söylediler, eyvallah dedim bindim arabama. Balatalarım yeni değişmiş, lastiklerim iyi, trafik uygun. Yapıştırdım gidiyorum virajda arabanın önü oynadı ! oynadı derken kayma değil kasa oynadı yani... Kafam da tasarlıyorum amortisör söküldü ya o oturdu heralde falan diyorum(halbuki öyle birşey yok yani). 170-180 basa basa yıkamaya geldim, mikrofiber eldiveni elime geçirip arabamı yıkadığım esnada tavanda horon tepilmiş olduğunu gördüm, üzüldüm neyse amk ya araba sonuçta dedim. Ben arabayı yıkarken telefonum da 10 larca cevapsız, bilmediğim numaralar, babam vs...

İlk olarak babama geri dönüş yaptım, kaza geçirdiğimi falan düşünmüş kekeleyerek konuşuyordu. Oğlum arabayı bir yere park et çekiciyle (yetkili) servise çek diyordu, hayırdır ne oldu baba derken akis başını sıkmamışlar! Derken usta aradı bin pişman mahcup vaziyette... Buraya gelin sıkalım diyor ney dedim ? ney ? ben mi geleyim demem üzerine. Çıkıp geldi 30 km yol akis başını sıkarak hakkını helal et diyerek gönlümü almaya çalıştı, hadi usta hadi allaha emanet diyerek yol verdim. (hakkım helal)

Yani arkadaşlar bu adamlar 5 kişi bir arabaya girişerek iş ahlakından bir haber, vw markasının D segmenti ve en üst donanımı aracına bindiğim için beni s*kmeye çalıştılar (kör yanlarından çıktı bir sürü benzin mazot yaktılar 60km, akşam trafiği), arabamı çizdiler. Hepsini s-ktiret, hayatımla oynuyorlardı. Daha da ötesi yok.

Ben asla önermiyorum, gitmeyin göndermeyin.
    Arkadasim merhaba, firma sahibi degilim ancak dostuyum. Oncelikle maduriyetin icin uzgunum. Akis civatasinin gevsek birakilmasi buyuk bir hatadir. Yalniz bu konu tek tarafli internete yazilarak cozulmez, benim de sana ve baskalarina aciklamak zorunda biraktigin seyler var.

D segmenti luks araba diye belirttigin aracin 4 balata degisim ucreti 120tl olarak belirtilmis. Fahis derken verdiginiz ucreti ve varsa kiyaslayabileceginiz bir yer onu da yaziniz.

İkinci olarak sert fren yapin denilmesinin sebebi balatalarin diske cabuk alismasi icindir. İlk 2 3 frende arabanin savurmasinin sebebi budur. Sert fren yapin denmesinin sebebi bu sureci gecmek yani.

Calisanlardan en kucuk yasta olani da 16 yasindadir.

Aracinizla ilgili birdahaki isleminizde uygun fiyatlandirma icin Dogus otomotive gitmenizi oneririm. Kesinlikle memnun kalirsiniz.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşınızı savunmak için yanlış bilgi veriyorsunuz.Öyle fren rodajı yapılmaz.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Frenin ve debriyajın volan ve fren diskine alısma sureci cok benzerdir, ikisininde ilk bir kac yuz km cok zorda kalmadıkca sert kullanım onerilmez, insanlara yanlıs bilgi vermeyin lutfen.
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada onerilen isimlerden birine bende gittim. Acikcasi yaptigi isi hicte begenmedim guven hissetiyatinin zerreside olusmadi. Simdi arabamin balatasi degisecek servis iscilik dahil 400 dedi sadece parca fiyati 300..bu sartlarda zaten yetkili servis disinda bir yeri dusunmem. Size tavsiyem sizde bir servis fiyatlarina bakin ayrica dogusta 5 yas ustune zubizu uyeligiyle %16 indirim var. Gecmis olsun
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkesin okuduğu,ulaşabildiği bu kadar popüler bir platforma bile bile yanlış bilgi yazmak. Hem de fren gibi hayati bir konuda.. Yazık insanlık ne hale geldi ya..

G60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimse balata degistirip 180 de frene abanip balata yakin demiyor . Fazla vaktim yok, Balata degistirip frene basmayin siz arkadaslar hem bitmez hem rodaj olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim merhaba, firma sahibi degilim ancak dostuyum. Oncelikle maduriyetin icin uzgunum. Akis civatasinin gevsek birakilmasi buyuk bir hatadir. Yalniz bu konu tek tarafli internete yazilarak cozulmez, benim de sana ve baskalarina aciklamak zorunda biraktigin seyler var.

D segmenti luks araba diye belirttigin aracin 4 balata degisim ucreti 120tl olarak belirtilmis. Fahis derken verdiginiz ucreti ve varsa kiyaslayabileceginiz bir yer onu da yaziniz.

İkinci olarak sert fren yapin denilmesinin sebebi balatalarin diske cabuk alismasi icindir. İlk 2 3 frende arabanin savurmasinin sebebi budur. Sert fren yapin denmesinin sebebi bu sureci gecmek yani.

Aracinizla ilgili birdahaki isleminizde uygun fiyatlandirma icin Dogus otomotive gitmenizi oneririm. Kesinlikle memnun kalirsiniz.
    Zaten hep dost olunur. Şimdi bir de arayıp telefonda ver yansın yapıyorsunuz, ayıp değil mi ?!!! 1 bana fiyat verilmedi 2 aracım doğuş bakımlı, işçilik ücretlerini göstereririm dileyene...

Mahkemeye vereceklermiş hadi yaa...

Dün bir de aracın iç döşemesinin (tavan kısmı) yağ kir olmuş... Zira araç liftteyken içine uzanıp birşeyler yapıyordunuz. Ben bunları görmezden gelip konuyu kapatayım üzerine bir de telefon açılsın bağırış çağırış yapılsın. Gerçekten ayıp yaa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnternet ortamındaki ve ne yazıkki techturkeydeki tavsiyelere inanın ben olumlu bakmıyorum.Esnafın üye iki üç tane kankası varsa forumda prof oluyor birden.Bende forumdan tavsiye ile iş yaptırdım yaptırmaz olaydım.Ne yazıkki böyle şeyler insanın başına geliyor.Geçmiş olsun.Ayırca doğuşta saatlik işçilik 120-130 civarı.Balatayada bu civar bir şeyler alıyorlar.

Raindrops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten hep dost olunur. Şimdi bir de arayıp telefonda ver yansın yapıyorsunuz, ayıp değil mi ?!!! 1 bana fiyat verilmedi 2 aracım doğuş bakımlı, işçilik ücretlerini göstereririm dileyene...

Mahkemeye vereceklermiş hadi yaa...

Dün bir de aracın iç döşemesinin (tavan kısmı) yağ kir olmuş... Zira araç liftteyken içine uzanıp birşeyler yapıyordunuz. Ben bunları görmezden gelip konuyu kapatayım üzerine bir de telefon açılsın bağırış çağırış yapılsın. Gerçekten ayıp yaa...
    Geçmiş olsun. Golfüm varken özdeme gidiyordum bi sorun yaşamamıştım ama bu tutumları gerçekten yanlış olmuş..

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu şekilde fren rodajı kesinlikle yapılmaz. Böyle bir öneride bulunan adam usta falan değildir, araba elletmemek lazım böylelerine, böyle bir fren rodajını "dostunuz " diye savunmanız da ciddi komik..

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren rodaji hakkinda bilac bisey yazmak istiyorum.. bu forumda hennuz bilgisiz insan gormedim.. zaten bilgisiz olsa da bunu kabul edeni de gormedigim icin bi onemi de yok..

Bedding nedir ve nasil yapilir?

Birileri demis ki sert fren yapilmaz.. sonra baskalari da bunu dogru kabul etmis ve bu kanunlasmis.. saka gibi.. kac kisi gercekten bedding nasil yapilir arastirdi buraya yazmadan once acaba? Defalarca fren seti degistirdim, satisini yaptim ve halen pistte kendi aracimda 8 pistonlu bbk kullaniyorum.. yeterince tecrubem ve bilgim oldugunu dusunuyorum. Fren beddingi yani alistirmasi firmadan firmaya farkli olarak aktarilsa da, en hizli ve saglikli yapilan beddinglerden birisi de sert fren yapmaktir.. aracin frenleri degistirilir, kontroller yapilir ve sonrasinda da alistirilmasi yapilir. Alistirma suresince aracla birkac defa yaklasik 60-70 kmh hizlardan 20 kmh hizlara kadar sert frenle yavaslanir. Bu yuzeye balatanin alismasi ve tam olarak tum yuzeyle temas etmesi icin onemlidir. Sert basilmasinin sebebi de gereken kuvvetin tam olmasi ve boylelikle yuzeyin heryerinde esit surtunme olmasidir. 2-3 kere sert fren sonrasinda arac hizlandirilmali ve mumkun oldugunca fren kullanmayarak frwnler sogutulmalidir. Bir sure fren sogutulduktan sonra tekrar ayni islem gerceklestirilmelidir. Toplamda 3 kere bu islemin yapilmasi yeterlidir ve hem diskin hem balatanin omru icin cok onemlidir..

Ozdem vw isinde cok iyi bir servistir. Cok eskidir sektorde. Ustaliklari ve yapilan isler gercekten takdir edilecek sekildedir. Fakat her iste oldugu gibi abzen bunda da aksilikler ve hatalar olabiliyor. Bu hata oldu diye her is boyle cikiyor demek cok abes bence. Dogustan dem vurulmus ama dogusta yapilan isleri bir duysaniz acaba ne diyceksiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fren rodaji hakkinda bilac bisey yazmak istiyorum.. bu forumda hennuz bilgisiz insan gormedim.. zaten bilgisiz olsa da bunu kabul edeni de gormedigim icin bi onemi de yok..

Birileri demis ki sert fren yapilmaz.. sonra baskalari da bunu dogru kabul etmis ve bu kanunlasmis.. saka gibi.. kac kisi gercekten bedding nasil yapilir arastirdi buraya yazmadan once acaba? Defalarca fren seti degistirdim, satisini yaptim ve halen pistte kendi aracimda 8 pistonlu bbk kullaniyorum.. yeterince tecrubem ve bilgim oldugunu dusunuyorum. Fren beddingi yani alistirmasi firmadan firmaya farkli olarak aktarilsa da, en hizli ve saglikli yapilan beddinglerden birisi de sert fren yapmaktir.. aracin frenleri degistirilir, kontroller yapilir ve sonrasinda da alistirilmasi yapilir. Alistirma suresince aracla birkac defa yaklasik 60-70 kmh hizlardan 20 kmh hizlara kadar sert frenle yavaslanir. Bu yuzeye balatanin alismasi ve tam olarak tum yuzeyle temas etmesi icin onemlidir. Sert basilmasinin sebebi de gereken kuvvetin tam olmasi ve boylelikle yuzeyin heryerinde esit surtunme olmasidir. 2-3 kere sert fren sonrasinda arac hizlandirilmali ve mumkun oldugunca fren kullanmayarak frwnler sogutulmalidir. Bir sure fren sogutulduktan sonra tekrar ayni islem gerceklestirilmelidir. Toplamda 3 kere bu islemin yapilmasi yeterlidir ve hem diskin hem balatanin omru icin cok onemlidir..

Ozdem vw isinde cok iyi bir servistir. Cok eskidir sektorde. Ustaliklari ve yapilan isler gercekten takdir edilecek sekildedir. Fakat her iste oldugu gibi abzen bunda da aksilikler ve hatalar olabiliyor. Bu hata oldu diye her is boyle cikiyor demek cok abes bence. Dogustan dem vurulmus ama dogusta yapilan isleri bir duysaniz acaba ne diyceksiniz.
    Belki de piste çıkıp süre kasanlar kadar bilgili değilim ancak okuduğum kadarıyla ( otomobillerin torpidosunda olan yani fabrikanın göndermiş olduğu kitapçıktan yani daha yalın haliyle mekanik elektronik tasarım mühendislerinin hesaplayıp kitaplayıp uğraşıp hazırladıkları kitapçıklardan bahsediyorum)

Marka model farketmeksizin ( binek otomobil ) rodaj esnasında ani fren ve gazlamalar yapılmaması gerektiği yazıyor. Sizin bahsettiğiniz performans tipi balatalar ve diskler için olmasın, emin miyiz bu konuda yani ?

Ayrıca her işte hata çıkıyor diye bir ibare yok. Yaşanılan bir tecrübeyi aktardım o kadar.

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

EBC Brakes'in sitesinde brake bedding için ilk 100 mil için çok hafif basınçla yavaşlama, sonrasındaki 250 milde extrem bir durum olmadıkça frene en fazla orta bir basınçla yavaşlama, bundan sonraki süreçte bahsedilen sert frenleme yapılmalıdır diyor.
    How to bed in your new brakes for street/urban driving - EBC Brakes

Zeckhausen Racing'e göre de genel olarak anı strateji uygulanmalı, hatta frenleriniz yeniyken aşırı kuvvet uygulandığında beklenmeyen süprizlerle karşılaşılabilir diyor.
    Bedding in Brakes, Zeckhausen Racing

Ferodo'da aynı şeylerden bahsetmiş, 5 kez hafif, 5 kez orta sertlikte fren yapmayı tavsiye ediyor.
    Ferodo Racing Official Website - Bedding of Ferodo High Performance Tuning Pads

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abi yazdığın son paragraftan alıntı yapıyorum, Özdem vw'i tanımıyorum, şikayet eden arkadaşı da tanımıyorum ama zamanında forumda kendisiyle geçen bir tartışmadan dolayı ban yemiştim, bir taraf olacak olsam emin ol Özdem oto'ya taraf olurum.
    Şimdi aynı durum senin başına gelse, sen Özdem Oto sektörde çok eskidir, iyi bir servistir deyip sana yapılanı sineye mi çekersin yoksa kardeşim benim canımı sen mi verdin de bu ihmalkarlığın yüzünden ben hayati bir tehlike atlattım dersin?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)