User Tag List

Sayfa 26/41 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon
779 sonuçtan 476 ile 494 arası

Konu: >> İş Arayanlar (Genel) <<

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    umudunu kaybedenler için kısa bir hikaye paylaşayım ;

muhasebe yapıyorum. öyle yönetici yada şef olacak bir bilgimde yok.
    kısaca sıfatım muhasebe elemanı...
    evlendiğim ay işten ayrıldım.
    9 ay evde yattım.
    Arada iş görüşmelerine gidiyor , boş zamanlarımda arkadaşımın kafesinde günlük garsonluk yapıp harçlık çıkartıyordum.
    9 ayda artık iş görüşmelerede inanacım kalmamıştı,pejmurde bir şekilde gidiyordum saç sakal birbirine karışmış...

10. ayda bir şirket beni çağırdı.gelirler uzmanı olarak.
    gene saç sakal darma dağınık gittim.
    sordular logo programını biliyormusun - hayır
    e-fatura kullandınmı - hayır
    excel varmı ? - az biraz.

10 dk sürdü görüşme, çıktım.
    zaten hiç bir yerden tutturamadık.
    aradan 2 gün geçti şirketin muhasebe müdürü beni gene aradı.
    senle birdaha görüşelim ama nolur saçını sakalını düzelt gel seni genel müdürle tanıştırcam dedi.
    İnanamadım
    birdaha görüştük pazartesi başla dediler.
    Dedim nasıl başlayayım ben kulladığınız hiç birşeyi bilmiyorum,kolayda öğrenemem yaşım olmuş 30.
    Genel müdür biraz duraksadı şunu dedi ; ben insan tanımayı bilirim,sen dürüst ve temiz bir insansın,işide kafana takma öğrenirsin dedi.
    Şok oldum,pazartesi başladım.
    Asgari ücretin biraz üstünde başlamayı kabul ettim , genel müdür ben işi öğrendikçe zam yaptı..
    Sanıyorum 1 yılda 4 kere zam gördüm...

Kısaca umudunuzu kaybeymeyin her topal atın kör bir alıcısı çıkar...
    médiocrité partout

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lise stajlarıyla birlikte Turizme 20 yılımı verdim ve 2016 yılının Eylül ayında artık bu sektörün Türkiye'de yapılmamasına kanaat getirip sektörü bıraktım.

Ülkeye gelen turist profili o kadar kötü hale geldi ki sektörde resmen adam kalmadı. Kimse bu işi yapmak istemiyor, hal böyle olunca kalifiye insan bulmayı bırakın artık yetişmiyor da.
    Kesinlikle doğru analiz.. Önüne gelen derici halıcı babadan kalma hanı otele çeviriyor, beceremeyip önüne gelene kiralıyor, kiralayan da 1-2 senede cukkaladığıyla kayıplara karışıyor, hizmet kalitesi - müşteri memnuniyeti yerlerde sürünüyor.. neredeyse benimle birlikte sektöre girmiş, geçtiğimiz yıllardaki krizde işten çıkarılmış ve şu an benzincide çalışan adam bilirim.. Bu benim mesleğim.. bu işten başka bi iş başarabileceğimi de sanmıyorum.. keşke abim - babam 15 yaşlarında beni kaportacıya - motorcuya çırak olarak verseymiş ama maalesef..

Turist profili tamamen orta doğuya dayalı.. son 3 yıldır orta doğulu misafir gelmese bi kapatan otel sayısı daha kapatırdı kepengi.. hiç bir türlü memnun etme olasılığın yok.. pis, görgüsüz ve memnuniyetsizler.. bu yıl ramazan bayramı itibariyle yoğunluk yaşayacağımızı, yavaş yavaş avrupalı ve uzak doğulu misafirin ayağını en azından 2019 için alıştıracağımızı düşünüyorum.. her ne kadar pesimist biri olsam da.. güzel memleketim sürprizlerle dolu olsa da..

Yine yabancı dil bilen, araplara rağmen öğrenme yada geliştirme niyetinde olan, evde oturacağına sigortalı bir işte çalışmak isteyen benimle irtibata geçsin.. benim 2 otelim var ama nerdeyse bütün Sultanahmet i tanırım elimden geleni yaparım..

İbrahim Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Askere gitmeden beni iş görüşmesine bile çağırmamislardı..
    Mühendis arkadaşlar için konuşayım. Mezuniyetten sonra direk askere gidin ve İngilizce yoksa geliştirin. Evet piyasa ayvayı yemiş durumda ama bu iki kritere sahipseniz iş konusunda önünüz baya açılıyor. Askerden geleli 3 hafta oldu ve nerdeyse her hafta 1-2 görüşmeye gidiyorum. Tecille uğraşmayın derim şu an hiçbir firma 1-2 sene sonra gidecek çalışanı işe almıyor. Bedelli demeyin ne zaman geleceği belli değil. Yapın kurtulun korkacak bir şey yok. Sonrası kafanız rahatlıyor.

Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,
    Bursa - Beşevler sanayi sitesinde metal işlerinde çalışacak kaynakçı personel ihtiyacımız bulunmaktadır.
    Küçük sanayi 81.Blok
    Otomasyon ve Güvenlik Sistemleri
    İrtibat : 0546 868 07 57

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selam.
    M.Y.Ö Otomotiv tek. mezunuyum ve staj dahil toplamda üç buçuk sene toyota ortaköy yetkili(maslak) firmasında mekanik teknik'er olarak çalıştım ve belli sebepler doğrultusunda ayrılmak zorunda kaldım,akabinde motosiklet mağaza satış sorumlusu ve servis danışmanlığı yedek parça sorumlusu olarak Hudson Motocycle'da işe başladım.Dört sene iş aktimin sonunda firmanın maddi problemleri(maaş gecikmesi,iş aktinin sorunlaşması ve iş verenin vefatı)yüzünden ayrılmak zorunda kaldım.Askerlik durumum tecil olduğu için servis v.b iş kurumlarındaki başvurularım olumsuz olduğundan garsonluk ve mutfak işlerinde çalışmak zorunda kaldım ve çalışıyorum.Tecilim 2019 a kadar devam etmekde ve üniversite devamlılığım olası bir durum.OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE Mekanik danışman,mekaniker,yedek parça veya MOTOSİKLET SEKTÖRÜNDE iş aramaktayım...Dileyene referanslarımı verebilirim.Pm atarak ulaşabilirsiniz.

hondafit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskişehir'de iş aramaktan bunaldığım için istanbul'a yerleştim ve güzel bir işe girdim allah herkese nasip etsin bu dönemde iş bulmak çok zor....

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 senedir Bilgi işlem Destek elemanı olarak görev yapıyorum son mesleğim yazılım destek uzmanıydı
    bölüm lağvedilecek denilerek bir kaç arkadaşla beraber çıkarıldım 4 aydır hergün kariyer sitelerinden iş arıyorum fakat malesef yok, cidden yok.
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar şahsımın değil de aile şirketine özel şoför alınacak, yer ANKARA, uzun yol tecrübesi olan, daha önce tercihen bu işi yapmış, saygılı düzgün birini arıyoruz... %90 kayınpederimi getir götür yapacak ama eşimin ve ailenin geri kalanının işlerine de koşturacak, arabaların bakımları temizliği vs ile ilgilenecek (garajın hepsi BMW) çevresinde olanlar bana haber ulaştırsın lütfen...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şahsımın değil de aile şirketine özel şoför alınacak, yer ANKARA, uzun yol tecrübesi olan, daha önce tercihen bu işi yapmış, saygılı düzgün birini arıyoruz... %90 kayınpederimi getir götür yapacak ama eşimin ve ailenin geri kalanının işlerine de koşturacak, arabaların bakımları temizliği vs ile ilgilenecek (garajın hepsi BMW) çevresinde olanlar bana haber ulaştırsın lütfen...
    İstanbul olsa ben talip olurdum
    MagicPerformance

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel mesaj gönderdim, bakabilir misiniz?

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bünyesinde mühendis olarak çalıştığım Alarko Carrier, Gebze fabrikası için klima montaj elemanı alıyor. Kariyer.net üzerinden inceleyebilirsiniz

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar ben son olarak Türkmenistan da IT müdür yardımcısı olarak görev yaptım. Son işimde 7,5 yıl bir önceki işimde 11 yıl çalıştım. Şu an iş aramaktayım. Sektör harici de uygun bir işte çalışabilirim.
    MagicPerformance

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaffa coffee Ankara gop, tunalı şubelerine yetiştirilmek üzere(barista), eleman aramaktayız whatsapp'dan ulaşırsanız sevinirim. Emre 0542 768 17 14
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pendik civarin da arkadaşımın restorantı için paket servis yapabilecek a2 ehliyetli çalışan ihtiyacı var .

böyle bir iş arayan olursa msj atsın arkadaşımla görüştüreyim.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Canım sıkılınca kariyer nette firmaları dürtüklüyorum

Adam internetten bulduğu hazır taslağı kopyala yapıştır yaparken firma ismini yazacağı yeri düzeltmeyip #companyname olarak bırakmış

Bunu yapan alanında Türkiyenin en büyük firması. Sahibi bir klübün başkanı.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

RSBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lise stajlarıyla birlikte Turizme 20 yılımı verdim ve 2016 yılının Eylül ayında artık bu sektörün Türkiye'de yapılmamasına kanaat getirip sektörü bıraktım.

Ülkeye gelen turist profili o kadar kötü hale geldi ki sektörde resmen adam kalmadı. Kimse bu işi yapmak istemiyor, hal böyle olunca kalifiye insan bulmayı bırakın artık yetişmiyor da.
    Abi bende turizm işletmeciliği okumuş 2016 da mezun olmuş stajlarla beraber 2 sene sektör tecrübesi edinmiş biriyim. Daha yolun başındayken Türkiye'de bu işin yapılmayacağını anladım. Askerden Eylülde geldim iş arıyorum ama turizm sektörü bana hiç umut vermiyor. Bir turizmci olarak hangi sektörlere yöneleyim bilemiyorum. İnsanlar turizm işletmeciliği ve turizm tecrübesini görünce küçümsüyor okurken garson mu olacaksın v.s diyenler eksik olmuyordu. Sizin 20 yıllık tecrübenizden anladığım kadarıyla 20 sene sonrada bir şey değişmiyor. Hangi sektöre yöneleyim bilemedim. Aynı bölümü okuyan arkadaşlarımda sektör dışında işler kovalıyor kimisi bankacı kimisi polis oldu.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alıntı RSBurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bende turizm işletmeciliği okumuş 2016 da mezun olmuş stajlarla beraber 2 sene sektör tecrübesi edinmiş biriyim. Daha yolun başındayken Türkiye'de bu işin yapılmayacağını anladım. Askerden Eylülde geldim iş arıyorum ama turizm sektörü bana hiç umut vermiyor. Bir turizmci olarak hangi sektörlere yöneleyim bilemiyorum. İnsanlar turizm işletmeciliği ve turizm tecrübesini görünce küçümsüyor okurken garson mu olacaksın v.s diyenler eksik olmuyordu. Sizin 20 yıllık tecrübenizden anladığım kadarıyla 20 sene sonrada bir şey değişmiyor. Hangi sektöre yöneleyim bilemedim. Aynı bölümü okuyan arkadaşlarımda sektör dışında işler kovalıyor kimisi bankacı kimisi polis oldu.
    98 eresin otelcilik mezunuyum 2000 yılının başlarında bu işin yapılmayacağını anlayıp baba mesleği elektrikçiliğe yelken açtım. İyi ki yapmışım

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen ptesi girdiğim işe sevinmişken, cuma günü ayrıldım. En güzeli hayırlısını dilemek

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turizmciler gastronomi'ye bence kayabilirler. ismi lazım değil yeni açılan lüks bir restoran'da şarap açıp servis eden adamla iş görüşmesine kulak misafiri oldum. 8000TL maaş duyunca "ben neden yazılım sektöründeyim ki" oldum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)