User Tag List

Sayfa 34/41 İlkİlk ... 243233343536 ... SonSon
779 sonuçtan 628 ile 646 arası

Konu: >> İş Arayanlar (Genel) <<

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklımı çelme abi Tam terfi almışken ahahah
    oh oh daha iyi yerlere gel inşallah
    médiocrité partout

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikliden ziyade benzinli tavsiye ederim ben elektrikli kaliteli ürün alınır diğer türlü çin malı tercih edilmemeli yokuşta çekmiyor bataryası çabuk ölüyor. 50cc benzinli tercih ederdim ben ama bu tür yerler sigorta yapmıyor Allah korusun kaza durumunda ne yapacaksın orası muamma. Parası güzelmiş 4.5k bu devirde bir kaç yıllık mühendisler alamıyor valla
    Yaklaşık 2 senelik tecrübem var ben Makine Mühendisiyim o paraları hiç görmedim. Mezun olduktan sonra boş durmayalım işleyen demir pas tutmaz mantığı ile 1 aylık boşluktan sonra direk iş başladım. 5 ay sonunda kamyonet şöförlüğü, ustaya malzeme yetiştirme, depo düzenleme , kombi petek taşıma işlerine dönüşen "mühendis" tanımımda üstüne bi de yapılan mesaileri de hesaba katmamaya başladılar. İmza yetkimi kullanmak için beni mühendis gösterdiler haliyle devlette bu adama mühendis maaşı yatıracaksın dedi. Olay patlayınca da biz seninle bu fiyatta anlaşmadık bize elden geri vereceksin dediler, ona da eyvallah dedik. Toplam 6 ay dayanabildim. En son hesabı dürün benden bu kadar dedim muhasebecileri onu bile yanlış yaptı. Verilen para asgari ücretin 140 lira mı ne üstüydü. Çok da hoş ayrılmadım anlayacağınız. Daha sonra arkadaşım vasıtasıyla başka bir firmaya girdim. İlk 4 ay İstanbul'da çok keyif alarak vakit geçirdim. İşler İzmir'e ne zaman ki taşındı, %25'ini okul zamanı döktüğüm saçların % 25 ini de bu süreçte döktüm. Savunma-sanayi sektöründe faaliyet gösteren bi firmadan hiç beklemediğim hareketlerle karşılaştım. Son aylarda askerliğin yaklaşmasını bahane ederek yüksek-lisans'a başvurdum. Biraz şans biraz Allah'ın işimi dersiniz bilmem Marmara'da tezli yüksek lisansa hak kazandım. İlerleyen süreçte baktım burda da yiyecek ekmeğimiz bu kadar işler daha fazla tatsızlaşmadan ayrıldım. Piyasa'da madem iş yok kendimizi biraz daha kalifiye yapalım amacıyla yükseğe yöneldim. Eksik olduğum analiz ve 3d design programlarını öğrenmeye çalışıyorum bi yandan da. Allah nasip ederse sıkıntısız şekilde bitirmek istiyorum. Annem sabah müge anlı'yı izlerken bende hergün linkedin'i takip ediyorum belki İstanbul çevresinden bişeyler çıkar bize göre diye.
    Ama ciddi manada ben bu süreçten yoruldum. Abiler, dostlar, her normal insanda olduğu benimde 2 elim 2 kolum var kimseye tepeden baktığım yok. Türkiye'de sayılı bir üniversiteden 4 derecesiyle de mezun olmadım ama ben mühendisim. Aşağılamak için söylemiyorum ama eski iş yerimden bi kurye arkadaşla konuşmuştum benden 600 liraya yakın fazla alıyordu. Okula başladığımda idealleri olan çoğu forum üyesi gibi otomobil sevdası yüzünden bu sektöre yönelmeye can atan ben bir kısmı okulda bir kısmı da mezun olduktan sonra bütün ideallerimi yitirdim. Gecenin bu saatinde belki başınızı ağrıtıyorum ama bir mühendisin hak ettiği para asgari ücretin 250 lira üstü müdür şimdi ? Geçtiğimiz pandemi durumu ülkeyi zora soktu bende görüyorum bunu ama bir insana 5 farklı iş yükleyip üstüne asgari ücretin 250-300 lira fazlasını verip bi de işveren şikayetçi gibi davranırsa ne olması bekleniyor ben artık anlamıyorum. Gün geçtikçe bu ülkeden de bu durumdan da soğuyorum. Çoğu zaman beni ne şartlarla okutan ailemi boşa çıkardığımı, keşke okumayıp sanayide dayak yiyerek iş öğrenseydim diyerek kendimi sorguluyorum. Yüksek mercilerde dayısı amcası olmayan insanlar iyi bir yerde çalışmak için napsınlar söylesin bana ? Ben çıkış yolu bulamıyorum. Belki çok uzun yazdım kusura bakmayın. Bunalmıştım buraya kustum.

Belki burdan gören olur bilmiyorum. Makine mühendisiyim İstanbul'da iş arıyorum.

Sizin mevzuyu unutmadan. İstanbul'da 50cc ile kuryelik önermem. Bazı durumlarda sizi hızlı olmanız kurtarır. Koskoca 4 silindirleri görmeyen dangalaklar hele bu havalarda ufacık motoru biçer. Ufak kafe,çiğköfteci vs için olur ama topspeed zaten activalardan bile daha az olan bi motorla sürekli küfür edebilirsiniz. Dersen ki çok mu kuryelik yaptın. Hayır yapmadım çok samimi arkadaşlarım yaptı bende paketleri yetişmeyince kendi motorumla bazıları için yardım ettim.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadaşım pandemi öncesi 1-1 çalışıyordu şuan 11-11 olması lazım çok emin değilim ama maaşı net 4k ve aldığı tüm bahşiş çocuğa kalıyor. Yağ, kar soğuk demeden o işi yapmak tercih meselesi
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmza yetkimi kullanmak için beni mühendis gösterdiler haliyle devlette bu adama mühendis maaşı yatıracaksın dedi. Olay patlayınca da biz seninle bu fiyatta anlaşmadık
    Bu nasıl anlaşıldı? Devletin böyle bir maaş skalası, takip sistemi mi varmış?
    Devlet kaç para maaşı mak mühe uygun görüyormuş?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzp yani istihdamı zorunlu personel olarak araştırabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmettatar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzp yani istihdamı zorunlu personel olarak araştırabilirsiniz.
    İnternette daha çok tarım bakanlığının gıda işletmeleri ile ilgili kanunu çıkıyor aratınca. Gıda, Kimya ve Ziraat Mühendisleri yazıyor.
    Okumadan imzalamam.....

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de arıyorum bugünden itibaren, hakkımızda hayırlısı
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    .
    Dostum üzücü durum gerçekten Allah sabır versin maddi manevî. Kendi kuzenim polis oldu bundan dolayı yakın arkadaşım ticarete girdi (ee mühendisi yüksek lisans yapmakta hala) mühendislik yapmayacağım abi diyor ama okuyor. Bir arkadaşım makina mühendisi geçen sene 2600den işe girdi geri bıraktı bu paraya çekilmez xx işi diyerek aylardır evde ülkede kıymet bilinmiyor hal verilmiyor dayı amca olmazsa...
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözlü olarak bu parayı veriyoruz kabul ediyor musun diyorlar? Sende bu kadar sene sonra baba eline bakmayayım diye tamam diyosun. Devlet min. Makine mühendisi maaşını 3270 TL diyordu 2019 yılında şuan ne kadar bilmiyorum. Sana maaş yattıktan sonra firma kendi cari sisteminde sana eksi borç yazıyor. Bu şekilde düzeni sağlamaya çalışıyor.

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstte ki kurye muhabbetlerine istinaden bir kaç şey yazmak isterim. Çalıştığım şirkette çok sevdiğim bir kurye abi var. Mesai saatlerinde biz de çalışıyor sonrasında da Burger vs pakete çıkıyor. Paket başına para alıyor vs alıyor hatta son zamanlarda 2-3 motor ve doblo alıp kiralayıp ondan para kazanacaktı öyle bir şeyler anlatıyordu.

Ama bu iş için motor falandan önce en önemlisi yer bilgisi falan sanırım. 2 senedir buradayım bir kere kendisine bir yere evrak gönderirken yer anlatmadım direkt dosyayı veriyorum gerçekten yer yön bilgisi baya iyi ve acayip hızlı ve çok çalışkan.

Ben finans işiyle uğraşıyorum ara sıra yanıma gelip ödemeler yaptırıyor hesabında sürekli güzel tutarlar görüyorum yaptığı ödemelerde 10k üzeri falan oluyor genelde yaptığım işi sorguluyorum Eşine sürprizler, ev tadilatı, çocukları için keyfi harcamalar vs.

Bu kuryelik riskli bir iş ama ne kadar çalışırsan o kadar karşılığını alıyorsun sanırım bahsettiğim abimizin istanbulda 3-4 evi, arabası ve motoru var ama hafta içi 12'lere kadar çalıştığını da biliyorum. Hatta idari işlerde durumu biraz kötü abimiz vardı ona da kendisi motor alıp bu işlere soktu durumunu bir tık vs düzeltti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar, mühendisim bu ülkede yapılmayacak tek iş mühendislik. Aklı olan, imkanı olan başka tarafa yönelsin. Ne para var, ne mesleki tatmin ne de itibar.

Mühendislikte yurtdışı fırsatı da çok limitli,kendini geliştirme imkanı da.

Ben dijital pazarlama alanına yöneldim, hem maddi hem de mesleketi tatmin açısından 15-20 yıllık mühendis meslekdaşlarımdan daha iyi yerlerdeyim. Hem de çok niş bir alan olduğundan iş garantim, konforum %100'lerden bile fazla diyebilirim.

Bilgi almak, sektör değiştirmek isteyen olursa her zaman yardımcı olurum, dm atabilirsiniz.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 2 senelik tecrübem var ben Makine Mühendisiyim o paraları hiç görmedim. Mezun olduktan sonra boş durmayalım işleyen demir pas tutmaz mantığı ile 1 aylık boşluktan sonra direk iş başladım. 5 ay sonunda kamyonet şöförlüğü, ustaya malzeme yetiştirme, depo düzenleme , kombi petek taşıma işlerine dönüşen "mühendis" tanımımda üstüne bi de yapılan mesaileri de hesaba katmamaya başladılar. İmza yetkimi kullanmak için beni mühendis gösterdiler haliyle devlette bu adama mühendis maaşı yatıracaksın dedi. Olay patlayınca da biz seninle bu fiyatta anlaşmadık bize elden geri vereceksin dediler, ona da eyvallah dedik. Toplam 6 ay dayanabildim. En son hesabı dürün benden bu kadar dedim muhasebecileri onu bile yanlış yaptı. Verilen para asgari ücretin 140 lira mı ne üstüydü. Çok da hoş ayrılmadım anlayacağınız. Daha sonra arkadaşım vasıtasıyla başka bir firmaya girdim. İlk 4 ay İstanbul'da çok keyif alarak vakit geçirdim. İşler İzmir'e ne zaman ki taşındı, %25'ini okul zamanı döktüğüm saçların % 25 ini de bu süreçte döktüm. Savunma-sanayi sektöründe faaliyet gösteren bi firmadan hiç beklemediğim hareketlerle karşılaştım. Son aylarda askerliğin yaklaşmasını bahane ederek yüksek-lisans'a başvurdum. Biraz şans biraz Allah'ın işimi dersiniz bilmem Marmara'da tezli yüksek lisansa hak kazandım. İlerleyen süreçte baktım burda da yiyecek ekmeğimiz bu kadar işler daha fazla tatsızlaşmadan ayrıldım. Piyasa'da madem iş yok kendimizi biraz daha kalifiye yapalım amacıyla yükseğe yöneldim. Eksik olduğum analiz ve 3d design programlarını öğrenmeye çalışıyorum bi yandan da. Allah nasip ederse sıkıntısız şekilde bitirmek istiyorum. Annem sabah müge anlı'yı izlerken bende hergün linkedin'i takip ediyorum belki İstanbul çevresinden bişeyler çıkar bize göre diye.
    Ama ciddi manada ben bu süreçten yoruldum. Abiler, dostlar, her normal insanda olduğu benimde 2 elim 2 kolum var kimseye tepeden baktığım yok. Türkiye'de sayılı bir üniversiteden 4 derecesiyle de mezun olmadım ama ben mühendisim. Aşağılamak için söylemiyorum ama eski iş yerimden bi kurye arkadaşla konuşmuştum benden 600 liraya yakın fazla alıyordu. Okula başladığımda idealleri olan çoğu forum üyesi gibi otomobil sevdası yüzünden bu sektöre yönelmeye can atan ben bir kısmı okulda bir kısmı da mezun olduktan sonra bütün ideallerimi yitirdim. Gecenin bu saatinde belki başınızı ağrıtıyorum ama bir mühendisin hak ettiği para asgari ücretin 250 lira üstü müdür şimdi ? Geçtiğimiz pandemi durumu ülkeyi zora soktu bende görüyorum bunu ama bir insana 5 farklı iş yükleyip üstüne asgari ücretin 250-300 lira fazlasını verip bi de işveren şikayetçi gibi davranırsa ne olması bekleniyor ben artık anlamıyorum. Gün geçtikçe bu ülkeden de bu durumdan da soğuyorum. Çoğu zaman beni ne şartlarla okutan ailemi boşa çıkardığımı, keşke okumayıp sanayide dayak yiyerek iş öğrenseydim diyerek kendimi sorguluyorum. Yüksek mercilerde dayısı amcası olmayan insanlar iyi bir yerde çalışmak için napsınlar söylesin bana ? Ben çıkış yolu bulamıyorum. Belki çok uzun yazdım kusura bakmayın. Bunalmıştım buraya kustum.

Belki burdan gören olur bilmiyorum. Makine mühendisiyim İstanbul'da iş arıyorum.

Sizin mevzuyu unutmadan. İstanbul'da 50cc ile kuryelik önermem. Bazı durumlarda sizi hızlı olmanız kurtarır. Koskoca 4 silindirleri görmeyen dangalaklar hele bu havalarda ufacık motoru biçer. Ufak kafe,çiğköfteci vs için olur ama topspeed zaten activalardan bile daha az olan bi motorla sürekli küfür edebilirsiniz. Dersen ki çok mu kuryelik yaptın. Hayır yapmadım çok samimi arkadaşlarım yaptı bende paketleri yetişmeyince kendi motorumla bazıları için yardım ettim.
    profilinde izmir yazıyor sanırım anlattığın nedenlerden dolayı istanbulda çalışmak istiyorsun?

eğer izmirde düzgün bir iş bulursan çalışma fikrin var ise bana pm ile cv ni gönder ege serbest bölgede baş mühendis ve yönetici olan arkadaşlarım var iletir konuşurum. Bir tanede Borg-warner da çoçukluk arkadaşım var sorumlu mühendis yada bölüm baş mühendisiydi yanlış hatırlamıyorsam.

Senin gibi düşünen yeni nesil çok az var, erkenden küsme hayata.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    profilinde izmir yazıyor sanırım anlattığın nedenlerden dolayı istanbulda çalışmak istiyorsun?

eğer izmirde düzgün bir iş bulursan çalışma fikrin var ise bana pm ile cv ni gönder ege serbest bölgede baş mühendis ve yönetici olan arkadaşlarım var iletir konuşurum. Bir tanede Borg-warner da çoçukluk arkadaşım var sorumlu mühendis yada bölüm baş mühendisiydi yanlış hatırlamıyorsam.

Senin gibi düşünen yeni nesil çok az var, erkenden küsme hayata.
    Merhaba, durumumu izah edecek şekilde bir pm attım. Çok sağolun

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Ankara Yenimahalle'de oturuyorum.Ev kendimizin.Hali hazırda aynı binada birde boş dairemiz var.Eşim ev hanımı.Hem ek gelir hemde kiracıyla uğraşmamak adına durumu değerlendirmek istiyorum.e-ticaret düşündüm ama aklımda olan bir kaç ürün için eş dostla görüştüm önce tamam dediler sonra ters yaptılar.Şimdi boş evde paketleme tarzı bir şeyler olabilir fason bir şeyler olabilir...Bir miktar sermaye ihtiyaç varsa ona da varım. Yeter ki güvenilir ve ivedi olsun.Bir dönem güvenlik şirketlerinin amblemlerini üreten birilerinin iplik temizleme işine yardım etmişti eşim.o tarz bir şeyler olabilir...
    Aklınıza gelen bir şey olursa yönlendirirseniz sevinirim.
    Şimdiden teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, mühendisim bu ülkede yapılmayacak tek iş mühendislik. Aklı olan, imkanı olan başka tarafa yönelsin. Ne para var, ne mesleki tatmin ne de itibar.

Mühendislikte yurtdışı fırsatı da çok limitli,kendini geliştirme imkanı da.

Ben dijital pazarlama alanına yöneldim, hem maddi hem de mesleketi tatmin açısından 15-20 yıllık mühendis meslekdaşlarımdan daha iyi yerlerdeyim. Hem de çok niş bir alan olduğundan iş garantim, konforum %100'lerden bile fazla diyebilirim.

Bilgi almak, sektör değiştirmek isteyen olursa her zaman yardımcı olurum, dm atabilirsiniz.
    msj kutunuz dolu olabilir bilgi alabilir miyim sektör değiştirme konusu bu aralar aklımda olan konu belki işimize yaraya bilir
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpha12gtr ye de gider turbo civic ile. 100-300 getir
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan miniyle M6 geçtik bu kadar hit olmadık asahuahuashuahus

sportinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de arıyorum bugünden itibaren, hakkımızda hayırlısı
    hayırdır Yavuz...

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oh oh daha iyi yerlere gel inşallah
    Ankarada saati 20tl olmuş kışın her yer paketçi arıyormuş kuryeyle konuştum bugün de yapılır abi niye yapılmasın diyor
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankarada saati 20tl olmuş kışın her yer paketçi arıyormuş kuryeyle konuştum bugün de yapılır abi niye yapılmasın diyor
    bende şimdi 50cc lik motor araştırıyorum.
    semtte tanıdık esnafla çok onlarlarla bi konuşucam zaten semtin dışına çıkma gibi bi planımda yok..
    bakalım onlar ne diyecek.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BEYLİKDÜZÜ’NDE

OTOMOTİV Ana Sanayi Sektörüne Üretim Yapan PLASTİK Enjeksiyon Fabrikası’na
    TERCİHEN Yüksek Okul ve Lise Mezunu MESAİLİ ÇALIŞMAYA YATKIN,teknik resim okumayı bilen
    3D Tarama cihazı, kumpas, Mihengir v.s kalite kontrol ekipmanlarına hakim KALİTE KONTROL ELEMANI

Esenyurt bölgesine servis var servis olmayan yerlerede yol parası veriliyor.

İhtiyacı olup işi ögrenmek isteyen kişilere yardımcı olmak isterim çalışma 07-19 şeklinde günlük 2 saat mesai oluyor
    Cumartesileri ayda 2 tane olabilir oda artı mesai olarak işler çok sıra dışı durumlarda proje yetiştirme vs gibi durumlarda pazarda olabilir geç saate kadar çalışmada ama bunu senede 2 kez yada 3 kez olur genede aklınızda olsun diye söylemiş olayım.
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpha12gtr ye de gider turbo civic ile. 100-300 getir
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan miniyle M6 geçtik bu kadar hit olmadık asahuahuashuahus

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)