User Tag List

Sayfa 12/21 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
382 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Avrupaya vize kalkıyor !!

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediginiz gibi ama insanlar once schengen alicak sonra baska ulkeye gidip amerika icin basvurularini tamamliyacak falan filan Surec ciddi anlamda uzuyor. T.C. vatandaslarina vermiyoruma denk geliyor neredeyse
    Tabi surec cok daha zor bu sekilde ama hic vermiyorum demek diplomatik olarak cok baska bir durumdur, zaten oyle demis olsalar bugun cok daha ciddi sikintilarimiz var derdim. Is umarim o hale gelmez, bu kadar emperyalizmin somurgesi olan bir ulke olarak, bir de vize alamiyorsak gercekten buyuk rezillik olur.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizimkiler direk abd vatandaslarina kapadi
    Iste o bizim .... .

Noktali yeri istediginiz gibi doldurabilirsiniz.

Otto_Skorzeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mübalağa yapıyor
    kimse bu yazılanları ciddi anlamda yazmaz

her şakayı gerçek sanıp insanların zekalarını aşağılamayın
    Abi öyle bi yazmış ki, ben anlayamadım valla. Öyleyse kusura bakmasın
    Hepiniz hızlısınız ama bayır aşağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ulan walmart ile costco ile 6 aydır görüsmeler yapıyoruz nisan da tekrar toplantılarımız var su anlasmaları imzalasaydık sonra ne halt ediyolarsa etselerdi zıctık valla

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Gunes G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gencler tum konuyu okumadim ama gorunen o ki kimse duzgun ingilizce bilmiyor bu memlekette.

Amerika Konsoloslugunun yaptigi aciklama su: "we have suspended all non-immigrant visa services at all U.S. diplomatic facilities in Turkey."

Bu biz T.C. vatandaslarina vize vermiyoruz demek degildir. Bu Turkiyedeki Amerikan konsoloslugundaki tum gocmen olmayan vize islemlerini askiya alinmasi demektir.

Yani bu demek degildir ki T.C. vatandasi Amerika vizesi alamaz. Cok lazimsa gidersin en yakin Amerikan konsoloslugu olan komsu ulkeye (mesela yunanistan) oradan alirsin.

T.C. vatandaslarina vize vermiyorum demek, ikinci adim olarak gelebilir konu uzarsa, ama su an icin boyle birsey yok.
    ben siyasi polemiklere girmemde ingilizcemde kendime yeticek kadar iyidir.. orda ingilizce yazan şey mülteci olanlar dışında türkiye ile tüm vize işlemlerini askıya aldık diyor bu demekdirki t.c vatandaşı vize alamaz ..

t.c vatandaşı yunanistanda alamaz başka bir ülkedende alamaz.. türkiye ile vize ilişiği kesilmişse vize başvurunuzu hangi ülkeden yaptığınızın bir önemi yoktur çünkü işlemi karşı taraf gene türkiye olarak yapıcak yunan üstündende yapılsa sizin evraklarınız karşı tarafda türkiye masasına gidicek.. zaten yüksek ihtimal yunanistan yada başka bir ülkeye gitseniz ordada kusura bakmayın türkiyede vize yasağı var veremiyoruz gibi bir üslupla karşılaşıcaksınız..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabi surec cok daha zor bu sekilde ama hic vermiyorum demek diplomatik olarak cok baska bir durumdur, zaten oyle demis olsalar bugun cok daha ciddi sikintilarimiz var derdim. Is umarim o hale gelmez, bu kadar emperyalizmin somurgesi olan bir ulke olarak, bir de vize alamiyorsak gercekten buyuk rezillik olur.
    Bu arada bir yaziya denk geldim. Yurtdisindan schengen alabilmeniz icin basvurulan ulkede oturma izniniz veya vatandasliginizin olmasi gerekiyor diye belirtilmis. Canada herhangi bir ulkeden kabul ediyormus. A.B.D. ne kadsr izin veriyor bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    istediğiniz ülkeye gidin hatta normalde abd ye türkiye için vize veren bir ülke olsun şu anda gidin büyük ihtimal hepsine abd konsolosluklarından yada merkezden yazı gitmişdir türkiyeye vize verilmemesine dair yada o tarzda bir resmi yazışma bildirim olmuşdur kesin..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamlar TR deki elciligin vize servisini gecici bir sureligine gocmen islemleri haric kapatti yani hicbir yerde Turk vatandasi ibaresi gecmiyor, bu ibareyi kullanmak demek iliskileri askiya alip buyukelciyi cagirmayi gerektirir...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben siyasi polemiklere girmemde ingilizcemde kendime yeticek kadar iyidir.. orda ingilizce yazan şey mülteci olanlar dışında türkiye ile tüm vize işlemlerini askıya aldık diyor bu demekdirki t.c vatandaşı vize alamaz ..

t.c vatandaşı yunanistanda alamaz başka bir ülkedende alamaz.. türkiye ile vize ilişiği kesilmişse vize başvurunuzu hangi ülkeden yaptığınızın bir önemi yoktur çünkü işlemi karşı taraf gene türkiye olarak yapıcak yunan üstündende yapılsa sizin evraklarınız karşı tarafda türkiye masasına gidicek.. zaten yüksek ihtimal yunanistan yada başka bir ülkeye gitseniz ordada kusura bakmayın türkiyede vize yasağı var veremiyoruz gibi bir üslupla karşılaşıcaksınız..
    Haklisiniz, ingilizceniz gercekten kendinize yetecek kadar iyiymis.

P.S Yetecektir o yeticek olsa duramazdin.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama bu kelime oyunu sandigimiz sey diplomasidir iste yabizin s.cip sivadigimiz sey...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Otto_Skorzeny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Angut musun dayı sen? Aldığın her ürünü kendi ürettiğini mi sanıyorsun?
    Bana bir özür borçlusun ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Haklisiniz, ingilizceniz gercekten kendinize yetecek kadar iyiymis.

P.S Yetecektir o yeticek olsa duramazdin.
    aynen kendime yeder hatta yeter bazende yek gelir gider. ama yeter galiba ..

basitçe kısaca ugandadan bile başvursanız kağıtlarınız ordaki amerikan konsolosluğuna gider ve ordaki konsoloslukdaki adam bilmese bile sizin bilgileri bilgisayara sisteme girdiğinde türkiyenin yasaklı ülkeler statüsünde olduğunu sistem herhalde otomatik bildirim gibi bir şey yapar gözükür adam istesede size veremez..

i hope we understand each other mr güneş.. enough still hurting or inaf yee maybe this is truth i have dream mr güneş all people to gether same sunshine .

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben hep 50 liralık gittiğim için beni etkilemedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen kendime yeder hatta yeter bazende yek gelir gider. ama yeter galiba ..

basitçe kısaca ugandadan bile başvursanız kağıtlarınız ordaki amerikan konsolosluğuna gider ve ordaki konsoloslukdaki adam bilmese bile sizin bilgileri bilgisayara sisteme girdiğinde türkiyenin yasaklı ülkeler statüsünde olduğunu sistem herhalde otomatik bildirim gibi bir şey yapar gözükür adam istesede size veremez..

i hope we understand each other mr güneş.. enough still hurting or inaf yee maybe this is truth i have dream mr güneş all people to gether same sunshine .

Dediklerin Turkiye yasakli ulke olsa gecerliydi de ufak bir detay var, Turkiye yasakli ulke degil be guzel kardesim, hala neyin pesindesin acaba cok merak ediyorum?

Illa Alekta movik movik mi diyeyim ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

) sevdim ..

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bitik lastikli cabrio beyaz m3le mayami plajında gezip patenci kızları elleyemiyiyormuyuz şimdi

excellency23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gencler tum konuyu okumadim ama gorunen o ki kimse duzgun ingilizce bilmiyor bu memlekette.

Amerika Konsoloslugunun yaptigi aciklama su: "we have suspended all non-immigrant visa services at all U.S. diplomatic facilities in Turkey."

Bu biz T.C. vatandaslarina vize vermiyoruz demek degildir. Bu Turkiyedeki Amerikan konsoloslugundaki tum gocmen olmayan vize islemlerini askiya alinmasi demektir.

Yani bu demek degildir ki T.C. vatandasi Amerika vizesi alamaz. Cok lazimsa gidersin en yakin Amerikan konsoloslugu olan komsu ulkeye (mesela yunanistan) oradan alirsin.

T.C. vatandaslarina vize vermiyorum demek, ikinci adim olarak gelebilir konu uzarsa, ama su an icin boyle birsey yok.
    yurtdisinda bi ülkeden vize alma olasiligi %5. türk pasaportun varsa türkiyeden al diyecekler. cok defa denedim vermediler. hele turist olarak o ulkede bulunuyorsaniz imkansiz diyebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediklerin Turkiye yasakli ulke olsa gecerliydi de ufak bir detay var, Turkiye yasakli ulke degil be guzel kardesim, hala neyin pesindesin acaba cok merak ediyorum?

Türk vatandaşı başka bir ülkeden bu vizeyi nasıl alacak onu bir araştırayım, bilen arkadaşlar da yazarsa sevinirim. Örnek veriyorum bir Türk vatandaşı Amerika'dan çalışma vizesi almak istiyorsa Amerika bu vatandaşı İstanbul ya da Ankara'daki konsolosluğa yönlendiriyor.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sıra washington portakalında mı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)