User Tag List

Sayfa 7/21 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
382 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Avrupaya vize kalkıyor !!

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @GokhanRS
    Gökhan abi ilim, bilim ne gezer bu zamanda bizim ülkemizde?

Kim eğitimi bilimi artırıpta oy sayısını azaltmak ister?

Bunların birde Türkiye"de hiç yaşamayaıp tayyip yalakalığı yapanlar var.

Ben tanıyorum böyle insanlar, adam senede 1 kez Türkiye"ye izne gidiyor ve fransa"da doğmuş.

Benzini 1.25"e alıp, çocuk parasıymış falan dünyanın parasını alıyor.
    Altındaki araba Türkiye"de 100.000 TL, memleketimizde çalışsa bırak almayı senelik vergisini zor öder.

Seçimlerde gidip akp kovalayıp avrupa bizden korkuyor diyor, eee bu adamın kullandığı oy direk senin benim yaşamımı etkiliyor.

Bu adama görede Osmanlı geri geliyor ama düşünemiyor hangi teknolojiyle?

Bunun gibi kaç tane adam daha tanıyorum.

Teknoloji 0, bilim 0, ilim 0, alım gücü 0, üretim 0.

Adam geliyor bana;
    Türkiye"de üniversiteyi niye bıraktın en az 3000 TL maaş alırdın zaten şu an Türkiye"nin en güçlü dönemi avrupa bizi kıskanıyor diyor.

İşte bu adam gidip oy kullanıyor.

Mezun olan sınıf arkadaşlarımdan çoğu işsiz muhtemelen, ya yeniden sınavlara çalışıyorlar yada asgari ücretle çalışıyorlar.

Hangi kafayla yaşıyorlar ne ayaklar?

Adamın altındaki araba alman, elindeki telefon amerikan hatta donuna kadar yabancı ama gelip sağa sola güçlü Türkiye avrupa, amerika bizden korkuyor ayağı çekiyor.

Bu adam bizim hayatımızı etkiliyor işte, ama bilmiyorki eti, mercimeği bile dışarıdan alıyoruz.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısıtlı profil
    Bulunduğun bölgede bu profile ulaşılamıyor.

Bende böyle bir uyarı var. Takip etmediğim vee hiç bakmadığım için bilmiyordum.
    Aynen simdi baktim sanirim hepsini daha bu kapsama almamislar bazilarina giriyor bazilarina girmiyor

Abi yemin ediyorum asiri ozguruz lan
    74 model sehpa...

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupaya gerçekten vize kalkıyor, sonunda hiç almayacaklar bizi
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben su anda girdim ve takip etmeye basladim. Acaba bir ayar cekmis olabilirlemi ?
    kısıtlı profil
    bulunduğun bölgede bu profile ulaşılamıyor hatası veriyor

çok ilginç gerçekten

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Sinan58 Kardeşim ingilizceyi yeni yeni öğrendim. Muhtemelen yaza tamamen öğrenmiş olacağım(en hard haberleri ve dizileri %100 anlayacak kadar umarım),

peşinden şuan belgradda olduğum için sırpçaya girişeceğim, 1 yılda öğrensem sonraki adımım rusça ve almanca üzerine olucak. Ben bu yaşta öğrenmeye çalışıyorum.

Burada sırbistanda adamlar geleli 5 sene olmuş dobardan çauv dobro jutro sutro dışında kelime öğrenmemişler. Aynısına almanyada da şahit oldum. 10 yıl yaşayıpta yaşadığı yerin dükkan ve yiyecek isimleri dışında hiç birşeyini öğrenmemeyi nasıl başarır bir insan? Bunlar hep gavurun dilini öğrenirsen dinden çıkarsın psikolojisiyle baskıyla yetiştirilen cahil nesil. Bu nesil ölücek çünkü yenileri doğdu eskiler mutlaka vadesi gelen ölecek.

Ancak bu yeni gelen nesilinde çok kısıtlı kısmı bilime fene yönelmiş durumda. Bir an önce yükseltemezsek sayıyı avrupası amerikası ışınlanmayı, robot savaşçı ordularını kurduğunda onlara Osmanlıcılık masallarıyla kılıçla kalkanla 70 milyon şehit olmaya hazır insanla karşılık veremeyiz.

Gelecekteki savaşlar hiç adil olmayacak, gavurdan aldığımız savaş uçaklarını biz onlara savaş açtığımızda tek tuşla havada infilak ettirilebilecek teknolojilere ulaştılar.

Bilim yoksa gelecek yok, Fen yoksa teknoloji yok, Teknoloji yoksa gelecekte medeni kalabilecek ülke yok.

araba filan kısıtlı düşünceler bizim için şuan. ister alman fransız arabasına bin istersen amerikana bin, ülkemize bunun bir zararı yok. Biz robotlarımızı yapamazsak, savunma teknolojimizi yapamazsak, temiz enerji kaynaklarına yönelmezsek, özellikle YAZILIM sektörüne jet hızıyla yönelmez isek biteceğimizin resmi açıktır. arabaymış yolcu uçağıymış o trenler çoktan kaçtı. şimdi daha piskopat teknolojilerin zamanı, yeni sanayi devrimi uçuk teknolojilerin devrimi olacağına tüm kalbimle inanıyorum. çok geç kalmak üzereyiz çok.

1 kişi bana söylesin türkiyede kaç kişi ışıkla internet gördü? ben spot lambasının ışığından internete girdim bir teknoloji şirketinin arge bölümünde. halâ sansürlü 4,5g yalanlarıyla uyutuluyoruz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @GokhanRS

Abi sana özel bişey söyleyeyim bu hataya 2015"te bende düştüm, ilk geldiğim yıl gavurun dilini öğrenmem dedim 1-1,5 yıl boyunca 100 kelime öğrenmedim.

Daha sonra İslam"a yöneldim KURANI KERİM"de çalış diyor, daha sonra bir anda hayatım hayallerim değişti.

Son 4-5 ayda gündüz fransızca akşam ingilizce çalışıyorum, 3 ayda bayaa öğrendim hemde öyle böyle değil.

Düşüncelerimin yanlış olduğunu anladım, film izleme seviyelerine geldikten sonra İspanyolca"ya başlamayı düşünüyorum.

Japonca"yıda Japonya"da 1-2 yıllık dil eğitimim için maddiyat biriktirmeye çalışıyorum.

Önümüzdeki günlerde ise yeterli maddiyatı bulabilirsem buradan bisikletle İSPANYA"ya doğru kaptırmayı düşünüyorum nede olsa vize yok.

1 Ayet hayatımı , düşüncelerimi, fikirlerimi, hayata bakış açımı değiştirdi.

Hatta dün son parama kıyıp fransızca je suis leonardo de vinci adlı kitabı aldım
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

zgnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vizesiz avrupadan tabletsiz amerikaya...

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vizesizi geçtik, vize alsak da Avrupa ülkelerine giriş yapamayacak hale geliyoruz. .

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan sonra unutun avrupayı çok ciddiyim...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyice zıvanadan çıktı... Kimse de dur demiyor... Yahu terör olayı olmuş yeni ingilterede insanlar ölmüş, sen çıkıp televizyonda "Avrupa kimse sokak da rahat yürüyemicek" diyorsun , la nasıl bir cümledir bu ? Sen bizim adımıza nasıl böyle cümleler kurabiliyorsun ? Bu nasıl cahilliktir bu nasıl cesarettir yahu ? Acaba gideceğini anladı iyice ortalığımı karıştırayım diyor abi nedir bu adamın aklındakini ben anlamıyorum.. nasıl bir ülkede yaşar olduk... Bütün avrupa medyası son dakika geçti "erdoğan avrupada ki herkesin güvenliğini tehdit etti diye"

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah sonumuzu hayır etsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkede ekonomi kan ağlıyor arge ürge yapacak yatırımda belli kesimde var onlarda da bir gram **** yok olanı da başka yerlere harcıyorlar bir dönem denizci olarak çalıştığım için bazı ülkeleri görme fırsatım oldu (1.sınıf Dünya ülkelerinden 3.sınıfına kadar) kusura bakmayın ben Avrupa'nın yerinde olsaydım vizeyi filan kaldırmazdım Gana'daki petrol rafinelerinde Amerikalının İngilizin kölesi olarak yevmiye usulü çalışıp senden 1dolar kopartmak için kırk takla atan yerli halk bile malesef bizim ülkemizdeki İsviçrede banka hesaplarında bulunan artık nasıl hesapsa 8 tane varmış paralarını çekte Avrupa gününü görsün diye paylaşım yapıp afişe edecek kadar vede destekleyecek kadar akıl yoksunu değiller Köle olarak çalışan adama Amerika,İngiliz sizi sömürmüş dediğinde bile bunun farkındalar da iş işten çoktan geçmiş yani argeye ürgeye gerek yok sadece birazcık düşün be kardeşim gerisi gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarıdada birisi yazmış, avrupa"ya olan vizede KALKIYOR galiba. Temelli vizeli girişide kaldıracaklar herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada tam olarak ne iması var?
    Bişey ima etmiyorum. Açık açık yazmışım zaten.
    bilmem kaç millete/ırka hükmeden bi imparatorluk söz konusuyken, atalarımızı zaptedilmiş topraklardan değil de bu imparatorluğun kurucularından görmek bize özgü bişey.
    Tamam en asil tarih bizim olsun da arap seviciliği yaptığımız yeter. Zaten istanbulu kökten onlara bıraktık; dilencisi + işçisi suriyeli.. turisti para babası suudi, iran vs..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ......
    Aslında basit adamın hitap ettiği evinde zor duran bir kitle var. Elinde palası, arabasının arkasında kime ait olduğunu bilmediği bir Osmanlı Tuğrası,

Face'te paint terk şekilde kuru sıkı silah ve yanında 1 TL lik mermive shoplanmış fotoğraf ve altında "vur de vuralım, öl de ölelim" yazısıyla paylaşım yapmış insanlar.

Bir de "atarlı bir lider arayışı" sanıyorlar ki 20 küsür yaşında İstanbul'u fetheden bir fatih var karşılarında.

Ki bu Erdoğan'ın ilk atarı gideri değil, daha önce de "EYYY ile başlayan bir cümlenin devamında "salarım suryileleri haaa" minvalinde birşeyler söylemişti.

Biz alışkınız bu tür söylemlere ama avrupa bunu yemez. Kurduğu son cümleden itibaren yabancı ülkede yaşayan Türk vatandaşları potansiyel suçlular olarak algılanacak.

Maalesef gerginlikten / kaostan beslelen bir yapı var ülkede. Bilim de ilim de güçlü olmaktansa kasımpaşalıyım eli maşalıyım modunda muhtemelen 3 gün sonra ama ben öyle demek istemedim kem küm diyeceği lafları söylüyor.

Ve genelde insanların medyadan gördükleri de işin atar kısmı oluyor. Sonrasında yutar kısmını pek yansıtmıyorlar.

En tipik örneği mavi marmara gemisinde (israil gelirlerse vururuz demiş olmasına rağmen) biz o geminin bilmem nesiyiz dedi.

Sonra giderken bize mi sordular dedi.

Şu da şurada dursun ahh ahh sabaha kadar yazarız da biri çıkar gelir " omo onlor mozlomloro yordom odon moslomonlor " der hoş olmaz

ERDOĞAN'DAN ŞOK EDEN 2 MAVİ MARMARA KONUŞMASI - YouTube

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    imkanı yok kimse kimseye laf anlatamaz ne burda ne başka ortamlarda.

olan bize, çocuklarımıza ve sonrasına olacak.

herşey bundan sonra düzelirse güzel olursa cidden çok şaşırırım. Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının, zamanının vatandaşlarının binbir zorluklarla kurduğu ülkeye çok yazık oluyo, bunu insanların göremiyo olması, aksini savunuyor olması da ayrıca resmen şaşırtıcı valla.

yazık oluyo kısaca mirasa...

avrupyaa vize kalkcamış
    kim buna cidden inandı çok merak ediyorum
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @KAMBOZ rica etsem mesjaımı eksilemenin nedenini yazar mısın ? (+ lasan da mühim değil ama beğenmediğine göre bir fikrin vardır sanıyorum)

Yazdıklarımın neresi yanlış ? Neresi hatalı ? Reisinin kendi ağzından çıkan ifadeleri yazdım oraya üstüne bir de video ekledim.

Varsa bir fikrin savunabilecek buyur yaz diğer türlü komik oluyor

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trump'u beğenmiyor olabilirsiniz ırkçı diyerek, ama yeni trend bu göremiyor musunuz?

Hollanda'da artan sağ görüş, Alman neo-nazilerin Merkel'den sürekli şikayet etmesi(hele de Trump'ın el sıkışmayıp ardından da "send a good picture back to Germany make sure please" demesi) Türkler'in evlerinin kundaklanması, aşırı sağcılara artan ilgi,,Fransızlar'da Le Pen(aşırı sağ parti lideri) artık işçi sınıfından bile destek almaya başladı, Ruslar'da bir tane deli boğaza atom bombası atalım demişti, Yunanlar yine aynı şekilde sürekli Adalar ve Kıbrıs'a çalışıyor, Adalar'ın çoğu işgal altında hiç duyuyor musunuz?

Yine aynı şekilde bizim başımızdaki de kendi çapında bir sağ siyaset yürütüyor, hatta ülkenin tek bariz sağ partisini de yanına aldı kağıt üzerinde.

Dünyada yeni trend budur.Bu ortam içinde Trump'ı eleştirmek saçma.Geçen bir konuşmasını dinledim, 20 yıla yakın sürede ortadoğuda 6 trilyon dolar harcadık, bu parayla ülkeyi baştan aşağı yenileyebilirdik, köprüler, havaalanları, hepsi çok eski diyor.Vergi verdiğini ve bunun kendisi için kullanılmasını söylüyor.Ortadoğudan ellerine geçenin bu miktarın yarısı bile etmediğini falan söylemişti.
    Medyadan nefret ediyor, devlet yöneticisi olsam ben de iktidarımın medya ile kısıtlanabilmesinden hoşlanmazdım, medyacılar dünyayı yönetebilmeli mi sizce?
    Merkel'in elini sıkmadığı ayyuka çıktıktan sonra yanlış hatırlamıyorsam Twitter üzerinden, Almanya'nın yüklü bir Nato borcu olduğunu söylemiş, ve ödemesi gerektiğini belirtmişti.Nato'da irili ufaklı ülkelerin savunma masraflarını Amerika'nın ödemesine anlam veremediğini söylüyordu.

Yani özet olarak, adam ülkesi için çalışıyor.Vatandaşı ölmesin diye yasak koyuyor, kamu hizmeti için kullanılmasını istiyor verginin, milyar dolarların.Amerika'nın uzun ömürlü projeleri var.Trump bu kadar süredir doğru dürüst getirisi olmayan projelere daha fazla para gömmek istemiyor, fakat diğerleri(devletin diğer kuruluşları)de projeleri bu noktada bırakmak istemiyor, durum bundan ibaret.Impeachment usülü yargılama olsa bile yine oy farkıyla düşer sanırım, Clinton aynı şekilde yırtmıştı herhalde.(1 oy farkla)
    Zaten adamı yargılayacaklarını da sanmıyorum.

Putin demir yumrukla yönetiyor Rusya'yı, geçen yıllarda iş adamlarını toplamış hamamböcekleri diyordu.Onu bile yargılamadılar, Amerika'nın da böyle bir adama ihtiyacı var, uzaklaştırılacağını sanmıyorum.Bahsettiğim videoyu da bırakayım şuraya;

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amma kafaya takar oldunuz ,bitti baba bitti. Elimiz bitik yerden okeye dönüyoruz gelirse diye.

Şimdi kamboz gibi kardeşlerimizin gözün de reis ''Dünya Lideri.'' Ecevit eğilip bükülüyordu(güya) ama reis herkese kafa tutuyor,asıyor kesiyor beee,heytt beeeee..

Ver olm ordan dombra müziğini yer gök inlesin. Halkıııın adamı hakkın aşığıııı,o milletlerin gerçek rüyasıııı.
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)