User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: İstanbul 10.icra dairesi

Orhun1907fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İstanbul 10.icra dairesi

Herkese iyi forumlar.

Ufak bir tartismadan aylarca mahkemede surundukten sonra 15 ay ceza kesildi tarafima ve hgb verdi hakim. Ust mahkeme itirazimizi reddedince karsi tarafin avukati vekalet ucreti icin beni icraya vermis. Ve ben hic bir turlu bu adama ve burosuna ulasamiyorum.

Mahkemedeki davaci ve davali izmir’de ikamet etmesine ragmen dava sonrasi izmir’li avukati cekilme dilekcesi yollamis daha sonra nasil bir is cevirdilerse baska bir avukatla istanbul’dan icra davasi acilmis.

Hic bir sekilde telefonla icra daireside bilgi vermiyor. Lanet olasi parayi odemek istiyorum vekalet ucreti 17.900tl imis vakifbank ibani verilmis icra dairesi adina ama kapak ucreti falan birseyler varmis ; icraya verildigi icinde onunda ayriyetten hesaplamasi oluyormus sanirim.

Bu durumda nasil bir yol izlemeliyim?

Avukatin bilgileri
    Bulent kilic

Osmanaga mah. Kirtasiyeci sk. No:11/3 kadikoy/ istanbul
    Volvo 760 Turbo

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış bilmiyorsam karşı taraf sizden ödemeyi talep etmeli, kapak hesabı yapıp iban vermeli. Kapak hesabı yapılmadan olmuyor diye biliyorum. En güzeli İcra dosyasının olduğu şehirden bir stajyer avukat bulup-normal avukatta olur, vekalet verip dosyayı takip ettirmek
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar sacma sapan birsey olabilirmiya 18 bin alacak icin ben neden extra 10-15 bin lira odemek zorunda kaliyorum. Bu nasil sistem. Hic birsey yapmayayim o zaman direk 25 bin atayim ben verilen icra dairesi ibanina?
    Volvo 760 Turbo

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orhun1907fb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar sacma sapan birsey olabilirmiya 18 bin alacak icin ben neden extra 10-15 bin lira odemek zorunda kaliyorum. Bu nasil sistem. Hic birsey yapmayayim o zaman direk 25 bin atayim ben verilen icra dairesi ibanina?
    Yok direkt o şekilde yapmamak lazım, küçük bir mebla açık kalır dosya kapanmaz vs,
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hukukcu degilim, icra iflas uzerine calisiyorum, hukukcu arkadaslar yanlısım varsa lutfen duzeltsin.

Yanlıs anlamadıysam;

Sen davayı kaybettin ve aleyhe karar çıktı, karara itiraz ettin onu da kaybettin. Karsı tarafın avukatı da dava vekalet ücretini icraya koydu.

2 çözüm var;

Ya Çağlayan adliyesine gidip ya da birini yönlendirip aleyhe açılan icra takibinin güncel tarihli kapak hesabını talep edip icranın verdiği o ibanına yatıracaksınız dosya infaz yolu ile kapanacak.

Ya da avukata ulaşıp pazarlık yapıp (kabul ederse) kapak hesabının altında odeme yapacaksınız ve avukat icra takibinin sonlanması icin haricen tahsil beyanında bulunacak.

Bu arada İstanbul 10 İcra normalde ipotek takiplerinin satışını yapar, İstanbul Anadolu 10. icra Müdürlüğü olabilir mi ?
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul'da avukatım. Telefonum 05319220122, ararsanız yardımcı olurum
    "Korkmadık, savaştık"

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İcra daireleri maalesef telefona bakmıyor, baksa da bilgi verme yükümlülüğü yok. Kötü bir durum fakat böyle.

Kapak hesabı yaptırmanız lazım, icra daireleri ayrılmasa yardımcı olurdum fakat başka binaya taşındı icralar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E-devlette sana rücu edecek olan toplam tutar bir yerde yazmıyor mu?
    Okumadan imzalamam.....

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım böyle ücretleri bu yıl edevletten uyapa bağlanıp oradan bir şekilde ödemişti. eğer böyle bir yöntem mümkünse tech de avukat arkadaşlar var belki yazarlar buraya öğreniriz. ben kendim girip baktım da ben kazanan taraf olduğum için ödeme ekranında borçsuz çıkıyorum.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da avukatım. Telefonum 05319220122, ararsanız yardımcı olurum
    Hepinize yardimlari icin tesekkurler tek tek alintilayamadim. Saatler suren ugraslar sonucu son dakika bankalar kapanmadan sukur biri telefonu acti 17.900tl lik vekalet ucreti 21192 tl olmus. Hizlica ibanlarina attim telefondaki arkadas dosyamin kapandigini soyledi. E devletten kontrol sagladim orada gozukmuyor silinmis ama uyapa girdim soyle bir aciklama var(kapali) yani dosya kapandi problem yok anlamindami?

Taraf Rolü Mahkeme Adı Esas No Dosya Türü Dosya Açılış Tarihi Dosya Durumu Dosya Görüntüle
    Borçlu İstanbul Anadolu 10. İcra Dairesi 2024/5382 İcra Dosyası 27.03.2024 00:00:00 Kapalı (İnfaz)(29/03/2024) ( 29.03.2024 00:00:00 )
    Volvo 760 Turbo

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepinize yardimlari icin tesekkurler tek tek alintilayamadim. Saatler suren ugraslar sonucu son dakika bankalar kapanmadan sukur biri telefonu acti 17.900tl lik vekalet ucreti 21192 tl olmus. Hizlica ibanlarina attim telefondaki arkadas dosyamin kapandigini soyledi. E devletten kontrol sagladim orada gozukmuyor silinmis ama uyapa girdim soyle bir aciklama var(kapali) yani dosya kapandi problem yok anlamindami?

Taraf Rolü Mahkeme Adı Esas No Dosya Türü Dosya Açılış Tarihi Dosya Durumu Dosya Görüntüle
    Borçlu İstanbul Anadolu 10. İcra Dairesi 2024/5382 İcra Dosyası 27.03.2024 00:00:00 Kapalı (İnfaz)(29/03/2024) ( 29.03.2024 00:00:00 )
    Geçmiş olsun kapalı yazıyorsa sorun yok

Konuyu gördüğüm iyi oldu b.ktan bir sebepten icraya verildim itiraz ettim zaten haklıydım. açık durdurulmuş takibe itiraz yazıyor.

Ne zaman kapanır yada kapanması için birşey yapmamız gerekiyor mu bilgisi olan varmıdır acaba

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilmiyorsam karşı taraf sizden ödemeyi talep etmeli, kapak hesabı yapıp iban vermeli. Kapak hesabı yapılmadan olmuyor diye biliyorum. En güzeli İcra dosyasının olduğu şehirden bir stajyer avukat bulup-normal avukatta olur, vekalet verip dosyayı takip ettirmek
    yanlış talep etmesine gerek yok, ilgili dosya için gerekçeli karar yazılıp tebliğ edildiği anda karşı yan doğrudan icraya başvurabilir.

Maalesef 2. bir vekalet ücreti almak için yapılan bir uğraş olmuş arkadaşın başına gelen.

Daha yeni başıma benzeri gelecekken benim avukatım hemen halledelim dedi ödedik kapattık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış talep etmesine gerek yok, ilgili dosya için gerekçeli karar yazılıp tebliğ edildiği anda karşı yan doğrudan icraya başvurabilir.

Maalesef 2. bir vekalet ücreti almak için yapılan bir uğraş olmuş arkadaşın başına gelen.

Daha yeni başıma benzeri gelecekken benim avukatım hemen halledelim dedi ödedik kapattık.
    Bana avukatim soylemedi ama adliyede birisi soylemisti. Bende ust mahkemeye itiraz ettik sonucu bekliyoruz diye iletisime gecmedim daha kesinlesmedigi icin kazandiklari. Meger ust mahkemeden red cevabi 15 gun once verilmis. Baronun avukati bunu bana soylemedi ve bugun icra takibi baslatildigini soyledi. Cepten 4 bin tl cope giden para oldu.

Yukariya 21192 yazdim ama 21912 tl odedim.
    Volvo 760 Turbo

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana avukatim soylemedi ama adliyede birisi soylemisti. Bende ust mahkemeye itiraz ettik sonucu bekliyoruz diye iletisime gecmedim daha kesinlesmedigi icin kazandiklari. Meger ust mahkemeden red cevabi 15 gun once verilmis. Baronun avukati bunu bana soylemedi ve bugun icra takibi baslatildigini soyledi. Cepten 4 bin tl cope giden para oldu.

Yukariya 21192 yazdim ama 21912 tl odedim.
    Uyap vatandaş dan sık sık takip etmek lazım. Baro avukatı için bir şey diyemem takip etmemiştir muhtmeelen.

Geçmiş olsun.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kapalı yazıyorsa sorun yok

Konuyu gördüğüm iyi oldu b.ktan bir sebepten icraya verildim itiraz ettim zaten haklıydım. açık durdurulmuş takibe itiraz yazıyor.

Ne zaman kapanır yada kapanması için birşey yapmamız gerekiyor mu bilgisi olan varmıdır acaba
    İlgili mahkemede ( konu ne ise ) itirazın iptali davası 1 yıl içerisinde açılabilir karşı tarafça. 1 yıldan sonra hak düşürücü süre olarak geçer. 1 yıl boyunca uyap vatandaştan ara ara kontrol edin

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlgili mahkemede ( konu ne ise ) itirazın iptali davası 1 yıl içerisinde açılabilir karşı tarafça. 1 yıldan sonra hak düşürücü süre olarak geçer. 1 yıl boyunca uyap vatandaştan ara ara kontrol edin

Teşekkür ederim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler