User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
92 sonuçtan 77 ile 92 arası

Konu: UBER- Yeni Nesil Taksicilik...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uber'e yerli rakip çıkmış Stuff

Sefati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık yeni gelen güncelleme ile nakit ödeme de yapılabiliyor yani lüks korsan taksi oldu artık

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbul Etiler’de kontrol gerçekleştiren trafik polisleri, Uber’in Mercedes Vito gibi lüks hafif ticari modellerle servis verdiği ‘UberXL’ araçlarını bağladı, araçları kullanan yolculara ise 281 TL’lik ceza kesti.

Polisten Uber kullanan yolcuya 281 TL para cezası
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teb 15 aracla uber servisi vermeye basladi, bir banka icin 15 arac az olsada buyurler bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uber sürücü ile baya bi sohbet ettik istanbulda, adamları sınavla alıyorlarmış çok şaşırmıştım. Birde siz indikten sonra size puan verebiliyorlarmış sizin onlara nasıl puan verdiginiz gibi ama tabiki görüntülemiyolarlar bunları. Herhangi bi ceza yediginizde Uber yetkilileri ile iletişime geçince cezayı ödüyorlarmış. Baya şaşırmıştım.
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen akşam, bostancı dan eve ( m.köy + levet ) yapacaktık saat 23:00 civarlarında.. Dedik ki dolmuş ile bjk yapalım oradan atlar geçeriz. Dolmuşa bindik, 2 dakika dolar demesiyle 35 dakiak bekledik. Dedik bu böyle olmaz ne yapabiliriz derken, telefonun karıştıyorduk ki uber geldi aklımıza. UberXL ile yolculuklarda 20 ₺ indirim promosyon kodu vardı..
    Çağırdık UberXL ' ı vito geldi. Rotayı oluşturdu, rahat rahat gittik. Total de 65₺ tuttu - indirim ile beraber 45₺ ödedik. Mecidiyeköy + Levent, eve kadar bıraktı arkadaşı. Giderken de, isim ile hitap + puan aldırdı zaten. Taksi' den fazla 3-5 ₺ daha fazla verip rahat gitmek çok mantıklı.
    Fakat yaşanan bu ceza olayının adil olmadığını düşünüyorum.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    UBER taksilerden kesinlikle daha ucuza götürüyor. En az %20 daha ucuz.. Belki çok daha fazla bu oran..
    Ayrıca insan yerine konulmuş hissettiriyor.
    Gerek araçlarının temizliği özeni kalitesi ile, gerek şoförünün kibarlığı ile.
    Şoför başvurularında mülakat yapılıyormuş. Genel kültür soruları, bilinmesi gereken yerler, (Örneğin Acarlar Mah. nerede diye sorup tabletten açtıkları istanbul haritasında yaklaşık lokasyonunu göstermelerini istiyorlarmış), yabancı dil bilip bilmemesi, vs..

Bir bilgi de ben vereyim, Şoförden eğer memnun kaldıysanız mutlaka 5 yıldızı verin. Atlamayın, üşenmeyin.
    Uberi çağırdığınızda o şoförün puanını görürsünüz zaten. 4.4, 4.8, 4.5 vs şeklinde..
    4.0 a düştüğünde 1 ay (ya da 2 ay.. tam hatırlayamadım) eğitime alıyorlarmış şoförü. Bu süre içinde de çalışamıyormuş haliyle..
    Memnun kaldıysanız, mutlaka puanlama yapın.. Yaşatılması gereken bir hizmet çünkü UBER.

Bu arada taksiler de VIP Taksi gibi bişey çıkarıyormuş. Mercedesler, BMW ler vs olacakmış otomobiller. Ancak taksimetreleri çok daha fazla olacakmış (Muhtemelen normal ücretin iki katı gibi)

PuT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uber taksıcıler yuzunden ulkemıze gelmıs ama yasal olmayan bir olay.Şuan uberle çalışan bir çok kişi var.Bizde turızm ısındeyız vıtolarla tasıma yapıyoruz ama bombalar vb derken ulkemız çok karışık ve hiç müşteri yok.Araçların tonla giderleri var ubere girmenız gerekiyo olmicak donmicek ama yakalanınca saolsunlar baglıyorlar memurlarımız.Sanki kaçakcılık yapıoruz uyuşturucu tasıyoruz yada bomba tasıyoruz.Sırf birilerinin işine gelmiyor diye bole seyler yaşamak çok yazık.
    Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hem vatandaşın ihtiyacını karşılayacak taksi sayısı oluşturma,hemde alternatif çözümlere korsan muamelesi yap.

Tam bize yakışır çözüm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    UBER taksilerden kesinlikle daha ucuza götürüyor. En az %20 daha ucuz.. Belki çok daha fazla bu oran..
    Ayrıca insan yerine konulmuş hissettiriyor.
    Gerek araçlarının temizliği özeni kalitesi ile, gerek şoförünün kibarlığı ile.
    Şoför başvurularında mülakat yapılıyormuş. Genel kültür soruları, bilinmesi gereken yerler, (Örneğin Acarlar Mah. nerede diye sorup tabletten açtıkları istanbul haritasında yaklaşık lokasyonunu göstermelerini istiyorlarmış), yabancı dil bilip bilmemesi, vs..

Bir bilgi de ben vereyim, Şoförden eğer memnun kaldıysanız mutlaka 5 yıldızı verin. Atlamayın, üşenmeyin.
    Uberi çağırdığınızda o şoförün puanını görürsünüz zaten. 4.4, 4.8, 4.5 vs şeklinde..
    4.0 a düştüğünde 1 ay (ya da 2 ay.. tam hatırlayamadım) eğitime alıyorlarmış şoförü. Bu süre içinde de çalışamıyormuş haliyle..
    Memnun kaldıysanız, mutlaka puanlama yapın.. Yaşatılması gereken bir hizmet çünkü UBER.

Bu arada taksiler de VIP Taksi gibi bişey çıkarıyormuş. Mercedesler, BMW ler vs olacakmış otomobiller. Ancak taksimetreleri çok daha fazla olacakmış (Muhtemelen normal ücretin iki katı gibi)
    Biz bu soruyu sordugumuzda, bize trafigin yoğunluğuna göre fiyat değişir ( uber çagırdınızda km x fiyat bilgisinin gelince görürsünüz dedi, değişken olur demişti )

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazır konu varken üye olmak isteyen varsa 20 tl indirim alsın

Buğra , size (20*₺'a kadar) ÜCRETSİZ bir Uber yolculuğu hediye etti. Hediyenizi almak için şu bağlantıyı kullanarak kayıt olun: Sign Up to Ride With Uber Today | Uber

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem vatandaşın ihtiyacını karşılayacak taksi sayısı oluşturma,hemde alternatif çözümlere korsan muamelesi yap.

Tam bize yakışır çözüm
    + nereye gideceksin, yakın mesafe diye soran da yok.
    3-4 kişi olduktan sonra uzaktan uberxl çok daha mantıklıca..
    ben ilk defa kullandım ve çok memnun kaldım..
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla yüzde 20 ucuz değil pahalı da götürse hanzo taksici esnafı ile muhatap olmaktansa ben daha fazla verip insan gibi hizmet almaya razıyım. Paranla a noktasından b noktasına gitmek istiyorsun, 40 bin türlü of pof trip yiyorsun. Ulan zaten arabam olsa neden parasını verip senden hizmet almaya kalkayım.

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uberler taksiden pahalı ama uber Türkiye'de yasal olmadığı için araçların bağlandığı kullananlara'da ceza yazıldığı doğrudur. özellikle şuan ülkenin karışık olmasından dolayı çevirmelerde çoğalınca talep azaldı uber'e bitaksi kullanabilirsiniz alternatif olarak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alp1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz bu soruyu sordugumuzda, bize trafigin yoğunluğuna göre fiyat değişir ( uber çagırdınızda km x fiyat bilgisinin gelince görürsünüz dedi, değişken olur demişti )
    Bu kesin belirli bir oran değil.. Benim kendime göre tahminim olan bir durum bu oranlar.

Örnek veriyorum,
    Taksi:
    Göztepe-Üsküdar = 40TL civarı (+2TL/-2TL)
    Göztepe Beşiktaş = 45 TL civarı (+3TL/-3TL) (+ 5 TL Köprü parası)

UBER
    Göztepe-Beşiktaş = 35TL
    Göztepe-Esenler/Bağcılar = 90 TL
    Göztepe - Fatih/Unkapanı = 55 TL

Esenlere tahmin etmiyorum ki Taksi 90 TL ye götürsün.. 130-150 aralığında ya da daha fazla yazar o taksimetre..

Kendi tarifeleri var tabiiki ama aynı yolculuğu taksi ile kıyasladığınızda yaklaşık olarak (tahmin ediyorum/benim tahminlerim) %20 civarında daha uygun fiyatlara yolculuk yapmış oluyorsunuz.
    Ancak tabiiki ücretlerini taksilerin tariflerini referans alarak yapmıyorlar.. Onu söylemek istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabiki, çogu zaman ucuz gözüküyor ama sürücünün bize söylemesi çok yogun vakitlerde taksiden biraz pahalı olur bilginiz olsun demişti. Uber gerçekten kullanan kişiler olsun araçlar olsun çok özen gözteriyolar. Aslında bir nevi kaliteyi yukarı çıkartıyolar. Taksiciler (istisnalar ayrı) geneli kabadayı ve takındıkları tavır hiç hoş degil. Uber'i destekliyorum. Keşke taksicilerdede bu standartları yakalasak ve puanlama sistemi yapılsa.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)