User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
132 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kalorifer Böceklerii!!!

TayfunS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazilanlari okudukca oturdugum yerden ben kasiniyorum. Cok gecmis olsun

akıncı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bızdede vardı bunlardan arkadaşların dedığı gıbı mutfakta genelde gorunuyor akşamları bırde, komple bınayı ılacladılar şuan ıcın tek tuk gorunuyor, insanın sınırlerını bozan bır durum gerçekten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolap kenarlarına elinin deymiyeceği yerlere elinde bulaşık eldiveni ve fırça ile basudin sür. İyice havalandır. Sende sürerken 5 dakikada bir dışarı çık 5 dakika temiz hava al. İnanılmaz etkilidir. Üstünden geçen değil böcek akrep olsa bile 1 metre sonra yere yığılıyor. Bizim yazlıkta saolsun örümcek akrep 40 ayak eksik olmaz bahçeden dolayı. Senede 1 kere yaparız bütün sene rahat ederiz. Çıplak elle sürme sağlam zehirlenirsin.
    IN BOOST WE TRUST

ahm_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle merhaba . Konuyu tek tek okudum ve birkaç yanlış yazılmalar olduğunu gördüm bende ilaçlama işi ile uğraşıyorum ilk şunu söyleyeceğim kesinlikle ama kesinlikle tarım ilacı kullsnmayın bizim firma olarak kullsnmamız bile yasak ml kadar yanlış koyun zehirlenirsiniz 2. Olarak marketten aldığınız kulaktan dolma ilaç isimleri yaptığınız uygulamalar böceklerin bağışıklık sistemini güçlendirir yok etmek daha zor olur. 3.olarak doğru uygulama ve iyi ilaç kullanılarak kökünü kurutamama gibi bir durum söz konusu bile değildir.Sizin karşılaştığınız sorun büyük olasılıkla kalorifer böceği kahverengi hızlı hareket eder , fırın , buzdolabı arkalarında olur prizlerin üstünde gezer. Yapılacak 2 uygulama var yoğunluk çok isr mutfağa jel uygulaması , tüm eve rezidüel sıvı uygulama sonra rahat uyuyup yemek yıyebilirsiniz. İrtibat için site ismi imzamda mevcut yardımcı oluruz.

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam, gidin bir eczaneden borik asit alın.. sıvıdır. asit dediysem aldanmayın, eli felan öyle filmlerdeki gibi yakmaz..
    sonra patates püresi yapın ama süt koymadan yapın, yani yemek için yapmıyoruz neticede,
    daha sonra borik asitten bir tencere patates püresine şişenin yarısını, patates püresi soguduktan sonra dökün.. karıştırın güzelce mıncıklayarak...
    elde ettiğiniz malzemeyi ufak ufak yem atar gibi, kenara köşeye koyun..
    gerisini o şerefsiz böcekler düşünsün. 4 yıldır bu şekilde yapıyorum, altı ayda felan tazeliyorum.. bir tane daha görmedim evimde ki, resmen dalga gecer gibi cirit atıyorlardı..
    totalde maliyet 10 12 lirayı geçmeyecektir, patatesler hariç

edit : borik asit ve patates püresi karışımının bilinen bir zararı yok, fakat yinede içinde asit türevi bir madde var, işlemden sonra her ihtimale karşı ellerinizi yıkayın derim. Kimyasal kalıcılığı olmayan bir formüldür. Dökülen bir yer olursa, sabunlu bezle sildiğiniz zaman o bölgeyi, zaten tekrar orada cirit attıklarını görebilirsiniz.
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

ersandeniz
    Misafir
    borik asit hakkında güvenlik bilgisi de benden olsun, böcek ilaçlarında zaten kullanılıyormuş
    http://www.karadenizkimya.com.tr/guv...formu-msds.pdf
    Soluma
    10 mg/m3 ’den daha fazla seviyelerdeki Borik Asit tozlarının solunulması bogaz ve burunda nadiren hafif tahrislerin
    olusmasına neden olabilir.
    Göze teması
    Normal endüstriyel kullanımda Borik Asit göz tahrisi yapmaz.
    Deri teması/Yutma
    Borik Asit saglam (yara olmayan) deride tahrise sebep olmaz. Sindirim sistemi yoluyla yada tahrip olmus genis
    yüzeyli deriden geçirgenlikle vücuda kazara alınan büyük orandaki Borik Asit belirtileri olarak mide bulantısı,
    kusma, ishal, gecikmeli olarak da derinin kızarması ve soyulması ortaya çıkabilir

bu da böceklere karşı etkisi:
    Borik asit hamamböceği, beyaz karınca, karınca, pire ve daha birçok böceğin yok edilmesi veya
    kontrol altına alınabilmesi için kullanılır. Borik asit ev ve mutfak da hamamböceği ve
    karıncalara karşı güvenli bir şekilde kullanılabilir. Borik asit böcekleri metabolik olarak zehirler
    ve borik asit tozu böceklerin dış iskeletine aşındırıcı bir etkide bulunarak öldürmektedir
    http://www.etimaden.gov.tr/d/file/borik-asit.pdf

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ersandeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    borik asit hakkında güvenlik bilgisi de benden olsun, böcek ilaçlarında zaten kullanılıyormuş
    http://www.karadenizkimya.com.tr/guv...formu-msds.pdf
    Soluma
    10 mg/m3 ’den daha fazla seviyelerdeki Borik Asit tozlarının solunulması bogaz ve burunda nadiren hafif tahrislerin
    olusmasına neden olabilir.
    Göze teması
    Normal endüstriyel kullanımda Borik Asit göz tahrisi yapmaz.
    Deri teması/Yutma
    Borik Asit saglam (yara olmayan) deride tahrise sebep olmaz. Sindirim sistemi yoluyla yada tahrip olmus genis
    yüzeyli deriden geçirgenlikle vücuda kazara alınan büyük orandaki Borik Asit belirtileri olarak mide bulantısı,
    kusma, ishal, gecikmeli olarak da derinin kızarması ve soyulması ortaya çıkabilir

bu da böceklere karşı etkisi:
    Borik asit hamamböceği, beyaz karınca, karınca, pire ve daha birçok böceğin yok edilmesi veya
    kontrol altına alınabilmesi için kullanılır. Borik asit ev ve mutfak da hamamböceği ve
    karıncalara karşı güvenli bir şekilde kullanılabilir. Borik asit böcekleri metabolik olarak zehirler
    ve borik asit tozu böceklerin dış iskeletine aşındırıcı bir etkide bulunarak öldürmektedir
    http://www.etimaden.gov.tr/d/file/borik-asit.pdf
    Hay yaşayın Teşekkürler.
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben geçen sene tarım ilacları satılan yerden aldıgım ilacın bir kısmını suyla karıştırıp mutfagın her yerine sıktım.3-4 ay etkili.Ve faydasını gördüm.Böcekler bir anda arazi oldu.
    Konuyu görünce rahatsız oldum yine..Yarın bari yine sıkıyım biraz...

agresive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben evi üç dört kere ilaçlattım bana mısın demediler şırınga şeklinde bir ilaç var biyokim in biyofibro gel 20 lira pirinç tanesi kadar aralıklı olarak mutfak ve görünen yerlerde duvar diplerine sık etkisini göreceksin gece yatmadan sıktım sabah en az 20 tane leş topladım bu ilacı kullandığımızdan beri çok şükür bir tane bile görmüyorum bir şırıngayla mutfak mutfaktaki dolap içlerini banyo pencere kenarları giriş kapısını ilaçladım yarım tüp duruyo hala evde küçük çocuk olduğundan tarım ilaçlarını kullanmaya çekindik ama bu ilaç gerçekten çok etkili tavsiye ederim
    Ne olmuş büyük adam olamadıysak. Hayallerimizi satmadık ya.

muratbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gıda işi yaptığımız için düzenli ilaçlama yaptırmamız zorunlu, bu nedenle ilaçlama konusunda biraz deneyim sahibiyim. Hamam böceği sıcağı ve nemli yeri seven çok çabuk üreyen ve çok çabuk bağışıklık kazanan bir haşere. Öncelikli sürekli nemli kalan kuytu karanlık yerler varsa buraları temizleyip kuru kalmasını sağlayın, çürümüş mutfak tezgahı vs varsa değiştirin. Dumanlı ilaçlatma durumunuz yoksa "agresive" in bahsettiği jel denilen ilaçlar çok etklilidir. Böceklerin girebileceği yerlere pirinç tanesi kadar sürüyorsunuz, buna bulaşan böcekler birbirlerine bulaştırıp ölüyorlar. Hatta ne kadar doğru bilmiyorum ama ilaçlamacılar, bu ilaçların, böceklerin sinir sistemini bozup birbirlerini yemesine neden olduğunu söylüyorlar. Biz genelde Basf goliath jel kullanıyoruz, bayerin falanda var daha ucuz, ama bu çok daha etkili.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiyeler guzel ama kesinlikle sorun cikar dogru yapma sansiniz yok amator sekilde ben on ayak olayim Ahmrs Ahmet cok cok cuzzi bir rakama gelsin yapsin ama zorlamayin faydali olmaz daha cok sikinti yasarsiniz.Her isin bir profesyöneli var kasmayin tavsiyem daha oncede soyledim en ufak bir karim yok ama problemi buyutursunuz..Heleki yaz vakti ciddi bir problem,calisanlarla birlikte gidiyorum ilaclamaya meraktan goreyim diye kesinlikle prof bir elin degmesi lazim bizzat gordum isteyen zehirli tarim ilaclari sıkabilir evine...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kulaktan dolma ilaç isimleri ile ilaçlama kesinlikle yapmayınız , tarım ilacı kesinlikle kullanmayınız problem çözülüp senelerce belki böcek görmessiniz ama 10 sene sonra kanser ile karşı karşıya kaldığınızda anlarsınız yaptığınız hatanın büyüğünü amaç sadece böcekleri öldürmek değil böcekleri öldürürken evde yaşamsal faaliyetlerini sürdüren bizlerinde sağlığımıza zarar gelmemiş olması . Kısa vaadede tarım ilacı dahi size zarar vermez ama vücüdunuzda kalıcı kanserojen maddi birikimine sebep olur . Bizim bile bu ilaçları kullanmamız yasak . Herşeyi bilene yaptırmak en doğrusu biz ilaçlama yapıyoruz diye söylemıyorum profesyonel tanıdığınız düzgün iş yapan sağlık bakanlığı onaylı ilaçlama ve ilaçları kullanan firmalardan tenikl destek mutlaka alınız . Tabiri caizse koca karı tavsiyelerine kesinlikle uymayınız ve profesyonel hizmet mutlaka alınız . Amacım ilaçlama yapmak değil burada bu işten anlamayan ve yardıma ihtiyaç duyan birinin doğru bilgiye sahip olmasını sağlamak.Sağlık bakanlığı onaylı ilaçları bireysel olarak satın alamazsınız.Aldığınız ürünler yan sanayi ve ya sadece o pakette gösteriş olarak satılan iran , ıraktan gelen ürünlerdir.Yapılacak tek işlem tüm yürüyen haşereler için sıvı kokusuz rezüdiel uygulama aşırı yogunluk varsa mutfga jel uygulaması , gözle görülemeyen haşereler için ulv (dumanlama şeklinde kokulu ) 4 saat evde duramazsınız 1 saat havalandırılmalı , fare için de sağlık bakanlığı onaylı fare yemleri onlarda dışarıya atılmayacak istasyon dediğimiz fare kapanların içinde olacak şekilde konacaktır.Diğer yapılacak işlemler işe yarar ama sizede zarar verir. 'İlaç bilinçsiz elde zehir , zehir uzman elinde ilaç olur ' diyip bitiriyorum . Sormak istediğiniz bir soru olursa yardım etmek amaclı cevaplarım ..

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim sosyal tesislerin mutfağında ayni sıkıntı vardı. İsmini suan hatirliyamiyorum ama cukalata tarzinda üzerinde kurukafa olan enjektörlü bi ilaç aldik bütün delik piriz buat vs. Yerlere bundan sıktık daha sonrada tüm kapi pencere vs kapatip iceri bi gaz bastirttik sonuç eskiden heryerde cirit atan böcekler yerine her yerde ölü böcekler bulmaya basladik

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karaköyde hemen galataya girmedenki alt geçitte bir tarım ilaç dükkanı vardı, ordan gidin ilaç alın kökünü kurutur.

Sadece evin içine değil apartman boşluğuna, balkona, kapıya pervaza heryere sıkın.

Apartmanda bir daire boşaldıysa özellikle çok geliyorlar, mümkünse fazla alın kapıcı falan varsa apartmanın heryerine sıktırın tabanca ile.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben de yeni evi ilaçlatmayı düşünüyorum..

1 defa karafatma, 1 kaç defa da minik kurt benzeri yaratıklar öldürdüm son 1 ayda.. Profesyonel ilaçlatmanın maliyeti, yapılış yöntemi, garantisi nedir?

Emre-U - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madem böcekleri kökünden kurutmak istiyorsunuz bir ziraat öğrencisi olarak bir kaç ufak tavsiyede bulunabilirim.
    Çevrenizdeki zirai ilaç bayiilerinden TAMARON SL600 isimli ilacı önerebilirim.İlaç aslında tütün ve domates böceklerinde kullanılır. Zaten ilaç sıvı formda bayer firması adı altında piyasada.Tek dikkat ediceğiniz nokta mutlaka ilacı sulandırıp kullanmanız.
    Bir dipnot daha zamanında köylerdeki genç kızların intiharlarında kullandığı bir numaralı ilaçtır.İlaçlamayı yaptıktan sonra 5-6 saat eve uğramamanız iyi olur.

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    akşam iftardan önce tarım ilacıyla ilaçlamış arkadaşım. Mutfagın kapısı kapalı ve evde oturuyoruz tiner gibi bi kokusu var ilacın allahtan yatak odam uzak az önce su içmek için kapıyı açtım nefesimi tutup ve yerde en az 20-25 ceset vardı bakalım sonuç nolucak sabaha kadar zehirlenmezsem yarın durumu yazarım

bu arada dipnot yaklaşık 7 saat eve girmedim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3,kez yazıyorum KESİNLİKLE EVDE TARIM İLACI KULLANMAYINIZ !!!!!

serkanaygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorun benim evimde de vardı. Çok ciddi bi problem. Yatağımı değiştirdim, Perde kornişlerini değiştirdim. Çok darlamaya başlıyo, sürekli biyerlerden çıkıyolar. Çok şükür 1 senedir görünmüyolar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)